pixelg
Czat: Marek Borzestowski, prezes NanoGroup - start 22 października o 11:00

Czat inwestorski z Markiem Borzestowskim, prezesem NanoGroup SA

Dyskusja odbyła się dnia: 22.10.2020, godziny 10:00
Marek Borzestowski, prezes NanoGroup: Zainteresowanie emisją napawa nas optymizmem i pozwala nam sądzić, że zakończy się ona sukcesem Marek Borzestowski, prezes NanoGroup

Zapraszamy na prezentację inwestorską iraz czat z Markiem Borzestowskim, prezesem NanoGroup SA, który rozpocznie się 22 października o godz. 11:00. Tematem spotkania będzie omówienie planów związanych z publiczną emisją akcji serii H i perspektyw spółki na przyszłość.

NanoGroup to organizacja typu Research & Development, która skupia się na rozwijaniu i wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań bio- i nanotechnologicznych, które są wykorzystywane w technologiach z obszaru zdrowia.

Spółka rozwinęła i opatentowała m.in. innowacyjne rozwiązania technologiczne umożliwiające zwiększenie wydajności i bezpieczeństwa dobrze znanych składników aktywnych (API).

W skład NanoGroup SA wchodzą spółki zależne: NanoVelos SA i NanoSanguis SA, rozwijające kilka zaawansowanych projektów biotechnologicznych, m.in.:
 • POLEPI – lek na raka jajnika, pierwszy z serii leków onkologicznych opartych o opatentowaną globalnie technologię nanoleku.
 • KidneyOX i NanOX – urządzenie medyczne i płyn perfuzyjny pozwalające przechowywać organy do 5 dni w warunkach fizjologicznych, dzięki czemu mogą regenerować się w okresie przechowywania.
 • Maseczka ochronna z powłoką biobójczą - pierwsza w Europie maseczka, wykorzystująca innowacyjną technologię, zwiększającą - w porównaniu z tradycyjnymi maseczkami - ochronę przed bakteriami i wirusami.
Zapis dyskusji
 • moderator: Witam na czacie inwestorskim z Markiem Borzestowskim, prezesem NanoGroup. Tematem spotkania będzie omówienie planów związanych z publiczną emisją akcji serii H i perspektyw spółki na przyszłość.
 • moderator: Przypominam zasady organizacyjne czata: pytania są przesyłane najpierw do moderatora. Publikowane są pytania wybrane przez Gościa czata wraz z odpowiedziami. U dołu ekranu kolejkowane są u każdego użytkownika jego pytania. Moderator może odrzucić pytanie niezgodne z regulaminem.
 • moderator: Już można zadawać pytania, na które nasz Gość zacznie odpowiadać po prezentacji wideo. W razie problemów z wyświetlaniem odpowiedzi prosimy o odświeżenie strony. Uczestników zachęcamy też do udostępniania czatu i komentowania jego przebiegu w mediach społecznościowych z hasztagiem #czatStockWatch
 • moderator: Informacja dla dziennikarzy relacjonujących przebieg czata: wykorzystanie cytatów z dzisiejszej rozmowy w Państwa materiałach redakcyjnych wymaga podania źródła. W razie pytań czy wątpliwości prosimy o kontakt: biuro@stockwatch.pl
 • Marek Borzestowski: Serdecznie witam w drugiej części naszego spotkania. Zachęcam do zadawania pytań!
 • christof_martin: w którym miejscu widzi Pan kapitalizacje spółki w 2023 ? pozdr Ch
  Marek Borzestowski: Dla nas satysfakcjonująca wycena powinna pojawić się po pozytywnym zakończeniu pierwszych badań klinicznych na pacjentach.
 • dzidek: Kiedy nastąpi zwrot pieniędzy po redukcji sprzedaży akcji H
  Marek Borzestowski: Najpóźniej 30 października, w dniu rozliczenia sesji.
 • Gość anx: Dzien dobry , z raport finansowy wynika ogromna dysproporcja poziomu przychodow do ponoszonej przez spolke straty 2018 2019 2020P 2021P 2022P 2023P 2024P 2025P Przychody 0,3 0,6 1,9 4,6 2,9 8,0 1,2 1,4 Koszty -3,0 -2,3 -3,0 -1,0 -1,0 -1,0 -1,0 -1,0 EBIT -2,7 -1,7 -1,1. Pytanie mojejest z czego to wynika oraz z czego zostana pokryte straty oraz jak i dlaczego ma zmienic sie to w przyszlosci
  Marek Borzestowski: Wynika to z faktu, że badania kliniczne i przedkliniczne (oraz cały proces przygotowania produktu) jest wydłużony o konieczność uzyskania dopuszczenia do rynku wydanego przez regulatora - nie jest to rynek internetowy, gdzie takie rzeczy dzieją się z dnia na dzień.
 • Bastet: Jakie jest - zdaniem zespołu pracującego nad lekiem na raka - prawdopodobieństwo uzyskania dopuszczenia tego leku do sprzedaży?
  Marek Borzestowski: Zespół wierzy w dopuszczenie tego leku do sprzedaży. Jesteśmy przekonani co do jego skuteczności na tyle, że sami chcielibyśmy być leczeni tym lekiem w wypadku zachorowania.
 • Gość: Witam....mimo ze czytalem wyjasnienie spolki na temat opoznienia dostawy maseczki ochronnej z powłoką biobójczą to mimo wszystko zapytam czy nie mozna bylo przygotowac sie tak aby dostawy mogla jak najszybciej trawic do odbiorcow.....dziekuje za odpowiedz.
  Marek Borzestowski: Przekazaliśmy partnerowi specyfikację technologiczną maseczki. Obecnie pracujemy nad szczegółami technologicznymi i liczymy na szybką certyfikację.
 • Michal: Czy spółka zechce skomentować, jak wyglądają prace nad projektem NanoThea?
  Marek Borzestowski: Koncentrujemy się obecnie na projekcie NanoVelos. Projekt NanoThea jest zawieszony.
 • Michal: Chciałem podpytać, czy prezes Borzestowski będzie chciał objąć akcje z nowej emisji?
  Marek Borzestowski: Było to rozważane, jednak ze względu na popyt najprawdopodobniej nie. Nie zapadła jeszcze decyzja.
 • Ryczuś: Witam, Panie Prezesie, rozwiązania medyczne to też problem zaaplikowania ich do powszechnego użytku. jak NANOGRUPA zamierza po pierwsze szybko powiększyć swoją dostępność produktową do powszechnego stosowania, a także czy spółka planuje na dziś, rozszerzenie działalności o nowe gamy produktowe. jeżeli tak to w jaki sposób i kiedy można się tych ruchów spodziewać
  Marek Borzestowski: My możemy dostarczyć innowacje produktowe, natomiast partner może dostarczyć kanały dystrybucji.
 • Paweł: Na który rok planowane jest ukończenie leku na raka?
  Marek Borzestowski: Lek już jest ukończony. Do momentu, kiedy będziemy mogli sprzedawać lek, musimy przebadać około 330 pacjentów.
 • Paweł: Czy etap farmakokinetyki może się przedłużyć? Jakie są jego zagrożenia?
  Marek Borzestowski: Etap farmakokinetyki to przede wszystkim długoterminowe badanie naszego nośnika. Nie spodziewamy się opóźnień na tym etapie.
 • Gość: Na jakim poziomie zaawansowania chcecie pozyskać partnera dla POLEPI? A może w związku z wyłonionym lekiem partner jest oczywisty?
  Marek Borzestowski: Dla polepi okno partneringowe otwiera się po pierwszych 30 przebadanych pacjentach.
 • Patryk: Czy płyn NanoSungis będziecie produkować, czy udzielać licencji? Macie jakieś estymacje w zakresie kosztów produkcji względem płynów tradycyjnych?
  Marek Borzestowski: Docelowo planowane jest działanie w modelu partneringowym. Mamy szczegółową estymację kosztów produkcji. Bierzemy też pod uwagę element konkurencji cenowej.
 • Ania: Czy Polfa będzie pozniejszym producentem POLEPI, ktory bedzie podawany pacjentom w fazach badan na pacjentach?
  Marek Borzestowski: Takie mamy w tej chwili intencje, jednak musi to zostać uregulowane odrębną umową.
 • Paso87: Czy obecna emisja zapewnia środki potrzebne do sfinansowania badań we wszystkich projektach aż do zakładanych momentów ich komercjalizacji?
  Marek Borzestowski: Zbieramy środki na badania kliniczne w NanoVelos i NanoSanguis. Jeśli okażą się one sukcesem, planujemy przeprowadzać kolejne emisje.
 • Gość: Z czego macie obecnie przychody?
  Marek Borzestowski: Obecnie przychody mamy z umowy partneringowej z firmą Marion.
 • Premek: Co zamierzacie dalej robić z akcjami Pure Biologics? Dlaczego zdecydowaliście się sprzedać część pakietu?
  Marek Borzestowski: Uznaliśmy, że była to dobra inwestycja. Ponieważ naszym celem jest posiadanie pakietów większościowych, a w tym przypadku nie było to już możliwe, zakończyliśmy tę inwestycję.
 • Ania: Czyli NanoSanguis może być użyte na dwa sposoby: - do transportacji narządów i w razie czego wprowadzić do krwioobiegu pacjenta, jeśli brakuje krwi do np. przeszczepu?
  Marek Borzestowski: Planowaliśmy ten projekt jako substytut krwi. Wybraliśmy ścieżkę komercjalizacji jako płyn do transfuzji organów w związku z kosztami rejestracji. Być może po udanej rejestracji, jako płyn perfuzyjny, podejmiemy decyzję o rejestracji produktu jako substytutu krwi.
 • Gość: Wpływ powłoki biobójczej i użytych biobójczych preparatów w maseczkach na jakość wdychanego powietrza. Czy maseczka chroni przed wirusem osobę która nosi maseczkę czy osoby postronne?
  Marek Borzestowski: Maseczka chroni przed wirusem zarówno nas, jak i osoby postronne.
 • P1otr: Na koniec czerwca mieliście skapitalizowane prawie 20 mln zł kosztów prac rozwojowych. Jak dzielą się one na poszczególne projekty i czy wszystkie skapitalizowane koszty dotyczą prac, które są kontynuowane?
  Marek Borzestowski: Skapitalizowane prace rozwojowe na 30 czerwca wyniosły 19 mln zł, w NanoSanguis i NanoVelos było to po 7 mln zł, natomiast w NanoThea 5 mln zł.
 • Vox: Ile czasu przewidujecie miedzy przydziałem akcji 30.10 a możliwością handlu tymi akcjami (wprowadzeniem do obrotu)? tydzien? 2 tygodnie?
  Marek Borzestowski: Planujemy notowanie PDA akcji. Szacujemy, że proces wprowadzenia PDA do obrotu zamknie się w terminie 2-2,5 tygodni po przydziale.
 • Gość: Czy staracie się obecnie o jakieś dotacje?
  Marek Borzestowski: Wnioski o nowe dotacje z różnych źródeł, zarówno polskich jak i europejskich, składamy regularnie. Jesteśmy beneficjentem programów grantowych.
 • PZ: Czy jako grupa rozważacie sprzedaż nie tylko udziałów w projektach, ale także całych spółek?
  Marek Borzestowski: Każdy wariant ekshibitu jest brany pod uwagę.
 • irozbi: Kiedy spodziewacie się pierwszych przychodów z maseczek? Czy ma być to produkt ogólnodostępny (masowy)? Jakie maja być kanały dystrybucji tego produktu?
  Marek Borzestowski: Pierwsze przychody zostały już zafakturowane. Będziemy korzystać z kanałów dystrybucji Marion.
 • Gość: Czy termin emisji akcji był wcześniej planowany? Czy termin został połączony z informacją o maseczkach aby lepiej sprzedać akcje nowej emisji, a może jest to zupełnie przypadkowa zbieżność?
  Marek Borzestowski: Umowę dotyczącą maseczek podpisaliśmy już w czerwcu.
 • Gość: Czy za 3 miesiące nie będzie za późno na wprowadzenie maseczek?
  Marek Borzestowski: W I kwartale wartość rynku maseczek na świecie wyniosła 75 miliardów dolarów, natomiast wartość planowana na rok 2027 to 24 miliardy dolarów. Poza pandemią, istnieją inne wskaźniki rosnącej sprzedaży maseczek - rosnąca liczba zabiegów chirurgicznych oraz zanieczyszczenie środowiska.
 • Vox: Czy jak TFI sie nie zapisza, przesuniecie transze? TDI do TMI?
  Marek Borzestowski: Zgodnie z aktualizacją memorandum opublikowaną na stronie spółki i koordynatora oferty, po przesunięciu w transzach, w transzy małych inwestorów oferowane jest 550 tys. akcji, natomiast w transzy dużych inwestorów: 2.241.313 akcji.
 • konsul: Stabilność kadry naukowej - jak nano zabezpiecza się przed rotacją, podkupowaniem pracowników?
  Marek Borzestowski: Głównym akcjonariuszem jest profesor Ciach. Mamy zaplecze na polskich uczelniach technicznych, ale też w innych instytucjach zajmujących się technologią. Zabezpieczamy się pracowniczym programem motywacyjnym oraz pracą w ciekawym, unikatowym na skalę naszego kraju zespole.
 • Gość: Czy gdzieś na rynku są oferowane maseczki o tych samych lub podobnych właściwościach biobójczych co wasze maseczki? Jeśli tak to jakie są różnice?
  Marek Borzestowski: Na rynku są już dostępne maseczki z jonami srebra, które unieruchamiają bakterie i wirusy. Nasze maseczki niszczą, a nie tylko unieruchamiają wirusy.
 • Vox: Z czego ta powłoka biobójcza na maseczkach? Nanosrebro?
  Marek Borzestowski: Nie będzie to nanosrebro.
 • Gość: Kto będzie właścicielem praw do technologii produkcji maseczek biobójczych?
  Marek Borzestowski: Firma Marion będzie miała prawa majątkowe do technologii.
 • Gość: Czy skuteczność maseczek jest potwierdzona jakimiś zewnętrznymi testami?
  Marek Borzestowski: Maseczki będą podlegać certyfikacji Centralnego Instytutu Ochrony Prac. Tam też będą przeprowadzane ich testy.
 • Miron: Dzień dobry Ile pieniędzy planujecie otrzymać z dotacji do końca tego roku i ile w przyszłym? Pytam o faktyczne przepływy gotówki.
  Marek Borzestowski: Wszystkie etapy finansowania są z wykorzystaniem środków grantowych. Jest to zazwyczaj dofinansowanie rzędu 40-50 proc. Większość tych grantów mamy przyznanych.
 • Miron: Jak będzie wyglądał podział przychodów w przypadku pomyślnej komercjalizacji pomiędzy spółkę zależną a NanoGroup? Czy teraz pobieracie od spółek zależnych jakieś opłaty za zarządzanie?
  Marek Borzestowski: Nie pobieramy opłat za zarządzanie. Podział przychodów nastąpi oczywiście w formie dywidendy.
 • Gość: Kiedy zakładacie pierwszy partnering i jakiej kwoty płatności początkowej się spodziewacie?
  Marek Borzestowski: Pierwszy partnering (z Marion) już nastąpił. Spodziewamy się co najmniej sześciocyfrowych przychodów.
 • Gość: Czy może Pan zdradzić jakie było zainteresowanie instytucji finansowych podczas budowaniu książki popytu na akcje nowej emisji?
  Marek Borzestowski: Zainteresowanie napawa nas optymizmem i pozwala nam sądzić, że emisja zakończy się sukcesem.
 • Marek Borzestowski: Bardzo dziękuję wszystkim zebranym za obecność. Mam nadzieję, że wyczerpałem wszystkie Państwa pytania. Do zobaczenia!
 • moderator: Ja również w imieniu redakcji StockWatch.pl serdecznie dziękuję za ciekawą dyskusję i zapraszam na kolejne czaty.
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +169,27% +33 853,81 zł 53 853,81 zł
Ostatnio zaktualizowane dane
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Kampanie reklamowe - emisje akcji, obligacji, crowdfunding udziałowy