Komunikat spółki
Nazwa jednostki | WODKAN |
Nazwa skrócona jednostki | WOD |
Numer w roku: | 1/2024 |
Rok bieżący: | 2024 |
1. Informacje na temat wystąpienia tendencji i zdarzeń w otoczeniu rynkowym Emitenta, które w ocenie Emitenta mogą mieć w przyszłości istotne skutki dla kondycji finansowej oraz wyników finansowych Emitenta.
W ocenie Zarządu WODKAN S.A. zdarzeniem, które może mieć wpływ na wyniki finansowe Spółki jest trwająca wojna Rosyjsko Ukraińska, której skutków nikt nie był i nie jest w stanie przewidzieć. Natychmiastowym skutkiem konfliktu Rosyjsko Ukraińskiego były gwałtowne zawirowania na rynkach finansowych, które również dotknęły przedsiębiorstwa z branży, w tym WODKAN S.A. w zakresie rosnących kosztów finansowych związanych z pozyskanymi środkami zewnętrznymi na finansowanie inwestycji wodociągowo kanalizacyjnych w mieście Ostrów Wielkopolski.
Ponadto w roku 2023 nastąpił gwałtowny wzrost inflacji, rząd, aby złagodzić skutki wysokiej inflacji zdecydował się na sukcesywne wprowadzanie programów osłonowych, które przybierały formę bezpośrednich transferów pieniężnych w postaci dodatku osłonowego i węglowego, obniżonych podatków pośrednich takich jak VAT i akcyza, jak również gwarancji maksymalnej ceny energii elektrycznej i ciepła. Niestety branża wodociągowo kanalizacyjna w większości tych programów została pominięta. Powyżej opisane zdarzenie oraz jego skutki i konsekwencje doprowadziły do wzrostu kosztów prowadzenia działalności.
Trwająca wojna wywołuje konieczność zapewnienia dodatkowej ochrony obiektów infrastruktury krytycznej jakimi są Stacja Uzdatniania Wody oraz magistrale i sieci wodociągowe, a także Oczyszczalnia Ścieków.
2. Zestawienie informacji opublikowanych przez Emitenta w okresie objętym raportem:
Data raportu Nr raportu Temat raportu
2023-12-13 27/2023 Raport miesięczny za listopad 2023 rok.
2023-12-21 28/2023 Uchwały podjęte przez Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie WODKAN S.A. w dniu 21.12.2023 r.
2023-12-21 29/2023 Odwołanie członka Rady Nadzorczej XI kadencji.
2023-12-21 30/2023 Powołanie członka Rady Nadzorczej XI kadencji.
2023-12-28 31/2023 Powołanie członka Rady Nadzorczej XI kadencji nawiązanie do raportu bieżącego Nr 30/2023
Podstawa prawna
Pkt. 16 Załącznika do uchwały Nr 293/2010 Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. z dnia 31.03.2010r. Dobre Praktyki Spółek notowanych na NewConnect.
Imię i nazwisko | Stanowisko |
Marek Karoczak | Prezes Zarządu |