pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

dario10

dario10

Ostatnie 10 wpisów
Killabee napisał(a):
@dario10

Wiem, że im więcej warunków, tym trudniej to wszystko załatwić. Niemniej jednak taka myśl - czy wszystkie banki są "winne" w sprawie GB? Tzn. istnieje szansa, że składki z BFG, które były użyte do zrekompensowania strat, pochodzą z banku, który nie miał nic wspólnego z aferą. Jakieś rozwiązanie? Inaczej będzie to odpowiedzialność zbiorowa.

Druga sprawa - zwrot pieniędzy z BFG nie powinien zamykać dochodzenia / spraw karnych wobec winnych. Nawet jeśli to potrwa 20 lat, sprawcy powinni być ukarani. Ewentualne kwoty odzyskane od przestępców powinny trafić z powrotem do BFG.

A czy wszystkie banki były winne w sprawie SK Banku i Skoków ? zapłaciły wszystkie banki. Nawet te które nie miały nic wspólnego z tymi aferami.

Pełna zgoda. Naprzeciwko przestępców powinien stanąć aparat państwa a nie starzy, schorowani ludzie.

poszkodowany napisał(a):
Korzystając z okazji poddaję pod dyskusję jeszcze jeden temat: czy zwrot zagrabionych środków Wierzycielom przez Dłużnika powinien nastąpić z BFG?

„Afera GetBack skalą zaniedbań władzy i stratami inwestorów kilkukrotnie przewyższa Amber Gold. PiS to afera na aferze”
www.wiesci24.pl/2020/01/09/pot...

Za swoje zaniedbania niech teraz państwo szykuje pieniądze dla poszkodowanych.

Wydaje mi się, że Bankowy Fundusz Gwarancyjny jak najbardziej się do tego nadaje, bo kto jak nie banki były jednym z głównych beneficjentów tego przekrętu.

Zapraszam do merytorycznej dyskusji z uzasadnieniem swojego stanowiska.
Pozdrawiam.

Oczywiście, że tak... ja już rok temu pisałem na tym forum, że powinniśmy się zwrócić do BFG ale wątek nie został przez nikogo tu podjęty. Pisałem nawet w tej sprawie do Pani posłanki Pauliny Hening-Kloski, najbardziej zaangażowanej w naszej sprawie ale nie otrzymałem żadnej odpowiedzi.

Uprzedzając pytania:
pyt. dlaczego podatnicy mają za nas płacić?
odp. nie podatnicy tylko winowajcy którzy nam sprzedali toksyczne papiery, w BFG są składki banków a nie podatników.

pyt. BFG nie jest od tego...
odp. nie jest ale w banalnie prosty sposób może być, wystarczy odpowiednie rozporządzenie, nawet nie ustawa. Wypłata z BFG to jest jedyny sposób w tym momencie, przy tych faktach które znamy, żeby państwo naprawiło swoje zaniedbania i jako tako wyszło z tego. Trzeba się zwrócić do nadzorujących BFG, nie wiem czy to jest Ministerstwo Finansów czy NBP ?

pyt. to naruszy stabilność finansową BFG
odp. nie naruszy, w BFG jest teraz około 18 mld, straty obligatariuszy to około 2,5 mld, dla BFG nie jest to jakaś ogromna kwota, Skoki I SK Bank z Wołomina kosztowały więcej.

Uważam, że BFG to najprostszy z możliwych sposobów, tylko czy jest wola polityczna bo tu o nic więcej nie chodzi tylko o decyzję polityczną.

Szanowani Państwo,
żadne postępowania prokuratorskie, sprawy sądowe, PPU nam pieniędzy nie zwrócą, sprawy w sądach będą się ciągnęły latami zanim zapadnie wyrok a gdzie odwołania do wyższych instancji ? ewentualne postępowania komornicze itd. większość obligatariuszy to starsi ludzie, nie dożyją.

Zorganizujmy się i umówmy się na spotkanie z BFG.

poszkodowany napisał(a):
Pytanie do Wszystkich Forumowiczów, przeglądam zapis posiedzenia komisji finansów i mam ucięty materiał od godziny 13:20:00 kiedy to toczyła się burzliwa dyskusja nt. dopuszczenia Strony Społecznej do przedmiotu spotkania - czy u Was też tak jest odtwarzany zapis posiedzenia. Jeżeli tak to sprawa jest oczywista iTV Sejm = TVP - "niewygodne dla władzy treści są cenzurowane".
To gdzie my jesteśmy już we "wczesnym Gierku" czy nadal w "późnym Gomułce".
Kurski zarządza nawet iTV Sejm. Władza kompromituje się na każdym kroku. Najwyraźniej temat przerósł "niewysokiego" (aby nie napisać kurdupla).

Transmisja się zacina i nie chce ruszyć, czerwone kółeczko muli i nic.

Stowarzyszenie OSOG napisał(a):
Dziękujemy Wszystkim uczestnikom dzisiejszej Komisji Finansów ds Getback zarówno poszkodowanym jak i politykom. Czekamy na dalsze uzgodnione posunięcia , które pokrzywdzonych zbliżają do odzyskania skradzionych środków.

Można gdzieś to zobaczyć ? wysłuchać ?

kris1986 napisał(a):
Układ układem ale muszę zacząć walczyć dwu jak nie trzy torowo...wiem, że może to późno ale zdecydowałem sie walczyć z Idea Bankiem z celu odzyskania pieniędzy. Jednak nie wiem od czego zacząć. Wiem, że prokuratura toczy postępowanie w wątku karnym i cywilnym. Jeśli chodzi o wątek karny to rozumiem że muszę złożyć zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez konkretnego bankiera. Ale proszę wytłumaczcie mi o co chodzi w wątku cywilnym. W nim oskarżonym powinien być Bank, ale czy tez muszę złożyć jakieś zawiadomienie do prokuratury abym byl uwzględniony w tym wątku i mógł dochodzić swoich roszczeń od Banku?

Bardzo dobrze ! też chcę to zrobić, i rzeczywiście u Artioma można się czegoś dowiedzieć jeśli dopuszczą Cię do swojej grupy.

Joker napisał(a):
kris1986 napisał(a):
Układ układem ale muszę zacząć walczyć dwu jak nie trzy torowo...wiem, że może to późno ale zdecydowałem sie walczyć z Idea Bankiem z celu odzyskania pieniędzy. Jednak nie wiem od czego zacząć. Wiem, że prokuratura toczy postępowanie w wątku karnym i cywilnym. Jeśli chodzi o wątek karny to rozumiem że muszę złożyć zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez konkretnego bankiera. Ale proszę wytłumaczcie mi o co chodzi w wątku cywilnym. W nim oskarżonym powinien być Bank, ale czy tez muszę złożyć jakieś zawiadomienie do prokuratury abym byl uwzględniony w tym wątku i mógł dochodzić swoich roszczeń od Banku?
A tak z ciekawosci. To bankier Ciebie oszukal i po 1.5 roku do tego doszedles, czy to taka linia obrony aby pieniadze odzyskac od kogololwiek?

Nieważne, że minęło 1,5 roku, i co z tego ? cały czas się ludzie zgłaszają do prokuratury, i wszędzie szukają pomocy, potem się IB wykpi, że roszczenia się przedawniły, tylko czekają na to. PPU też miało być PRZYŚPIESZONE a ile już trwa ?

Czy w przypadku umorzenia PPU obligatariusze z przyznanym tytułem egzekucyjnym będą w uprzywilejowanej pozycji wobec obligatariuszy bez tegoż ?
Czy obligatariusze są podzieleni na lepszych i gorszych ?

Też chciałbym zapytać naszych przedstawicieli w OSOG o Pana Artioma. Chyba każdy zauważył jego "zniknięcie". Jest jakaś współpraca, aktywność ?

Tymczasem kolejne portfele sprzedane...rumuńskie do Kruka za 37,4 mln.

W przypadku frankowiczów banki mogły iść na ugody, nie poszły, to teraz będą miały procesy.

Informacje
Stopień: Obeznany
Ostatnia wizyta: 13 stycznia 2020 12:37:15
Liczba wpisów: 54
[0,02% wszystkich postów / 0,13 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,502 sek.

AD.bx ad3a
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d