pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

AdamK1

AdamK1

Ostatnie 10 wpisów
Bardzo podoba mi się timing zarządu - z ogłoszeniem 6-cio dniowego tygodnia pracy i crunchu czekali do zakończenia sprzedaży otrzymanych ze skupu akcji. Cwane bestyjki :-)

Koks produkowany przez koksownie wchodzące w skład Grupy Kapitałowej JSW w ilości ok. 3,2 mln ton rocznie także jest sprzedawany za granicę.

Unijne huty stali zużywają rocznie 37 mln ton koksu, do którego wyprodukowania potrzeba 53 mln ton węgla koksowego (do wytworzenia 1 tony głównego półproduktu w hutnictwie stali, tzw. surówki hutniczej, potrzeba aż pół tony tego rodzaju węgla).
No to rzeczywiście robi różnicę - 149 osób i 250 mln to tylko 1,5 mln na osobę, eee no to rzeczywiście na "waciki" mają ...

Mnie zastanawia tempo w jakim po dokonaniu skupu załoga może akcje sprzedawać - od 7 września. Przypomnijmy - Spółka miała na to rok. Jeżeli tą kwotę 250 mln podzielono na kilkadziesiąt osób - to kwoty są pokaźne. Czy obdarowany milioner będzie zarywał kolejne dni i noce bez rodziny - śmiem wątpić.

Co ciekawe motyw ten ma miejsce na dzień przed podaniem wyników.

Miał dziś miejsce bardzo ciekawy fixing na CDR - duża podaż na kontraktach doprowadziła do różnicy 10 zł między fut a akcją. Na CDR nie miał to miejsca chyba dotychczas w ogóle. Wygląda na celowe działanie.

Ani pokaz ani skup za kilkaset mln - raczej wykorzystywane jest to do sprzedaży akcji ...

Panowie mowa o 1 grze AAA raz na 8 lat , to że coś tam na boczku sobie robią - ok , ale to nie playway tylko CD i tu liczy się tylko gra AAA.

Dziwią mnie niezmiernie założenia niektórych osób, że wycena 40 mld jest "wporzo" bo wycenia przyszłość bo CD "zrobi" kilka innych gier AAA w ciągu 2-3 lat i....

- ludzie oni robią 1 (słownie jedną) grę przez 8 lat - a dziennikarzom pokazali zapewne najlepszy fragment gry który i tak zawierał pełno bugów i już w kuluarach mówi się że 2 lata mogą im lekko zejść jeżeli chcą to dopracować

- czy ktoś zastanawiał się dlaczego następnego dnia po pokazie dla dziennikarzy akcje spadły o -4% przy 200 mln obrotu - a przecież fundusze mające zainwestowane grube miliony zapewne miały swoich informatorów wśród dziennikarzy,

tgolik napisał(a):
A ja mysle, ze czesc duzego kapitalu ma dostep do wersji CP udostepnionej prasie i zyskali potwierdzenie, ze gra moze byc .....- opóźniona i slaba ?


tgolik ja również sądzę, ze jest jakiś dostęp bo jak inaczej tłumaczyć - poufne raporty, ich daty i powiązanie z sesjami z końca maja i początku czerwca. Przypomnijmy sesje po -7% -5% na ogromnych obrotach rzędu 200-300 mln zł.


o informacjach poufnych...

www.bankier.pl/wiadomosc/CD-PR...

Kupują obligacje Niemiec , USA i Szwajcarii - wszystkie oprocentowane mocno na minus.
Jedynie może tu chodzić o jakieś różnice kursowe walut i hedging tego ?

pandorinium napisał(a):
Ale docelowo to nic nie zmienia......


zmienia bardzo wiele - obecnie spółka chwali się zyskami rocznymi rzędu 150 mln a naprawdę jest to 10-12 mln - większość inwestorów popukałaby się w czoło przy kapitalizacji 34 mld zł.

ależ drogi kolego arcainada - rynek nic nie ignoruje - spadek o minus 40% ze szczytu o czymś świadczy - inne dobre firmy tak w przepaść nie leciały,
- tym bardziej, że wirus ponoc sprzyja spółką gamingowym,
oczywiście zaraz ktos napisze , że przecież odbili i wrócili - i jest do oznaka ewidentnej dystrubcji papiera ...

To jest wszystko piękne i ładne (zwłaszcza te obietnice) - ale CDR przy wycenie 33 mld regularnie co rok musiałby zarabiać 2-3 mld bez łaski , na razie to cały czas obietnice, przekładania itd... a aktualny zysk jest na poziomie spółek PLW czy TSG. Mały Bank Śląski daje pół miliarda dywidendy rocznie a tu jakaś euforia przy zysku 150 mln...

Polecam kultowy już koment biura maklerskiego o gamingu - zwłaszcza o plw :-)) (waliłbym w łeb)
jest i CD

www.youtube.com/watch?v=WkXmcT...

Widać, że jeszcze mają dużo papiera do upłynnienia :-)

więcej sensu mają te rekomendacje www.bankier.pl/wiadomosc/Ipope...

CD 215-220 zł

Czy też macie wykres day z dziwną świecą z dnia 03-03-2020, zamiast dużej białej (zielonej) - mała czerwona z dużymi knotami.

Jak słusznie baks zauważył - tu się nie ma co śmiać - tu trza kasiorę liczyć. Kto lekceważy taki motyw - nie zdaje sobie sprawy z tematu i wagi.

Nowy biznes - CD Projekt Red podpisało umowę z producentem zabawek McFarlane Toys

gamingsociety.pl/artykul/keanu...

ile może sprzedać się takich figurek na całym świecie w szczytowym okresie hype-u 1 - 10 mln ?

aircanada15 napisał(a):
AdamK1, czy ty zdajesz sobie sprawę jakie przychody wygenerował do tej pory sklep fanowski CDR...


Do tej pory ... CP2077 wchodzi za 5 miesięcy więc co tu oceniać ... do tej pory ?

Przecież jest to dopiero początek, główny marketing nawet się nie rozpoczął - a mówimy tu o ogólnoświatowej kampanii reklamowej, która jest dopiero przed nami.


Ponieważ dużo gram w tenisa ziemnego takie spostrzeżenie.
Z tym naszym CDR jest jak z Agnieszką Radwańską cały świat zachwycony i doceniający mega poziom a u nas w kraju eeee i beeee :-)
- to na tyle przed weekendem.

15-20 tys. sztuk w skali świata ? Bez przesady. Młodzież z liceum z mojego miasta wykonała zamówienie na kilkaset sztuk. Cały czas mówimy o szeroko pojętych gadżetach od koszulek, poprzez figurki aż do kurtki czy motoru. Moim zdaniem jest to lekceważone dotychczas - potężne źródło dochodu tzw. druga noga, oczywiście wkrótce weryfikacja.

Czy bierze ktoś pod uwagę sprzedaż gadżetów - np. same tylko koszulki z CP2077 powiedzmy 15-20 mln na całym świecie - proszę sobie policzyć dla uproszczenia w złotówkach po 100zł sztuka...
a gdzie tam reszta kurtki, figurki itd...

Wygląda na to, że 23x można odhaczyć.

Informacje
Stopień: Oswojony
Dołączył: 22 lutego 2019
Ostatnia wizyta: 5 października 2020 22:16:56
Liczba wpisów: 30
[0,01% wszystkich postów / 0,04 postów dziennie]
Punkty respektu: 2

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,380 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +149,55% +29 910,11 zł 49 910,11 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d