pixelg
Czat: Przemek Barankiewicz i Michał Manin, Finax - start 3 grudnia o 11:00
AD.bx ad0a
AD.bx ad0b

Czat inwestorski: Przemek Barankiewicz i Michał Manin, Finax

Dyskusja odbyła się dnia: 03.12.2020, godziny 11:00
Przemek Barankiewicz i Michał Manin, Finax - start 3 grudnia o 11:00 Przemek Barankiewicz i Michał Manin, Finax

W czwartek, 3 grudnia, o godz. 11:00 serdecznie zapraszamy na czat inwestorski z Przemkiem Barankiewiczem, CFA i Michalem Maninem, którzy opowiedzą nam o platformie inwestycyjnej Finax. Ten słowacki dom maklerski oferuje usługę automatycznego zarządzania globalnym portfelem funduszy ETF. Przekonał już do siebie dwanaście tysięcy klientów, a teraz spróbuje przekonać czytelników portalu Stockwatch.pl.

Finax to pierwszy robo-doradca dla inwestorów w CEE. Oferuje inwestorom indywidualnym najefektywniejszą strategię inwestycyjną, w najbardziej wygodny sposób. Finax proponuje to poprzez inwestowanie pasywne z wykorzystaniem funduszy ETF, dającym ekspozycję na zdecydowaną większość światowego rynku akcji i obligacji. Wszystko to przy wykorzystaniu automatycznego zarządzania i doboru portfela, na tyle ryzykownego, na ile pozwala profil inwestora. Taka strategia jest tańsza, szeroko dywersyfikuje ryzyko i dostarcza wyższej długoterminowej stopy zwrotu niż proponują fundusze aktywnie zarządzane.

Broker powstał w Bratysławie w 2017 r., a od 2018 r. funkcjonuje jako dom maklerski regulowany przez Narodowy Bank Słowacji. Dzięki temu aktywa klientów, także polskich, są chronione do wysokości 50 000 EUR. W 2019 r. broker notyfikował działalność w Polsce i zaczął aktywnie pozyskiwać tu klientów. Założycielami Finax są Juraj Hrbatý i Radoslav Kasik, którzy sporą część swojej kariery poświęcili na pracę w branży finansowej, m.in. aktywnie zarządzając środkami klientów w innych domach maklerskich. Uznali jednak, że zamiast próbować pokonać rynek, lepiej po prostu z nim płynąć, skoro i tak daje to satysfakcjonujące rezultaty w długim horyzoncie czasowym. Zamiast aktywnego zarządzania zdecydowali się promować zautomatyzowane inwestowanie pasywne poprzez ETF-y. W ich pomysł zainwestował słowacki miliarder – Ivan Chrenko – większościowy udziałowiec firmy deweloperskiej HB Reavis, która w Warszawie stawia właśnie Varso Tower, najwyższy biurowiec w Unii Europejskiej.

>> Do 11 grudnia skorzystaj z promocji Finax dla użytkowników Stockwatcha

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +150,53% +30 105,95 zł 50 105,95 zł
Ostatnio zaktualizowane dane
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Kampanie reklamowe - emisje akcji, obligacji, crowdfunding udziałowy