pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Gleba3

Gleba3

Ostatnie 10 wpisów
grabson napisał(a):
Dziwny ten cały debiut.
Chyba najdziwniejszy jaki widziałem - redukcja olbrzymia, zdawałoby się, że każdy będzie dokupował po debiucie, a w rzeczywistości taka padaka.

Sytuacja bardzo podobna do debiutu LC Corp w 2007 - wtedy dawali lewary x80, redukcja szalona ponad 98%, to spółka developerska a wtedy rynek nieruchomości był przegrzany, na szczycie hossy, tuż przed krachem spowodowanym zapaścią rynku pożyczek hipotecznych wysokiego ryzyka w Stanach Zjednoczonych. Otwarcie na 0%, a potem już tylko przez rok spadki do wartości 10% ceny emisyjnej.

Teraz mamy to samo, tylko branża inna.

Pewnie kasa na stabilizację się już skończyła. Jak był debiut JSW to na stabilizację mieli 500 mln, skończyło się bardzo szybko.

@buadib
Tak właśnie! Miałem uruchomioną na miesiąc pożyczkę na PCF, spłaciła się i stwierdziłem, że może wykorzystam to jeszcze na Answear - ale tu pojawił się zonk, Mbank nie zezwolił na wykorzystanie pożyczki na tę spółkę. A więc nie dość, że samemu się człowiek limituje w co wejść, to jeszcze biuro maklerskie z bankiem muszą "zatwierdzić" wewnętrznie, że na danej spółce będzie "wystarczające" prawdopodobieństwo dużej redukcji.

Dodam jeszcze że, przynajmniej w mbanku, odsetki lecą cały czas, niezależnie czy się pieniędzy używa, czy nie. Jedyną opcją uniknięcia odsetek jest spłata kredytu i zamknięcie linii kredytowej. Oczywiście ponowne jej uruchomienie wymaga nowej umowy i prowizji.

Normalnie, jak (prawie) zawsze:
Inwestorzy Indywidualni - Osoby fizyczne posiadające pełną zdolność do czynności prawnych (zarówno rezydenci, jak i nierezydenci w rozumieniu polskich regulacji dewizowych), jak również osoby prawne i jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej, którym ustawa przyznaje zdolność prawną.

Ja, jako osoba fizyczna również kilka razy próbowałem startować w transzy instytucjonalnej (w dawnych czasach), ale nigdy mi nic nie przydzielili.

Mniejsze kredyty były droższe, ale nie znam stawek. Te 0,2% to najniższa stawka dla najwyższych kwot, ale nie pamiętam czy to było powyżej 300k czy 500k kredytu. An telefon udzielają pełnej informacji.
Aha - ten kredyt to 200% środków własnych, wliczając w to akcje kategorii A (jest tam gdzieś lista na stronie - to około 60 spółek).

To była raczej oferta standardowa - prowizja od udzielenia 0,2% (na miesiąc) + odsetki (WIBOR + 2,5%) za wykorzystane dni. Pewnie dlatego rozliczają na koniec dnia, żeby spłata liczyła się na jutrzejszy dzień (spłata do 16.00 jest bez odsetek)

Emakler i MDM (biuro maklerskie mBanku) to dwa różne produkty.
Ja też akurat skorzystałem z MDMa, bo mieli całkiem rozsądną linię kredytową na Huuuge. Na co dzień - BOSSA happy11

Generalnie, gdyby kurs nagle zaczął spadać poniżej ceny emisyjnej, to jest podmiot wyznaczony do skupowania (stabilizacji).

Bardziej martwi mnie to, że zmniejszyli ofertę (najpierw powiększyli, a potem zmniejszyli)

Informacje
Stopień: Ostrożny
Ostatnia wizyta: 20 marca 2021 08:40:36
Liczba wpisów: 8
[0,00% wszystkich postów / 0,09 postów dziennie]
Punkty respektu: 4

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,758 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +169,37% +33 874,13 zł 53 874,13 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło