pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

master_of_gpw

master_of_gpw

Ostatnie 10 wpisów
Akcje sprzedawał ostatnio w dużej ilości JPM i chyba Metlife, przejął je najwyraźniej CITY Global. Początkowo myślałem że może to być przejęcie pod rozprowadzenie akcji sprzedawanych PKC przez JPM , ale wtedy musieliby dać info o zejściu poniżej 5%, ( CITY nabyło pomad 7%). Dystrybucja czy manewrowanie kursem.

czy będzie gdzieś transmisja z konferencji

Wszystko fajnie w Twojej analizie i jest to mechanizm jak najbardziej możliwy tylko nie bardzo rozumiem jak tej luki nie mogli zobaczyć audytorzy ( dwaj ) a prawdopodobnie trzeci duży bada do ratingu . Jak jest tak źle to raczej nie wystawia się spółki na audyt bo konieczności takiej nie było - można było spokojnie sięgnąć.po., małą' emisję bez takich czarów. Nie chce mi się wierzyć że dziury na miliard nikt nie zauważył i że odzysk wierzytelności to czarna magia dla nawet audytorów - na mur beton są i tacy audytorzy co siedzą właśnie w windykacji , więc to jest argument contra armageddon.. Ale jeśli nie armageddon to co to wszystko znaczy? W końcu. cokolwiek by nie rzec o KK i świcie nie są to ludzie bez wiedzy i doświadczenia a tu wygląda na to że po amatorskunie radzą sobie z opyltymalnym rozegraniem tematu akcji NE. Z kolei dobrym przykładem na robienie PR po omacku i z amatorską wyobraźnią jest np. wielkie halo z notowaniami w Lądku , dla mnie to było jasne że to czysta fikcja nikt nie będzie czymś takim handlował w Lądku , vide workservice ( Wrocek się kłania ,razem do szkoły chodzili czy co ). Przy całych wątpliwościach z pokorą przyjąć trzeba, że rynek ma rację i aktualny kurs odzwierciedla wartość spółki z uwzględnieniem ryzyk o których zasięgu wie Kk abris i ... właśnie audytorzy wiedzą czy nie wiedzą.

Kod:
Mod: Ja wiem że są emocje, ale proszę wszystkich o stosowanie znaków interpunkcyjnych. Lepiej się dyskutuje, gdy czytelnicy rozumieją co autor miał na myśli.

Nanako napisał(a):
Tylko w tym wszystkim jedna rzecz się nie zgadza, właścicielem jest Arbis - tak? Może wszystko, wie pewnie też wszystko.

Więc jeśli jest źle jaki sens by miało pakowanie kolejnych pieniędzy? Żadnego. Tu coś nie gra. W gruncie rzeczy jeśli będą chcieli zdjąć spółkę z parkietu to dla nich tak naprawdę cena może wynosić 1 zł, ale jeśli nie zostaną dokapitalizowani to stracą płynność... utrata wiarygodności też raczej nie będzie zbyt pozytywnie wpływała na kolejne emisje obligacji... w zasadzie w tej chwili mogę stwierdzić, że raczej tych obligacji mogą nie sprzedać...

O co tu chodzi? Ktoś mi wytłumaczy jaki interes ma Arbis aby aż tak gnoić papier? Bo o ile 9 zł byłem wstanie zrozumieć - tanio nabędną nową emisję, o tyle schodzenie do 7-6 a może niżej już raczej niszczy zaufanie i stwarza realne problemy...

A czy nie może być tak że zbierają z rynku zarówno akcje jak i przecenione obligacje?
Miało by to sens , a technicznie nie można im zarzucić manipulacji bo ceny emisyjnej nie podali. Jeśli okaże się że i owszem emisją będzie po 14 jak to było sugerowane z początku to całość może być zwykłym klasycznym wyleszczaniem coraz to nowych złowionych graczy. Mechanizm może polegać na ostrej grze na krótko i przy wystarczającej sile wymięka 99%. Z drugiej strony gdyby było inaczej wystarczyłoby zrobić PP i bez większych kłopotów emisja 20M po nawet 14 nie mówiąc 10 ( na początku marca) z palcem byłaby zrobiona i wszyscy byliby zadowoleni. A teraz po zjechaniu do 7 muszą druknac drugie tyle akcji co po 14 trzy tygodnie temu. To się wszystko nie trzyma kupy. Mają brak płynności niech opylą w razie potrzeby np. część długu a wreszcie przecież cały.czas mają nn oby odzyskiwać kasę.

Kod:
mod:usunięto treści niezgodne z regulaminem

Ale też zaskarżenie uchwały to dalsza zwała. A jednak okazuje się że oszustwo popłaca i jest bezkarne. W normalnym kraju po takim wałku informacyjnym prezes miałby problem - cywilny i karny. Za samą emisję na takich warunkach jak widać duuuzo poniżej IPO miałby class action z urzędu i koniec kariery w biznesie, no ale co kraj to obyczaj

Pięknie to wszystko jest grane . Chyba zrobiliśmy podwójne dno , no i nagonka nagonką pogania. Pogłoski o śmierci getbeka uważam za mocno przedwczesne. Kurs jest szyty na grubo.

Moim zdaniem nic konkretnego nie powiedzieli a całość wywiadu ma znamiona lekkiej desperacji i próby załagodzenia paniki

Faktycznie prezes ze ścisłością wypowiedzi ma problemy albo faktycznie sytuacja jest podbramkowa. Do tej pory każda kolejna informacja o szczegółach związanych z planowaną emisją to były kolejne półzłociszowe obsuwki na kolejne sesje. Natomiast moja refleksja jest taka że informacje podawane przez spółkę są po prostu niewiarygodne i - dopiero faktyczme decyzje o tym kto kiedy , ile i za ile obejmie akcje będzie momentem właściwym dalszych decyzki co do kupna lub nie.

Objęcie akcji przez abris po niskim kursie to oczywiście strzał w stopę jeśli chodzi o wycenę pakietu 60% akcji ale... jeśli chcą to ściągnąć z giełdy to nie ma znaczenia wycena bo im chodzi o to aby posiadać firmę na własność; wycena na GPW nie ma dla nich znaczenia bo firma będzie miała wartość w postaci generowania zysków typu 300 lub 500m rocznie i o to jest batalia. Tak czy siak łatwo można by udowodnić że poprzez takie jak faktycznie obowiązujące rozegranie kwesti nowej emisji akcjonariusze poniesli wymierne straty, obniżyła się też o wiele milionów wartość samej spółki lekko licząc ok.500m w plecy i tu rodzi się pytanie czy sprawcy takiego zamieszania nie podpadają pod kilka artykułów z kk. A za szkodę wielkości 500m raczej nie ma zawiasów. Więc osobiście jednak stawiam na to ze idzie teraz ostra gra na krótko, być może nawet trwają zakupy a konto przyszłego dużego udziałowca i jeśli tak jest to rosną szanse na to ze KK wybroni się - nie wykluczam ze jednak cena NE w okolicach IPO jest możliwa - a takie wyjście uniemożliwia postawienie jakichkolwiek zarzutów zarządowi ,ot mniejszościowi nie wytrzymali presji powie KK , a przecież mówiliśmy my zarząd ze jest swietnie tylko trzeba przeczekać. PIza tym- wydaje mi się że tym bardziej powinni się obawiać możliwych sankcji karnych że byliby z racji backgroundu łakomym kąskiem medialnym - powinowactwo do LC , dalej branża żerująca na ludzkich pomyłkach i nieraz tragediach wiec wsadzenie do paki za niegospodarnosc byłoby nie lada gratką dla wiele. Wystarczy przypomniec Police - tam ostre zarzuty za nietrafione inwestycje za 30m a tutaj.mamy zmniejszenie wartości firmy o 500+ ( he he ) z czego niestety jest i moich parę złotych wiec panie i panowie może nie będzie tak tragicznie?

Kod:
usunięto treść niezgodną z regulaminem forum

ale podobnie jak większość absolutnie nie wiem o co biega w tym papierze. Decyzja przy następujących założeniach :
1. Spółka nie bankrutuje. To przyjmuję za pewnik. Nawet jakby mieli zawiesić działalność na kołku sciagalnosc kasy z pakietu 28mld wierzytelności wystarczy na odsetki koszty operacyjne i da jeszcze spory zysk.
2. Cena jest poniżej ceny odkupu od Idei a bez wątpienia get back teraz to dużo. Więcej niże na etapie odkupu od Idei. Wystarczy dodać do tego kasę z IPO mamy z tego około 4zlote na akcję ( pomijam kasę do ręki arbisu; 20 mln po 18.5 to w zaokrąglony 400m czyli 4 zet net hoteli na każdą akcję ).
3.Nawet jak rozwodnią to do 170m akcji współczynniki wyceny nie bedą zle.
4. Udana emisja plus ogarniecie kosztów długu docelowo podniesie znacząco wartosc firmy.
Reasumując technicznie jest mega sprzedaj ale fundamentalne jest silne kupuj.
Kto.ma rację - zobaczmy

Informacje
Stopień: Ośmielony
Ostatnia wizyta: 12 lipca 2018 13:22:26
Liczba wpisów: 16
[0,00% wszystkich postów / 0,00 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,360 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +130,03% +26 005,35 zł 46 005,35 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d