pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Adam481

Adam481

Ostatnie 10 wpisów
Cytat:
akceptacja strat zawsze jest trudna, pytanie tylko dlaczego tak długo z tym czekałeśblah5

Czekałem na start rakiety i kosmiczne poziomy cenblackeye potem gdy cena poleciała, wydawało mi się, że jest wielka przecena i już taniej być nie może. Szkoda było mi oddawać pho za bezcen w szczególności, że każdy pisał o tym iż lada dzień ceny wzrosną. Tak to mniej więcej wyglądało:D Opis pasuje wzorowo do książkowych schematów przegrańca giełdowegothumbright

A teraz coś aktualnego. Mam kilka przemyśleń i kilka pytań, mam też nadzieje, że znajdzie się osoba która zna na nie odpowiedź.

Obserwowałem dziś w pracy notowania. Cieszą mnie spadki, których się spodziewałem. Cieszy mnie też stan umysłu inwestorów, którzy tak naprawdę znów nie mają pojęcia gdzie podąży rynek. Wydaje mi się, że atmosfera niepewności sprzyja utrzymaniu aktualnego trendu.

W chwili obecnej nie planuje zmian w swoich pozycjach. Uważnie przyglądam się wykresowi złota. Wile osób dziś widziało walkie z linią trendu. Ja chyba posiadam jakiś inny wykresblackeye Ciekawe poziomy widzę w okolicy 1560-1570$ wszystko zależy od tego ile jeszcze złoto będzie tkwiło w tym niby boczniaku.

Proszę odnosić się do moich wypowiedzi z dużym dystansem. Wiem jeszcze bardzo mało, nie chce wzbudzać niepotrzebnych kontrowersji dlatego z jakimikolwiek konkretnymi prognozami na razie się wstrzymam. Staram się natomiast zachować zimną krew, a ta sesja ponownie umocniła moje niedźwiedzie stanowisko.

Co do pytań. Czy ma ktoś konto w dmwbk? Rozumiem, że aby handlować kontraktami muszę mieć umowę rozszerzoną o dyrewaty. Więc w zakładce ustawienie złożyłem wniosek i wyświetlił się status "wniosek rozpatrzony pomyślnie". Tu pojawia się moje pytanie. Co teraz? Co nastąpi? Jak to w praktyce wygląda? Wbk przyśle mi jakąś umowę? Czy pojawi mi się jakiś nowy rachunek? Będę wdzięczny za opisanie mi sprawy w sposób prosty i zrozumiały.

Akurat w momencie realizacji straty nie targały mną jakieś ogromne emocje. Była to raczej kontrolowana decyzja. Czym się kierowałem? Dobre pytanie. Na forach nadal hejtowano o tym jaka to okazja i że rakieta niebawem odpali, a kurs robił swoje. Po prostu postanowiłem to skończyć i zacząć od początku.

ps: Akceptacja strat jest trudna.

DziękiAngel

Ciężko jest mi procentowo podawać wszystkie transakcje ponieważ wielkość mojego portfela jest ciągle modyfikowana. Nie jest on jakiś oszałamiająco wielki. Ale spróbuje napisać jak to wszystko się prezentuje w dniu dzisiejszym.

A więc:

RCSCRAOPEN- 0% (zysk/strata) 53,26% portfela
RCSCAOPEN- -12,92% 43,28% portfela
gotówka 3,46% portfela

Tak wygląda to na dzień dzisiejszy. Dałem się ubrać jak dziecko w RCSCAOPEN, następnie przespałem moment kiedy powinienem się go pozbyć. Wiem gdzie popełniłem błąd. Mam nadzieje, że ta kronika pomoże mi być bardziej konsekwentnym. Chciałbym podliczać bilans zysków i strat od dnia dzisiejszego i od tego właśnie stanu portfela.

Co do photona nie chce się na ten temat rozpisywać. Byłem zupełnym nowicjuszem, nie miałem najmniejszego pojęcia o giełdzie. Jednak każdy pisał o perspektywie zysków i o dwucyfrowej cenie akcji photon energy, a ja zaślepiony całą tą sytuacją postanowiłem wziąć udział w podróży po bogactwo. hmm przecież to był "pewniak". No i dostałem porządnego kopa w dupę na samym początku mojej przygody z inwestowaniem. Straciłem jakieś 60 może 65% kapitału. Dzięki bogu, że nie był on duży. Ten policzek wiele mnie nauczył, nabrałem ogromnego respektu i zmieniłem podejście do rynków.

haha:D Najważniejsze to iść na przód i uczyć się na własnych błędach. Nie wykluczone, że czeka mnie jeszcze kilka takich potknięć nim zacznę wychodzić na +.

Postanowiłem za resztę portfela dobrać shortów na ropę. Kupione po 187,77.

Co mnie do tego skłoniło? Ryzyko jest stosunkowo nie wielkie. Do górnej bandy kanału mamy jakieś 3,5%. Więc w racie ewentualnej ewakuacji straty będą znikome. Ciekawa jest to co dzieje się w głowie inwestorów. Po kilku dniach zdecydowanego odbicia i poprawy sentymentu, dziś nikt nie wie gdzie tak naprawdę zmierzamy Rynek nie ma siły na zdecydowany ruch i czeka na jakiś bodziec. Skoro każdy określa ryzyko jako 50-50. To czemu nie zagrać w tą grę oczekiwane profity znacznie przewyższają możliwe straty.

Podsumowując po kilku dniach zdecydowanego optymizmu przyszedł moment zawahania. W tej bessie było już kilka podobnych sytuacji, zazwyczaj kończyły się one z początku mozolną i z czasem nabierającą rozpędu zmianą sentymentu.

hmmm bardzo ciekawi mnie jak zakończy się sesja w stanach. Futures na sp zachowuje się wyjątkowo ospale. Coś się kroiThink Mam wrażenie, że to cisza przed burzą.

hehe cieszy mnie, że jednak kilka osób przeczytało moje wypociny. Wszelkie komentarze są mile widzianeAngel

Pozwolę sobie na pierwszy wpis. Przyglądając się wykresowi sp500 mam wrażenie, że niestety nie osiągniemy oczekiwanych poziomów. Mam na myśli oczywiście sp 1250/ dax 6200 i 2450 na wig 20. Ten ostatni wydaje się szczególnie mało prawdopodobny. Byki odbiły się po raz drugi od 1229pkt i kurs zaszybował w dół. Na razie za wcześnie na prognozy, ale dominuje mnie mocno niedźwiedzi nastój.

Na początku chciałem się ze wszystkimi przywitać:) Forum czytam już od jakiegoś czasu, ale dopiero teraz postanowiłem się zarejestrować i poprowadzić indywidualną kronikę.Pozwolę sobie napisać parę słów o sobie i streścić w kilku zdaniach jak wygląda moje dotychczasowe doświadczenie giełdowe.

A więc:

Moja przygoda z giełdą zaczęła się na początku tego roku. Dokładnie pętam moją pierwszą transakcję, gdzie oślepiony perspektywą ogromnych zysków idealnie wyczułem zmianę trendu i perfekcyjnie ubrałem się na samiutkim szczycie w akcje photon energyDancing Nie będę dalej opisywał przebiegu mojego stanu emocjonalnego, w każdym bądź razie zachowałem się jak książkowy początkujący. To była chyba najdroższa lekcja w moim życiu. Akcje oddałem za niecałe 3zł. Mimo tak przytłaczającej porażki z bagażem nowych doświadczeń przeczytałem trochę lektur i uważnie obserwowałem ruchy cen i nastroje inwestorów panujące na gpw.

Trochę się rozpisałem. Mam nadzieje, że ktoś przebrnie przez moje wypociny o postanowi tu zajrzeć i rzucić dobrą radąhello1

Aktualnie w moich inwestycjach kieruje się głównie At i nastrojami panującymi na forach. Dane fundamentalne również nie pozostają bez znaczenia, lecz patrząc na aktualną sytuacje nie mają dla mnie pierwszorzędnego znaczenia.

Mój portfel nie należy do ogromnych. W tej kronice będę pisał za równo o moich realnych inwestycjach jak i o moich przemyśleniach odnośnie innych ruchów cen.

Na dzień dzisiejszy jestem w posiadaniu shortów CACE za jakieś 50% portfela. Zakupionych niestety dość drogo ok 114,60zł/sz.

Powtarzam, że jestem początkującym inwestorem, a wątek ma charakter edukacyjny. Prosił bym o zachowanie dużego dystansu do tekstów w nim zawartych.

Informacje
Stopień: Ostrożny
Ostatnia wizyta: 6 listopada 2019 08:54:22
Liczba wpisów: 6
[0,00% wszystkich postów / 0,00 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,707 sek.

AD.bx ad3a
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d