| | | | | | | | | | | |
| KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO | |
| | | | | | | | | | | | |
|
| | Raport bieżący nr | 99 | / | 2024 | |
| |
| | | | | | | | | | | | |
| Data sporządzenia: | 2024-10-25 | | | | | | | | | |
| Skrócona nazwa emitenta | | | | | | | | | |
| PKP CARGO S.A. W RESTRUKTURYZACJI | |
| | | | | | | | | | |
| Temat | | | | | | | | | | |
| Przeprowadzenie zwolnień grupowych w PKP CARGOTABOR Sp. z o.o. w restrukturyzacji | |
| Podstawa prawna | | | | | | | | |
| Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
| |
| | | | | | | | | | | | |
| Treść raportu: | | | | | | | | | |
| Zarząd PKP CARGO S.A. w restrukturyzacji ( Spółka ) w dniu dzisiejszym powziął informację o przyjęciu przez PKP CARGOTABOR Sp. z o.o. w restrukturyzacji ( Spółka zależna ) Regulaminu Zwolnień Grupowych w PKP CARGOTABOR Sp. z o.o. w restrukturyzacji , co rozpoczyna proces przeprowadzenia zwolnień grupowych w Spółce zależnej na podstawie ustawy z dnia 13 marca 2003 r. o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników.
Zwolnieniami grupowymi zostanie objętych nie więcej niż 520 pracowników Spółki zależnej, w terminie nie później niż do końca listopada 2024 r.
Szacowany koszt przeprowadzenia procesu zwolnień grupowych wygeneruje koszt 6,55 mln zł. Spółka zależna zakłada możliwość pozyskania środków, w celu tymczasowego sfinansowania ww. kosztów, z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. | |
| | | | | | | | | | | | |
|
|
|
|
|
|
| PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ |
|
| Data | Imię i Nazwisko | Stanowisko/Funkcja | Podpis |
|
| 2024-10-25 | Izabela Skonieczna Powałka | Zarządca masy sanacyjnej PKP CARGO S.A. w restrukturyzacji (nr licencji 772) |
|
|
|
|
|
|
|
|