pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

tefal

tefal

Ostatnie 10 wpisów
Spółka nie ma dostępnych wycen ponieważ w tym roku debiutowała na GPW, wskaźniki będą gdyzostaną opublikowane raporty z 4 ostatnich kwartałów, gdy spółka jest notowana na giełdzie, zatem w przyszłym roku

Wojetek napisał(a):
Solar to żaden segment premium. Sami zresztą piszą o sobie, że sprzedają towary w cenach od 50 do 300 euro. Jest to typowa średnia półka, a główni rywale na rynku to ZARA i H&M. Na krajowym rynku spółka z rywalami poradziła sobie dzięki temu, że była na nim dużo wcześniej i ma dość wierną klientelę. Kluczowa jednak dla rozwoju podmiotu jest ekspansja zagraniczna. Jak dotąd polskim firmom się to nie udawało (np. LPP). więc zobaczymy czy Solar poradzi sobie lepiej.

Zapytałem się dziewczyny czy zna sklep SOLAR- powiedziała, że tak i była w nim. Natomiast zakupów tam nie robi bo rzeczy są tam jednak drogie, Zara czy H&M to tańsze sklepy.

Aj, zapomniałem, dzień ustalenia prawa do dywidendy 17.05. więc po poniedziałkowej sesji odcięcie.

Sadzę, że w czasie recesji/ spowolnienia gospodarczego, konsumenci powstrzymają się przed zakupem dóbr luksusowych, a uczucie tej pustki spowodowane brakiem zakupu zrehabilitują sobie na zakupach odzieży/kosmetyków z wyższej półki.
Podobne wyrażenie zostało powiedziane przez prezesa Inglot (kosmetyki) w wywiadzie dla TVN CNB na pytanie redaktora czy się nie obawia, o spadek przychodów w czasie spowolnienia gospodarczego/recesji.

W ostatnich dniach ASSECOPOL zachowywał się lepiej niż indeks giełdowy WIG20 co widac na poniższym wykresie (notowania ACP podzieliłem przez WIG20):

kliknij, aby powiększyć

A teraz komunikat opublikowany po sesji w dniu dzisiejszym

Zysk netto Asseco Poland w I kw. '12 wyniósł 104,5 mln zł, był wyższy od konsensusu o ponad 12 proc. (opis)
Zysk netto grupy Asseco Poland przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej w pierwszym kwartale 2012 roku wyniósł 104,5 mln zł, w porównaniu do 97,2 mln zł rok wcześniej - poinformowała spółka w raporcie. Wynik okazał się wyższy od oczekiwań analityków, którzy spodziewali się 93,2 mln zł zysku netto.

W pierwszym kwartale 2012 roku grupa Asseco Poland miała 170,5 mln zł zysku operacyjnego, wobec 182 mln zł przed rokiem. Wynik operacyjny okazał się o 5,2 proc. lepszy od konsensusu rynkowego, który przewidywał 162,1 mln zł.

O 1 proc. wyższe od oczekiwań były z kolei przychody Asseco Poland. Wyniosły one w pierwszym kwartale 1.273,8 mln zł. Analitycy spodziewali się 1.261,1 mln zł przychodów.

W raporcie podano, że wyniki I kwartału 2011 roku zawierały w sobie jednorazowy przychód w wysokości 15,9 mln zł (4,0 mln EUR) z tytułu sprzedaży licencji do Czeskiego Depozytu Papierów Wartościowych (SCP). Zysk operacyjny, jaki grupa zrealizowała z tytułu tej sprzedaży wniósł 11,9 mln zł (3,0 mln EUR).

W I kw. 2012 r. grupa Asseco uzyskała 980 mln zł przychodów z programowania i usług własnych w porównaniu do 839,8 mln zł rok wcześniej.

Sprzedaż oprogramowania i usług obcych spadła do 136,2 mln zł ze 175,8 mln zł.

W I kw. sprzedaż do sektora bankowości i finansów wzrosła do 413,4 mln zł z 384 mln zł przed rokiem. Sprzedaż do przedsiębiorstw zwiększyła się do 555,7 mln zł z 507,8 mln zł, a do instytucji publicznych spadła do 304,7 mln zł z 305,1 mln zł.

W I kw. 2012 r. grupa Asseco uzyskała 560,7 mln zł przychodów z rynku izraelskiego. Drugim pod względem wielkości rynkiem geograficznym był rynek polski, z którego pochodziło 368,1 mln zł przychodów.

Na koniec marca grupa Asseco miała 808,9 mln zł środków pieniężnych i ekwiwalentów, w porównaniu do 834,2 mln zł rok wcześniej.

Źródło:PAP

Więc wygląda na to, że w poniedizałek rośniemy :)hello1 king

Osobiście zainteresowała mnie znacznie ta spółka, może ktoś również podzieli moje zainteresowanie, więc postaram się użyć argumentów by kogoś zachęcić.

Pozytywy.

Zadłużenie bliskie 0.
-Wskaźniki fundamentalne- korzystne (porównywałem do LPP).
-Spółka planuje przeznaczać min 40% na dywidendę poczynając od zysków za 2012rok.
IV 2011roku znaczna poprawa marży (z ok. 22% na ponad 30%)
-Firma rozwija się- zakłada nowe sklepy dbając o stronę kosztowa (redukowała zatrudnienie mimo rozrastania się firmy)
-Zysk netto za ostatni rok 52mln zł (1,73zł / akcje co daje wartość ok. 12% akcji obecnej, prognoza zysku netto za 2012 to ok 57-59 mln więcej o 10%)
-Chce wejść na rynek rosyjski poprzez utworzenie spółki zależnej.
-Z wywiadu przeprowadzonego z dniu debiutu z prezesem zarządu wynika za dane za I kwartał 12r. z pewnością nie będą gorsze od oczekiwań (raport zostanie opublikowany 15.05.)

Negatywy:

-spółka (30 mln akcji) w ramach emisji rozdzieliła 12 mln akcji, gdzie 11,6mln trafiło do klientów instytucjonalnych, a 0,4mln do indywidualnych- co rokuje bardzo niska w płynność na papierze,
-nie wiem w jakim celu spółka zadebiutowała na giełdzie, ponieważ jeśli jest to taki złoty interes to po co się nim dziel skoro nowe środki rzekomo nie były aż tak oczekiwane, a jeśli nawet zawsze można wyemitować obligacje, a nie dzielić się kura znoszącą złote jajka.

W moim odczuciu plusy przesłaniaja negatywy. W kwestii samodzielnego inwestowania jestem amatorem, będę wdzięczny jeśli ktoś podpowie- czy zwracam uwagę na odpowiednie kwestie. Może ktoś coś podpowie :)

8 czerwca odbędzie się NWZA.
Mocna przecena TPE... bo WIG-ENERGIA jest na -0,95% dzisiaj.

8 czerwca odbędzie się NWZA.
Mocna przecena TPE... bo WIG-ENERGIA jest na -0,95% dzisiaj.
Taka przecena przed spora dywidenda... nierokuje to dobrze...

Prognozę wyników finansowych Grupy na 2012 rok przedstawia tabela poniżej:

Przychody ze sprzedaży
2011: 190 912 000 zł
2012: 201 026 000 zł
zmiana 5,3%
EBITDA
2011: 70 825 000 zł
2012: 76 565 000 zł
zmiana 8,1%
Zysk netto
2011: 52 356 000zł
2012: 57 864 000zł
zmiana 10,5%

Przypomnę, że jest 30 mln walorów(wycena rynkowa spółki 406 200 000 zł)
źródło: ri-solar-company.com.pl/pl/23,...

co myślicie o spółce?

Cytat:
A więc pod co te zakupy przy poziomie 4,37?

Porównując TauronPE do sektora energetycznego wskaźniki C/WK, Z/ZO, C/P, EV/EBITDA EV/Przychody wskazują na niedowartościowanie spółki myślę, że z tym wiążą się zakupy.
Gdyby inwestorzy zbieraliby Tauron z uwagi na dywidendę mielibyśmy dziś wyższy kurs, ale do wypłaty jeszcze ponad półtora miesiąca, poczekamy może wzrośnie.
Niski kurs wg mnie wynika z wyższej dywidendy która zaproponowało MSP i później uchwaliło WZA, w obliczu nadchodzących dużych inwestycji jest ryzyko że Tauron to co wypłacił w dywidendzie będzie musiał odzyskać w kredytach.

i z PAP:

Pytany, czy większa dywidenda nie oznacza większego finansowania zewnętrznego w tym roku, Lubera odpowiedział: "jeśli nasze główne inwestycje nie będą wymagały finansowania w tym roku, to nie. Nie będziemy sięgać po finansowanie tylko dlatego, że jest zwiększona dywidenda. Przecież 50 proc. zysku pozostaje w spółce".

PS. do 2020 roku Tauron potrzebuje miliardów polskich złotych by wymienić sprzęt w elektrowniach

Informacje
Stopień: Ośmielony
Ostatnia wizyta: 7 września 2012 15:46:56
Liczba wpisów: 12
[0,00% wszystkich postów / 0,00 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,771 sek.

AD.bx ad3a
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d