PARTNER SERWISU
fuhwtyzk

nabycie akcji przez Norges Bank - komunikat spółki BENEFIT SYSTEMS SPÓŁKA AKCYJNA (benefit) - komunikat ESPI

Komunikat spółki

RAPORT BIEŻĄCY Z PLIKIEM


KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO



Raport bieżący nr58/2025
Data sporządzenia:2025-06-24
Skrócona nazwa emitenta
BENEFIT SYSTEMS S.A.
Temat
Zawiadomienie o przekroczeniu progu 5% ogólnej liczby głosów w Spółce
Podstawa prawna
Art. 70 pkt 1 Ustawy o ofercie - nabycie lub zbycie znacznego pakietu akcji
Treść raportu:
Zarząd Benefit Systems S.A. z siedzibą w Warszawie ( Spółka ) informuje, iż w dniu 23 czerwca 2025 r. Spółka otrzymała od Norges Bank z siedzibą w Oslo, Norwegia ( Norges Bank ) zawiadomienie o przekroczeniu przez Norges Bank progu 5% ogólnej liczby głosów w Spółce wykonywanych za pośrednictwem posiadanych akcji, bez instrumentów finansowych ( Zawiadomienie ).

Zgodnie z Zawiadomieniem, przekroczenie progu 5% w Spółce nastąpiło w wyniku transakcji nabycia akcji Spółki przeprowadzonej w dniu 17 czerwca 2025 roku ( Transakcja )

Zgodnie z Zawiadomieniem, z wyłączeniem instrumentów finansowych:
bezpośrednio przed dokonaniem Transakcji Norges Bank posiadał 162.040 akcji Spółki, co stanowiło 4,95% kapitału zakładowego Spółki i uprawniało do 162.040 głosów na Walnym Zgromadzeniu, co stanowiło 4,95% ogółu głosów na Walnym Zgromadzeniu Spółki;
bezpośrednio po dokonaniu Transakcji Norges Bank posiada 164.540 akcji Spółki, co stanowi 5,02% kapitału zakładowego Spółki i uprawnia do 164.540 głosów na Walnym Zgromadzeniu, co stanowi 5,02% ogółu głosów na Walnym Zgromadzeniu Spółki.
Jednocześnie, zgodnie z Zawiadomieniem, łącznie z posiadanymi instrumentami finansowymi, Norges Bank bezpośrednio po dokonaniu transakcji posiada 167.170 akcji Spółki, co stanowi 5,10% kapitału zakładowego Spółki i uprawnia do 167.170 głosów na Walnym Zgromadzeniu, co stanowi 5,10% ogółu głosów na Walnym Zgromadzeniu Spółki.

Otrzymane Zawiadomienie stanowi załącznik do niniejszego raportu.
Załączniki
PlikOpis
Notification_Norges_Bank_20250623.pdf
PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
DataImię i NazwiskoStanowisko/FunkcjaPodpis
2025-06-24Marcin FojudzkiCzłonek ZarząduMarcin Fojudzki
2025-06-24Emilia RogalewiczCzłonek ZarząduEmilia Rogalewicz


Nazwa jednostki:BENEFIT SYSTEMS SPÓŁKA AKCYJNA
Nazwa skrócona jednoskti:BENEFIT SYSTEMS S.A.
Adres:Plac Europejski 2, 00-844 Warszawa
Telefon:+48 22 242 40 00
Fax:+48 22 831 79 20
Email:ir@benefitsystems.pl
www:www.benefitsystems.pl
NIP:836-16-76-510
REGON:750721670

Źródło: strona internetowa spółki, relacje inwestorskie, raporty bieżące i okresowe.
WIADOMOŚCI O SPÓŁCE BENEFIT
  • Sesja pod znakiem decyzji RPP i danych z USA, w grze Allegro, Vercom i Asseco
    Sesja pod znakiem decyzji RPP i danych z USA, w grze Allegro, Vercom i Asseco

    We wtorek giełda w Warszawie wykonała zdecydowany zwrot w górę i wybroniła się przed 5. spadkową sesją z rzędu. W środę strona popytowa idzie za ciosem i ale finalnie o losach całej sesji i tak najprawdopodobniej zdecyduje reakcja na decyzję RPP i na dane z rynku pracy w USA. W centrum uwagi są dziś Allegro, Vercom i Asseco Poland.

  • 10 mocnych spółek na wrzesień wg BM BNP Paribas
    10 mocnych spółek na wrzesień wg BM BNP Paribas

    We wrześniowej odsłonie portfela BM BNP Paribas analitycy stawiają na dotychczasowe spółki, czyli liderów i czołowych graczy w swoich branżach. Oto jak oceniają wyniki za II kwartał poszczególnych top picks i ich perspektywy.


qoimskww
wengtfde
hmsvojcv
sfbwacga
wmjhhwcb

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Kampanie reklamowe - emisje akcji, obligacji, crowdfunding udziałowy Forex Kursy walut Akcje Giełda Waluty Kryptowaluty
Trading jest ryzykowny i możesz stracić część lub całość zainwestowanego kapitału. Treści publikowane w portalu służą wyłącznie celom informacyjnym i edukacyjnym. Nie stanowią żadnego rodzaju porady finansowej ani rekomendacji inwestycyjnej. Portal StockWatch.pl nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie lektury zawartych w nim treści.
peek-a-boo
×

FOSA – nowa usługa analityczna poświęcona zagranicznym spółkom w StockWatch.pl

Sprawdź
cookie-monstah

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania i realizacji niektórych funkcjonalności takich jak automatyczne logowanie powracającego użytkownika czy odbieranie statystycznych o oglądalności. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, lub dostosować ich ustawienia.

Dostosuj   Ukryj komunikat