Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

anita1994

anita1994

Ostatnie 10 wpisów
Witam, próbuję zastosować w programie excel funkcję odchylenie standardowe. Mam wyliczone dzienne stopy zwrotu i miesięczne stopy zwrotu, jednak nie wiem jak zastosować w.w. funkcję, aby poprawnie mi obliczyła miesięczne odchylenie standardowe? Mam zastosować w funkcji dzienne stopy zwrotu danego miesiąca? Czy w przypadku obliczenia odchylenia dla całego roku mam analogicznie zastosować miesięczne stopy zwrotu? Będę wdzięczna za pomoc, ponieważ dopiero zaczynam swoją przygodę z funduszami i bardzo mi zależy, aby wyniki były poprawne.

Mam kolejne pytanie. Muszę wybrać powiedzmy 15 funduszy akcyjnych. Następnie do dalszej analizy powinnam obliczyć dochód ( średnia stopa zwrotu) i ryzyko (odchylenie standardowe).Czy są gdzieś podane dane zakończonych funduszy? Gdy wchodzę na strony poświęcone funduszom inwestycyjnym widzę jedynie aktualnie trwające, stąd ciężko doszukać się takich, które mogłabym wybrać do obliczeń.

Dziękuję za poradę, z pewnością pomyślę nad tym rozwiązaniem :)

Dzień dobry,

Mam do napisania pracę licencjacką na temat "Analiza dochodu i ryzyka wybranych funduszy akcyjnych z lat 2011-2014." Mam wybrać 10-20 funduszy i na ich podstawie dokonać analizy. Mój problem polega na tym, że nie wiem, skąd mam wziąć historyczne fundusze akcyjne, gdyż wszędzie znajduję aktualnie trwające. Nie do końca mam też wizję, jak ta praca miałaby wyglądać, w pierwszym rozdziale mam zamiar pisać ogólnie o funduszach akcyjnych, trochę historii, dochód ryzyko. Trzeci będzie się opierał na moich obliczeniach, natomiast co mogłabym umieścić w drugim rozdziale?

Informacje
Stopień: Ostrożny
Ostatnia wizyta: 27 lutego 2019 19:59:28
Liczba wpisów: 4
[0,00% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,241 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d