pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

dabrowczyk

dabrowczyk

Ostatnie 10 wpisów
anty_teresa napisał(a):
Kupowanie tej samej liczby akcji sensu raczej nie ma, ale wydawanie takiej samej kwoty na zakup co miesiąc jak najbardziej już sens ma. Ba, nawet można to nazwać strategią i ma swoją nazwę DCA, czyli dollar cost averaging. I w sumie jest to dość logiczne. Jeśli chcesz w coś zainwestować długoterminowo na długie lata, to zakup rozkładasz np na rok i co miesiąc kupujesz akcje za np 1000 zł. Jak tanieją kupisz więcej, jak rosną kupisz mniej...

Tak miałem właśnie na myśli stałą kwotę a źle napisałem. Dzięki za odpowiedź.

Tak jeszcze przypomniał mi się ten temat i zastanawiam się czy uśrednianie ceny - dokupowanie np co miesiąc stałej ilości akcji nie byłoby jednak trafną strategią w przypadku gdy naszym celem nie jest spekulacja a trzymanie danego aktywa długoterminowo bo jesteśmy przekonani o jego fundamentalnej wartości...

rafsty napisał(a):
Google: "Adding to a position", albo "scaling in". Dostaniesz to, czego szukasz.
Ale jeśli jesteś początkujący, to odradzam.
To jak próba driftowania na kursie na prawko. Tylko bez instruktora na siedzeniu obok.

A co sądzisz o gridzie. Czy również odradzałbyś?

Hej,
Jestem początkujący i często natykam się gdzieś na fb albo youtube na jakieś wątki o gridzie i piramidowaniu. Chciałbym coś więcej poczytać na ten temat po angielsku czy ktoś mógłby podpowiedzieć jaka jest angielska nazwa piramidowania? :)

Pytanie od laika w dziedzinie GPW: Skoro duża część firm nie wypłaca dywidend to jakie znaczenie dla ceny akcji danej spółki mają jakieś wydarzenia, na przykład: zmiany w jej zarządzie albo słabe/dobre wyniki w danym roku? Dlaczego w ogóle miałoby to mieć wpływ na cenę danego waloru? Czy nawet w długim terminie nie jest to tylko i wyłącznie spekulacja i gdyby wszyscy inwestorzy się umówili to równie dobrze racjonalne byłoby reagowanie na dobre wydarzenia / wyniki spółki jak na złe i vice versa i rynek działałby tak samo dobrze jak teraz? Tak na chłopski rozum jedyne co przychodzi mi do głowy to to, że jeśli dzieje się coś dobrego w firmie to jest mniejsze prawdopodobieństwo że upadnie i akcjonariusze stracą swoje pieniądze więc mogą być bardziej skłonni więcej zapłacić za takie akcje, ale chyba nie tylko o to chodzi? Z góry dziękuję za wytłumaczenie tematu dla początkującego :)

Informacje
Stopień: Ostrożny
Ostatnia wizyta: 11 kwietnia 2021 21:25:33
Liczba wpisów: 5
[0,00% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]
Punkty respektu: 1

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,600 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +168,05% +33 610,33 zł 53 610,33 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło