Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Kibic1

Kibic1

Ostatnie 10 wpisów
do Maupa_w_niebieskim

Cytat:
Kibic1 napisał(a):
Mam pytanie do bardziej zorientowanych,
Jutro tj .30.05.2019 mija termin zapadalności mojej serii obligacji.
Czy ma to w obecnej sytuacji jakieś znaczenie ?
Czy powinien coś zrobić ?

Na wypłatę nie ma co liczyć niestety. Jeżeli to obligacje w formie papierowej ich zapadnięcie nie wpłynie na możliwość ich zbycia na obecnych zasadach, jeżeli zdenaterializowane to jutro ostatni moment na ich sprzedanie bo inaczej trzeba będzie z tym czekać do wejścia w życie nowych przepisów.

Mam zdematerializowane nabyte w LB.
Sprzedaż chyba nie wchodzi w grę bo kto to kupi ?
Kiedy mają wejść w życie nowe przepisy i co zmienią ?

Jutro tj .30.05.2019 mija termin zapadalności mojej serii obligacji.

W dn.30.05.2019 mija termin zapadalności mojej serii obligacji.

do maciej_61

Cytat:
Tak się zastanawiam i może ktoś będzie znał odpowiedź na to pytanie. Jeżeli nawet tej grupie prokuratorów zajmujących się pozwami cywilnymi w/s GB uda się coś przewalczyć w Sądzie, to właściwie co? Unieważnienie umowy kupna obligów przykładowo? Czyli wtedy taki wyrok oznacza że dana osoba nie ma obligów GBK bo nigdy ich nie miała tak naprawdę. No to od kogo wydębić forsę? Chyba tylko bezpośrednio od GBK bo podobno ma istnieć jeszcze co najmniej 8 lat. Czy mam rację?

Ta grupa prokuratorów od pozwów cywilnych zajmuje się chyba głównie obligami kupionymi w Bankach.
Czyli unieważnienie umów na zakup obligów w Banku ( Idea ; Lions itp... ).
A może się mylę.

do maciej_61

Cytat:
I jeszcze jedno BARDZO istotne. Formalnie śledztwo w sprawie poszkodowanych w aferze GB (400 zgłoszeń na sumę 60 mln) kończy się 23 kwietnia - jak wynika ze strony Prokuratury. W sumie - 60 mln. Może i oddadzą.

Czy to dotyczy wątku karnego czy cywilnego ?

do bukos4

Cytat:
https://www.money.pl/gielda/140-mln-zl-na-plus-w-jeden-dzien-leszek-czarnecki-znowu-miliarderem-6345881926158465a.html
jak rozumiem KNF wyslalo odpowiedzi, że polaczenie bankow nie sprawi ze wygasna mozliwosci dochodzenia roszczen?

Gdzie można znaleźć potwierdzenie że KNF wydał taką opinię ?
A może trzeba wysłać oficjalne pismo do KNF-u w tej sprawie ? Czy ktoś z obecnych na forum wysłał już pismo do KNF-u z zastrzeżenia odnośnie połączenia banków ( IB i GB ) w kontekście sprzedaży obligacji GetBack ?

Informacja dla tych którzy nabywali obligi przez Banki LC , bo z tego co zauważyłem też są obecni na tym forum.

www.pb.pl/pieciu-chetnych-na-g...

Jak sądzicie czy to jest dobra informacja dla nas czy wręcz przeciwnie ?

Mam 2 pytania:
Czy mityczne fraudy są już ujęte w 25% spłaty ?
Czy w związku z przegłosowaniem opcji tzw. operacyjno-inwestorskiej (a nie inwestorskiej) Banki wycofały się z redukcji 60 mln redukcji wierzytelności ?

do maciej_61

Cytat:
Cytat:
Dokładnie tak. To jest sprawa dla prokuratury. Ci ludzie personalnie muszą dostać po dupie aby w końcu przestali być bezkarni.
Wczoraj to było zderzenie z jakimś układem. I trzeba mieć świadomość, że to 25% jest nierealne do odzyskanie.
Niestety upadłość nie przyniesie większych korzyści, ale pokrzyżuje im plany.

Zgadzam się. Od GBK nic nie dostaniemy. Mam nadzieję że Sąd nie zatwierdzi układu i ewentualna druga instancja też. Jest to wysoce prawdopodobne. Ja właściwie czekam tylko na ponowną odpowiedź na pismo skierowane przez RF w mojej sprawie do PDM i zgłaszam się z całym segregatorem takich pism do zespołu prokuratorów cywilnych.
Możecie się pytać co to da? Jeżeli tego nie zrobię to napewno nic.

Kupowałeś obligi bezpośrednio w PDM czy poprzez Idea Bank ?

A jak wygląda sprawa mitycznych fraudow.
W PU nie ma słowa na ten temat.
Czy była o tym mowa na ZW

Informacje
Stopień: Obeznany
Ostatnia wizyta: 29 maja 2019 09:49:56
Liczba wpisów: 51
[0,02% wszystkich postów / 0,16 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,463 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d