pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

kolarz87

kolarz87

Ostatnie 10 wpisów
vladinho napisał(a):
tak to zostawię.
Jakby komuś przy następnej premierze za bardzo trzęsły się ręce, to oprawić i studiować do skutku.

Demaskatorski napisał(a):
Mam pewne obliczenie, które dla mnie wychodzi wręcz absurdalnie optymistycznie, mimo, że biorę założenia bardzo konserwatywne.

Przyjmijmy proporcje z W3 czyli 1/3 ,wychodzimy na całość preorderow na 22,5mln. (???)

Gdzie może być błąd ?

Jakby nie liczyć wychodzi sprzedaz preorderow na 15-20mln, niżej nie chce.

Błąd moim zdaniem dość oczywisty -> przyjąłeś przedsprzedaż w proporcjach 20-25% dla PC i resztę dla konsol. Wg mnie jest to ok. 50%/50% (patrząc całościowo oba rynki mają tą samą wielkość). Po przyjęciu tej poprawki liczba preorderów spada do.... około 8 mln.

Z tego co wiem, to RDR2 sprzedał się w ok. 11 mln kopii po 72h od premiery (wliczając w to oczywiście pre-ordery). Poczekajmy więc do poniedziałku i wtedy będzie moża porównać.

Edit: Tutaj artykuł na ten temat: venturebeat.com/2018/10/31/red...

Kilka stron wcześniej próbwaliśmy szacować przedsprzedaż na podstawie ogłoszonego raportu za III kw 2020. Kolega EN wyliczył, że mogło to być ok. 1,8 mln. Gdyby posłużyć się danymi z Google Shopping Trend można przyjąć, że na dzień dzisiejszy przedsprzedaż to przynajmniej 6 mln kopii. Takie dane to oczywiście tylko bardzo zgrubne szacunki, ale dopóki spółka nie poda oficjalnych informacji to wiele więcej w tej materii się nie wymyśli (lub przynajmniej ja nie potrafię wymyśleć).

Patrząc po wartościach bieżących Allegro to rzeczywiście bańka (zysk netto za ostatnie 12 miesięcy to niecałe 0,5 mld zł, co przekłada się na wskaźnik C/Z na poziomie 1/140).

Ale z drugiej należy oczekiwać, że wraz z rozwojem branży e-commerce, wyniki spółki będą się mocno poprawiać. Rynek (konsens PAP) obecnie oczekuje, że już w 2022 roku zysk netto Allegro przekroczy 1,1 mld zł, a przychody ulegną podwojeniu (czyli będziemy mieli wzrost po kilkadziesiąt procent w skali roku). Można też pokusić się o prognozę, że w ciągu 5 lat, spółka może spokojnie generować: ponad 2 mld zysku rocznie i nawet 3 mld zł wolnych przepływów pieniężnych (chociaż ta wartość zależy od polityki inwestycyjnej spółki). Jeśli taki scenariusz by się spełnił, okaże się, że kupowanie Allegro po obecnych cenach to całkiem rozsądna inwestycja.

Problem w tym, że zabawa w prognozowanie na 5 lat (i więcej) obarczona jest ogromnym ryzykiem błędu. Po drodze może zdarzyć się wszystko. Jak piszą formuowicze -> Amazon może skutecznie podebrać Allegro sporą część rynku. Mogą pojawić się też nowi konkurenci, ale również problemy pochodzące z wewnątrz spólki (chociażby rosnące koszty z tytułu obsługi gigantycznego zadłużenia, bo np. za 2 lata w górę pójdą stopy procentowe). I jak to bywa ze spółkami wzrostowymi -> jeśli wszystko idzie zgodnie z prognozami, kurs zachowuje się dobrze, ale jakiekolwiek problemy wpływaja na kurs znacznie mocniej, niż gdybyśmy mówili o spółkach fundamentalnych, czyli takim Orlenie czy PKO BP.

kapitalizacja po emisji to 20 mln zł ; czyli w porównaniu do biznesów w podobnym stadium rozwoju bardzo niska

Też się nad tym zastanawiam. W dokumencie ofertowym mają taki zapis:

"Natomiast w przypadku, gdy z prawidłowo złożonych zapisów na Akcje Serii D wynikać będzie
nadwyżka kupna akcji nad liczbą akcji przeznaczonych do przydzielenia (nadsubskypcja), wówczas
inwestorom zostaną przydzielone Akcje Serii D na zasadzie proporcjonalnej redukcji.".

ale jednocześnie zostawili sobie taki d.....chron:

"Emitent zastrzega sobie możliwość podjęcia decyzji zgodnie z zasadą dyskrecjonalną, tj. według własnego uznania Emitenta".

Obojętnie czy to legalne czy nie smród po ofercie został niezły :/

Jedno drugiego nie wyklucza. Informacje, które podaję ja oraz mój przedmówca to żaden oficjalny komunikat. To jedynie robocze wyliczenia na podstawie otrzymanych przelewów (dziwne, że stopy redukcji się tutaj różnią / może kwestia zaokrągleń?). Oficjalne info + przydział, tak jak piszesz, ma nastąpić 29.07.

W moim przypadku redukacja wyniosła równe 99%. Liczone na podstawie wartości złożonego zapisu i tego, co otrzymałem z powrotem. A co do przyjmowania wpłat, to były przyjmowane w terminie 7 dni od złożenia zapisu, ale nie później niż do 17.07 (data wyjścia przelewu).

Informacje
Stopień: Ostrożny
Ostatnia wizyta: 11 grudnia 2020 12:52:11
Liczba wpisów: 8
[0,00% wszystkich postów / 0,02 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,438 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +169,81% +33 962,76 zł 53 962,76 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło