|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| | Raport bieżący nr | 21 | / | 2015 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| Data sporządzenia: | |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| Skrócona nazwa emitenta |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| PEKAES |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| Temat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| Zawiadomienie od Innova/5 L.P. o powstaniu stosunku dominacji pomiędzy Innova/5 L.P. a PEKAES S.A. |
|
| Podstawa prawna |
|
|
|
|
|
|
|
|
| Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufne
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| Treść raportu: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| Zarząd PEKAES SA, działając na podstawie art. 56 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych, niniejszym informuje, iż w dniu 14 grudnia 2015 roku do Spółki wpłynęło zawiadomienie od Innova/5 L.P. z siedzibą w St.Helier Jersey, Channel Isles o następującej treści:
Innova/5 GP Limited działając w imieniu lnnova/5 L.P. ( Spółka Dominująca ) na podstawie art. 6 § 2 ustawy z dnia 15 września 2000 r. - Kodeks spółek handlowych (t.j.: Dz. U. z 2013 r. poz. 1030, ze zm.) ( KSH"), niniejszym zawiadamia PEKAES S.A, z siedzibą w Błoniu, zarejestrowaną w rejestrze przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonym przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIV Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000022906 ( PEKAES") o powstaniu pośredniego stosunku dominacji pomiędzy Spółką Dominującą a PEKAES.
Stosunek dominacji pomiędzy Spółką Dominującą a PEKAES powstał w wyniku:
(i) nabycia przez Strada Holding S.a r.l. z siedzibą w Luksemburgu, spółkę bezpośrednio zależną Spółki Dominującej, w dniu 14 grudnia 2015 r własności 100% udziałów spółki KH Logistyka sp. z o.o. ( KHL"), będącej jedynym komplementariuszem spółki KH Logistyka spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. ( KHLK"), na podstawie umowy sprzedaży udziałów zawartej pomiędzy Strada Holding S.a r.l. a Kulczyk Holding S.A. w dniu 14 grudnia 2015 r., oraz
(ii) przystąpienia Strada Holding II S.a r.l. z siedzibą w Luksemburgu, spółki zależnej Spółki Dominującej, do KHLK w charakterze komandytariusza oraz wystąpienia przez Kulczyk Holding S.A. z KHLK, w wyniku czego Strada Holding II S.a r.l. została jedynym komandytariuszem KHLK.
W wyniku powyższych zdarzeń Spółka Dominująca stała się spółką dominującą w rozumieniu art. 4 § 1 pkt 4 KSH wobec KHLK, która na dzień sporządzenia niniejszego zawiadomienia jest spółką bezpośrednio dominującą PEKAES, ponieważ posiada 17.308.547 akcji PEKAES reprezentujących 56,71% kapitału zakładowego PEKAES oraz uprawniających do 56,71% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu PEKAES.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| | | | | |
| PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ | |
| Data | Imię i Nazwisko | Stanowisko/Funkcja | Podpis | |
| 2015-12-15 | Maciej Bachman | Prezes Zarządu | | |
| 2015-12-15 | Arkadiusz Filipowski | Członek Zarządu | | |
| | | | | |