| | | | | | | | | | | |
| KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO | |
| | | | | | | | | | | | |
|
| | Raport bieżący nr | 41 | / | 2023 | |
| |
| | | | | | | | | | | | |
| Data sporządzenia: | 2023-10-16 | | | | | | | | | |
| Skrócona nazwa emitenta | | | | | | | | | |
| SESCOM S.A. | |
| | | | | | | | | | |
| Temat | | | | | | | | | | |
| Zmiana statusu kontroli nad spółką SES Hydrogen Energy z podmiotu zależnego na podmiot współzależny | |
| Podstawa prawna | | | | | | | | |
| Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
| |
| | | | | | | | | | | | |
| Treść raportu: | | | | | | | | | |
| W nawiązaniu do raportu ESPI nr 33/2023 z dnia 09.08.2023 r., dotyczącego zawarcia umowy inwestycyjnej z dnia 08.08.2023 r. ( Umowa ) pomiędzy Sescom S.A. ("Emitent"), SES Hydrogen S.A. i NDI H2 Sp. z o.o. ( NDI ) (dawne NDI Projekt 104 Sp. z o.o.) należącą do Grupy NDI S.A. ( Inwestorzy ) oraz SES Hydrogen Energy Sp. z o.o. ( SES Hydrogen Energy , Spółka ), Zarząd Emitenta stwierdził, że powstały przesłanki dotyczące zmiany statusu kontroli nad spółką SES Hydrogen Energy Sp. z o.o.
Wobec powyższego Emitent przeprowadził analizę sprawowania kontroli.
W wyniku przeprowadzonej analizy stwierdzono istnienie ustaleń umownych pomiędzy Emitentem a NDI wskazujących na sprawowanie współkontroli nad SES Hydrogen Energy poprzez przyjęcie zapisów statutowych, że wszelkie istotne działania wymagają jednomyślnego działania udziałowców spółki i w rezultacie utratę pełnej kontroli nad jednostką.
Skutkiem zmiany statusu kontroli nad spółką SES Hydrogen Energy będzie zmiana sposobu konsolidacji danych finansowych tej spółki z metody konsolidacji pełnej na metodę praw własności.
Sescom S.A. bezpośrednio oraz pośrednio przez spółkę zależną SES Hydrogen S.A., pozostaje głównym udziałowcem SES Hydrogen Energy. Zarząd Emitenta zaznacza, że w obliczu konieczności pozyskania kolejnych środków finansowych od zewnętrznych inwestorów, partycypacja grupy Sescom S.A. w strukturze SES Hydrogen Energy może ulegać stopniowemu zmniejszeniu. Emitent deklaruje jednak pozostanie wiodącym udziałowcem w Spółce oraz nie wyklucza odkupu jej udziałów w dalszym terminie. Inwestorzy w Umowie jako jedną z możliwości wyjścia z inwestycji wymienili również ofertę publiczną Spółki oraz wprowadzenie jej instrumentów do obrotu na rynku regulowanym.
Obecna struktura udziałowa SES Hydrogen Energy pozostaje następująca:
1) Emitent posiada 7.023 udziałów w Spółce, uprawniających do 7.023 głosów, to jest 14,33% głosów na jej Zgromadzeniu Wspólników,
2) SES Hydrogen S.A. będąca spółką zależną od Emitenta, posiada 26.600 udziałów w Spółce, uprawniających do 26.600 głosów, to jest 54,29% głosów na jej Zgromadzeniu Wspólników,
3) NDI H2 Sp. z o.o. posiada 5.123 udziałów w Spółce, uprawniających do 15.369 głosów, to jest 31,37% głosów na jej Zgromadzeniu Wspólników.
SES Hydrogen Energy została powołana do rozwoju i komercjalizacji projektów związanych z wykorzystaniem zielonej energii wodorowej w ramach Segmentu Technologii Wodorowych Grupy Sescom.
| |
| | | | | | | | | | | | |
| | | | | |
| PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ | |
| Data | Imię i Nazwisko | Stanowisko/Funkcja | Podpis | |
| 2023-10-16 | Sławomir Halbryt | Prezes Zarządu | | |
| | | | | |