Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

jagger30

jagger30

Ostatnie 10 wpisów
Rozejrzałem się bardziej, może ktoś też jest w sytuacji przenosin konta to podaje porównanie najtańszych kont maklerskich:

Domy Maklerskie z darmowym założeniem i prowadzeniem konta:
BOŚ - Akcje: 0.38% min. 5zł! DT: 0.15% Przelew: <500zł - 1zł Notowania: NOL3 + notowania i zlecenia www
Alior - Akcje: 0.38% min. 3zł! DT: 0.20% Przelew: 0 zł Notowania: NOL3 + zlecenia www (bez notowań?)
XTB - Akcje: 0.25% min. 3zł! DT: 0.19% Przelew: 0 zł Notowania: Sidoma - zlecenia tylko programem?

Jak widać DM XTB ma najatrakcyjniejsze stawki, ale obawiam się że Sidoma nie będzie dla mnie tak przejrzystym systemem transakcyjnym (w KBC opierałem się na zleceniach i notowaniach przez www), więc odpada.

Zostaje Alior i BOŚ, jako że będę składał raczej mniejsze zlecenia (do 1tyś) to duża minimalna prowizja BOŚ jest dla mnie nieopłacalna (prowizje procentowe pokrywają się z opłatą minimalną w kwocie 1300zł dla BOŚ i ok 800zł dla Alior).

Prowizji DT nie biorę pod uwagę z racji tego że będę odbudowywał się obracając małym kapitałem.

Jednakże za BOŚ przemawia możliwość składania zleceń i aktualne notowania na www, w Alior można tylko składać zlecenia przez www, notowania ciągłe są dostępne tylko przez NOL3. Chyba że coś źle zrozumiałem i ktoś kto posiada DM w Alior mnie wyprowadzi z błędu.

Tak czy siak na razie waham się między Alior a BOŚ, do poniedziałku mam zamiar wybrać DM, poradźcie.

SirHoe z maklera chcę korzystać internetowo jak było do tej pory :) hmm trochę poczytałem i zdaje się że zdecyduję się na ten BOŚ! :) chyba że jest jakiś darmowy który ma jeszcze mniejszy stosunek minimalnych opłat prowizyjnych do procentu prowizji za akcje ?

SirHoe napisał(a):
wszystkiego się trzeba nauczyć. wyobraź sobie, że wsiadasz do samolotu jako pilot bez wiedzy i doświadczenia na temat pilotażu. zgadnij co by się stało przy starcie?

nie wiem skąd się bierze opinia, że do inwestowania nie trzeba mieć wiedzy i doświadczenia. poczytaj coś o inwestowaniu, a nie spekulacji. polecam inteligentnego inwestora grahama, dobrze sprowadza na ziemię.

małe cele i mały kapitał na początek. będą wyniki to możesz stopniowo zwiększać zaangażowanie. nie będzie wyników, to potraktujesz to jako cenę za lekcje.

No właśnie SirHoe, teraz rozumiem co chcesz powiedzieć ;) Dzięki za polecenie książki, jest może gdzieś dostępna jako darmowy ebok?

Taki mam zamiar, kapitał już nie może być mniejszy ;) straciłem 9tys to i 1tys nie zrobi już różnicy, hehe ale teraz to Panowie podstawa dla dalszych działań w tym względzie wybrać optymalne konto :)

addi napisał(a):
@jagger30
W tej sytuacji proponuję wybrać m. BZWBK a BOŚ wave

addi a pokusił byś się o małe porównanie? :)

addi napisał(a):
jagger30 napisał(a):
No i stało się, kapitał z przeszło 10 ooo zmalał do ok 1 ooo, teraz moje biuro zwija interes (...).

Nie kumam o co chodzi z tym zwijaniem interesu przez biuro?

KBC Makler kończy działalność dla klientów indywidualnych, polecają mi przeniesienie konta i aktywów do DM BOŚ - lub każdego innego - za darmo.

Jeśli miał ktoś konto w KBC i BOŚ to prosiłbym o porównanie, w ogóle może polecicie mi jakieś najtańsze w utrzymaniu konto? Ważne by było darmowe i miało małe opłaty i prowizje.

Spin napisał(a):
Stratę poniosłeś sporą, jednak 10.000zł to nie jest jakaś kwota diametralnie zmieniająca życie(jeśli mogłeś na spokojnie taki kapitał zainwestować).
Skoro twierdzisz, że giełda nie jest dla Ciebie to się musisz zwinąć.

Wybacz ale jesteś żywym przykładem z książki "Zawód - Inwestor Giełdowy" - Elder'a. Sparzone dziecko nie chce wrócić, bo boi się, że stanie się to samo. Na Twoje miejsce przyjdą nowi, którzy też nie zniosą goryczy porażki i odejdą. Tak chyba było, jest i będzie...

Sory ze dopiero odpisuję ale po kilku dniach straciłem nadzieję że ktoś tu odpisze takiemu żółtodziobowi ;) hehe Spin pewnie masz rację, do tego dochodzi brak czasu na należyte zajęcie się akcjami: "praca, praca, praca" - heh ale chciałbym to zmienić. Tak spokojnie moglem taki kapitał zainwestować, aczkolwiek uważam że to był niezbyt dobry moment jak na żółteczko by nawet z takim kapitałem wchodzić, spokojnie mogłem zacząć z 1tyś i wchodzić co pół roku z 1-2 tyś. wtedy bym się tak nie władował, no ale mądry po szkodzie ;)

Zacznę może tak: przygodę z GPW zacząłem w maju 2007, kupiłem spółkę Artman (producenta marki odzieżowej House) i po jakimś czasie niestety podkusiło mnie zrealizować zyski (parę miesięcy przed krachem w 2008) i wpakować kapitał w wydmuszki.

Z perspektywy czasu było to najgorsze co mogłem uczynić, żałuję że nie doczekałem z Artman'em roku 2009 r i przejęcia ich przez LPP.

Po krachu w 2008 było coraz gorzej, kapitał malał z każdym miesiącem, a że byłem świeżak to z uporem maniaka: "nie realizowałem strat" hahah jak że głupi byłem

No i stało się, kapitał z przeszło 10 ooo zmalał do ok 1 ooo, teraz moje biuro zwija interes, a ja zastanawiam się czy zwijać się wraz z nim? Giełda jak widać nie dla mnie.

Informacje
Stopień: Ostrożny
Ostatnia wizyta: 7 czerwca 2013 16:20:04
Liczba wpisów: 7
[0,00% wszystkich postów / 0,00 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,329 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d