Historyczne notowania skorygowane o dywidendy, prawa poboru i splity - Warsztat - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Historyczne notowania skorygowane o dywidendy, prawa poboru i splity

Rych
Wpisów: 86
Wysłane: 2 września 2018 19:08:28
Czy zna ktoś darmowe źródło takich danych? Wiem, że na stooq można pobrać skorygowane dane historyczne, ale osobno dla każdej spółki, co nawet przy pobieraniu skryptem jest czasochłonne, zakładając codzienną aktualizację.

Póki co pobieram skompresowane paczki notowań skorygowanych jedynie o splity z bossa, a następnie mój skrypt te dane koryguje o dywidendy i prawa poboru na podstawie danych z biznesradar, niestety czasochłonność porównywalna ze stooq, bo dla każdej spółki należy odwiedzić podstronę osobno, w sumie nawet rozwiązanie stooq jest prostsze niż biznesradar, bo nie wymaga dodatkowej roboty od strony kodu, ale wcześniej o dostępności danych ze stooq nie wiedziałem, a skoro robota jest już wykonana, to teraz nie ma różnicy.

Co więcej mógłbym aktualizować dane dotyczące dywidend, odwiedzając wyłącznie stronę z bieżącym i poprzednim rokiem kalendarzowym dla wszystkich spółek równocześnie, podobnie jak na stockwatch, tyle że np. na stockwatch jest osobno rozpisana dywidenda dla akcji zwykłych i uprzywilejowanych, a na biznesradar tylko dla zwykłych, czyli dla mnie jako potencjalnego akcjonariusza, więc w tym przypadku muszę wybrać opcję biznesradar:

https://www.biznesradar.pl/dywidendy/

Problem w tym, że w takiej sytuacji nadal nie miałbym danych dotyczących praw poboru, bez odwiedzania podstrony każdej spółki osobno. Czy zna ktoś źródło, gdzie jest taka lista z prawami poboru? Nawet jeszcze lepiej, gdyby była to lista wszystkich emisji, w podziale na typy, bo przydałoby mi się do czegoś innego, ale to już marzenia :) Oczywiście najmilej widziane byłoby źródło bezpośrednich notowań skorygowanych wielu spółek w jednej paczce.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość