Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

tobix10

tobix10

Ostatnie 10 wpisów
Cześć. Chciałem się zapytać osób, które mają IKE, jak dywersyfikują portfel. Mam konto w NN i portfel, który w 70% składa się z funduszu gotówkowego i obligacji a reszta to akcje i mieszane (japonia, dywidendy USA oraz stabilny globalnej alokacji). Podaje nazwy jakby ktoś chciał sobie sprawdzić jakie są stopy.

Ogólnie teraz są bardzo duże spadki w akcjach i wszystko jest na minusie, ale obserwując historyczne dane funduszy akcji nie jestem przekonany czy jest jakikolwiek sens inwestowania tam pieniędzy. Pewnie osoby, które kupiły te akcje dawno (kilka lat temu) mogą liczyć na dużą stopę procentową, ale jak ja je kupowałem to była jeszcze tendencja zwyżkowa. Aktualna wycena niektórych z nich jest na poziomie sprzed 3-4 lat. Najlepszym momentem kupna jest trafienie w ten dołek i wrzucenie tam dużych pieniędzy co trochę mija się ze sposobem w jaki inwestuje się w IKE (comiesięczne, małe kwoty).

IKE oprócz obligacji skarbowych to jedyna forma odkładania pieniędzy jaką praktykuje (jestem początkującym w tym temacie). Wiem, że IKE to inwestycja długoterminowa. Nie mam tam bardzo dużo pieniędzy i moja strata też nie jest ogromna, ale po prostu zastanawiam się czy jest to dobra forma inwestowania pieniędzy z większym ryzykiem. Zawirowania, wysokie opłaty i sposób w jaki się tam inwestuje pieniądze jak dla mnie nie przemawiają za tym.
Być może lepiej będzie przekształcić fundusze akcji w fundusze o niskim ryzyku i tylko w takie inwestować dodatkowe środki. Małe opłaty, niska stopa ale powyżej inflacji. Jeżeli chodzi o akcje to może lepiej będzie wkładać pieniądze w ETF.

Co myślicie na ten temat?

Informacje
Stopień: Ostrożny
Dołączył: 3 stycznia 2019
Ostatnia wizyta: 6 stycznia 2019 10:24:45
Liczba wpisów: 1
[0,00% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,934 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d