pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

MaksymS

MaksymS

Ostatnie 10 wpisów
To nie przejdzie. Pracuję w olbrzymiej firmie, a system kontraktowania nie jest zależny od widzimisię mojego przełożonego. No i, oczywiście, nie ma co przesądzać sprawy - kredyt to bardzo poważna sprawa i nawet, gdybym mógł, to wstrzymałbym się z jego podjęciem do czasu, gdy się doedukuję. Choć czekać 16 miesięcy to za długo, więc trzeba szukać póki co innych rozwiązań.

Wielkie dzięki za odpowiedź, z tym flipem bardzo ciekawa rzecz. Poczytałem o tym już trochę i jestem generalnie na tak, problem w tym, że kredytu raczej nie dostanę. Na umowę stałą muszę jeszcze trochę poczekać (16 miesięcy jeszcze...), więc ciężko. Prześledzę dokładnie bloga tego człowieka, którego poleciłeś w komentarzu i być może się z nim skontaktuję po dogłębnym przemyśleniu tematu. Co do książek - Bogatego ojca raz już czytałem i mam na półce od jakiegoś czasu, ponieważ planuję odświeżyć lekturę - czytałem to chodząc jeszcze do liceum kilka lat temu i bardzo dużo się u mnie zmieniło od tamtego czasu, myślę więc, że spojrzenie na książkę będzie inne.

Podsumowując, flipy wydają się na pierwszy rzut oka bardzo atrakcyjne, ale mają gołym okiem widoczne minusy, jak konieczność zaciągnięcia sporego kredytu, co na chwilę obecną niestety mnie chyba dyskwalifikuje. Pozostaje opcja mniejszej inwestycji, jak np. wspomniany przez Ciebie garaż. Trzeba będzie to wszystko przemyśleć oczywiście, będę miał jednak z tyłu głowy założony folder o nazwie "flipy".

Dzięki za pomoc i jeśli ktoś ma jeszcze coś do powiedzenia, będę bardzo wdzięczny.

Witajcie.

Przedstawię swoją sytuację. Mam 22 lata, od 8 miesięcy mieszkam i pracuję w Niemczech. Przyszedł czas na wprawienie wolnych środków w ruch, by i one generowały jakikolwiek zysk. Problem w tym, że nigdy nie edukowałem się w kwestii inwestowania pieniędzy i nie mam na ten temat zielonego pojęcia.

Moja sytuacja wygląda następująco. Obecnie mam do dyspozycji 7 000zł. Z każdej wypłaty mogę odłożyć dla siebie minimum 4000 i taką też kwotę mogę przeznaczyć na inwestycje.

O sobie mogę powiedzieć tyle, że nie należę do osób, które skłonne są do czekania naście lat na efekty swojej pracy, najbardziej podoba mi się wizja zainwestowania np. (czysto teoretycznie) 10 000zł i wyciągnięcia po roku 11 000zł z niewielkim ryzykiem utraty środków.

Czy ktoś może mi wskazać jakieś materiały, które pomogą mi się doedukować w sprawie inwestycji i zarządzania swoimi pieniędzmi? Masa informacji w internecie przytłacza mnie i już sam nie wiem, od czego zacząć. Interesuje mnie też zainwestowanie pieniędzy tutaj, w Niemczech, ale to już w ogóle czarna magia. Czy macie może jakieś porady? Od czego zacząć? Może udać się do jakiegoś doradcy finansowego?

Z góry dziękuję za pomoc.

Informacje
Stopień: Ostrożny
Dołączył: 27 grudnia 2016
Ostatnia wizyta: 1 stycznia 2017 08:17:56
Liczba wpisów: 3
[0,00% wszystkich postów / 0,00 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,352 sek.

AD.bx ad3a
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d