| | | | | | | | | | | |
| KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO | |
| | | | | | | | | | | | |
|
| | Raport bieżący nr | 6 | / | 2025 | |
| |
| | | | | | | | | | | | |
| Data sporządzenia: | 2025-02-17 | | | | | | | | | |
| Skrócona nazwa emitenta | | | | | | | | | |
| TAURON POLSKA ENERGIA S.A. | |
| | | | | | | | | | |
| Temat | | | | | | | | | | |
| Powołanie Członka Rady Nadzorczej TAURON Polska Energia S.A. | |
| Podstawa prawna | | | | | | | | |
| Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe
| |
| | | | | | | | | | | | |
| Treść raportu: | | | | | | | | | |
| TAURON Polska Energia S.A. ( Emitent ) informuje, że w dniu 17 lutego 2025 r. otrzymał od akcjonariusza Skarbu Państwa oświadczenie o powołaniu na podstawie § 23 ust. 1 pkt 3) Statutu Emitenta, Pana Arkadiusza Marcina Jówko w skład Rady Nadzorczej Emitenta z dniem 17 lutego 2025 r.
Pan Arkadiusz Marcin Jówko jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego w Warszawie. Ukończył aplikację kontrolerską w Najwyższej Izbie Kontroli. Dodatkowo ukończył liczne studia podyplomowe, m.in. w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku Audyt Wewnętrzny i Kontrola Finansowa w Jednostkach Sektora Finansów Publicznych oraz w Akademii Leona Koźmińskiego na kierunku Zarządzanie w Administracji Publicznej. Pan Arkadiusz Jówko ukończył również podyplomowe Studia Executive Master of Business Administration w Akademii Ekonomiczno - Humanistycznej w Warszawie. Posiada złożony egzamin dla kandydatów na członków organów nadzorczych w spółkach z udziałem Skarbu Państwa.
Od stycznia 2024 r. pełni funkcję Dyrektora Departamentu Nadzoru I w Ministerstwie Aktywów Państwowych w Warszawie. Od 2021 r. do 2024 r. prowadził własną działalność gospodarczą świadcząc usługi m.in. z zakresu przeprowadzania i organizacji audytów wewnętrznych i zewnętrznych. Od 2008 r. do 2021 r. był zatrudniony w Urzędzie Miasta Stołecznego Warszawy na stanowisku Zastępcy Dyrektora Biura Kontroli, a także Zastępcy Dyrektora Biura Gospodarki Odpadami. Od 1999 r. do 2008 r. pracował w Najwyższej Izbie Kontroli jako doradca prawny. Od 1998 r. do 2006 r. był pracownikiem naukowym na Uniwersytecie Przyrodniczo - Humanistycznym w Siedlcach.
Zgodnie ze złożonym oświadczeniem Pan Arkadiusz Marcin Jówko nie prowadzi innej działalności konkurencyjnej w stosunku do działalności wykonywanej przez Emitenta oraz nie uczestniczy w spółce konkurencyjnej jako wspólnik spółki cywilnej, spółki osobowej, spółki kapitałowej, ani nie uczestniczy w innej konkurencyjnej osobie prawnej jako członek jej organu.
Powołany Członek Rady Nadzorczej oświadczył również, iż nie jest wpisany do Rejestru Dłużników Niewypłacalnych prowadzonego na podstawie ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym.
Podstawa prawna:
§ 5 pkt 5) Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 29 marca 2018 r. w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa państwa niebędącego państwem członkowskim (tj. Dz. U. z 2018 r. poz. 757). | |
| | | | | | | | | | | | |
| | | | | |
| PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ | |
| Data | Imię i Nazwisko | Stanowisko/Funkcja | Podpis | |
| 2025-02-17 | Andrzej Prucnal | Dyrektor Wykonawczy ds. Organów Spółki | | |
| | | | | |
| | | | | |