pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

C_K

C_K

Ostatnie 10 wpisów
Cytat:
Największy niepokój budzi wyjście Rymaszewskiego.


Rymaszewski sprzedaje też inne spółki w tym roku, ale zdaje się, że trudno wyciągnąć z tego jakieś jednoznaczne wnioski (typu: hurtowa redukcja pozycji wszędzie). Między marcem a czerwcem wyszedł na ponad 3 mln z Telestrady i dalej sprzedaje w lipcu. W czerwcu sprzedawał też Pylon -- ale małe kwoty (typu 150 tys.). Mimo to, że kupował Pylon po wyższej cenie w III i IVQ 2017.

Spółka:

Połowa kapitałów właśnie wyparowała. Wielu dorbnych inwestorów liczyło, że trefne mogą być tylko pozycje inwestycyjne w bilansie (nigdy nie wyjaśnione w raportach), liczone zdaje się na okolice 7 mln jeszcze rok temu. Ale okazało się, że trup większy i dotyczy również należności (przynajmniej tak czytam enigmatyczny raport bieżący).

Przychody ze sprzedaży niestety spadają (IQ'17), jeśli nie weźmiemy pod uwagę produkcji na magazyn -- chociaż spadek można tej skali można pewnie traktować jako zmienność naturalną (dla optymistów). Sprzedaż jest sezonowa, więc optymiści czekają przynajmniej na stabilizację sytuacji w II i III.

Fatalnie jest z przepływami. W IQ rosną należności do rekordowych poziomów. Ujemne przepływy operacyjne. Jest nowy kredyt, ale jeśli sytuacja z przepływami operacyjnymi się będzie utrzymywała, to ryzyko powróci. Stąd też plany ewentualnej prywatnej emisji.

Rynek:

Osobiście nie widzę argumentów dla trwałego popsucia tego rynku. Niszowy, mało producentów, stabilny popyt. Oczywiście ryzyko nietrafienia w gusta konsumenckie, jak w całej branży. Spółka sprzedawała wiele lat z dobrymi marżami i ROE -- trudno mi znaleźć powody, dla których nie można by wrócić do tej ekonomiki.

Kontekst:

Zmienił się właściciel w IIIQ zeszłego roku, jest nowy Zarząd. Właściciel ma historię biznesową z większym niż Polkap podmiotem i nie jest całkiem anonimowy. 9 miesięcy to dużo i oczekiwałbym od nowego Zarządu szybszego czyszczenia spółki, ale też nie wiadomo co jest do zrobienia.

Jeśli założyć brak złej woli ze strony nowego akcjonariusza, to pewnie można by powiedzieć, że rozwijający się scenariusz mieści się w ramach względnie normalnej sytuacji. Nastrój w tym zakresie psują sytuacje opisane przez anty_teresa -- te elementarne błędy w sprawozdaniach. Albo mamy do czynienia z losowymi zdarzeniami albo zarząd nie panuje w całości nad prowadzonymi przemianami. 9 miesięcy to okres, w którym przywrócenie/uruchomienie kontrolingu i sprawna weryfikacja księgowości/sprawozdawczości powinny się wydarzyć. A błędy zniknąć.

W raporcie IQ jest trochę więcej komentarza zarządu odnośnie prowadzonych działań sprzedażowych, więc z jednej strony jest wola komunikacji -- ale komentarze te są chwilami mocno sprzeczne z liczbami i naciągane. Co znowu podważa wiarygodność i sprawność nowych władz.

Jak żyć?:)

Gdybym znał osobiście zarząd i miał zdanie na temat jego kompetencji/wiarygodności -- uznałbym Polkap za jedną z najlepszych okazji inwestycyjnych obecnie dostępnych. Pan Sobieski jest mocno zainwestowany i Polkap nie stanowy 2 czy 5% jego Net Worth, tylko znacznie więcej (według oczywiście mocno niepewnego szacunku). Pozostaje mieć nadzieję, że to nie styl p.Brzoski;) Oraz że nie chodzi w całej sprawie o wezwanie po 1,5 zł za parę miesięcy i zdjęcie z giełdy.

Stockwatch nie pozwala zdaje się na linkowanie, więc nie wrzucam nic więcej -- chętni mogą się skontaktować.

ck

Wycena (kapitalizacja) w okolicy 14 mln za przyzwoicie rentowną spółkę, w majątku której jest zabudowana działka wyceniona w operacie z czasów debiutu (czyli 2012 rok) na około 12 mln zł rzeczywiście zwraca uwagę. Nie jest oczywiście aż tak różowo, bo w ciągu ostatnich 3 lat pojawiły się kredyty na nieopisane nigdzie inwestycje, a suma bilansowa rozrosła się głównie dzięki "inwestycjom w nieruchomości" i "innym inwestycjom długoterminowym". Poza tym jest nowy Zarząd od września, pewnie jako efekt dużych zmian właścicielskich. Ale rentowność na poziomie sprzedaży ciągle jest i jakiś tam wzrost przychodów ciągle jest.

Oprócz tego mętnie uzasadniony projekt prywatnej emisji, który znalazł się w ogłoszonym parę dni temu NWZA.

Kod:
mod: usunięto link niezgodny z regulaminem


ck

Niestety temat nie został rozwinięty, a szkoda, bo jest bardzo interesujący.

Trafiłem na ten post poprzez link z innego wątku. Nie jestem w tej chwili merytorycznie przygotowany, ale chciałbym coś jeszcze ruszyć w tym temacie. Postaram się przygotować, bo dla mnie temat jest istotny. Tak jak pokazałeś, w zwykłym C/WK różnice mogą być ogromne i trudno przejść obok tego obojętnie.

Pozdrawiam.
Krzysiek

Informacje
Stopień: Ostrożny
Dołączył: 21 marca 2010
Ostatnia wizyta: 29 października 2019 23:35:11
Liczba wpisów: 4
[0,00% wszystkich postów / 0,00 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,541 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +154,55% +30 909,35 zł 50 909,35 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d