Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

kodi

kodi

Ostatnie 10 wpisów
Cytat:
IB ma forexowe spready, bardziej się opłaca zamienić tam. Dodatkowo masz opcję taką, że wcale nie zamieniasz, a dolary pożyczasz.

Prawda, jednak trzeba pamiętać że taka pożyczka jest oprocentowana. Przy inwestycji długoterminowej (tak jak w moim przypadku), może się to nie kalkulować.

Dziś wymieniałem PLN na USD i kursy jak marzenie, żaden kantor internetowy nie może się równać.

Z tego co pamiętam to minimum dla konta 'lewarowanego' to $25k, i wynika to z regulacji narzuconych przez amerykańską SEC. Natomiast ten Interactive Brokers który obsługuje Polskę jest regulowany przez brytyjską FCA. A więc może tego warunku nie ma lub być na innym poziomie.

Nawet mi do głowy nie przyszło że można tam wpłacić PLN ... dzięki za zwrócenie na to uwagi. salute

W takim razie problem wpłat rozwiązany, teraz jeszcze wymiana: bardziej opłaca się w kantorze (np. Alior) czy bezpośrednio w IB? Zgodnie z informacjami na ich stronie kurs powinien być bliski temu co mają same banki więc nawet alior nie powinien być w stanie tego pobić?

Witam wszystkich, to mój pierwszy post na forum binky

Szukałem informacji o tym brokerze na forum ale okazało się że są one rozproszone po różnych wątkach i właściwie poza rekomendacjami od użytkowników nie ma wielu konkretów. Dlatego może warto zgromadzić informacje oraz doświadczenia w jednym miejscu...

Mam już zatwierdzone konto, teraz poza na depozyt a w związku z czym kilka wątpliwości.

Zastanawiam się jak najtaniej wysłać tam pieniądze:
PLN - chyba nie przyjmują wpłat w złotówkach?
USD - z polskiego banku poprzez SWIFT będzie to sporo kosztować 0,35% kwoty przelewu, musiałbym jeszcze zamienić PLN na USD a więc dodatkowo jakieś 0,2%. Nie wiem czy po stronie IB nie pojawią się jakieś koszty które obciążą moje konto?
EUR - tani i szybki przelew SEPA do banku w Niemczech, koszt 5 zł

Najciekawiej wygląda SEPA + przewalutowanie na forexie wewnątrz IB.
Czy ktoś ma doświadczenie w wymianie waluty na tej platformie? Szczególnie chodzi o kwoty poniżej $25k, dla których obowiązuje jakaś opłata z ich strony, ale nie jest dokładnie opisane jaka poza lakonicznym "kilka pipsów poniżej cen na rynku między-bankowym".

pzdr

Informacje
Stopień: Ostrożny
Ostatnia wizyta: 2 maja 2017 23:22:40
Liczba wpisów: 4
[0,00% wszystkich postów / 0,00 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,296 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d