pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

poszkodowany

poszkodowany

Ostatnie 10 wpisów
To nie jest żenujące, to jest branie współudziału w kradzieży. Pytanie czy taki proceder jest, aby sprzeczny z prawem? Po ostatnich wystąpieniach polityków i urzędników wraz z przedstawicielami stróżów prawa nam wątpliwości, czy aby jest to sprzeczne z prawem w tym państwie z papieru toaletowego.
PS. Ciekawe, co jeszcze nas czeka? Chyba już tylko nacjonalizacja! I tak to spełnią się obietnice przedwyborcze, w których to zapewniano Nas o trosce o nasze dobro?!?!? "... chcemy Waszego dobra ..."

@jenes

Czyli standard, Dłużnik nadal oficjalnie kłamie, a Nadzorca Sądowy + Sędzia +Kurator będą udawali, że nic nie wiedzieli o tym. To pytanie za co oni biorą pieniądze, za spanie, sra..., jakieś inne propozycje? Bo na pewno nie za pracę bo jej nie wykonują. A może pozwać ich za zaniechanie obowiązków, to może wezmą się do roboty. Tak jak czyni to radzio zdradzio: jak tli pod dupcią to zaraz pisze do sędziego we Wrocku o oddalenie wniosku o zwołanie ZW. To jest przykład pracusia dla organów rządowych - praca, praca jeszcze raz praca za którą r.z. bierze solidne pieniądze.

@Killabee

A czy jak zawali sprawę bank X to wypłata z BFG nie narzuca odpowiedzialności zbiorowej wobec banku Y, który też płaci do BFG. Taki to już urok BFG - odpowiedzialność zbiorowa w każdym przypadku.

@_olo_

Przypomnę szanownemu Forumowiczowi, że Operatorzy zapewne pozbyli się niewygodnych wierzytelności ale ponownie nie brali już udziału w obiegu środków. Banki zaś sprzedawały nie tylko niewygodne wierzytelności ale pociskały obligacje klientom znając ich wartość, a na dodatek udzielały kredytów GetBack`owi z wielokrotną wartością zabezpieczenia. To jak Chcesz porównywać te dwie sytuacje. To ma się jak przysłowiowy "piernik do wiatraka".

Korzystając z okazji poddaję pod dyskusję jeszcze jeden temat: czy zwrot zagrabionych środków Wierzycielom przez Dłużnika powinien nastąpić z BFG?

„Afera GetBack skalą zaniedbań władzy i stratami inwestorów kilkukrotnie przewyższa Amber Gold. PiS to afera na aferze”
www.wiesci24.pl/2020/01/09/pot...

Za swoje zaniedbania niech teraz państwo szykuje pieniądze dla poszkodowanych.

Wydaje mi się, że Bankowy Fundusz Gwarancyjny jak najbardziej się do tego nadaje, bo kto jak nie banki były jednym z głównych beneficjentów tego przekrętu.

Zapraszam do merytorycznej dyskusji z uzasadnieniem swojego stanowiska.
Pozdrawiam.

Szanowni Forumowicze od jakiegoś czasu odnoszę wrażenie, że Nadzorca Sadowy nie do końca jest zorientowany w sytuacji jaka występuje u Dłużnika. W związku z powyższym poddaję pod dyskusję projekt listu otwartego do Nadzorcy Sądowego:

………………………, 10 stycznia 2020 r.KACZMAREK I SKONIECZNA
DORADCY RESTRUKTURYZACYJNI SPÓŁKA JAWNA

ul. Dmowskiego 3/42
50-203 Wrocław
e-mail: doradcy@kaczmarekskonieczna.pl


LIST OTWARTY OBLIGATARIUSZY GETBACK SA W RESTRUKTURYZACJI
DO NADZORCY SĄDOWEGO W SPRAWIE WYNAGRODZEŃ RADY NADZORCZEJ DŁUŻNIKASzanowni Państwo,

jako wierzyciele niezabezpieczeni spółki GetBack S.A. w restrukturyzacji, jesteśmy wysoce zaniepokojeni i zbulwersowani wynagrodzeniami rady nadzorczej dłużnika. Jesteśmy przeciwni tak wysokim wynagrodzeniom ze środków przynależnych wierzycielom.

Załączamy poniżej analizę kosztów rady nadzorczej dłużnika, która pojawiła się 5 stycznia br. na forum obligatariuszy StockWatch.

www.stockwatch.pl/forum/wpisy-...


„Rada Wierzycieli stoi na stanowisku, iż zwiększanie liczby członków Rady Nadzorczej, w sytuacji znaczącego zmniejszenia rozmiaru Spółki poprzez sprzedaż istotnej części aktywów Spółki oraz przeprowadzenie zwolnień grupowych pracowników, jest wbrew oczekiwaniom Rady Wierzycieli odnośnie zmniejszenia kosztów funkcjonowania Rady Nadzorczej (uchwała nr 10/12//2019 z 27 grudnia 2019 r.)

W nawiązaniu do tej uchwały p. Barczyński zarzucił mi, że nie została przedstawiona analiza, która uzasadniałaby określenie ‘horrendalne’ w stosunku do kosztów funkcjonowania rady nadzorczej GBK.

Zacznijmy zatem od wynagrodzenia p. Barczyńskiego za zasiadanie w Radzie Nadzorczej. Pobiera on ze środków Dłużnika kwotę 30 tys. zł. brutto miesięcznie i jest to kwota wielokrotnie przekraczająca medianę wynagrodzeń członków rad nadzorczych polskich spółek giełdowych (mediana wynagrodzeń osób zasiadających w radach nadzorczych w 2018 roku wyniosła ok. 4 tys. zł miesięcznie).

Tłumaczenie p. Barczyńskiego, jak to uchwałą nr 4 NWZA z dnia 14 marca 2019 r., zasadnicze wynagrodzenie członka RN zostało zmniejszone o 50% odbieram jako mierny żart. Pan Barczyński zarzuca mi, że ignoruję ten fakt, ale to raczej p. Barczyński zaklina rzeczywistość, bo obecnie koszty RN zgodnie z tą uchwałą są większe. Pan Barczyński raczy pomijać zapis w tej uchwale, że przewodniczącemu RN i przewodniczącym komitetów przysługuje dodatkowe wynagrodzenie w wysokości 100% wynagrodzenia członka RN i uchwała ta dotyczy wszystkich członków RN. Wynagrodzenia nie pobiera tylko jedna osoba z RN.

Dla porównania:

Wynagrodzenia członków RN od 30 maja 2018 do 14 marca 2019 r, przed „obniżką” :)
- Jarosław Dubiński – 20 tys. brutto
- Krzysztof Burnos – 20 tys. brutto
- Przemysław Schmidt – 20 tys. brutto

Od 30 maja 2018 do 14 marca 2019 mieliśmy 3 osoby po 20 tys. brutto – razem 60 tys. brutto miesięcznie.

Wynagrodzenia członków RN po „obniżce”:
- Radosław Barczyński – 30 tys. brutto (10 tys wynagrodzenie zasadnicze i 10 tys. za przewodniczenie RN i 10 tys za przewodniczenie Komitetowi ds. restrukturyzacji)
- Jarosław Dubiński – 20 tys. brutto (10 tys wynagrodzenie zasadnicze i 10 tys. za przewodniczenie Komitetowi ds. roszczeń)
- Krzysztof Burnos – 20 tys. brutto (10 tys wynagrodzenie zasadnicze i 10 tys. za przewodniczenie Komitetowi Audytu)
- Przemysław Schmidt – 10 tys. brutto
- Piotr Rybicki – 10 tys. brutto

Po „obniżce” wynagrodzeń RN – mamy obecnie 90 tys. brutto miesięcznie.
Ze sprawozdania nadzorcy sądowego wynika, że wynagrodzenie członków RN od sierpnia 2019 r to prawie 72 000 zł netto miesięcznie.

Nie wiemy, czy i o ile zmieni się to wynagrodzenie po powołaniu p. Pasternoka. Na ostatnim posiedzeniu RW w dniu 27 grudnia, p. Pasternok nie udzielił odpowiedzi na pytanie, czy będzie pobierał wynagrodzenie. A jeśli będzie pobierał wynagrodzenie to też nie wiemy, czy będzie to 10 tys. czy 20 tys. brutto, bo może jeszcze jakiś dodatkowy komitecik z pieniędzy okradzionych ludzi zostanie utworzony.

I jeszcze dla porównania koszty funkcjonowania całych RN Kredyt Inkaso, BEST i KRUKA. Warto chyba je przytoczyć, bo najwyraźniej p. Radosław nie ma wiedzy na ten temat.

RN Kredyt Inkaso - 219 tys. zł rocznie (1.04.2018-31.03.2019) – miesięczne wynagrodzenie 18,25 tys. zł brutto (cała Rada)
RN BEST – 252 tys. zł rocznie w 2018 r, 162 tys. zł za okres od 01.01.2019 do 30.06.2019 r – miesięczne wynagrodzenie 27 tys. zł brutto (cała Rada)
RN KRUK – 791, 27 tys. zł rocznie w 2018 r – miesięczne wynagrodzenie 66 tys. zł brutto (cała Rada)

W GBK miesięczne wynagrodzenie bez p. Pasternoka to 90 tys brutto (ok. 72 tys. zł netto)

Porównanie jest jeszcze ciekawsze jeśli weźmiemy pod uwagę wielkość spółki, np. aktywa ogółem.

Dane ze sprawozdań jednostkowych:

GBK:
- 1 223 830 tys. w 2017
- 729 062 tys. w 2018, stan na 31.12.2018, przed sprzedażą aktywów Hoistowi

Kruk:
- 3 143 654 tys. w 2017
- 2 400 199 tys. w 2018

BEST:
- 905 540 tys. w 2017
- 856 561 tys. w 2018

Kredyt Inkaso:
- 651 253 tys. (od 01.04.2017 do 31.03.2018)
- 673 906 tys. (od 01.04.2018 do 31.03.2019)

Zatem w Kruku stosunek miesięcznego wynagrodzenia RN do aktywów w 2018 x 10^4 wynosi 2,75, w BEST 3,15, w Kredyt Inkaso 2,7, a w GBK 12,3 (przed sprzedażą Hoistowi). Czyli mamy wskaźnik relacji miesięcznych wynagrodzeń RN do aktywów ogółem dla branży na poziomie ok. 3, a dla GBK wskaźnik ten jest czterokrotnie wyższy.

Ciekawy jest też fakt, że p. Barczyński pobierając 30 tys brutto miesięcznie ma prawie dwukrotnie wyższe wynagrodzenie niż przewodniczący RN Kruka (Pan Piotr Stępniak w 2017 i 2018 roku – rocznie po 197 830 zł brutto) i wyższe niż cała RN Kredyt Inkaso i cała RN BEST.

Moim zdaniem, określenie „horrendalne” w stosunku do kosztów funkcjonowania RN GBK, w odniesieniu do wynagrodzeń w innych firmach i w odniesieniu do sytuacji ekonomicznej GBK oraz faktu, że koszty te finansowane są ze środków okradzionych wierzycieli, jest jak najbardziej właściwe. Kwoty te są bowiem kilkukrotnie wyższe niż mediana wynagrodzeń dla spółek giełdowych, nominalnie są najwyższe dla spółek z branży, a przyrównując do wielkości aktywów kilkukrotnie powyżej średniej dla spółek windykacyjnych, co bez dwóch zdań jest ponad rynkowym wynagrodzeniem. A w kontekście tragicznej sytuacji finansowej GBK oraz zobowiązań GBK wobec wierzycieli jest to wręcz nieetyczne i budzi uzasadniony sprzeciw oraz oburzenie wierzycieli. P. Barczyński zapomina, że to ze środków przynależnych wierzycielom, o których mówił pogardliwie „tłuszcza”, finansowane jest jego comiesięczne HORRENDALNE wynagrodzenie.

I jeszcze na zakończenie przypomnę wszystkim wypowiedź Obligatariusz_kontakt (Radosław Barczyński) z dnia 15.06.2018:

„2. Abris powinien był zaproponować wierzycielom współpracę. To co zrobili to powołali p. Szmidta - kol. mec. Dubińskiego z wynagrodzeniem 20k zł/ miesiąc za pierdzenie w stołek. Tak, w polskich warunkach do tego najczęściej sprowadza się rola RN 7 osób w RN, po X zł, wszystko za nasze (wierzycieli) środki - tak, wartość ekonomiczna kapitału Abris w GBK jest ujemna. Do tego 5 osób w Zarządzie. Śmiech na sali. A dookoła piszą o tym, że wprowadzają oszczędności

3. Gdy ja miałem własne spółki w CEE, to na etapie rozwoju firm przez 2 lata nie brałem wynagrodzenia, a gdy było potknięcie to dokładałem własną kasę do biznesu. To jest podejście właścicielski, a nie styl menadżera mianowanego na stołek i biorącego kasę tak długo jak się da i krycie tyłka polisą od odpowiedzialności, za co i tak płaci pracodawca. Tutaj potrzebni są liderzy na czas kryzysu. Przejrzyj listę RN i Zarządu i wskaż mi takie osoby”

www.stockwatch.pl/forum/wpisy-...

Szanowni Państwo,
jak Państwo, jako Nadzorca Sadowy, oceniacie tak wysokie wynagrodzenia? Czy Nadzorca Sądowy wie, jak Dłużnik gospodaruje naszymi pieniędzmi? Czy Nadzorca Sądowy wie, że p. Barczyński, który kiedyś odnosił się krytycznie co do zakresu obowiązków i wynagrodzenia rady nadzorczej dłużnika, obecnie sam, będąc jej członkiem, pobiera 30 tys brutto miesięcznie? Czy Nadzorca Sądowy wie, że poprzedni członek Zarządu p. Marcin Tokarek (powołany 5.07.2018 r. już przez nową Radę Nadzorczą wybraną przez większościowego akcjonariusza - DNLD/Abris) za okres sześciu miesięcy otrzymał 770 tys. złotych brutto? Tak wysokie wynagrodzenia są przecież finansowane z pieniędzy okradzionych ludzi! Czy Nadzorca Sądowy podjął jakieś działania w tej sprawie?
Jako wierzyciele niezabezpieczeni, protestujemy przeciwko dalszemu roztrwanianiu naszych pieniędzy! To my ponosimy koszty utrzymania tej Spółki i nie mamy nad tymi wydatkami żadnej kontroli.
Prosimy o poparcie inicjatywy zwołania Zgromadzenia Wierzycieli.

Z poważaniem
Obligatariusze indywidualni GetBack SA w restrukturyzacji

Pytanie do Wszystkich Forumowiczów, przeglądam zapis posiedzenia komisji finansów i mam ucięty materiał od godziny 13:20:00 kiedy to toczyła się burzliwa dyskusja nt. dopuszczenia Strony Społecznej do przedmiotu spotkania - czy u Was też tak jest odtwarzany zapis posiedzenia. Jeżeli tak to sprawa jest oczywista iTV Sejm = TVP - "niewygodne dla władzy treści są cenzurowane".
To gdzie my jesteśmy już we "wczesnym Gierku" czy nadal w "późnym Gomułce".
Kurski zarządza nawet iTV Sejm. Władza kompromituje się na każdym kroku. Najwyraźniej temat przerósł "niewysokiego" (aby nie napisać kurdupla).

Jak zapewne Wszyscy wiedzą raport wytyka NIK`owi zaniedbania, czy może mi Ktoś przypomnieć KTO NADZORUJE KOMISJĘ NADZORU FINANSOWEGO i w zasadzie co dzieje się z nieudolnym szefem?

Ooooo i kolejna ciekawostka. Pan Tadeusz Dziuba v-ce Prezes NIK twierdzi, że za dwa tygodnie zostanie, podkreślam, opublikowany CAŁY RAPORT Z KONTROLI JAKO DOKUMENT JAWNY. No to pytam się Przewodniczącego Posiedzenia Komisji Finansów Publicznych - na jakiej podstawie prawnej utajnił posiedzenie komisji uzasadniając częścią niejawną protokołu skoro dzisiaj jest on już w całości jawny.
Czyżby posłowie PiS obawiali się niewygodnych pytań przed kamerami ze strony Poszkodowanych. Zalatuje jak zawsze tchórzostwem i kombinatorstwem pseudoszanownych posłów.

leonek7 napisał(a):


Buahaha, a PiS dalrej w zaparte: niejaki Zbigniew Girzyński wręcz broni opieszałość w działaniach Rządowych Organów Nadzoru. Jak jesteś taki mądry panie Girzyński to proszę powiedzieć gdzie się podziało 2,5 mld złotych. Jak tu kiedyś wykazano, przej... ich w trzy lata technicznie się nie da. To gdzie one są, na czyich kontach bankowych bo nie w skarpetach (nawet św. Mikołaj nie ma takich pojemnych).

Brednie dla ciemnego suwerena?

Informacje
Stopień: Rozgadany
Dołączył: 19 maja 2018
Ostatnia wizyta: 19 lutego 2020 19:45:39
Liczba wpisów: 164
[0,05% wszystkich postów / 0,25 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,668 sek.

AD.bx ad3a
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d