pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

sadlos25

sadlos25

Ostatnie 10 wpisów
Witam,Pani Kasiu prosiłem jakiś czas temu o analizę sprawozdania kwartalnego.Pani odpisała że zerknie na raport za drugi kwartał.Nastąpiła pomyłka w moim poście i spółka raport za drugi kwartał opublikuje dopiero w grudniu.
Chciałbym aby Pani przealalizowała raport roczny 2011/2012 który ukazał się ostatnio i prosiłbym też o analizę pierwszego kwartału 2012/2013 :) Wiem że o dużo proszę ale spółka wydaję mi się skrajnie niedowartościowana co wg. mnie widać w raporcie za pierwszy kwartał.
Z góry dziękuję.

Pani Kasiu,można prosić o analizę pierwszego kwartału w wykonaniu spółki?

Wyczytałem w raporcie ,że PBT Hawe spółka zależna Hawe ma do oddania do końca roku pożyczke na ponad 23 mln zł.Jak to będzie zaksiegowane??Czy zmniejszy to dochód netto?Jak wogóle są rozliczane w raportach pożyczki między spółkami zależnymi?
Proszę Ciebie Kasiu albo WatchDog o odpowiedz:)
Pozdrawiam.

WatchDog proszę o analizę raportu za III kw, który bedzie opublikowany jutro.Z góry dzięki.

Jak dla mnie to bardzo perspektywiczna spółka,juz od momentu poznania jej profilu działalności chiałem mieć ja w swoim portfelu.Kupowałem ją po 2 ,1,6 i 0,8.A teraz do żeczy:sieć światłowodowa w Polsce jest jeszcze na dość mizernym poziomie,największym konkurentem dle Hawe jeżeli chodzi o infrastrukture to Tepsa.Hawe ma zamiar zbudować sieć szkieletowa na terenia całej Polski,jakąs część juz maja w tym roku powstanie pewnie kolejne kilkaset km sieci.
Wydaje mi sie że któraś z społek jak Tepsa,Multimedia Polska przyglądają sie Hawe może w celach przejąciea może współpracy.
Słyszałes pewnie ostatnio jak w tv mówili że Polska powinna budować sieci szybkiego przesyłu danych i w ciągu kilku (pewnie 5-10 lat) wyda na ten cel ok 24 mld złotych,częśc srodków będzie pochodziła oczywiście z UE.
Wyczytałem też gdzieś ze np. w Japoni w tym roku mają wydać właśnie na sieci swiatłowodowe ok 100 mln dolarów.Czemu nawiązuje do Japoni?Dlatego że my czyli Polska technicznie i technologicznie jesteśmy pewnie z 20 lat do tyłu za Japonią.Tak rozwinięta gospodarka inwestuje w sieci swiatłowodowe znaczy to że światłowód jest przyszłościa i że każdy kraj będzie inwestował w tą infrastrukture miliony jak nie miljardy dol.
W Polsce wszystko jeszcze jest na bardzo mizerny poziomie więc jeżeli chodzi o perspektywy dle branży to własnie jak dle mnie strzał w dziesiątkie!!!
Oczywiście istnieje ryzyko że np. Hawe nie bedzie wygrywało przetargów czy będa problemy z finansowaniem itp. itd.
Ryzyko jest zawsze,ja obstawiam przyszłośc i dla mnie Hawe może być złotym strzałem!
Sorki za brak merytorycznych danych,liczb,wskaźników,kieruje sie przy tej spłóce przeczuciem!
Pozdrawiam!

Nareszcie dobre info!Widac to po dzisiejszych obrotach ze coś było na zeczy.Wszyscy wiemy ,że rynek chiński jest największym rozwijającym sie rynkiem na świecie co za tym idzie perspektywy wydają sie bardzo dobre.
I pytanko do was,ile firm ma pozwolenie na sprzedarz insuliny w Chinach i szacunkowo ile może byc warte???

Widzicie te tranzakcje na biotku po 4100-4300 akcji??Do tej pory jest ich ok kilkudziesieciu.Ktoś sie bawi?
I czemu nie ma tego upragnionego info??????

Żebym mniał cos wolnych środków dokupiłbym co nie co,tak pod informacje i sprzedał jutro.Ale ciekawe co w tej sytuacji rynkowej może sie stac jak tej rejestracji nie będzie??

Bioton liczy na Biferonex. Czy EMEA zatwierdzi lek?
Michał Kowalczyk , Michał Śliwiński 18-02-2009, ostatnia aktualizacja 18-02-2009 00:33
Zgłosiły się już trzy międzynarodowe koncerny zainteresowane sprzedażą innowacyjnego leku

źródło: Flickr

źródło: GG Parkiet
+zobacz więcejWe wtorek Europejska Agencja ds. Leków (EMEA) rozpoczęła posiedzenie dotyczące rejestracji nowych farmaceutyków. „Parkietowi” udało się ustalić, że komitet EMEA zajmie się też Biferonexem. To lek, który do rejestracji na rynku europejskim zgłosił szwajcarski BioPartners należący w 100 proc. do Biotonu.

Rejestracja byłaby ukoronowaniem kilkuletniej pracy nad preparatem opartym na interferonie beta, stosowanym w leczeniu stwardnienia rozsianego. Zapotrzebowanie na ten lek jest olbrzymie. Jego roczną wartość, tylko w Europie, szacuje się na około 2 mld euro (na świecie, według danych z 2007 r., rynek był wart około 3,5 mld USD).

Prezentacja w czwartek
– Jesteśmy dobrej myśli. Dokumentacja jest bardzo starannie przygotowana. Duże zainteresowanie dystrybuowaniem naszego leku wskazuje, że rejestracja jest możliwa. Z moich informacji wynika, że przedstawiciele BioPartnersu w czwartek przedstawią w londyńskiej Agencji prezentację Biferonexu.

Spółka przygotowywała się do niej dość długo – twierdzi Janusz Guy, prezes Biotonu. Niewiele mówią przedstawiciele EMEA. – Obrady się rozpoczęły i potrwają do czwartku. Po nich wydamy stosowny komunikat i w zasadzie to wszystko, co mogę powiedzieć – stwierdziła Fia Westerholm z EMEA.

Co stanie się, jeżeli Agencja nie zarejestruje leku? – W takim przypadku spółka może się odwołać lub nanieść poprawki i ponownie przystąpić do rejestracji – mówi Westerholm. Na początku 2008 r. złożonych było 90 wniosków rejestracyjnych. EMEA rozpatrzyła pozytywnie 58, dziewięć odrzuciła z przyczyn formalnych, a osiem z powodów merytorycznych (reszta czeka jeszcze na rozpatrzenie).

Potrzebny partner
– Mamy taką nadzieję, że już w tym tygodniu możemy uzyskać akceptację komitetu EMEA. To dla nas cel numer jeden – powiedziała „Parkietowi” Marie Joelle Gaufres, odpowiedzialna za kontakty z prasą w BioPartners. W przypadku rejestracji Biferonexu spółka będzie mogła podjąć współpracę z jednym ze światowych koncernów, który będzie rozprowadzał lek w swojej sieci dystrybucji.

BioPartners może otrzymać za to jednorazowo kilkadziesiąt milionów euro. Wybrany koncern dostanie część marży generowanej na sprzedaży preparatu. Rentowność w przypadku biotechnologicznych i innowacyjnych leków jest bardzo wysoka, sięga kilkudziesięciu procent. W Unii Europejskiej preparaty stosowane w leczeniu stwardnienia rozsianego sprzedają tylko dwie firmy.

Jest zainteresowanie
Biferonex już budzi duże zainteresowanie potentatów farmaceutycznych. Dowiedzieliśmy się, że lekiem są zainteresowane trzy koncerny farmaceutyczne. – Ale tu nie chodzi o ilość, tylko o jakość – wyjaśnia enigmatycznie Marie Joelle Gaufres. Nie chce zdradzić nazw firm.

Po akceptacji leku przez EMEA proces jego formalnego wprowadzenia na rynek trwa 210 dni. To czas potrzebny m.in. na promocję preparatu. Bioton wykorzystałby go też na dopracowanie szczegółów sprzedaży z wybraną firmą. Zdaniem specjalistów Biferonex może odnieść sukces, bo będzie m.in. konkurencyjny cenowo. W Polsce terapia interferonem beta to koszt minimum kilkudziesięciu tysięcy złotych na osobę.

PARKIET

Informacje
Stopień: Ośmielony
Ostatnia wizyta: 28 grudnia 2012 13:43:36
Liczba wpisów: 10
[0,00% wszystkich postów / 0,00 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,408 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +134,19% +26 838,18 zł 46 838,18 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d