| | | | | | | | | | | |
| KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO | |
| | | | | | | | | | | | |
|
| | Raport bieżący nr | 3 | / | 2024 | |
| |
| | | | | | | | | | | | |
| Data sporządzenia: | 2024-05-27 | | | | | | | | | |
| Skrócona nazwa emitenta | | | | | | | | | |
| BALTIC BRIDGE | |
| | | | | | | | | | |
| Temat | | | | | | | | | | |
| Informacja o ukazaniu się obwieszczenia o ustaleniu dnia układowego w postępowaniu o zatwierdzenie układu. | |
| Podstawa prawna | | | | | | | | |
| Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
| |
| | | | | | | | | | | | |
| Treść raportu: | | | | | | | | | |
| Zarząd Baltic Bridge S.A. z siedzibą w Warszawie (dalej Spółka , Emitent ) w nawiązaniu do informacji przekazanych w raporcie bieżącym nr 2/2024 w dniu 19 kwietnia 2024 roku, podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 27 maja 2024 roku w Krajowym Rejestrze Zadłużonych ukazało się obwieszczenie o ustaleniu dnia układowego (numer obwieszczenia 20240527/00346, sygnatura postępowania WA1M/GRz-nu/214/2024). Dzień układowy został ustalony na 27 maja 2024 roku. Funkcję Nadzorcy układu w postępowaniu sprawuje doradca restrukturyzacyjny Pan Artur Pająk , numer licencji 2016.
Intencją Spółki jest zawarcie układu z wierzycielami oraz wdrożenie przygotowywanego planu restrukturyzacyjnego. Zgodnie ze stanowiskiem Spółki, celem obwieszczenia o ustaleniu dnia układowego jest umożliwienie restrukturyzacji w drodze zawarcia układu z wierzycielami, przy zabezpieczeniu ich słusznych praw, a także ochrona interesów Spółki, jej akcjonariuszy oraz kontrahentów.
W ramach ww. postępowania Spółka wstępnie planuje wdrożyć następujące środki restrukturyzacyjne: [a] restrukturyzacja zadłużenia [b] konwersja wierzytelności na akcje Spółki [c] pozyskanie finansowania [d] opracowanie i wdrożenie strategii długookresowej, rozszerzenie profilu działalności operacyjnej powiązanej z potencjałem i dotychczasowym doświadczeniem Spółki.
O kolejnych istotnych etapach związanych z ww. postępowaniem o zatwierdzenie układu Spółka będzie informowała w trybie właściwych raportów.
Zarząd Spółki uznał za zasadne przekazanie powyższych informacji z uwagi na ich znaczenie dla sytuacji finansowej i majątkowej Spółki oraz potencjalnie istotny wpływ na wycenę instrumentów finansowych Spółki.
| |
| | | | | | | | | | | | |
| | | | | |
| PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ | |
| Data | Imię i Nazwisko | Stanowisko/Funkcja | Podpis | |
| 2024-05-27 | Leszek Wiśniewski | Prezes Zarządu | | |
| | | | | |