| | | | | | | | | | | |
| KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO | |
| | | | | | | | | | | | |
|
| | Raport bieżący nr | 17 | / | 2022 | |
| |
| | | | | | | | | | | | |
| Data sporządzenia: | 2022-05-03 | | | | | | | | | |
| Skrócona nazwa emitenta | | | | | | | | | |
| OPEN FINANCE S.A. | |
| | | | | | | | | | |
| Temat | | | | | | | | | | |
| ODMOWA WYDANIA OPINII PRZEZ BIEGŁEGO REWIDENTA | |
| Podstawa prawna | | | | | | | | |
| Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
| |
| | | | | | | | | | | | |
| Treść raportu: | | | | | | | | | |
| Zarząd Open Finance S.A. ( Emitent ) z siedzibą w Warszawie (00-807), przy Al. Jerozolimskich 92, informuje, że w dniu 2 maja 2022 r. otrzymał Sprawozdania niezależnego biegłego rewidenta z badania rocznego jednostkowego i skonsolidowanego sprawozdania finansowego za 2021 r. zawierające odmowę wydania opinii.
W uzasadnieniu odmowy Biegły Rewident wskazał, że:
nie był w stanie uzyskać wystarczających i odpowiednich dowodów badania, dotyczących wiarygodności ujawnionych kwot jak również potwierdzających iż wartość aktywów przeznaczonych do sprzedaży wykazanych w sprawozdaniach z sytuacji finansowej na dzień 31 grudnia 2021 roku nie zawiera istotnego zniekształcenia.
nie otrzymał podstawy kalkulacji rezerw na prowizje dla doradców w Spółce dominującej oraz dokumentacji stanowiącej podstawę ustalenia rezerwy na sprawy sądowe. W związku z powyższym nie był w stanie uzyskać wystarczających i odpowiednich dowodów badania, iż wartość wyżej wspomnianych rezerw wykazanych w sprawozdaniach z sytuacji finansowej na dzień 31 grudnia 2021 roku nie zawiera istotnego zniekształcenia.
Otrzymane sprawozdania niezależnego biegłego rewidenta z badania sprawozdań finansowych, zawierające odmowę wydania opinii, zostały przekazane wraz z raportem rocznym za 2021 rok.
Podstawa prawna: Art.17 ust.1 Rozporządzenia MAR.
| |
| | | | | | | | | | | | |
| | | | | |
| PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ | |
| Data | Imię i Nazwisko | Stanowisko/Funkcja | Podpis | |
| 2022-05-03 | Dariusz Krawczyk | Prezes Zarządu | | |
| | | | | |