| | | | | | | | | | | |
| KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO | |
| | | | | | | | | | | | |
|
| | Raport bieżący nr | 2 | / | 2021 | |
| |
| | | | | | | | | | | | |
| Data sporządzenia: | 2021-01-07 | | | | | | | | | |
| Skrócona nazwa emitenta | | | | | | | | | |
| BUDIMEX | |
| | | | | | | | | | |
| Temat | | | | | | | | | | |
| Przedsprzedaż i sprzedaż mieszkań w IV kwartale 2020 roku | |
| Podstawa prawna | | | | | | | | |
| Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
| |
| | | | | | | | | | | | |
| Treść raportu: | | | | | | | | | |
| Zarząd Budimeksu S.A. informuje, że Budimex Nieruchomości Sp. z o. o. (w 100% zależna od Budimeksu S.A.) w IV kwartale 2020 r. zawarła 473 umowy przedwstępne sprzedaży lokalu mieszkalnego, w porównaniu z 369 umowami zawartymi w IV kwartale 2019 r. Tym samym w okresie I XII 2020 r. spółka zawarła 1.672 analogiczne umowy, w porównaniu z 1.655 umowami zawartymi w roku poprzednim.
Z kolei liczba zawartych umów notarialnych przeniesienia własności lokalu mieszkalnego w IV kwartale 2020 r. wyniosła 199, w porównaniu z 305 umowami zawartymi w IV kwartale 2019 r. W okresie I XII 2020 r. spółka zawarła 1.286 analogicznych umów, w porównaniu z 1.534 umowami zawartymi w roku poprzednim.
Bardzo dobry wynik przedsprzedaży mieszkań w 2020 roku jest efektem szerokiej oferty mieszkaniowej Spółki, jak i strukturalnego popytu na mieszkania w największych miastach. Liczba zawartych aktów notarialnych jest zgodna z harmonogramem przekazań założonym przez Spółkę. Jednocześnie obie wartości świadczą o pozytywnych nastrojach wśród konsumentów.
| |
| | | | | | | | | | | | |
|
|
|
|
|
|
| PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ |
|
| Data | Imię i Nazwisko | Stanowisko/Funkcja | Podpis |
|
| 2021-01-07 |
Dariusz Blocher
| Prezes Zarządu |
|
|
|
|
|
|
|
|