pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Bursztyn

Bursztyn

Ostatnie 10 wpisów
Dzięki za analizę, ale nic ona nie wnosi nowego w porównaniu z poprzednią. Strata czasu

No przestrzelił prognozy i to wysoko, ale prezes mnie zmylił. Być może jest tak jak mówisz, że prawdziwy boom na ich produkty zaczął się w czerwcu, kiedy ludzie zaczęli wychodzić z lockdownu. Idąc tym tropem kolejne wyniki powinny być jeszcze lepsze. Pożyjemy, zobaczymy

Nie wiem, wiem tylko, że kurs od dzisiejszego dołka urósł aż 25% i zakończył dzień na maksimum. Palce pokrywało kółkowiczom

Przyśpieszyli raport na 21 październik. Skąd ten pośpiech? 🤔

Jeszcze tylko dodam, bo nie wszyscy to załapali, obliczenia zrobiłem dla zwiększonego popytu dla 40% produkcji. Pozostałe zostało n poziomie z 2019, bo przecież wszyscy wiemy, że na wacikach i patyczkach do uszu bumu nie było. Ale na chusteczkach antybakteryjnych i włóknienie już tak. Mówicie, że jak było by tak dobrze to by nie inwestowali w nowe maszyny. Ale pamiętajcie, że kij ma dwa końce, więc wytłumaczcie skoro było tak przeciętnie, to skąd nagle wzięli tyle kasy na nowy park maszynowy? Komunikatu o nowym kredycie nie było. Dużo tu niewiadomych, różnie może być, ale przypominam, że jesteśmy poniżej maksimów historycznych a sytuacja spółki jeszcze nigdy nie była tak dobra

Obliczenia, o które się pokusiłem są pod kwartał drugi, a w tym Harper nie rozliczyli zakupu maszyn o których piszesz. Popraw mnie jeśli się mylę. Co do mocy produkcyjnych. Tak rodziła się perełka o niskiej cenie akcji. Harper zwyczajnie przeinwestowal w moce produkcyjne, bo nie było takiego zapotrzebowania na ich produkty. Stąd to mityczne 200 mln zadłużenia - inwestycje w park maszynowy. Covid to wynagrodził. Więc jestem pewny, że mocy produkcyjnych to mają aż nadto. Pozdrawiam

Może czas pokusić się o próby przewidzenia co może być w raporcie za pierwszy kwartał?
Pokuszę się o wariant optymistyczny opierając się na raporcie rocznym za 2019, policzę teoretyczne dane za cały rok 2020 i podzielę przez 4 kwartały tak dla uproszczenia.
Prezes w wywiadzie dla Parkiet wspominał o 10 krotnie wzroście zapotrzebowania na niektóre produkty.

Przyjmijmy że dotyczy to 40% produktów.
Przychody za 2019 - 223 mln
Przychody za 2020 - ( (40%x223)x10)+(60%x223)=1025,8 mln
Marża na sprzedaży wynosiła około 24%, przyjmijmy taką samą na 2020
koszt własny sprzedaży = 1025,8 mln x 76% = 779,608
zysk brutto na sprzedaży = 1025,8 mln - 779, 608 = 246 mln
pozostałe przychody operacyjne pozostawmy na NIEZMIENIONYM POZIOMIE OKOLO 6 MLN
koszty sprzedaży, zarządu, pozostałe koszty operacyjne - tu powinien zadziałać efekt skali, plus niekróre koszty są stałe, ale pomnózmy je razy 2. Daje to 52 mln(za 2019) x2 = 104 mln
zysk na działalności operacyjnej za 2020: 246 + 6 - 104 = 148 mln
Minus koszty finansowe ( nie powinny zbytnio odbiegać od tych z 2019) 148 mln - 7 = 141 mln
czyli wychodził by zysk roczny przed odpodatkowaniem 141 mln zł
co daje około 35 mln kwartalnie

oczywiście te obliczenia obarczone są sporym błędem bo tak naprawdę nie wiemy ile wzrosną przychody, czy marża rzeczywiście była 24 procent, jak wzrosły koszty nie związane bezpośrednio z produkcją itp więc proszę się tym nie sugerować. A jakie są wasze przewidywania?

No to ładnie poleciales Łukasz. Spaść do 9 zł, czyli obecnej wartości księgowej? Ja mam wrażenie, że nikt nie przyjmuje do wiadomości, że przed covidem spółka była skrajnie niedowartosciowana i wszyscy widzą jako odnośnik kursu te 70 gr. A waszym minimalnym odnośnikiem powinna być cena 10 zł, bo po tyle było wezwanie i tyle wynosiła wartość księgowa przed covidem. Jak już to przetrawicie, to może dojdzie do was, że obecna cena jest atrakcyjna pod zakup, zwłaszcza, że przed nami najlepszy raport w historii firmy

Obroty spore jeśli chodzi o ostatnie tygodnie. Jak widać trochę cofnęło z 24, ale to dobrze, zacheta dla niezdecydowanych żeby wejść. Do wyników rocznych został już tylko tydzień, ale nie na te czekamy. Pod koniec października wyniki za kwiecień maj czerwiec i tu prawdopodobnie będzie bomba. Ale oczywiście w każdej chwili mogą podać wyniki szacunkowe za ten okres. Tak, czy siak mało czasu na zakupyBoo hoo!

Czyżbym był jedynym posiadaczem z tego forum? Kurs powoli do góry. Ostatnio analizowałem strukturę przychodów Harpera. Mają dość duży udział sprzedaży włókniny w kanale B2B. Nie mogłem jedynie doszukać się, czy ta włóknina nadaje się na szycie odzieży ochronnej dla medycyny, bo popyt na taką jest spory. Co mnie zainteresowało, to otwarcie fabryki maseczek medycznych po sąsiedzku w tym samym mieście 🤔

Cisza na kursie, cisza na wątku. Komuś coś ciekawego wychodzi z kresek? Bo kurs ostatnio dawał dużo emocji

Czy któryś wirtuoz AT mógłby się pokusić o przeanalizowanie obecnej sytuacji na wykresie? Pozdrawiam

Moim zdaniem Quercus wywala resztę co mu zostało, jak skończy, to odbije

Informacje
Stopień: Ośmielony
Ostatnia wizyta: 17 listopada 2020 21:27:38
Liczba wpisów: 14
[0,00% wszystkich postów / 0,06 postów dziennie]
Punkty respektu: 1

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,313 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +151,47% +30 293,47 zł 50 293,47 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d