pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

serwisbiura

serwisbiura

Ostatnie 10 wpisów

oficjalnie komunikatu jeszcze nie ma (prawdopodobnie w poniedziałek), redukcja jest wyliczona ze zwrotu gotówki z mojego zapisu

redukcja 96,2%

zgadza się, ale wartość pozyskanych zamówień od początku pandemii koronawirusa (od początku marca) to 10.135.000,-zł, a to już ponad 50% wartości rocznych przychodów

Im gorzej na rynku - tym lepiej dla Polmana,
Im dłużej będzie trwała obecna sytuacja na świecie (spowolnienie wzrostu gospodarczego, być może recesja, przestoje w dużych zakładach) - tym lepiej dla Polmana.
Spółka świadczy specjalistyczne usługi dla przemysłu w zakresie: instalacji przemysłowych (m.in. usługi wysoko i niskościśnieniowe, czyszczenie, antykorozja), serwisu katalizatorów, budowy i serwisu chłodni wentylatorowych i kominowych. Nową dziedziną jest również tworzenie funkcjonalnych usług świadczonych w modelu SaaS (Software as a Service). Większość dużych zakładów przestoje w produkcji będzie chciała wykorzystać dla prac remontowo - konserwacyjnych . Polman będzie zatem naturalnym beneficjentem obecnej sytuacji na rynku.

Chyba mamy wyjaśnienie dużo lepszej postawy Lotosu, w stosunku do Orlenu:

Tak naprawdę jedyna koncepcja połączenia przedstawiona została w 2007 roku przez rząd Jarosława Kaczyńskiego. Stwierdził on wówczas, że w kilka miesięcy może dojść do połączenia dwóch polskich spółek paliwowych: PKN Orlen i Grupy Lotos. Dodał też, że wiodącą spółką może być Grupa Lotos.

- To jest zabieg z dziedziny bezpieczeństwa energetycznego, a nie czysto biznesowy. Dzisiaj wszystko wskazuje na to, że dużo efektywniejsze z punktu widzenia właśnie tego celu będzie uznanie za firmę prowadzącą Lotosu. To jest paradoksalne, bo ona jest mniejsza, ale tak to wygląda - mówił wówczas premier Kaczyński.

Zapewnienia Jarosława Kaczyńskiego miały miejsce pod koniec września 2007 roku. Na nich cała sprawa się zakończyła, ponieważ już 5 listopada 2007 premier podał swój gabinet do dymisji.

Jak twierdzą nieoficjalnie przedstawiciele PiS, konsolidacja państwowych koncernów może być częścią przygotowań do wyborów samorządowych w 2018 roku i parlamentarnych w 2019 roku.

- Jeśli Lotos naprawdę przejmie Orlen, a dodatkowo siedzibą nowego paliwowego giganta zostanie Gdańsk, to partia Jarosława Kaczyńskiego po raz pierwszy wygra wybory na Pomorzu. Opozycji trudno będzie to "przeskoczyć" - twierdzi nasz rozmówca zbliżony do władz PiS.

Jak wynika z wyliczeń "Rzeczpospolitej", po ewentualnym połączeniu gdańskiego i płockiego koncernu powstałby podmiot o rocznych przychodach przekraczających 120 mld zł. Jest więc o co walczyć.
Czytaj więcej na:
biznes.trojmiasto.pl/Premier-d...

Informacje
Stopień: Ostrożny
Dołączył: 1 lutego 2018
Ostatnia wizyta: 28 lipca 2020 00:21:22
Liczba wpisów: 6
[0,00% wszystkich postów / 0,00 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,879 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +169,81% +33 962,76 zł 53 962,76 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło