pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

kajko

kajko

Ostatnie 10 wpisów
Witam

Czynniki polityczne czynnikami politycznymi, pytanie tylko czy zakup banku uwzględniony już jest w aktualnej wycenie PZU? Patrząc na to jak kurs spółki zachowywał się w ostatnim czasie, to raczej nie przypadek,że spółka została tak przeceniona. Think

Mnie jakoś takie wyjaśnienie przyczyny spadków nie satysfakcjonuje!
Pytanie: Jaka faktyczna była przyczyna sprzedaży akcji spółki przez 2 fundusze?
Dziwne jest tak samo nagłe wzięcie pożyczki z ARP?

Witam
Jest informacja ze strony Polaris Hospitality Enterprises.

Cytat:
Polaris Hospitality Enterprises odrzuca roszczenia Mirbudu lis 20 2015

Po publikacji artykułu „Mirbud domaga się ponad 20 mln zł od właściciela DoubleTree by Hilton w Warszawie” otrzymaliśmy od właściciela hotelu, firmy Polaris Hospitality Enterprises oświadczenie, którego treść przytaczamy poniżej.

„W odpowiedzi na komunikat firmy MIRBUD S.A. (dalej.: „MIRBUD”), Zarząd Spółki Polaris Hospitality Enterprises (dalej.: „POLARIS”), niniejszym oświadcza, że komunikat jest niepełny i zawiera istotne braki dotyczące roszczeń POLARIS wobec firmy MIRBUD, tj. brakuje zasadniczych informacji na temat postepowań wytoczonych przez POLARIS, a w szczególności w zakresie:

Nakazu zapłaty z dnia 17 października 2014 r. wydanego przez Sąd Okręgowy w Warszawie nakazującego MIRBUD zapłatę na rzecz POLARIS kwoty 16.955.759,18 złotych tytułem kar umownych za nierzetelne wykonanie umowy dotyczącej budowy hotelu należącego do POLARIS w sprawie pod sygnaturą XXVI GNc 890/14 (obecnie XXVI GC 1184/14).

Nakazu zapłaty z dnia 29 września 2015 r. wydanego przez Sąd Okręgowy w Łodzi nakazującego MIRBUD zapłatę na rzecz POLARIS kwoty 121.877,03 złotych tytułem zwrotu pierwszej części kwot wydanych przez POLARIS w związku z zastępczym wykonaniem prac powierzonych wcześniej MIRBUD w sprawie pod sygnaturą X GNc 891/15;
Pozwu z dnia 3 października 2014 r., w którym POLARIS domaga się od MIRBUD przedstawienia końcowego rozliczenia inwestycji;

Niezależnie od powyższego POLARIS rozważa skierowanie dalszych powództw przeciwko MIRBUD z uwagi na brak ostatecznego rozliczenia inwestycji przez MIRBUD.
W komunikacie przedstawionym przez MIRBUD brak jest również informacji o fakcie kwestionowania wszelkich roszczeń MIRBUD przez POLARIS, a także:
Skutecznego złożenia przez POLARIS zarzutów od nakazu zapłaty w sprawie o sygn. akt X GNc 748/15 o zapłatę kwoty 500.000 PLN w dniu 18 września 2015 r. oraz w sprawie o sygn. akt: X GNc 853/15 o zapłatę kwoty 500.000 PLN w dniu 8 października 2015 r.

Dwukrotnego cofnięcia pozwu przez MIRBUD na skutek argumentacji podniesionej przez POLARIS w zakresie pozostałej części kwoty 20.222.025,39 PLN, a tym samym zaniechania dochodzenia powyższych roszczeń przed Sądem przez MIRBUD wobec przyjęcia argumentacji POLARIS.

W komunikacie MIRBUD błędnie wskazał, iż uzyskał nakaz zapłaty w postępowaniu dotyczącym kwoty 16.269.597,00 PLN oraz, iż podstawą roszczenia jest wynagrodzenie z tytułu prac, ponieważ wartość wskazanych w pozwie prac została objęta wypłaconym już przez POLARIS wynagrodzeniem ryczałtowym, a MIRBUD w treści pozwu wskazywał przepisy o bezpodstawnym wzbogaceniu, jako podstawę swoich żądań.

Źródło: www.e-hotelarz.pl/mht/?p=34034...

Witam

Jak dla mnie to spółka na glinianych nogach stoi.

Wystarczy, że jeden z kontrahentów nie zapłaci w terminie i zaczynają się problemy.

Przykładem może być komunikat w sprawie "Odtajnienia opóźnionej informacji poufnej".

Dziwny termin podania w/w informacji, zmiana terminu publikacji raportu.

Think

Ciekawa sytuacja na walorze, szereg pozytywnych informacji ze spółki, raport w drodze a na walorze chłodna reakcja! Czyżby przejecie zobowiązań JHM tak mocno zaciążyło w bilansie spółki?

W związku z powyższym może ktoś się wypowie jaki wpływ na bilans Mirbudu może mieć oddłużenie JHM pomimo, ze oba podmioty znajdują się w jednej grupie?Think

Mitko zgadzam się z tobą w 100%. Fakty są takie, że brakuje podstawowej rzeczy, czyli po przejęciach poprawy rentowności i wyników, dlatego mamy ciągłe kombinacje, informacje Zarządu że wycena nie odzwierciedla wartości firmy itp. W całej grupie Boryszewa przelewane są środki ze spółki do spółki, jak to miało wcześniej miejsce oddłużenie Boryszewa dzięki kreatywnej księgowości. Chyba nowa strategia, która miała zostać ogłoszona przez Zarząd na tym ma polegać? Pomimo tych wszystkich wysiłków żaden fundusz nie chce oficjalnie zwiększyć swego zaangażowania w spółce. Teraz mamy znowu skup akcji. Think

Ja byłbym ostrożny w stwierdzeniu o pozytywnych efektach przejęć, jak na razie na podstawie wyników przedstawianych przez spółkę nie można postawić takich wniosków. Ciekawa jest natomiast operacja księgowa w grupie Pana Karkosika oddłużenia Boryszewa kosztem innych spółek. Wygląda na to, ze bez tej roszady Boryszew nadal nie miałby się czym pochwalić. Mnie bardziej interesuje inwestycja w Rosji, w perspektywie czy zaognione nakładanie sankcji nie obejmie przemysłu motoryzacyjnego. Oby nie okazało się za jakiś czas, że trzeba robić odpisy pod tą inwestycję!Think

Trudno jest przyjąć treść oświadczenia Pana Falenty, sprzedaje akcje w spółce którą budował i miał czerpać profity dla dobra spółki i jej rozwoju. Według mnie nie rezygnuje się tak łatwo z biznesu, który przez dłuższy czas się budowało i miał przynosić wymierne korzyści.
Pytanie: Czy odejście Falenty faktycznie Hawe pomoże? Z informacji prasowych Pana Falentę określa się jako "balast" dla spółki, ale czy w dobrze prosperującej spółce główny akcjonariusz może być dla niej obciążeniem?Think

Ciekawe jak określić informację dotyczącą sprzedaży udziałów przez Pana Falentę?

Z jednej strony informacja wydaje się pozytywna dla spółki, ponieważ umożliwia odcięcie się od medialnego szumu, z drugiej natomiast tak szybkie pozbycie się udziałów w spółce jest mocno zastanawiające? Nagle pojawiają się inwestorzy branżowi i chcą odkupić Hawe od Pana Falenty?Think

Panie rzeczniku skoro są to jedynie spekulacje prasowe, to nie prościej udzielić odpowiedzi że nie będzie żadnej konwersji akcji?

Panowie, dlaczego sądzicie że skup akcji własnych prowadzony przez spółkę ma pozytywne przełożenie na kurs akcji? Uważam że bez sensu jest przyciskanie pana rzecznika BRS w sprawie skupu akcji własnych? Zakończenie skupu będzie miało bardziej pozytywne i wymierne efekty.

Zgodnie z propozycjami na WZA wygląda na to, że będziemy mieli operację scalenia akcji spółki 1:10.
Pytanie tylko, czy operacja scalenia akcji przyczyni się do wzrostu kursu? Czy powiększy przestrzeń do dalszego spadku notowań?

Mam pytania do Pana rzecznika Boryszewa:

1. Jakie jest stanowisko zarządu spółki dotyczące planów GPW odnośnie spółek groszowych?
2. Czy planujecie Państwo scalenie akcji spółki?
3. Czy będziecie kontynuować skup akcji własnych?

Proszę o odpowiedź.

Konferencja Video Boryszewa, kim są ci młodzi Panowie, którzy tak cicho zadają pytania?

klewicki napisał(a):
Mamy obecnie dwie rekomendacje dla spółki (BZWBK 42gr i DIBRE 56gr), oba DM prognozują wyniki za III kwartał w sposób następujący

kliknij, aby powiększyć

Natomiast porównanie przychodów/zysków w latach następnych wygląda tak

kliknij, aby powiększyć

Mam wrażenie, że te rekomendacje to trochę, jak wróżenie z fusów. A kurs akcji jak zwykle nieprzewidywalny, szkoda, że rzecznik i spółka nie dostrzegają manipulowania kursem podczas sesji (taka sytuacja trwa już kilka dobrych miesięcy). Raz 3 mln akcji na S, chwilę później te same 3 mln akcji na K, to tylko jeden z przykładów dosyć często występujący.

Nie ma co się dziwić, spółka z taką ilością akcji własnych musi być typowo spekulacyjna. Ponadto ostatnie wzrosty zostały wygenerowane poprzez intensywny skup akcji własnych. Wydawało się, że rok 2013 będzie rokiem Boryszewa poprzez to, że nastąpi stopniowa poprawa wyników, jednak restrukturyzacja przejętych spółek się przedłuża, wyniki i rentowność spółki słabe,wymiernych efektów nie widać na horyzoncie. Zarząd przestał publikować prognozy, to na czym można się tutaj oprzeć? Samym skupem akcji nie wygeneruje się długotrwałych wzrostów, tutaj potrzebne są wyniki i zyski! Na tle branży Boryszew w obecnej chwili wygląda naprawdę blado.

@sbyszek - może i faktycznie pytania są dziwne, głupio zadane a ja nie jestem według ciebie oświecony, już nie jeden ekspert połamał głowę na tej spółce. Spółka cały czas podkreśla, że buduje wartość poprzez skup akcji własnych dla akcjonariuszy, skoro tak to czy dokonując skupu po określonej cenie robione jest to w przemyślany sposób? Patrząc na pierwszy skup akcji i ceny jakie płacili za akcje podczas skupu można powiedzieć, że nie było to przemyślane działanie. Zarząd wtedy również twierdził, że cena giełdowa nie odzwierciedla wartości spółki. Piszę o cenie, ale nie ona jest tutaj najważniejsza, ważne czy spółka działa według określonych zasad kierując skupem? Czy jedynie decyzje podejmowane są pod wpływem chwili?

Cytat:
Dawno, dawno temu w pewnej wiosce w Indiach pewien mężczyzna obwieścił, że będzie kupował małpy i płacił po 10 dolarów za sztukę. Wieśniacy widząc że małp dookoła jest pod dostatkiem, wyruszyli do lasu aby je złapać.
Mężczyzna kupił tysiące małp po 10 dolarów, ale kiedy ich populacja zaczęła się zmniejszać wieśniacy zaprzestali starań.
Mężczyzna zatem ogłosił, że zapłaci za małpę po 20 dolarów. To sprawiło, że wieśniacy wzmogli starania i znowu zaczęli łapać małpy.
Wkrótce populacja małp jednak spadła jeszcze bardziej i ludzie zaczęli wracać do swoich gospodarstw. Stawka została podniesiona do 25 dolarów, ale małp zrobiło się tak mało, że problemem było w ogóle zobaczyć jakąś małpę, a dopiero ją złapać.
Mężczyzna ogłosił, że kupi małpy po 50 dolarów za sztukę!
Ponieważ musiał udać się do miasta w ważnych interesach, jego asystent pozostał w wiosce, aby prowadzić skup w jego imieniu. Pod jego nieobecność asystent zaproponował wieśniakom:
- Popatrzcie na tą ogromną klatkę i te wszystkie małpy, które skupił. Sprzedam je wam po 25 dolarów za sztukę, a gdy mężczyzna wróci, odsprzedacie je mu po 50 dolarów..
Wieśniacy wydobyli swoje oszczędności i wykupili wszystkie małpy. I nigdy więcej nie zobaczyli już ani owego mężczyzny a ni jego asystenta - tylko same małpy - !!

Do Pana rzecznika BRS proszę odpowiedzieć na pytania:
1.Jakie kryteria skupu akcji własnych stosujecie dokonując skupu akcji na danej sesji giełdowej?
2.Co decyduje, że skupu dokonujecie na danej a nie innej sesji giełdowej?
3. Kto decyduje o skupie akcji na danej sesji?
Czym kierujecie się podczas skupu? (ceną akcji)

Proszę o szczegółowy opis i uzasadnienie.

Sama inicjatywa z powołaniem e-rzecznika w spółce zasługuje na uznanie.
Uważam, że sprawę podejrzanych transakcji na walorze należy pozostawić KNF.
Mnie bardziej ciekawi, czy inicjatywa z powołaniem rzecznika w spółce ma faktycznie wzmocnić relacje pomiędzy spółką a inwestorami. Sama inicjatywa będzie bez znaczenia jeżeli nie zmienią się określone zachowania zarządu spółki wobec rynku i akcjonariuszy. Dziwna jest obecna sytuacja, że w akcje Boryszewa nie chcą zainwestować instytucje. Można jedynie przypuszczać, że wszystko wynika z stylu zarządzania i polityki informacyjnej prowadzonej przez spółkę. No bo kto chciałby zainwestować w spółkę w której jest jedynie traktowany jako dawca kapitału a nie jak partner w interesach.
Nie można prowadzić z kimś interesów, kto notorycznie wprowadza cię w błąd, pozyskał od ciebie kapitał i nie informuje cię rzetelnie jakie są efekty inwestycji.
Zarząd Spółki powinien się poważnie zastanowić nad stylem zarządzania, bo można oczywiście spekulować na kursie spółki próbując odebrać akcje tym którzy w nie zainwestowali, może się jednak okazać, że pewnego dnia spółka sama pozostanie ze swoimi akcjami na parkiecie.

Co do strony E-Rzecznika Boryszewa to dziś próbowałem dwa razy wysłać pytanie i pojawiły się problemy techniczne wyskoczył błąd na stronie!

Chciałem się zapytać, czy uruchomili już oficjalnie fabrykę w Rosji? Z wypowiedzi wiceprezesa zarządu Pawła Surówka podsumowującej etap działań w motoryzacji, że pierwsze elementy do VW Jetta zjechały z taśmy produkcyjnej. Dlaczego spółka nie chce się tym oficjalnie pochwalić?
Drugie pytanie: jakimi kryteriami kieruje się spółka dokonując skupu akcji własnych na danej sesji? Czy są to wyłącznie kryteria cenowe i spekulacja na walorze aby kupić po jak najniższej cenie?

Można przytoczyć powiedzenie byłej Pani Prezes Gałązki, że "Spółka jest pasmem sukcesów".

Ciekawe jak wszystkie składniki majątku sprzedadzą to jaką wartość będzie miała spółka dla akcjonariuszy?

Cytat:
Boryszew w drugim półroczu '13 oczekuje podobnego poziomu zysków jak w pierwszym (opis)

Boryszew spodziewa się w drugim półroczu 2013 r. trochę niższej sprzedaży niż w pierwszym, ale liczy na wypracowanie zysków na podobnym poziomie jak w ciągu pierwszych sześciu miesięcy. Całoroczna sprzedaż grupy nie przekroczy 5 mld zł - poinformował prezes Boryszewa, Piotr Szeliga.

"Drugie półrocze podlega pewnej sezonowości, zwykle słabszy jest sierpień i grudzień. Pomimo sezonowości drugie półrocze jeśli chodzi o wynik ma szanse być powtórzeniem pierwszego. Sprzedaż będzie trochę słabsza, ale efekty restrukturyzacyjne przełożą się na koszty i wynik" - powiedział Szeliga na spotkaniu z dziennikarzami.

"Miałem nadzieje, że przekroczymy w tym roku 5 mld zł, ale chyba to będzie dopiero w 2015 r." - dodał.

W I połowie 2013 r. Boryszew miał 25,5 mln zł zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej, 47,6 mln zł zysku operacyjnego i 2,44 mld zł przychodów.

W samym drugim kwartał przychody ze sprzedaży grupy wyniosły 1.052,14 mln zł i były o 16,5 proc. niższe w ujęciu rocznym. Niższe od oczekiwań przychody zanotował segment automotive, a największy spadek przychodów miał miejsce w segmencie plastików dla motoryzacji (spółki na terenie Niemiec, minus 20 proc. w ujęciu rocznym). Poza tym pozostałe segmenty zanotowały zbliżoną do oczekiwanych dynamikę przychodów.

"Segment motoryzacyjny w drugim kwartale nie miał szans poprawić wyników w stosunku do pierwszego i zapewne podobnie będzie w trzecim kwartale" - powiedział.

"Powtarzalne i wyraźne efekty restrukturyzacji tego segmentu będą widoczne w drugiej połowie 2014 r. To segment, który ma największe pole do poprawy wyników" - dodał.

"Za dwa lata to motoryzacja będzie lokomotywą tej grupy i będzie nas ciągnęła jeśli chodzi o zysk netto. Wyniki Maflow będą się poprawiały, jesteśmy o tym przekonani, bo wiemy jakie projekty realizuje. To się tylko trochę przesuwa w czasie" - powiedział Paweł Surówka, członek zarządu Boryszewa, dyrektora ds. rozwoju sektora Automotiv.

W ocenie Surówki największa praca restrukturyzacyjna w segmencie motoryzacyjnym czeka Boryszew Automotive Plastics.

Analitycy oceniając wyniki Boryszewa za II kw. zwracają uwagę na utrzymujące się wysokie zadłużenie grupy.

"Zadłużenie wzrosło, za czym stoją dwa duże procesy, czyli Rosja i modernizacja węzła wyrobów cienkich w Koninie. W 2013 mln zł grupa wyda na inwestycje 150-160 mln zł, więc wzrost zadłużenia jest zaplanowany" - powiedział Szeliga.

"Dynamika zmiany zadłużenia będzie uzależniona od tempa odkupu form wtryskowych od volkswagena. Jeśli to tempo będzie utrzymane to zadłużenie nie będzie rosło" - dodał. (PAP)

www.bankier.pl/wiadomosc/Borys...

Link do filmów z komentarzami prezesa Boryszewa na temat Grupy Boryszew i perspektyw dla spółki.
www.youtube.com/channel/UCbOUH...

Ciekawe czy prokuratura cokolwiek wyjaśni w sprawie podejrzanych transakcji?

Mnie bardziej ciekawi nowy skup akcji i wyznaczenie widełek skupu na niższym poziomie, to również ociera się o manipulację kursem. Czy działania spółki w tym zakresie nie stoją w sprzeczności z interesem akcjonariuszy? Spółka dokonywała obecnego skupu na o wiele wyższych poziomach, ustawienie nowego skupu na niższym poziomie wydaje się, że jest założeniem ze strony Zarządu Spółki, że kurs spadnie na o wiele niższe poziomy. Sama propozycja jest mocno zastanawiająca i jeżeli kurs dotarłby w na tak niskie poziomy czy nie zachwiałoby zaufania do spółki oraz czy nie pojawiłyby się oskarżenia o manipulację kursem przez spółkę?
W wypowiedziach prezesa spółki pojawiają cię ciągle informacje, że akcji spółki są nie są odpowiednio wycenione przez rynek, to jak ma się do tego stwierdzenia propozycja ustawienia widełek poniżej obecnego skupu?Think

Zastanawia mnie czy działania KNF i GPW polegające na ochronie inwestorów poprzez wprowadzenie ich w tzw. "błąd poprzez zwiększony wolumen obrotu" są pozytywne czy negatywne dla potencjalnych inwestorów. Skoro KNF monitorował podejrzane transakcje na walorze mógł przecież zareagować wcześniej, przecież nie były to małe pakiety akcji. Nagłośnienie całej sprawy bez zbadania szczegółów wydaje się być błędem. Poprzez te podejrzenia i opinie z którymi spółka może nie mieć nic wspólnego wprowadzono zamieszanie, które tym bardziej nie sprzyja inwestorom posiadającym walory spółki.Think

Zachowanie GPW rozchodzi mi się o wydany komunikat w sprawie wyłączenia transakcji bez wyjaśnienia sprawy pokazuje z jakim brakiem profesjonalizmu mamy do czynienia. Nikt nie daje się spółce się wytłumaczyć tylko wydaje wyrok bez rozpatrzenia sprawy.

Według mnie info z KNF to jedynie burza w szklance wody, widać przecież było wyraźnie że transakcje od dużym wolumenie nie zmieniały ceny waloru na rynkach, tym bardziej nie wpływały na sprzedających czy kupujących. Nie wiadomo jeszcze kto stoi za zwiększonym wolumenem obrotu, ale jeżeli prowadzony był na tak dużą skalę instytucja czy osoba na pewno dobrze to przemyślała. Ja ze swojej strony podejrzewałem, że te duże obroty miały związek z przekazaniem akcji z PKO BP który pośredniczy w skupie Impexmetalowi. A przy okazji, to że zostały upieczone dwie pieczenie przy jednym ogniu nie jest przestępstwem. Rozchodzi mi się tutaj o pozostanie Boryszewa w WIG20.

Materiał z niemieckiej telewizji Deutsche Welle 2013 na temat Grypy Maflow należącej do Boryszewa.
Niemcy bardzo pozytywnie oceniają Boryszew jako partnera z wskazaniem jako przykład na rozwój międzynarodowego koncernu.
link:www.youtube.com/watch?v=BVq873...

Wywiad w TVN CNBC z prezesem Boryszewa Piotrem Szeligą na temat przeceny surowców.

Link: www.tvncnbc.pl/przecena-surowc...

Czytając forum stwierdzam, że powoli wszyscy dochodzą do tych samych wniosków.
Polityka komunikacji spółki z inwestorami wyraźnie kuleje, spółka milczy jak zaklęta z wyjątkiem kilku wywiadów prezesa na początku roku. Odpowiedzi mogą być dwie, albo spółka nie ma się czym pochwalić a zarządowi brakuje kompetencji. Albo spółka prowadzi celową politykę dezinformacji aby spekulować na kursie akcji przy okazji je skupując.
Chcą dokończyć skup po niższych cenach a pozytywne komunikaty ze spółki tylko by im przeszkadzały.

Mnie zastanawia natomiast brak informacji płynących ze spółki.
Rozchodzi mi się o oficjalny komunikat w sprawie uzyskania pozwolenia na budowę.
Wygląda to tak jakby, spółka trzymała pozytywne komunikaty dla siebie, w międzyczasie dokonuje skupu.
Think

W TYN CNBC pojawił się wywiad z prezesem Impexmetalu na temat uzyskania pozwolenia na budowę przy ul. Łuckiej w Warszawie.
www.tvncnbc.pl/centrum-wynikow...

W Puls Biznesu ukazała się informacja, że spółka uzyskała nieprawomocne pozwolenie na budowę przy ul. Łuckiej w Warszawie, ciekawa jest reakcja na tą informację - (spadki) pomimo informacji o skupie akcji własnych. Wygląda na to, że spółka spekuluje przy okazji skupu akcjami własnymi.
Źródło: www.pb.pl/3049878,39145,roman-...

Zastanawia mnie kiedy spółka ogłosi uzyskanie pozwolenia na budowę na działce zlokalizowanej przy ul. Łuckiej w Warszawie, z ostatnich licznych publikacji i wypowiedzi prezesa wynika bowiem, że można się było tego spodziewać w przeciągu 2 tygodni. Dwa tygodnie mijają a tutaj brak komunikatu. Czy tak naprawdę spółce jest tak trudno uzyskać pozwolenie? Czy raczej działania spółki mają na celu przedłużenie ogłoszenia komunikatu w czasie?
Przypominam wypowiedzi prezesa z sierpnia 2012r w którym był również przekonany, że takie pozwolenie spółka w przeciągu 2 miesięcy uzyska: http://m.onet.pl/biznes,cn4e6Think

Witam

Zastanawia mnie fakt, że Boryszew dokonuje skupu akcji przez swoją spółkę zależną Impexmetal. Dlaczego nie robi tego samemu? Jaki ma to wpływ na bilans i wyniki? Prosiłbym o komentarz lub podpowiedź.Think

Tak naprawdę to nie masz wpływu na to czy nowa emisja pod tzw. planowane przejęcia czy projekty będzie lub jej nie będzie. Ostatnie ruchy i spadek kursu, jak dla mnie jest wynikiem braku kompetencji i polityki informacyjnej spółki. Może wynika to z kłopotów w branży, ale nie jest w porządku jeżeli prezes zmuszony spadkami na walorze dopiero zaczyna udzielać wywiadów informując wszystkich co spółka zamierza robić, jakie ma projekty na przyszłość itd. Mówi, że rozważają przejęcia w Ameryce Południowej tylko jeszcze nie ma nawet informacji gdzie. Nagle okazuje się, że będą przeszacowywać działkę, ale nie ma informacji po co i ile na tym zarobią, czy będzie to tylko zysk księgowy. No i ostatnia sprawa odpisy aktualizacyjne, jeżeli chcieliby oczyścić sobie wynik na przyszłość to powinni zrobić to teraz, a tutaj prezes zaprzecza że nie będzie większych odpisów niż te które będą związane z zamkniętym zakładem. Pytanie teraz do techników, jak widzą zachowanie się kursu przed wynikami? Think

Problem Boryszewa jest podobny jak większości spółek na GPW, a polega on na tym że kupując akcje danej spółki stajemy się jej małym współwłaścicielem i teraz kwestia czy nasi partnerzy w interesach są wobec nas uczciwi, transparentni. Jeżeli przez dłuższy okres czasu nie mają się czym pochwalić, przedstawiają informacje, które następnie odwołują, karmią nas skomplikowanymi raportami trudnymi do analizy - to znaczy że nas oszukują. Kto chciałby prowadzić spółkę z osobą która go oszukuje?
Gdyby spółka była transparentna, pokazywała poprawę i wzrost wartości -sama obroniłaby się na rynku.

Spoglądając na zachowanie osób powiązanych ze spółką i zakupy akcji przez te osoby w grudniu zastanawia mnie po co kupowali spore pakiety akcji? Przecież wiedzieli,że spółka w styczniu odwoła prognozę zysku za 2012r ze względu na to, że nie wystąpi zdarzenie jednorazowe w postaci przeszacowania działki. Kupno akcji spółki którą się kieruje i zna wiedząc, że odwoła się prognozę wyniku w następnym miesiącu wydaje się irracjonalne. Nasuwa się więc pytanie kto kieruje tą spółką, czy jest to zespół profesjonalistów, czy raczej osób które nie mają o zarządzaniu zielonego pojęcia? Zarząd spółki przez cały 2012r milczał jak zaklęty, brak było jakichkolwiek komunikatów którymi spółka mogłaby się pochwalić, tak jakby nic nie robili. Z działań osób reprezentujących spółkę można odnieść wrażenie że albo brakuje im kompetencji albo ich działania są celowe.

Witam

A TVN CNBC jest wywiad z analitykiem dotyczący Boryszewa : link: www.tvncnbc.pl/boryszew-odwola...
Mam w związku z tym pytanie: Jak sądzicie czy Boryszew przy rewizji Indeksu WIG20 go opuści?
Jak to może wpłynąć na wycenę?

Zamiana trendu na spółce się rozpoczęła, jeżeli dołek dekoniunktury mamy za sobą to Boryszew może dobrze się zachowywać w przyszłym roku. Może dlatego akcje spółki, która jest cykliczna kupowane są pod ożywienie w gospodarce, które ma się pojawić w przyszłym roku.

Witam w centrum wyników TVN CNBC wywiad z szefem rady nadzorczej Impexmetalu Arkadiuszem Krężel.

www.tvncnbc.pl/centrum-wynikow...

Z wywiadu tego wynika, że grupa zamierza przejąć hutę lub producenta aluminium.
Konkrety mają zostać podane za 2 lub 3 miesiące.
Jak może to wpłynąć na wycenę Boryszewa?

Witam

Mam pytanie do Szutnika, czy potwierdza dalej swoją analizę odnośnie kursu Boryszewa i możliwość testowania poziomu 39gr na tym walorze? W tej chwili zachowanie kursu wydaje się być potwierdzeniem tej analizy!

PozdrawiamThink

Witam

Panowie dziękuję za rozłożenie mojej wypowiedzi na części pierwsze i konstruktywną krytykę każdego zdania! thumbright

Dziś pojawiły się pozytywne rekomendacje dla niemieckich spółek motoryzacyjnych od Goldmana między innymi dla VW, którego Boryszew jest dostawcą. Tak co napisałem wczoraj sprawdziło się, Romek skupuje akcje - fakt ten może być początkiem zmiany trendu na spółce. Think

Obserwując kurs Boryszewa widać ewidentnie,że jest blokowany i sterowany. Przez kilka dni mieliśmy walkę maszyn na kursie, ktoś ewidentnie testował nowy algorytm do składania zleceń. Nie należy zapominać,że Boryszew spadł od początku roku z 0,95gr na 0,50gr. Kurs stabilizuje skup akcji własnych z tego względu że może być w każdej chwili uruchomiony. Wydaje mi się,że szybki i dokonywany w dużych ilościach nie był wykonany bez przyczyny. Pamiętam wypowiedź Romana K.,że akcje te mogą być zaoferowane w ramach przejęcia jakiegoś podmiotu. Jeżeli takie przejęcie miałoby miejsce to mielibyśmy duże niespodziewane odbicie kursu. Ponadto po wynikach Boryszew podtrzymał prognozę zysku, czyli muszą mieć coś w rękawie.thumbright

Patrząc na zachowanie kursu Boryszewa oraz towarzyszące temu obroty zastanawiam się czy spółka podczas rewizji indeksu WIG20 w dniu 26 września opuści grono największych spółek? Patrząc na zachowanie spółki i obroty na walorze wydaje się, że opuszczenie indeksu jest możliwe.Think

Witam

Ciekawa sytuacja tworzy się na spółce, banki chcą skonwertować dług na akcje i zaproponować je podmiotowi który przejmie spółkę. Przy okazji chcą dokonać odpisów i oczyścić bilans spółki. Jak dla mnie jest to bardzo chytre posunięcie ze strony wierzycieli - polegające na pozbyciu się z bilansu długów. Ciekawi mnie jakie będzie dyskonto z jakim akcje zostaną zaproponowane nowemu inwestorowi.

El. Kozienice: CNEEC skarży wyrok KIO

Cytat:
27 sierpnia chińskie konsorcjum CNEEC złożyło do Sądu Okręgowego w Lublinie skargę ws. wyroku Krajowej Izby Odwoławczej, który dotyczył rozstrzygnięcia przetargu na budowę bloku o mocy do 1000 MW na parametry nadkrytyczne w Elektrowni Kozienice – dowiedział się „Rynek Infrastruktury”.

Źródło: www.rynekinfrastruktury.pl/art...

Witam

Ja trochę nie rozumiem wypowiedzi prezesa w wczorajszym wywiadzie w TVN CNBC. Chodzi mi o to, że argumentował nową emisję tym,że wcześniej kluczowi akcjonariusze odkupili akcje od IDM-u, który skupował je z rynku biorąc na to kredyty itd. Z tego co sobie przypominam to akcje wcześniej raczej dostali w ramach programu motywacyjnego. O zakupie ich nie było mowy. Chyba,że się mylę.
Następna sprawa jest taka, że po co motywować tzw. kluczowych pracowników - skoro spółka totalnie wpadła w tarapaty - nie lepiej wymienić pracowników wraz z prezesami?Think

Witam

Bardzo pięknie się zapowiada, Leszczyński i spółka wysypali się z akcji teraz planują nową emisję w ramach programu motywacyjnego. Tutaj dopiero się kręci lody. Jeżeli emisja ułożona w ten sposób się uda, to dopiero będą zdeterminowani aby wyprowadzić spółkę na prostą i ustabilizować kurs. Banki sprzedały im akcje, oni sobie przegłosują nową emisję i dostaną to co sprzedały banki za darmo - (to jest poezja). Z komunikatu wynika,że tylko spekulanci ich gnębią i doprowadzili kurs do krawędzi. Ciekawe jak po tej wiadomości zachowa się kurs spółki.Pray

Prezes Polimeksu został odwołany

Cytat:
Rada nadzorcza Polimeksu-Mostostalu odwołała w piątek Konrada Jaskółę ze stanowiska prezesa zarządu i ze składu zarządu. Jednocześnie rada do dnia powołania nowego prezesa powierzyła pełnienie tej funkcji wiceprezesowi zarządu, Robertowi Oppenheim. (PAP)

Źródło: www.bankier.pl/wiadomosc/Konra...

Jaki jest powód tego odwołania? Czy szykuje się emisja akcji i przejęcie spółki?

Witam

Obserwując zachowanie kursu IDM odnoszę wrażenie,że IDM prowadzi własną grę z rynkiem. Wszystkim wydaje się,że spółka jest bankrutem itd., ale nikt nie zastanawia się,że może właśnie o to chodzi i sam się podkłada aby zrobić takie wrażenie. Dokładniej przedstawię o co mi chodzi: sprzedali bank z jednej strony aby pozyskać gotówkę ale z drugiej strony stali się mało atrakcyjni aby ktoś mógłby ich przejąć. Odeszło przez to zagrożenie przejęciem. Prezes nie podwyższa zabezpieczeń, bank sypie akcjami w rynek cena akcji spada i czeka aż cena będzie odpowiednio atrakcyjna aby zacząć kupować.
Na koniec okaże się,że wszyscy zostali bez akcji a oni wyszli obronną ręką.Think

Witam

Boryszew 30.08.2012r. przedstawi skonsolidowany raport półroczny. Mam wrażenie,że spółka po wejściu do WIG20 została trochę zapomniana przez inwestorów. Kurs ciągle się osuwał w dół, natomiast wszyscy czekają na wyniki jak Boryszew sobie radzi po przejęciu spółek i jakie generuje wyniki. Jeżeli wyniki będą lepsze od prognoz to możemy być świadkami silnego odreagowania. Kurs dotarł do wyraźnego wsparcia i je broni, nie sądzę aby się spadł do poziomu 40gr za akcję.Think

Problem z IDM polega na tym,że tak naprawdę nie wiadomo jest co znajduje się w bilansie tej spółki. Bo mogą się się w nim znajdować same perełki lub papiery które są nic na daną chwilę nie warte. Nawet R. Karkosik zdaje sobie z tego sprawę. Nikt nie będzie łapał spółki dopóki wszystkie karty nie zostaną położone na stół. Z tego co widać na dzień dzisiejszy to prezes Leszczyński wije się jak wąż oskarżając spekulantów o obecny kurs spółki. Natomiast w tle się okazuje,że jego akcje sprzedaje bank bo nie podnosi poziomu zabezpieczeń.

Nie widać końca kłopotów grupy IDMSA
"Doradca finansowy A-Z Finance to kolejna spółka, związana z brokerem, która jest niewypłacalna."
Prezes przeprasza,że nic o tym nie wiedział.

pulsinwestora.pb.pl/2638508,40...d'oh!

Witam
info:
Pan prezes Grzegorz Leszczyński kupił akcje VINDEXUS S.A. zamiast ratować perełkę IDM.

www.bankier.pl/wiadomosc/VINDE...d'oh!

Witam

Patrząc na rozwijającą się sytuację, wydaje mi się że KNF powinien ostro tutaj reagować.
IDM nie jest domem maklerskim a nie jakąś spółką, której upadek nic nie znaczy.d'oh!

Dzisiejszy spadek kursu świadczy o tym, że pomimo zakładanego sukcesu negocjacji z wierzycielami może się okazać, że przesunięcie wymagalności zobowiązań nie pomoże w terminie trzech czterech miesięcy rozwiązać problemów Polimexu. Nie należy się oszukiwać kwoty są znaczące a terminy ich wymagalności powinny być znacznie dłuższe. Zespół ekspertów, którzy pracują dla spółki zdaje sobie z tego sprawę. Jedynym rozwiązaniem może się okazać emisja akcji, ale przy tym trzeba by wcześniej zmienić prezesa. Ponieważ obecny prezes wyraźnie się odcinał od możliwości emisji akcji.

Witam

Szybka ucieczka zarządu z pokładu spółki, świadczy o tym pozostawili po sobie problemy.
Sytuacja spółki wydaje się nieciekawa, wszystko co próbował zrobić poprzedni zarząd spełzło na niczym. Przypomina mi się tutaj reklama EFH w którym p. Gałązka prezentowała całe pasmo sukcesów spółki.
Przed nowym zarządem trudne zadania, jeżeli poprawią komunikację z rynkiem i przedstawią plan działania to może zacząć się w spółce poprawiać.

Witam powtórnie

Chciałbym podzielić się informacją, że dom maklerski ING zablokował mi możliwość lewarowania przy zakupie akcji IDM. Papier teraz jest oznaczony jako wysokiego ryzyka.Shame on you

Witam

Ciekawi mnie jaki jest poziom bólu do którego może zejść kurs IDM i czym oczaruje rynek prezes aby uspokoić atmosferę? IDM jest mistrzem w wymyślaniu powodów, że nic się złego nie dzieje w ich grupie.
Spekulacyjnie może się okazać po takich rewelacjach,ze obecna reakcja rynku jest przesadzona a spółka nie adekwatnie przeceniona.

Witam
Pojawił się następny artykuł :"Grupie IDMSA brakuje 25 mln zł kapitałów"
Grupa IDMSA nie spełnia norm adekwatności kapitałowej.

pulsinwestora.pb.pl/2635631,16...

Witam

A może jest tak, że skoro Polimex potrzebuje gotówki do wykupu obligacji, to dogadał się z funduszem lub bankiem który sprzedał własne akcje pieniążki pożyczy spółce a sam w zamian dostanie obligacje zamienne na akcje na dogodnych warunkach. Polimex bez problemu wykupi zapadające obligacje, fundusz dostanie większe profity a tak naprawdę rynek to wszystko kupi.

Jeżeli Covec odwołało się od przetargu i cały proces się znacząco przedłuży to i Polimex może stracić płynność finansową. Banki mogą również ostrożnie podchodzić do finansowania spółki, bloki energetyczne nie buduje się w ciągu jednego dnia. Ponadto panuje przekonanie że jeżeli otrzymają zaliczkę to mogą nią inne dziury łatać.

O tym samym pomyślałem, dostają pieniądze pod wykonanie określonego kontraktu a nie po to aby poprawiać swoją sytuację finansową w kasie.

Witam

Zgodnie z wczorajszym komunikatem spółki zastanawia mnie powód zamiany prezesów spółek.
Jaka jest przyczyna? Czy zamiana prezesów ma na celu obranie nowej strategii o której się dowiemy (budowa fabryki, następne przejęcie)albo przyspieszenie restrukturyzacji przejętych spółek? Czy jest problemem, z którym pani Prezes nie potrafiła sobie poradzić natomiast nowy prezes ma go rozwiązać. Czy zmiana prezesa ma na celu polepszenie możliwości restrukturyzacyjnych i ustanowienie nowego porządku w przejętych podmiotach?

Z ostatniego raportu spółki ewidentnie wynika, że wyraźnie obniżyli koszty jednak brakuje im kapitału na inwestycje i bez finansowania zewnętrznego się nie obejdzie aby je realizować. To że zmniejszyli udział inwestorzy z Emiratów świadczy o tym,że nie chcą się całkowicie angażować w nowe projekty lub nie widzą tutaj odpowiedniej stopy zwrotu z zainwestowanych środków. Musieli dobrze prześwietlić spółkę a że liczyć potrafią zrezygnowali.

Nie określiłbym tego wiarą. Spółka nie zachwyca przejrzystością informacji i kontaktu z akcjonariuszami. Problem polega na tym, że w komunikacie nie ma informacji, czy akcje te kupił na rynku, jeżeli brak takich informacji to zakupy były prowadzone poza rynkiem lub akcje kupione były na podstawione słupy. Informacja jest pozytywna tylko, czy skorzystają z niej mniejszościowi akcjonariusze? Czy znowu wszystko odbędzie się poza rynkiem tak jak to zrobił IDM.

Tu nie chodzi o cenę wydaną w rekomendacji tylko o to, że spółki wypływa wcześniej informacja dotycząca zawartej umowy z VW. Wzrosty dzień wcześniej przed informacją podaną do wiadomości publicznej.

Informacje
Stopień: Obeznany
Ostatnia wizyta: 20 lutego 2017 10:41:04
Liczba wpisów: 69
[0,02% wszystkich postów / 0,02 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,020 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +168,30% +33 660,31 zł 53 660,31 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło