pixelg
Aleksander Gruszczyński, prezes zarządu Carlson Investments

Czat inwestorski z Aleksandrem Gruszczyńskmi, prezes zarządu Carlson Investments.

Dyskusja odbyła się dnia: 27.04.2021, godziny 14:00
Aleksander Gruszczyński, prezes zarządu Carlson Investments: Pandemia pokazała przewagę biznesu opartego o technologię i kompetencje Aleksander Gruszczyński, prezes zarządu Carlson Investments

We wtorek 27 kwietnia o godz. 14:00 odbędzie się prezentacja oraz czat inwestorski z Aleksandrem Gruszczyńskmi, prezesem zarządu Carlson Investments.

Grupa Carlson Investments notowana jest na GPW od 2009 r., jednak w ciągu ostatnich dwóch lat w spółce przeprowadzono gruntowne zmiany, których jednym z ostatnich elementów było wpisanie spółki zależnej Carlson Investments Alternatywna Spółka Inwestycyjna SA do rejestru zarządzających ASI. Notowana na NewConnect spółka zamierza zostać ważnym graczem na rynku inwestycji w startupy i bardzo dynamicznie powiększyć swój portfel inwestycyjny w 2021 i 2022 r. Carlson planuje przejście na rynek główny GPW oraz szereg inwestycji na rynkach zagranicznych. Dodatkowo na wniosek głównych inwestorów znaczna część akcji nowych emisji ma zostać dopuszczona do obrotu na jednym z nowych rynków Nasdaq, charakteryzujących się wysoką płynnością.

Głównym akcjonariuszem spółki jest założony w 2006 roku i zarządzany przez inwestora z Monako Artura Piotra Jedrzejewskiego fundusz Carlson Ventures International Limited, który dysponuje kapitałem w wysokości 100 mln USD. Carlson Ventures International jest również największym udziałowcem funduszu venture capital EVIG ALFA, z powodzeniem inwestującym w startupy na rynku polskim.

Zapis dyskusji
 • moderator: Witam na prezentacji i czacie inwestorskim z Aleksandrem Gruszczyńskmi, prezesem zarządu Carlson Investments. Tematem spotkania będą projekty inwestycyjne i plany rozwoju spółki.
 • moderator: Przypominam zasady organizacyjne czata: pytania są przesyłane najpierw do moderatora. Publikowane są pytania wybrane przez Gościa czata wraz z odpowiedziami. U dołu ekranu kolejkowane są u każdego użytkownika jego pytania. Moderator może odrzucić pytanie niezgodne z regulaminem.
 • moderator: Już można zadawać pytania, na które nasz Gość zacznie odpowiadać po prezentacji wideo. W razie problemów z wyświetlaniem odpowiedzi prosimy o odświeżenie strony. Uczestników zachęcamy też do udostępniania czatu i komentowania jego przebiegu w mediach społecznościowych z hasztagiem #czatStockWatch
 • moderator: Informacja dla dziennikarzy relacjonujących przebieg czata: wykorzystanie cytatów z dzisiejszej rozmowy w Państwa materiałach redakcyjnych wymaga podania źródła. W razie pytań czy wątpliwości prosimy o kontakt: biuro@stockwatch.pl
 • Aleksander Gruszczyński: Witam Państwa serdecznie w drugiej części naszego spotkania. Zapraszam do zadawania pytań.
 • Gość: Witam, jakie spółka ma plany dotyczące inwestycji w fintech?
  Aleksander Gruszczyński: Fintech jest jednym z obszarów zainteresowania spółki. Pierwszą z wielu planowanych inwestycji ma być inwestycja w prezentowaną przed chwilą przez pana Marczuka spółkę ePeer. Jednak nie wykluczamy i wciąż poszukujemy kolejnych inwestycji. Uważamy tę branże za najbardziej perspektywiczną i dającą szansę na szybki wzrost wartości i zwrot z inwestycji.
 • Brylant: Ile projektów inwestycyjnych spółka docelowo chce mieć w portfolio? Skąd ta ilość - jakie są kryteria? Czy możliwe jest więcej/mniej projektów? Jakim budżetem inwestycyjnym dysponuje spółka
  Aleksander Gruszczyński: Spółka na dzień dzisiejszy ogłosiła pierwsze 2 listy intencyjne i zarazem potencjalne inwestycje. Na chwilę obecną nie możemy udzielić ścisłej odpowiedzi przed podpisaniem stosownych dokumentów, niemniej jednak potencjał inwestycyjny naszego głównego akcjonariusza na chwilę wyraża kwota zgromadzonych aktywów o czym wspominałem w prezentacji - kwota przekraczająca 100 mln EUR. Jako że zarejestrowaliśmy Carlson Investments ASI SA mamy możliwość łatwiejszego dostępu do pozyskiwania kapitału.
 • inwestor: Skąd decyzja rebrandingu?
  Aleksander Gruszczyński: Decyzja o rebrandingu została podjęta ze względu na chęć ujednolicenia naszej identyfikacji wizualnej. Potrzebowaliśmy pewnego rodzaju unifikacji naszych brandów i grupy, którą tworzymy. Docelowo stanowimy grupę kapitałową spółek ze wzajemnymi relacjami biznesowymi i inwestycyjnymi. Stąd decyzja o zmianie logotypów i ujednoliceniu naszych brandów.
 • Waldemr45678: Jakie perspektywy otwiera przed spółką ASI? Kim na rynku ASI chce być Carlson? Jak wypada w porównaniu z oecnymi graczami?
  Aleksander Gruszczyński: Szanowny Panie Waldemarze, odpowiedziałem częściowo na Pańskie pytanie przed chwilą. Zarejestrowaliśmy Carlson Investments ASI SA, chcąc pozyskać możliwość łatwiejszego dostępu do pozyskiwania kapitału. Nie wykluczamy żadnej formy możliwości pozyskiwania kapitału. Nie chcę w chwili obecnej porównywać się z graczami, którzy są na rynku od dłuższego czasu, gdyż my zarejestrowaliśmy ASI w zeszłym tygodniu i dopiero startujemy. Kompetencje naszego głównego akcjonariusza dają ogromne pole do rozwoju i inwestycji zagranicznych. Dodam również, że planujemy część akcji z nowych emisji wprowadzić na rynki zagraniczne. Myślimy na przykład o NASDAQ. Da to nam i naszym inwestorom jeszcze większe szanse na łatwiejsze i szybsze wyjście z inwestycji, gdyż rynki zagraniczne charakteryzują się znacznie większą płynnością.
 • obserwator : Czy mamy dobry czas dla startupów?
  Aleksander Gruszczyński: Pandemia pokazała przewagę biznesu opartego o technologię i kompetencje. Wszystkie korporacje świata w ramach swojej organizacji inkubują start'upy i generują w ten sposób dużo większy potencjał swoich organizacji. To świetny czas na strart'upy i ich rozwój. Potencjał naszych inwestycji jest ogromny. To świetna okazja, choć obarczona oczywistym ryzykiem, daje możliwość bardzo dużego potencjału zwrotu z powierzonych środków. To właśnie determinuje naszą strategię.
 • Gość: Kiedy spółka będzie notowana na rynku głównym GPW?
  Aleksander Gruszczyński: Spółka ma strategię i plan, który docelowo ma doprowadzić nas do debiutu na GPW. Nie możemy podać konkretnej daty, natomiast chcemy, aby cały proces przejścia na główny parkiet odbył się możliwie szybko i bez zbędnych opóźnień. O wszystkim będziemy informowali inwestorów komunikatami giełdowymi oraz innych platform komunikacji z inwestorami. Zachęcam do obserwowania naszych kanałów social media oraz strony www.
 • Mordziaty1977: W portoflio spółki wciąz jest Hotblok? Czy to się zmieni w najbliższej przyszłości? Jaki jest pomysł na ten projekt?
  Aleksander Gruszczyński: Szanowny Panie, odpowiem krótko - nie zmieni się. W dzisiejszych czasach budowlanka odnosi spektakularne wzrosty i jest ogromne zapotrzebowanie na tego rodzaju produkty. Wspomnę, iż nasz system spełnia najbardziej wyśrubowane normy przewidziane dla budownictwa pasywnego. Dodatkowo użycie naszego sytemu JEDNOWARSTWOWEGO daje ogromne korzyści czasowe podczas budowy a więc korzyści finansowe związane z kosztami ludzkiej pracy. Tak więc nie widzę sensu w pozbywaniu się tak cennego aktywa.
 • Gość: Czy fakt, że wyszliście do inwestorów z tym czatem oznacza, że szykuje się jakaś oferta publiczna?
  Aleksander Gruszczyński: Chcieliśmy się tym akcentem szerzej przedstawić i zaprezentować. Na chwilę obecną nie możemy wykluczyć ani potwierdzić planów jakichkolwiek emisji. Jak tylko spółka będzie kreśliła tego rodzaju plany - rynek dowie się o tym bez zbędnej zwłoki.
 • adw12: Jakie są cele na najbliższy rok na rynkach zagranicznych?
  Aleksander Gruszczyński: Poza granicami kraju poszukujemy wciąż ciekawych inwestycji i startupów o wysokim potencjale wzrostu. Oczywiście, bliskie są nam rodzime firmy, które potrzebują finansowego zastrzyku. Chcemy poprzez inwestycje zagraniczne osiągnąć lepszą skalowalność biznesu i możliwość lepszej dywersyfikacji naszego portfela inwestycyjnego.
 • lookki : Czy są plany na inwestycje w inne obszary niż fintech, medtech, cleantech oraz biotech.
  Aleksander Gruszczyński: Nie zamykamy się na żadną branżę. Jeżeli nadarzy się okazja do inwestycji w branżę inną, niewymienioną przez nas, natomiast dającą duże prawdopodobieństwo sukcesu - nie zamykamy się z decyzją.
 • tow_zainteresowany: Czy Carlson swój portfel będzie budował jedynie w oparciu o polskie startupy, czy można liczyć na inwestycje zagraniczne? Zakładając, że będą to polskie startupy, to w jaki sposób spółka zamierza budować swoją wartość, biorąc pod uwagę fakt, że często młode polskie firmy są "innowacyjne" jedynie w prospektach reklamowych/inwestycyjnych?
  Aleksander Gruszczyński: Planujemy i szukamy inwestycji zagranicznych. W jednym z pytań powyżej wspominałem, że szukamy obecnie okazji poza granicami kraju. Nasze inwestycje nie są tylko fasadą i okazją reklamową. Posiadają realny potencjał przychodów i zysków. Proszę zapoznać się choćby z portfelem Evig Alfa - to są naprawdę mocne pozycje i silne marki. Zapewniam, że można generować realne i dobre wyniki bazując na młodych firmach z potencjałem.
 • tow_zainteresowany: Pozwolę sobie również zapytać o benchmark Carlson Investments. Czy istnieje takowy? A jeśli tak, to jakie fundusze/postacie są wyznacznikiem sukcesu dla grupy? Chciałbym też zapytać o postać pana Jedrzejewskiego i jego rolę. Czy jest on osobiście zaangażowany w rozwój grupy, czy traktuje Carlson jedynie jako inwestycje i przygląda się jej poczynaniom z boku?
  Aleksander Gruszczyński: Co do benchmarku, na dzisiaj nie widzimy funduszu, który moglibyśmy wskazać. Co do Pana Jędrzejewskiego - tak jest zaangażowany bezpośrednio w proces decyzyjny dotyczący inwestycji jak również aktywnie współuczestniczy w pozyskiwaniu nowych projektów zwłaszcza zagranicznych.
 • Ogon123: Czy plany przejścia na GPW są realne w tym roku, jak tak to jak zamierzacie do tego podejść pod względem kapitalizacji?
  Aleksander Gruszczyński: Plany przejścia na GPW są realne. Kapitalizacja pozwala nam na taki ruch, jednak o wszelkich szczegółach będziemy informowali rynek rzetelnie i konkretnie. Na chwilę obecną nie mogę potwierdzić konkretnego terminu. Zapewniam jednak, że najbardziej niecierpliwi inwestorzy powinni być usatysfakcjonowani.
 • pytajnik: Dzień dobry. Na jakich obszarach zamierzają Państwo skupić swoje działania? Samo określenie "startup" jest bardzo szerokie i zastanawia mnie jakimi kategoriami kierują się Państwo w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych. Dziękuję
  Aleksander Gruszczyński: Witam serdecznie, już odpowiadam. Działania nasze skupione są na branżach, o których mówiliśmy w prezentacji, a które mają obiecujące perspektywy wzrostu takie jak AI, IOT, SA, Gaming. Główny kryteriami są: innowacyjność, kreatywność zespołu, możliwość komercjalizacji, skalowalność międzynarodowa. Dziękuję za pytanie i pozdrawiam.
 • Gość: Jakie inwestycje planujecie na najbliższy kwartał?
  Aleksander Gruszczyński: Podpisaliśmy dwa listy intencyjne na pierwsze inwestycje. Spółki ePeer i Terrabio są na etapie listów intencyjnych i doprecyzowania szczegółów. Jak tylko będziemy mieli wynegocjowany i uzgodniony harmonogram poinformujemy rynek o tym niezwłocznie.
 • Gość: Jaka jest wycena portfela EVIG Alfa ?
  Aleksander Gruszczyński: Obecnie Evig Alfa zainwestował blisko 20 mln zł. Tak na chwilę obecną można zmierzyć jego portfel. Co do zasady nie jest to rzeczywista wycena portfela i potencjału spółek. Trudno jest też określić docelowy potencjał zysku i przychodów spółek. Są to jednak podmioty o niebywałym wręcz potencjale.
 • Gość: Które spółki w portfelu EVIG Alfa są według Was najlepiej rokujące i dlaczego?
  Aleksander Gruszczyński: Coś takiego jak preferowane spółki w portfelu nie istnieje. Koncentrujemy się i rozwijamy portfel inwestycyjny w oparciu o realną pracę nad rozwojem wartości firm. Wszystkie firmy w portfelu będą nam równie bliskie.
 • papaSmerf: Witam! Czy mogliby Państwo opowiedzieć coś o zespole, który będzie odpowiedzialny za inwestycje w ramach Carlson Investments? Jakie są Państwa dotychczasowe doświadczenia, jak będą tworzone i zarządzane portfel lub portfele spółek? Zastanawiam się również w jaki sposób będą Państwo monetyzować swoje inwestycje? Czy będzie ona opierać się na - przepraszam za analogię z rynku nieruchomości - szybkich flipach startupów, czy zamierzają Państwo budować wartość swoich spółek portfelowych i na tym budować własny zysk?
  Aleksander Gruszczyński: Witam, jeżeli chodzi o zespół w paru słowach mówiliśmy o tym podczas prezentacji. Długo i dużo można by pisać, więc zapraszam serdecznie na nasze strony internetowe www.carlsoninvestments.eu i www.evigalfa.pl. W zakładkach zespól można zobaczyć zdjęcia i przeczytać opisy. Horyzont inwestycyjny to typowo ok. 3-5 lat zarówno w CISA jak i Evigu, Monetyzacja powinna następować zazwyczaj w momencie wejścia dużego gracza finansowego w projekt, upublicznienie spółki lub sprzedaż do inwestora zagranicznego, branżowego.
 • Gość: W styczniu 2020 r. nabyliście spółkę Gaudi Management za ponad 7 mln zł rozliczane akcjami. Bilans Gaudi pokazuje tylko inwestycje i należności, która miała w 2019 r. prawie milion złotych straty, a w 2020 r. sprzedaż na poziomie 160 tys. zł. Te dane finansowe mają się nijak do ceny przejęcia. Jak Pan to skomentuje?
  Aleksander Gruszczyński: Szanowny Panie, nie zauważył Pan pewnie, że Gaudi Managemnet jest udziałowcem w 95 proc. spółki Carlson Capital Partners, w związku z tym nie można patrzeć wyłącznie przez pryzmat wyników samego Gaudiego.
 • Gość: Dlaczego spółki takie jak Carlson Capital Partners, czy Techvigo posiadacie pośrednio a nie bezpośrednio?
  Aleksander Gruszczyński: Budowanie grupy kapitałowej to tworzenie systemu naczyń połączonych. To normalna praktyka rynkowa.
 • Gość: Czy spółki takie jak Gaudi Management oraz posiadana przez Gaudi Carlson Capital Partners to spółki operacyjne, czy inwestycyjne przeznaczone do zbycia?
  Aleksander Gruszczyński: Operacyjne.
 • Gregor: Jakie przychody miala Carlson Capital Partners w 2020 r. i ile z nich pochodziło od innych spółek powiązanych osobowo lub kapitałowo z Carlson Investments?
  Aleksander Gruszczyński: Na chwilę obecną nie opublikowaliśmy danych ostatecznych za rok 2020, ale mogę powiedzieć, że wewnątrz grupowych przychodów jest niewiele lub w ogóle.
 • Gość: Jakie przychody i zyski miała w 2020 r. Techvigo sp. zo.o.?
  Aleksander Gruszczyński: Dane nie zostały jeszcze opublikowane.
 • Gość: Co daje wpis na listę ASI?
  Aleksander Gruszczyński: Wpis daje nam pełnoprawną możliwość mówienia o inwestycjach i występowania oficjalnie jako podmiot, który realizuje inwestycje bezpośrednio i pośrednio. To całkowicie nowe otwarcie i możliwości dla jako grupy kapitałowej. Dzięki ASI zyskaliśmy możliwości także pozyskiwania kapitału i całkowitego, pełnowymiarowego skalowania na rynku kapitałowym.
 • Jurek Tuszka: Na czym polegać będzie współpraca Carlson z Evig? Kto finansuje inwestycje, kto je ocenia?
  Aleksander Gruszczyński: Współpraca pomiędzy Evig Alfa a Carlson Investments polegać będzie na wymianie wiedzy, doświadczeń i kompetencji w obszarze inwestycji. Realnie dzięki współpracy zyskamy możliwość dostępu do najciekawszych inwestycji Evig Alfa. Dla naszych inwestorów to bardzo dobre i bezpieczne rozwiązanie. Ta współpraca to świetny prognostyk na przyszłość.
 • yanek: Jakie Pan widzi zalety inwestycji w Epeer? Portali pożyczkowych jest całe mnóstwo, a nie sprzyja im ustawodawstwo. Dlaczego akurat ten podmiot? Od kogo został on nabyty?
  Aleksander Gruszczyński: Epeer jest spółką, której możliwości skalowania wykraczają znacząco poza Polskę, dlatego się nią zainteresowaliśmy. Planowane jest objęcie udziałów nowej emisji, nie planujemy odkupu od obecnych udziałowców.
 • T.Bugaj: Czy spółka zamierza swoje inwestycje wspierać od strony merytorycznej, korporacyjnej, czy będzie to tylko inwestycja kapitałowa?
  Aleksander Gruszczyński: Wspieramy nasze inwestycje w planowaniu finansowym, relacjach międzynarodowych, doświadczeniu w pozyskiwaniu finansowania i rynku kapitałowym, bazując na dotychczasowych doświadczeniach w inwestycjach i doradztwie.
 • Gość: Czy Carlson Investment ASI SA należał do Carlson Investment na koniec roku?
  Aleksander Gruszczyński: To jest całkowicie nowy podmiot, powołany niedawno, co komunikowaliśmy w naszych raportach.
 • Gość: Jakie stopy zwrotu IRR miała EVIG ALFA w zamkniętych inwestycjach, albo potwierdzonych przez sprzedaż udziałów do innych inwestorów instytucjonalnych?
  Aleksander Gruszczyński: Spółki z naszego portfolio dopiero rozpoczynają pozyskiwanie kolejnych rund finansowania, gdyż większość wejść inwestycyjnych zrealizowaliśmy w ciągu ostatnich 12 m-cy.
 • Gość: Proszę powiedzieć troche wiecej o roli Pana Artura Jedrzejewskiego i Państwa relacjach?
  Aleksander Gruszczyński: W poprzednich odpowiedziach i prezentacji.
 • T.Bugaj: Czy Terrabio ma już zwalidowany prototyp? Jaki jest przewidywany koszt i cena urządzenia i do kogo kierowana będzie oferta tej spółki? Jaki jest termin podpisania finalnej umowy?
  Aleksander Gruszczyński: Terrabio posiada obecnie wersję produkcyjną urządzenia. Trwają finalne testy przed pełną komercjalizacją. Termin inwestycji zostanie podany odpowiednim raportem giełdowym.
 • Gość: Jakie są zasady współpracy pomiędzy Carlson Investment a akcjonariuszem Carlson Ventures International? Rozumiem, że działalność będzie finansowana przez emisje, ale jak określana będzie cena emisyjna?
  Aleksander Gruszczyński: Na chwilę obecną relacje pomiędzy naszymi podmiotami odbywają się na zasadach rynkowych.
 • Pancernik: Jak kontrolujecie projekty inwestycyjne posiadane w portfelu? Sprawujecie nadzór nad rozwojem spółek, pomagacie im czy cierpliwie czekacie na efekty? Który z obecnych projektów jest Pańskim oczkiem w głowie - który ma według Pana największe perspektywy :) ?
  Aleksander Gruszczyński: Prowadzimy bieżący nadzór poprzez uczestnictwo w radach nadzorczych, pomagamy spółkom merytorycznie, tak jak wskazaliśmy poprzednio. Ciężko wskazać w tym momencie, która inwestycja jest najbardziej rokująca, staramy się żeby wszystkie takie były.
 • Trawnik1980: Ile Państwu zajmie czasu - mogą byc luźne szacunki - budowa docelowo portfolio inwestycyjnego?
  Aleksander Gruszczyński: Nie mamy określonego w CISA terminu na zbudowanie portfolio, natomiast w EVIG Alfa do końca 2022 roku.
 • Mordawnika: Na kim się wzorujecie? Czy CI to autorski pomysł czy tez chcecie powtórzyć drogę któregoś z uznanych zagranicznych graczy?
  Aleksander Gruszczyński: Nasza konstrukcja jest w pełni autorska. Nie mamy wzorców, które kopiujemy. Pomysł na naszą grupę to autorska wymiana doświadczeń pomiędzy pasjonatami świata finansów.
 • Gość: Ile planujecie wydać w tym roku na inwestycje i jak je sfinansować?
  Aleksander Gruszczyński: Na chwilę obecną nie podajemy informacji ani szacunków dotyczących inwestycji. Będziemy podawać informacje sukcesywnie i informować rynek na bieżąco.
 • Trawnik1980: Jaka jest modelowy scenariusz dla Państwa projektów inwestycyjnych? Rozwój - debiut na giełdzie (pytanie jakiej - czy tylko gpw czy np. nasdaq) ?
  Aleksander Gruszczyński: Modelowy scenariusz dla naszych spółek to giełda, aczkolwiek Nasdaq tylko dla tych najlepszych ze względu na wymagania odnośnie kapitalizacji. Scenariusz z exitem do branżowego lub większego finansowego inwestora jest również możliwy.
 • Trawnik1980: Czy ostatnie komunikaty o przyjrzeniu się wydatkowaniu środków NCBiR mogą skutkowac jakimiś komplikacjami jesli chodzi o działalność?
  Aleksander Gruszczyński: Na chwilę obecną nie spodziewamy się żadnych trudności ani problemów z ramienia NCBiR. Współpraca układa się wręcz modelowo i mogę powiedzieć, że Evig Alfa jest podmiotem bardzo szanowanym i uznanym na rynku inwestycji w start'upy.
 • Gość 2: Chetnie wroce do tematu Hotbloka , ktory to temat byl i jest dalej bardzo interesujacy. Wspominal Pan tez sam o tym. Jednak po dzialaniach Panstwa nie widac aby cos sie z Hotblokiem dzialo. Pustakow dalej nie mozna kupic. Czy moze Pan bardziej konkretnie powiedziec o terminie uruchomienia produkcji. Dziekuje
  Aleksander Gruszczyński: Szanowny Panie, dzieje się z pewnością. Myślę, że w końcu maja bloczki znów będą w ofercie.
 • Pancernik: W jakim miejscu bedzie spółka za rok? Ile projektów, jakie stadium ich rozwoju? Który parkiet giełdowy :) ?
  Aleksander Gruszczyński: Rok pozwoli nam mocno dookreślić naszą kapitalizację. Sądzę, że nasze plany są bardzo ambitne i chcemy zainwestować i rozwinąć sporo innowacyjnych projektów. Trudno mówić o konkretnych liczbach, ale zapewniam, że zespół pracuje bardzo prężnie nad realizacją naszych planów i strategii.
 • Mordziaty1977: Gdzie spółka chce być za 5 lat ? Kiedy debiut na głównym parkiecie?
  Aleksander Gruszczyński: Konkretnej daty przejścia i plany związane z przejściem na GPW będą na pewno szeroko komunikowane na rynku. Będziemy rzetelnie informowali rynek.
 • Nnono: Czy cały czas toczone są rozmowy dot. nowych projektów? Ile takich projektów macie na radarze? Jak mozna sie do Was zglosić?
  Aleksander Gruszczyński: Proces inwestycji jest oparty o szereg analiz i dość skomplikowany system oceny spółek i ich potencjału. Zapraszamy do kontaktu z Evig Alfa lub z nami, wszystkie firmy, które mają innowacyjne projekty i chcą zbadać ich potencjał inwestycyjny.
 • Aleksander Gruszczyński: Dziękujemy serdecznie za udział w dzisiejszym czacie. Jako zarząd zapewniamy, że to jedno z pierwszych spotkań otwartych dla naszych inwestorów. Pozdrawiamy i dziękujemy za udział. Zapraszamy do kontaktu z nami!
 • moderator: Ja również w imieniu redakcji StockWatch.pl serdecznie dziękuję za ciekawą dyskusję i zapraszam na kolejne czaty.
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +169,37% +33 874,13 zł 53 874,13 zł
Ostatnio zaktualizowane dane
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Kampanie reklamowe - emisje akcji, obligacji, crowdfunding udziałowy