pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

tomaszek7

tomaszek7

Ostatnie 10 wpisów
moze to cos zmieni w Bytomiu tylko kiedy?
"Pilch nadzorze Gino Rossi"
www.parkiet.com/artykul/106417...
"Naszym celem jest stworzenie grupy odzieżowo-obuwniczej(...) że na razie współpraca będzie dotyczyła głównie promocji oraz najmu lokali handlowych. W przyszłości możliwe będą też powiązania kapitałowe. – Ale na pewno jeszcze nie w tym roku."

ponawiam
prosze o "jakąś" analize
pozdrawiam

witam
może Kasia Stefańska rzuci okiem „co w Bytomiu szyją” (proszę o analizę Skonsolidowanego raportu kwartalnego QSr)
pozdrawiam

Witam
Czy według was wejście na główny rynek teraz, poprawi sytuacje firmy (także naszą) jak tak to o ile?
Czy jakiś przewidywany termin wejścia na główny rynek jest?
A termin zwołania walnego na 31. 12 to specjalnie? Na pewno by zdążyć jeszcze w 2010, ale czy to jedyny powód?
Pozdrawiam
PS dzięki za wszelkie sugestie

witam
wie ktoś co uradzili na walnym dnia 22.11.2010 ?
na razie brak komunikatu?

Witam
Przemyślenia związane z programem walnego zgromadzenia
Tak się zastanawiam jaki wpływ na wycenę akcji i będzie miało „zbadania na koszt Spółki działalności byłych Członków Zarządu Spółki: p. Tomasza Sarapaty i p.Doroty Wiler w latach 1999 – 2010, zgodnie z wnioskiem akcjonariuszy Spółki z dnia 16 sierpnia 2010 roku”,
nie licząc ze ta działalność przyniesie koszty (bo będzie trzeba kogoś opłacić). Czy istnieje szansa, ze np. udowodnią „niegospodarność” lub działanie na szkodę spółki i powyższe osoby pokryją straty przynajmniej w jakimś procencie?
Czy zastosowanie systemu motywacyjnego w formie przydziału akcji to sprawdzony sposób, Czy ktoś za spółkę gdzie to się sprawdziło na plus lub minus. (nie licząc co jest napisane w projekcie
„Celem wprowadzenia Programu jest stworzenie w Spółce dodatkowych mechanizmów motywujących członków Zarządu Spółki oraz jej kluczowych pracowników i współpracowników do pracy i działań na rzecz Spółki, które:
1/ zapewnią w długoterminowej perspektywie stabilny wzrost wartości Spółki oraz satysfakcjonujące wyniki finansowe;
2/ ustabilizują kadrę menedżerską;
3/ zapewnią silniejsze związanie ze spółką, dzięki czemu możliwe będzie osiąganie przez Spółkę, z korzyścią dla akcjonariuszy, konkurencyjnych na rynku wyników finansowych.”)
Czy podana wycena akcji do systemu motywacyjnego można traktować w „pewnym przybliżeniu” jako kierunek wzrostu wartości akcji
„1/ w pierwszym Roku Realizacji Programu (2011) - Wartość Rynkowa Akcji w ostatnim miesiącu kalendarzowym 2011 roku wynosić będzie co najmniej 1,35 zł (słownie: jeden złoty i trzydzieści pięć groszy).
2/ w drugim Roku Realizacji Programu (2012) - Wartość Rynkowa Akcji w ostatnim miesiącu kalendarzowym 2012 wynosić będzie co najmniej 1,70 zł (słownie: jeden złoty i siedemdziesiąt groszy).
3/ w trzecim Roku Realizacji Programu - Wartość Rynkowa Akcji w ostatnim miesiącu kalendarzowym 2013 roku wynosić będzie co najmniej 2,55 zł (słownie: dwa złote i pięćdziesiąt pięć groszy).”.
Pozdrawiam i dzięki za jakiekolwiek przemyslenia (co dwie głowy to nie jedna)

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 39/2010
Data sporządzenia: 2010-09-30
Skrócona nazwa emitenta
BYTOM
Temat
Prognoza wyników finansowych na lata 2010-2014
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe
Treść raportu:
Zarząd Z.O. "Bytom" S.A. przekazuje do publicznej wiadomości prognozę skonsolidowanych wyników finansowych na lata 2010-2014:

Planowany poziom skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży wyniesie w 2010 roku 70,0 mln zł., w 2011 roku 71,7 mln. zł., w 2012 roku 102,7 mln. zł., i w 2014 roku 131,2 mln. zł.

Planowany poziom skonsolidowanej straty netto wyniesie w 2010 roku 22,5 mln. zł. Planowany poziom skonsolidowanego zysku netto wyniesie w 2011 roku 0,5 mln. zł., w 2012 roku 3,6 mln. zł., w 2013 roku 7,9 mln. zł. i w 2014 roku 13,0 mln. zł.

Prognozowane skonsolidowane wyniki finansowe poczynając od 2011 roku nie obejmują spółki zależnej Intermoda Fashion S.A. oraz spółki zależnej ZPJ Dolwis S.A. Zarząd ZO Bytom S.A. będzie dążył w najbliższym czasie do sprzedaży pakietu kontrolnego w spółce Intermoda Fashion S.A. oraz pakietu akcji w ZPJ Dolwis S.A.

Założenia strategiczne do prognozy:

W prognozie przyjęto założenia dotyczące nowej powierzchni handlowej sklepów otwieranych pod marką Bytom: do końca 2010 roku 0,5 tys. m2, w 2011 roku 2,3 tys. m2, w 2012 roku 1,6 tys. m2 a w 2013 roku 0,3 tys. m2. Strategia na lata 2011 – 2014 obejmuje również stworzenie nowej marki męskiej odzieży formalnej i uruchomienie 1,5 tys. m2 powierzchni handlowej sklepów.

Plan rozbudowy sieci detalicznej sklepów pod marką Bytom oraz stworzenia nowej marki formalnej mody męskiej a co za tym idzie prognoza wyników finansowych warunkowana jest pozyskaniem dodatkowego finansowania w wysokości 20 mln. zł. Zarząd Z.O. Bytom S.A. zamierza pozyskać środki przeznaczone na planowany rozwój z nowej emisji akcji, która będzie kierowana do inwestora branżowego.

Strategia zakłada zmianę modelu biznesowego z firmy produkcyjno – handlowej na firmę handlową. Część produkcyjna firmy zostanie wydzielona i przeniesiona do spółki zależnej.

Strategia zakłada koncentrację na sieci detalicznej działającej pod marką Bytom. Na kolekcję marki będzie się składał pełen asortyment formalnej mody męskiej.

Strategia obejmuje wprowadzenie w 2012 roku na rynek nowej marki, która będzie sprzedawana we własnej sieci monoshopów.

Strategia zakłada sprzedaż spółek zależnych ZPJ Dolwis S.A. oraz Intermoda Fashion S.A.

Inne założenia, jakich dokonano przygotowując prognozę:

1. Wzrost gospodarczy w latach 2010 – 2014 będzie dodatni
2. Średni kurs EUR wobec PLN będzie wynosił. 4,0 PLN
3. Poziom inflacji nie będzie wyższy niż 4,0%
4. Pozyskanie dodatkowego finansowania w wys. 20 mln. zł. przed 31 marca 2011 roku.

Zarząd będzie na bieżąco monitorował poziom osiąganej sprzedaży i poziom osiąganych zysków netto. W okresach kwartalnych Zarząd będzie dokonywał oceny możliwości realizacji prognozowanych wyników i publikował tą informację w raportach okresowych.

Moje wnioski Think
Na plus
-sprzedaż udziałów ZPJ Dolwis S.A. oraz Intermoda Fashion S.A.
-zmniejszenie dodatkowego finansowani z 30 do 20m
-zmiana modelu biznesowego (obecny dawał takie efekty jakie widzimy)
Na minus
-przesunięcie terminu otrzymania finansowania do 31 marca 2011 roku (prezes najpierw mówił że do września, później mówił że na początku października przewidywany termin zakończenia rozmów z inwestorami branżowymi, chyba że chodziło że w październiku zakończą się rozmowy z ewentualnymi inwestorami branżowymi, a emisja do 31 marca 2011 roku)
-dodatkowa emisja (ponowne rozwodnienie akcji - ciekawa jak cena będzie 1zł?)
-zwiększanie kosztów stałych związane z rozbudową sieci sklepów
Niewiadoma
-więcej sklepów, więcej sprzedaży ale większe koszty?
-nowa marka męska- czy przyjmie się nowa marka, na promocje trzeba kasy
-powiększenie asortymentu (pełen asortyment formalnej mody męskiej)
- czy inflacja na poziomie 4% to realna (jak rząd co roku będzie podnosił VAT, i akcyzę (także ta planowaną na węgiel))(w 2013 mozliwa zmiana rządu)
Jak coś pokręciłem to proszę o sprostowanie

ps. Może coś nowego doda Kasia Stefańska lub Kamil Gemra


Może trochę późno, (bo dwa tygodnie temu było sprawozdanie) {a może dobrze bo z perspektywy ostatnich wzrostów} poproszę o komentarz do ostatniego sprawozdania. Jak ktoś znajdzie czas, np może Watchdog

witam
czy po takim sprawozdaniu, po zmianie zarzadu, po takich planach nowego zarządu(patrz poniżej) warto długoterminowo czy dać sobie spokój?

"Bytom poluje na kobiety - nowa strategia ma wyciągnąć spółkę odzieżową z tarapatów finansowychCzy Bytom zostanie polskim Massimo Dutti? Ta włoska marka oferująca elegancką odzież dla osób średnio zamożnych jest w Polsce bardzo popularna. Jej sukces może się stać również udziałem Bytomia.

Część produkcji Bytom chce przenieść na rynek wschodni

Firma musiałby tylko rozszerzyć ofertę o ubrania dla kobiet. Wówczas wypełniłaby lukę na rynku, bo brakuje firmy specjalizującej się w odzieży dla pracujących w biurze – uważa Rafał Bauer, prezes zarządu Black Lion NFI. Bauer kierował takimi znanymi markami jak Vistula & Wólczanka, a teraz jest doradcą w radzie nadzorczej Bytomia.

Potrzebny będzie marketing
Według Bauera nowa linia byłaby sposobem na wybrnięcie z tarapatów finansowych spółki. Bytom od dwóch lat jest na minusie. Strata netto firmy sięgnęła w 2009 r. już 19,9 mln zł przy przychodach na poziomie 97,5 mln zł.

Zdaniem Magdaleny Zabieglik, eksperta z firmy badawczej Erste Securities, pomysł z wejściem w ubrania dla kobiet jest dobry. Szczególnie że Bytom w sondażach wciąż zdobywa czołowe miejsca w kategoriach eleganckich i dobrej jakości ubrań. – Wymagać on jednak będzie od spółki wysokich nakładów na marketing, by zakorzenić nową markę w świadomości klientek. Nie wspominając już o wydatkach na nowe linie produkcyjne i modernizację fabryk – mówi Magdalena Zabieglik.

Będzie to konieczne, gdyż polski rynek odzieży damskiej jest nie tylko mocno konkurencyjny, ale też rozdrobniony. Za to bardzo perspektywiczny. Wie o tym Próchnik, dlatego planuje kupno marki damskiej.

Jak twierdzą eksperci, wejście Bytomia w nowy segment (spółka produkuje tylko ubrania męskie) wymagałoby również zmiany marki. Nazwa Bytom jednoznacznie kojarzy się z garniturami, do tego adresowanymi do osób dojrzałych. Z taką marką firma nie ma co myśleć o przyciągnięciu młodszych klientów.

Na wschód
Kolejny pomysł na uratowanie dobrej, ale podupadającej spółki to przeniesienie części produkcji poza Polskę. Niekoniecznie do Chin, ale na tańszy od polskiego rynek wschodni. – Nad takim rozwiązaniem zastanawia się coraz więcej polskich producentów, którzy do tej pory szczycili się tym, że szyją w Polsce. Zwłaszcza że zlokalizowanie produkcji na Wschodzie pozwoli im na zachowanie kontroli nad jakością – twierdzi Magdalena Zabieglik.

Bytom w rozmowie z „DGP” przyznaje, że rozważa różne scenariusze. – Nowy zarząd pracuje nad strategią. Już niedługo sprawa się wyjaśni – mówi Szymon Fryc, dyrektor marketingu w Bytomiu.

Na pewno można się spodziewać rewolucyjnych zmian. Firma ogłosiła, że w tym roku chce wyjść na plus. Zysk netto ma sięgnąć 3,3 mln zł, a przychody 70,9 mln zł.

19,9 mln zł – takie straty miała Grupa Bytom w zeszłym roku

50,1 proc. – tyle osób według badania Shoppin Show odwiedzających galerie handlowe, specjalistów, stylistów, dekoratorów, właścicieli firm uznało Bytom za firmę oferująca wysokiej jakości ubrania

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna"

czyżby o to chodziło w Bytomiu
www.parkiet.com/artykul/953749...
(wg mnie to dobre info )

witam
coś się dzieje z BYTOMIEM (obroty i cena), a ten raport "Odwołanie prognoz wyników finansowych" może być ku lepszemu, gdyż został odwołany przez nowy zarząd. Może ktoś z ludzi nowego zarządu dobiera pod nową strategie, nowe info. Jak na razie w sklepach Bytomia i sklepie przy magazynach wyprzedaż (mam nadzieje ze sezonowa)

pieniadze mają być na "na poprawę płynności finansowej Z.O. „Bytom” S.A. oraz dofinansowanie spółek zależnych Dolwis S.A. i Intermoda Fashion sp. z o.o. "
ps czytał ktoś raport 51/2009 ale była "bitwa o władze" (raport dostępny na stronie Bytomia)
Czy według was gdyby Inwestorsi mieli większy wpływ na społke to na plus czy na minus dla nas akcjonariuszy?
Bo to że pozyskali lub pozyskają dodatkowe pieniadze z emisji to chyba na plus choć zwiąkszy się ilosć akcji?

Był ktoś na walnym zgromadzeniu które odbyło się wczoraj tj. 03.12.2009.
Jak tak to proszę o jakieś przemyślenia z walnego.
Z góry dziękuje i pozdrawiam
ps co myślicie o Pan Sławomir Ziemski który zwiększa zaangażowanie
ps mam nadzieje że w końcu po tych "wszystkich kosztownych ruchach" Bytom zacznie przynosic zyski

Watchdog chodziło mi o "inne" spojrzenie na wyniki.

witam
prosze Watchdoga o komentarz do wyników EMCi...

Jak myślicie czy to coś zmieni w Bytomiu to czyli podjęcie uchwały o podwyższeniu kapitału zakładowego Spółki w drodze emisji nie więcej niż 4.500.000 Akcji na okaziciela serii M z wyłączeniem prawa poboru dla dotychczasowych Akcjonariuszy, o wartości nominalnej 1,00 (jeden) złoty każda w drodze subskrypcji prywatnej, (…W dniu 3 listopada 2009 roku zostało zawarte „Porozumienie określające zasady objęcia akcji Zakładów Odzieżowych Bytom S.A.”, w którym Inwestors Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. wyraziło zainteresowanie objęciem całej emisji akcji serii M w kwocie 4.500.000 zł,)
- podjęcie uchwały o podwyższeniu kapitału zakładowego Spółki poprzez emisję 4.600.000 Akcji serii N z prawem poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy Spółki, o wartości nominalnej 1,00 (jeden) złoty każda (Za każdą posiadaną akcję, Akcjonariuszowi przysługuje jednostkowe prawo poboru, przy czym do objęcia jednej Akcji serii N uprawnia posiadanie 10 jednostkowych praw poboru. Cena emisyjna akcji serii N wynosi 1,00 (jeden) złotych) (po ostatnich emisjach z prawem poboru to niezbyt dobrze to widzę)
- podjęcie uchwały w sprawie zmiany liczebności Rady Nadzorczej Spółki obecnej kadencji, (może zmniejszą liczebność rady albo dodadzą swych ludzi z Inwestors)
- podjęcie uchwał w sprawie zmiany składu osobowego Rady Nadzorczej Spółki obecnej kadencji (nastąpi wymiana na członków Inwestor?)
- podjęcie uchwały w sprawie zmiany wynagrodzenia Członków Rady Nadzorczej Spółki.
Na pewno Inwestors wzmacniają swe wpływy można powiedzieć że zaczynają dyktować warunki. Bardzo mnie ucieszyło to „w oparciu o pozytywną rekomendację odnośnie perspektyw Z.O. "Bytom" S.A. wydaną przez analityków Domu Inwestycyjnego Investors S.A „ ale czy to co dobre dla Inwestors będzie dobre dla drobnicy czyli dla nas i o jaką perspektywę chodzi ? Czy to chodzi o rok dwa albo 10 lat.
Dzięki za wszelkie przemyślenia Wasze spojrzenie może rzuci mi trochę światła na tą spółkę.

a może to troche rozjaśni sytuacje w Kopex-ie
"wnp.pl (Jerzy Dudała) - 02-11-2009 12:24
Ministerstwo Skarbu Państwa uruchomiło procedurę sprzedaży 85 proc. kapitału zakładowego spółki Remag SA.Termin składania ofert wstępnych upływa 22 grudnia.
Pozostałe 15 proc. akcji - zgodnie z ustawą o komercjalizacji i prywatyzacji - jest przeznaczonych do nieodpłatnego nabycia przez pracowników spółki.

Termin składania ofert wstępnych upływa 22 grudnia 2009 roku o godz. 14.00.
Prywatyzacja spółki prowadzona jest w trybie negocjacji.

Przedmiotem negocjacji będzie cena za nabywany pakiet akcji, program rozwoju spółki obejmujący między innymi zobowiązania do podwyższenia kapitału oraz inne zobowiązania inwestycyjne, zobowiązania w zakresie ochrony środowiska, zobowiązania dotyczące ochrony interesów pracowników oraz sposób zabezpieczenia wykonania tych zobowiązań.

- Cieszymy się, że prywatyzacja Remagu wreszcie ruszyła - mówi dla portalu wnp.pl Krzysztof Jędrzejewski, główny akcjonariusz Grupy Kopex. - Jesteśmy zainteresowani nabyciem Remagu. Dostrzegamy duże możliwości synergii w zakresie produkcyjnym, projektowym oraz w zakresie sprzedaży, mając na uwadze możliwości eksportowe Kopeksu.

Grupa Kopex ma już ustalone źródła finansowania akwizycji Remagu, a także innych akwizycji.

Remag SA produkuje różnego rodzaju maszyny górnicze, a w szczególności kombajny chodnikowe.

Remag to uznana na rynku zaplecza górnictwa marka. Spółka posiada własne zaplecze produkcyjne, szeroki park maszynowy i wykwalifikowanych pracowników."

witam
dla wszystkich zainteresowanych KGH i nie tylko polecam dwie audycje
Kgh miedz cz II
www.radiomaryja.pl/audycje.php...
Kgh miedz cz I
www.radiomaryja.pl/audycje.php...
ps. na prawde warto

witam
te tzw kiszenie może wynikać z faktu że 31.05. 2009 skonsolidowany raport półroczny. Ciekawe co pokaże mam nadzie ze po nim Bytom odbije się od dna.
pozdrawiam
ciekawe ile jeszcze będe czekał ja i reszta co posiada Bytom

Witam
Mam pytanie, co się dzieje z kursem Bytomia od dłuższego czasu prawie w miejscu raz + 1-3 grosze a raz -1-3 grosze ( z tego pojawia się kilku procentowy wzrost lub spadek). Jak myślicie kurs jest trzymany albo podtrzymywany, nie mam pojęcia, o co chodzi?
Pozdrawiam

Witam
Patrzę i jakoś mi dziwnie... jak ta spółka rośnie i nie wiem, dlaczego?
Czy są jakieś realne podstawy tych wzrostów, czy może macza w tym palce spekuła?
Pozdrawiam i dzięki z góry
ach jak długo będzie rosło ?
przydał by się jakaś analiza tej spółki proszę o to WatchDog

Alfredzio napisał(a):
Mysle, ze warto potrzymac, bo 3 zl jest realistyczne w niedlugiej perspektywie. Zachodni kapital wchodzi znow na polska gielde, tak ze akcje nie beda taniec w najblizszych tygodniach, a w swietle niedawnych wydarzen akcje VST sa warte duzo wiecej.

A na jakiej podstawie jest stwierdzenie, że "zachodni kapitał wchodzi znowu na polską giełdę" czy może coś wiesz, o czym my nie wiemy, jeżeli tak to proszę się podzielić tą informacją.
Pozdrawiam

witam
proszę o komentarz do podanych zobowiązań, nie za bardzo oriętuje się w tych liczbach, z góry wielkie dzięki
„W związku z realizowaną na podstawie uchwały nr 4/01/09 NWZ Spółki z dnia 24.03.2009r. emisją obligacji na okaziciela V serii zamiennych na akcje serii L i związanym z tym rozpoczęciem procesu przekazywania wybranym przez Zarząd Z.O. „Bytom” S.A. adresatom propozycji nabycia obligacji, w tym memorandum informacyjnego zawierającego dane o zobowiązaniach grupy kapitałowej Z.O. „Bytom” S.A. na dzień 30.06.2009r., Zarząd Z.O. „Bytom” S.A. przekazuje do publicznej wiadomości wstępne dane o zobowiązaniach Grupy Kapitałowej Bytom S.A. na dzień 30.06.2009r.:
Zobowiązania Grupy Kapitałowej Z.O. Bytom S.A.

Wyszczególnienie (w tys. zł) 30.06.2009

Zobowiązania razem 63 841
Zobowiązania długoterminowe 9 797
Zobowiązania krótkoterminowe 54 044
w tym:
Kredyty i pożyczki 14 985
Z tytułu podatków 6 664
Z tytułu wynagrodzeń 1 455
Z tytułu handlowe 28 441
Zaliczki na dostawy (otrzymane) 0
Zobowiązania finansowe 665
Pozostałe zobowiązania
krótkoterminowe 1 834’’

Raport bieżący 29 / 2009
(...)
1. Ocena sytuacji Spółki

Rada Nadzorcza po zapoznaniu się z jednostkowym oraz skonsolidowanym sprawozdaniem finansowym Spółki oraz Grupy kapitałowej Bytom za 2008 rok, a także w oparciu o treść opinii i raportu biegłego rewidenta badającego sprawozdanie, stwierdza, że dane zawarte w jednostkowym sprawozdaniu finansowym Spółki i skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym Grupy kapitałowej BYTOM prawidłowo charakteryzują sytuację majątkową oraz odzwierciedlają rzetelnie i jasno wszystkie informacje istotne dla oceny wyników działalności gospodarczej, rentowności i przepływów pieniężnych w okresie objętym badaniem. Sytuacja Spółki wydaje się stabilna, aczkolwiek odczuwalne są wahania kursowe, efekty kryzysu finansowego na świecie i w Europie, a także destabilizacja kursu akcji na Giełdzie Papierów Wartościowych S.A. w Warszawie, spowodowane ogólnoświatowym kryzysem ekonomicznym. Troskę budzą wyniki finansowe przede wszystkim DOLWIS SA., która to Spółka boryka się z coraz większymi problemami finansowymi oraz dostępnością do rynków zbytu na produkowane towary, także ogólną złą sytuacją w sektorze aktywności Spółki na rynkach światowych. Co do ZO BYTOM SA w badanym okresie nie nastąpił istotny spadek sprzedaży w stosunku do poprzedniego roku. Jest to dowodem pracy Zarządu Spółki na efektywnością w zakresie podstawowej działalności Spółki, biorąc pod uwagę trudną sytuację ekonomiczną na rynku krajowym i światowym. Wszystko to sprawia, że Spółka nadal posiada stabilną pozycję na rynku odzieżowo – tekstylnym.

Zarządzanie ryzykiem w Spółce oparte jest na stosowaniu metod i wdrażaniu działań zmierzających do obniżenia stopnia oddziaływania ryzyka na funkcjonowanie Spółki i do podejmowania w tym celu optymalnych decyzji. System zarządzania ryzykiem funkcjonujący w Spółce pozwala na szczegółowe poznanie charakteru i zakresu potencjalnego ryzyka oraz pozwala na wybór w odpowiednim czasie działań zapobiegawczych, bądź też minimalizujących jego wpływ i skutki na działalność Spółki. Rada Nadzorcza zasadniczo pozytywnie ocenia system zarządzania ryzykiem istotnym dla Spółki, jaki efektywnie jest stosowany w Spółce.
(...)
Czy po takiej ocenie Bytom moze jeszcze coś pozytywnego pokazać w najabliższym czasie
A może pozostała to tzw "mrożonka " na lata
pozdrawiam

Vistula potwierdza, że nowa emisja jest skierowana do Fortis Banku (opis)


29.6.Warszawa (PAP) - Nowa emisja akcji Vistuli zostanie skierowana w ramach subskrypcji prywatnej do Fortis Banku Polska (FBP) - podała Vistula w komunikacie.
Spółka planuje emisję 8.247.423 akcji serii I po 4,85 zł za akcję, czyli spółka może pozyskać z emisji ok. 40 mln zł.
"Deklaracja FBP z dnia 26 czerwca 2009 r. zawiera kilka warunków objęcia nowej emisji akcji, w tym m.in. obowiązek wprowadzenia do rady nadzorczej spółki przedstawiciela FBP. Szczegółowe warunki porozumienia z FBP są obecnie przedmiotem negocjacji" - napisano w komunikacie.
Rynek już wcześniej spekulował, że adresatem nowej emisji mógłby zostać Fortis Bank w ramach konwersji części zobowiązania dłużnego na akcje.
Vistula ma kredyt na 250 mln zł zaciągnięty w Fortis Bank Polska na zakup akcji W.Kruka. Jego termin spłaty upłynął z końcem marca. Zarząd spółki od dłuższego czasu negocjuje z bankiem zrolowanie tego kredytu.
W piątek na zamknięciu za papiery Vistuli płacono 2,65 zł, a w poniedziałek ok. godz. 10.05 kurs spółki wynosił 2,95 zł.
O emisji akcji zdecyduje poniedziałkowe walne spółki.(PAP)
pel/ jtt/

Informacje
Stopień: Ośmielony
Dołączył: 19 maja 2009
Ostatnia wizyta: 14 września 2011 15:01:00
Liczba wpisów: 29
[0,01% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,819 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +168,30% +33 660,31 zł 53 660,31 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło