pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Sp4rrow

Sp4rrow

Ostatnie 10 wpisów
Na (nie)szczęście spółka nie wybiera się na GPW. Regulacje dotyczące "groszowości" nie obowiązują na New Connect.

Nie zaklinajcie rzeczywistości. Minox to bankrut i już od roku upadają. Teraz już nic ich nie uratuje. Mają zbyt wielkie zadłużenie.

Tiaaaa...

"Po stronie pasywów wydatnie ograniczono kwotę zobowiązań - z 71,9 mln zł do 20,65 mln zł (...) Ogólnie zadłużenie zmniejszono w ciągu roku z 56,8 proc. (co zresztą i tak było poziomem mieszczącym się w teoretycznych normach) do 27,6 proc. Ogół zobowiązań nie przekracza już puli kapitału własnego."

Ja też czekam zniecierpliwością na jakąś analizę. W każdym razie jak dla mnie ujemne operacyjne przepływy w 2013, 2014, i 2015 przy zwiększającym się EBITDA zwiastują katastrofę lub eufemistycznie papierowe zyski.
Może taka jest specyfika branży ale zwykle nie wróży to nic dobrego. Mam nadzieję że ktoś bardziej obeznany w temacie się wypowie.

Zgodnie z raportem za Q2 spółka ma 4,1 miliona obligacji w ramach zobowiązań krótkoterminowych i 3 miliony kredytów do spłaty krótkoterminowo. Wydaje się że na to potrzebowali zrobić emisję. Obligacje C są poza rynkiem w rękach kilku większych podmiotów.
Najlepiej napisz do spółki, a nie na forum. Ja kiedyś pisałem do prezesa żeby mi podesłał dokument informacyjny do akcji serii c bo nie było go nigdzie i podesłali wszystkie informacje.

Zgodnie z zapowiedziami i uchwałą WZA, miała być emisja akcji w zamian za umorzenie obligacji na kilka milionów PLN.
Wydaje się że MINOX nie dogadał sprawy z obligatariuszami/wierzycielami. Przed dywidendą akcje zostały zaparkowane na Cyprze, a po dywidendzie spowrotem "na słupy" Było tego ponad 100.000.000 szt. Mój scenariusz jest taki, że akcje idą "w ulicę", a pozyskana gotówka zostanie przeznaczona na objęcie nowej emisji przez dotychczasowych akcjonariuszy. Dzięki temu to tzw. "ulica" dokapitalizuje spółkę i pospłaca gorące zobowiązania. Popularny manewr na NC.

Niestety dla posiadaczy akcji tutaj już ciężko może być o powrót do nominału. Aktualnie w arkuszu leży sobie na sprzedaży już ok 15% wszystkich akcji. (do poziomu 14 gr). Dawno nie widziałem czegoś takiego.

Informacje
Stopień: Ostrożny
Ostatnia wizyta: 13 lutego 2016 22:13:25
Liczba wpisów: 6
[0,00% wszystkich postów / 0,00 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 2,051 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +82,47% +16 494,39 zł 36 494,39 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d