pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Czterybbbb

Czterybbbb

Ostatnie 10 wpisów
Wg mnie to ruch podobny do Allegro. Ucieczka do przodu. Jesteśmy świadkami ogromnej zmiany na rynku medialnym. Kina upadną, albo zostaną zmarginalizowane. Wszystko przeniesie się do sieci. USA jest już podzielone między 3-4 podmioty streamingowe: AppleTV, Netflix, DisneyTV itd i zaczynają ekspansję na świat, gdzie koszt zdobycia jednego klienta jest o wiele niższy niż w USA. Wchodzą do Europy i mają o wiele większą siłę niż miejscowe firmy. Wystarczy spojrzeć na kapitalizację Netflixa na Nasdaq. Ten rynek czeka w krótszym czy dłuższym dystansie konsolidacja. Wydaje mi się, ale zastrzegam, to moje subiektywne zdanie, że właściciele zdają sobie z tego sprawę (podobnie jak w przypadku Allegro) że to ostatni moment żeby spieniężyć swoje aktywa. To nie jest ruch do przodu, żeby zdobyć kasę na nowe pomysły, rozwój, scenariusze, pola eksploatacji itp. To raczej scashowanie biznesu, który prowadzili. Nie wytrzymają tej walki i prędzej czy później zostaną przejęci. Może Canal+ zostanie taką niszą dla filmów bardziej ambitnych czy niskobudżetowych. Mogę się mylić. Allegro w końcu, wbrew wszystkim pofrunęło. Więc może...

No cóż, przeczytałem jeszcze raz swój post i sypiąc głowę popiołem muszę przyznać, że:

Nie mam absolutnie żadnych, ale to najmniejszych wątpliwości co do rzetelności, uczciwości i profesjonalizmu Doradcy lub/i Emitenta i nie mam absolutnie najmniejszego zamiaru składać doniesienia do Prokuratury, KNFu i GPW

Inwestor, czyli Ja 4B, absolutnie nie czuje się oszukany i właściwie nie ma żadnych podstaw, (poza jakąś marną stratą kilku tysięcy złp) aby mieć takie odczucia i nie będzie podejmować żadnych działań ani dochodzić swoich praw, bynajmniej.

Tym bardziej:
- nie ma absolutnie żadnych zastrzeżeń dotyczących Memorandum Inwestycyjnego lub Dokumentu Informacyjnego
- nie ma absolutnie żadnych zastrzeżeń dotyczących trybu realizacji oferty,
- nie może podać żadnych zatajeń informacji o Emitencie lub jego działalności,
- ani tym bardziej przykładów nieuczciwych czy nie daj Boże nieetycznych praktyk Autoryzowanego Doradcy,
- a już na pewno nie potrafi wskazać żadnych przykładów naruszenia Ustawy o Obrocie lub/i Regulaminu

Inwestor jest generalnie szczęśliwy, zarobiony, ma dość i wyjeżdża na zasłużone wakacje.
Jeśli jednak Doradca poczuł, że naruszyłem jego dobra osobiste, no cóż, stawię się na ubitej ziemi (moje dane ma SW) i może być to bardzo interesujące spotkanie dla wszystkich inwestorów Sevenet a także całego rynku NC.
Pozdrawiam
4B

Wychodzi na to , że COA sprzedało kolejnego pustego baniaka na NC i to ona ponosi za to odpowiedzialność. Powinna stracić uprawnienia. Ta spółka to jakaś porażka. Spadek Sevenet po debiucie było decydująca sprawą, poza zwyczajowo mocno zawyżoną ceną, że wycofałem się z wejścia Medicalgorytmics. Nie można tak bezkarnie [***cenzura - niezależnie od rangi problemu zwracam uwagę na kulturę wypowiedzi - moderator***] inwestorów. Ktoś kto wypłaca sobie dywidendę za pieniądze ściągnięte z rynku na rozwój powinien iść do kryminału. Ta sprawa nadaje się do prokuratora i stawia cały ten rynek pod wielkim znakiem zapytania. A co do COA, to sami kręcicie na siebie bicz. Kryzys sprzed 3 lat, upadki banków i funduszy, zawyżone wyceny, fałszowane dane niczego nikogo nie nauczyły. Takie kłamstwa mają krótkie nóżki. Jak dla mnie wiarygodność COA wynosi "0"
4B

Kod:
moderator: przypominam o odpowiedzialności z art. 212 kk z tytułu naruszenia dóbr osobistych poprzez pomawianie - powyższy tekst może być podstawą do dochodzenia swoich praw przez COA jeżeli zarzuty okażą się bezpodstawne i autor nie poprze swojej argumentacji dowodami

Kod:
[mod: usunięto zdanie niezgodne z regulaminem, piszemy o spółce a nie o swoich decyzjach inwestycyjnych]

Spółka jest wyceniona wg. mnie za wysoko jak na te niepewne czasy. Dyskontuje cały hipotetyczny przyszły zysk za następne 2,5 roku. Cena jednostkowa akcji jak na ten rynek także jest za wysoka co ograniczy jej płynność. Nie przeczę, że biznes jest ciekawy i w przeciwieństwie do większości spółek na NC ma ręce i nogi, ale nie wierzę żeby średnioterminowo przyniosła znaczące zyski.
Może się mylę. W każdym razie życzę wszystkim którzy w nią wejdą udanego debiutu i dużych zysków. Będę kibicował.
4b

Też dostałem, ale... Mam coraz więcej wątpliwości. Spółka ciekawa ale wycena na moje oko dość wysoka. Wysoka też cena za jedną akcję co na tym rynku może być dość istotną przeszkodą w utrzymaniu płynności przy dość wysokim poziomie wejścia, itd. Ogólnie drogo jak na ten rynek i niepewne czasy.
No nic, muszę się z tym jeszcze przespać.

Tutaj:
aktienkurs-orderbuch.finanznac...
Na górze w jednej z zakładek masz Borseplatze jak klikniesz to ci się otworzą wszystkie rynki w Niemczech.
Dziś są na zielono:) W środę zaczyna się konferencja Revotara w Cannes. Może są pierwsze wyniki badań II B

Patrząc na to co się ostatnio dzieje- debiut Sevenet - 20%, a przede wszystkim ogólna niewesoła sytuacja - 6 tydzień spadków w Stanach, zastanawiam się czy nie za wysokie. Zakiszenie takiej ilości kasy na ponad miesiąc... Hmmm nikt nie wie jak będzie wyglądała sytuacja na początku sierpnia. Może okazać się że jesteśmy 2000 pkt niżej. I wtedy nieważne, że fajna spółka, z perspektywami, itd. itd. No, ale jeszcze czekam. Może będą chcieli domknąć ofertę trochę drobniejszymi.

Też chyba się nie załapałem. Chyba, że dla drobnych wyślą jeszcze coś w poniedziałek:(

Bruna napisał:
Panowie lukch ma rację.Turcja - Kurdowie,Rosja- Zakalkazie ,Chiny - Tybet ,czy to przeszkadza w robieniu biznesu"
juru_piotr napisał:
Mnie polityka nie interesuje.

Panowie, walnijcie się cegłą w głowę zanim coś napiszecie. Pewnie, że nie przeszkadza w robieniu biznesu. Trzeba tylko wysłać parę dywizji wojska, rozpieprzyć wszystko w drobny mak, rozstrzelać kilka tysięcy niepokornych, zburzyć parę miast, założyć parę obozów koncentracyjnych, przywódców wyrzucić z samolotów do morza, resztę zagazować i jedziemy z naszym biznesem. Qr..wa! Co wy ludzie piszecie za bzdury??? Czy te 100% przyszłego zarobku i frustracja że wam nie rośnie poprzestawiała wam klepki we łbie?

Ja będę próbował, tylko że przeszkodą może być zbyt wysoki dal mnie próg wejścia. Zobaczymy. Czekam na odpowiedź.
Spółka jest ciekawa.

Napisałem, odpisali. Bez problemów.
Zobaczymy jaka będzie cena. Jak na razie zapowiada się chyba ciekawie. A jaka będzie rzeczywistość?

Diglo napisał(a):
do techników :)

Jeśli ktoś zechciał by nakierować mnie jaka literatura lub inne zródła wiedzy moga pomóc mi w zrozumieniu prognozowania kursu (np liczenie najbliższego oporu )

Nie wiem czy to nie jest reklama, ale naprawdę nie mam w tym żadnego interesu. Teraz ukazała się ciekawa książka Curtisa M.Faith "Droga żółwia" o pewnym eksperymencie. Dwóch gości założyło się w 1983 roku, że są w stanie każdego nauczyć spekulacji giełdowych. Dali ogłoszenie do prasy, zrobili selekcję, wybrali 10 osób, przez 2 tygodnie uczyli ich metody spekulacji a potem każdemu dali rachunek inwestycyjny z milionem dolarów (Curtisowi jako najzdolniejszemu 2 bańki). Wszyscy byli giełdowymi ignorantami. W wyniku zastosowania tej metody przez 4 lata uzyskali przeciętną stopę zwrotu na poziomie 80 %. Muszę dodać, że Curtis miał wtedy 19 lat! Zarobił dla sponsorów ok 30 mln dolarów. Po zakończeniu udanego eksperymentu każdy miał zakaz pisania o metodzie przez 20 lat. Potem Curtis napisał książkę. Dodam, że sponsorzy następnego roku wyselekcjonowali drugą grupę. Wtedy szkolenie trwało, uwaga, JEDEN DZIEŃ:) Bardzo ciekawa książka nie tylko o technice i systemach transakcyjnych, AT ale także o psychologii, o problemach z naszym procesem decyzyjnym co osobiście uważam, jest największym problemem dla człowieka próbującego spekulować na giełdzie.
A z tym lasem i grzybami, to nie bardzo rozumiem. To chyba zbyt skomplikowane. Prościej nie można?

Po tych infach dziś Heliocenrtris poszedł na niemieckiej giełdzie kolejne 9,06 %. Sprzdawali akcje po 5,20 a już są po 5,812 eu.
www.finanznachrichten.de/aktie...
A niemieckie prognozy na BMP AG za chwilę będą już nieaktualne, bo na czerwiec przewidywali 1,57 a dziś po zwyżce w Niemczech o ponad 6% już jest 1,534 eu za akcje co daje ok 6,04 zł
www.finanznachrichten.de/aktie...

Tutaj nikt kursu sztucznie nie zaniża. Tu raczej jest obrona żeby kurs nie zleciał na łeb. Takie mam wrażenie. Niestety.

Mieszko napisał:
"Nie wiem, czy dobrze Cię zrozumiałem, ale sugerujesz, że KI ma zamiar pozbyć się części udziałów w KOV, kiedy tylko będzie mogło na tym zarobić. Szczerze wątpię, aby to kiedykolwiek miało miejsce. A na pewno nie w najbliższej dekadzie."
Nie, nie sugeruję tego. Ich pakiet przecież też pójdzie w górę i tyle. Oni jednak inwestują w KOV. Objęli połowę pierwszej emisji, teraz dopuścili KOV do nigeryjskiego toru, czego przecież nie musieli robić, udzielili mu pożyczki (oczywiście na procent) itd. Zastanawiam się tylko czy w interesie KOV (KI) jest żeby teraz cena akcji poszła w górę. Przed emisją. Czy bardzie zależy ,żeby jednak do tego czasu były na tym poziomie. O to mi chodzi.
To zresztą jest ważniejsze niż dywagacje na temat przyszłej wyceny. Tego nie da się zrobić przez proste porównanie. Podobnie można porównywać spółki chemiczne z naszego rynku (Azoty, Ciech, Synthos, Police i Puławy) i też nie da rady.

Wyjaśnijcie mi jedną sprawę. Czy aby utrzymać dalszą kontrolę nad KOV to KI będzie musiał objąć połowę nowej emisji? Czyli nie jest za bardzo w jego interesie, żeby do czasu debiutu w Londynie akcje KOV poszybowały za bardzo do góry. Bo cena akcji nowej emisji będzie jednak w dużym stopniu zależna od dotychczasowych notowań KOV. Niby tych akcji może być wtedy mniej, bo chodzi jednak o te brakujące ok 400 mln. KI może raczej liczyć na to, że po debiucie Londyn właściwie wyceni wartość KOV i wtedy będzie czas na zarobek. Czy w takim razie nie rysuje się perspektywa dalszej, co najmniej półrocznej kiszonki w przedziale 1,6 - 1,9? Może się mylę, ale w najbliższym czasie nie widzę tego w różowych barwach.
Druga sprawa, jeśli po tych dotychczasowych infach kurs nie ruszył, wg. mnie nie ma co liczyć na jakiś nagły strzał. Jeśli już to raczej powolna wspinaczka w którą w każdej chwili można wejść odpuszczając sobie na jakiś czas mrożenie kasy na KOV. Przyznam, że zmęczony jestem tą spółką:(

[quote=rabbit]
Ale może masz rację, Lepiej sprzedać Rosjanom czy Chińczykom niż Polakowi.

Ej, Rabbit, tego nie napisałem. Ale tego właśnie może obawiać się Grad. Że Kulczyk kupi a potem od razu sprzeda Rosjanom albo Chińczykom. Więc jeśli tak, to może lepiej od razu z nimi negocjować? Temat trudny, bo aktywa strategiczne. Ja nie jestem przeciwnikiem Kulczyka, ale faktem jest że co innego obiecywał a co innego zrobił (np. z Browarami) Nie wygenerował żadnej wartości dodanej, tylko wystąpił jako pośrednik.
Jak na razie dziś na zielono. I miejmy nadzieję, że tak pozostanie.

rabbit napisał(a):

Czy na tym wątku był przerabiany temat Lotosu i pana Kulczyka??
Stary artykuł ale może być aktualny.
cytat:
Kto może być zainteresowany Lotosem? Rosyjskie koncerny, a także Kulczyk Investments, który razem z libijskim Tamoilem w marcu zgłaszał chęć kupna gdańskiej spółki.
Źródło biznes.gazetaprawna.pl/artykul...
Kompletnie nie interesuję się Lotosem i może jakieś uzgodnienia są w sprawie sprzedaży.2 mld zł to bardzo dużo na KOV ale z perspektywy czasu Lotos może być całkiem realny.
Skarb Państwa sprzeda Lotos KI a oni wrzucą go do KOV przez spółkę zależną.SP skupi 10% akcji Naszej perełki która będzie miała dostęp do ropy (mam nadzieję) na Ukrainie,chociaż trochę się trafi,Syria,Nigeria i w końcu Brunei.SP będzie miał jakąś kontrolę nad KOV a Lotos dywersyfikacje dostaw ropy.Jest też spółką poszukiwaczą i tutaj też KOV mógł by być partnerem.
Nie piszecie skąd wziąźć pieniądze na taką inwestycję?Na Nigerie też się znalazły.
Tylko proszę nie pisać mi ze mnie pogięło,co najwyżej że jest to nierealne.

Rabbit, chyba jesteś bardzo młody i nie znasz historii polskiej prywatyzacji. Gdyby Grad sprzedał Lotos Kulczykowi mógłby sobie od razu założyć pętlę na szyję. I cała PO również. Cały majątek Kulczyka został zbudowany na prywatyzacji. Nie do końca jasnej i nie do końca wyjaśnionej. Jak to w byłych demoludach i Rosji. Nie spełnił żadnych z obietnic i nie poniósł za to żadnych konsekwencji. Były ważniejsze sprawy:)) To było w stylu: Kup tanio i odsprzedaj drogo komuś zza granicy. Tak było z Tepsą, Browarami...
Nikt rozsądny w tej sytuacji politycznej z Kulczykiem nie zaryzykuje. W tym temacie Kulczyk sam sobie jest winien. A jeszcze jak w tle pojawili się Libijczycy a po drugiej stronie Rosjanie...
PS. Nie wiem dlaczego Moder wycina moje posty. Czy to ma być forum dopieszczania Emitenta? Zero refleksji i wątpliwości? Nie rozumiem.

Też niestety tak to widz, stąd moje wątpliwości. Termin tych wszystkich info nie jest przecież przypadkowy.
I jak się człowiek wczyta, to już wygląda to wszystko mniej ciekawie. Wejście w następną inwestycję z ogromnymi zobowiązaniami właściwie niemożliwymi do realizacji mając rozbabrane trzy inne. I my za to zapłacimy a nie KI. A kurs stoi od roku.

Super! Nadal się cieszę z Waszych osiągnięć:) Może kiedyś i my się ucieszymy.
Rany, Redface, bez urazy...
KOV ma w tej chwili ma kapitalizację mniejszą od Wiedźmina wyprodukowanego za 30 mln. Może zatrudnijcie jednak jakiegoś gościa który wskrzesi tego Łazarza. W dzisiejszym świecie żeby przebić się z informacją i swoim towarem naprawdę potrzebny jest dobry PR i spec od reklamy. To niekoniecznie musi oznaczać ściemnianie i mydlenie oczu. Nie bierz na siebie za dużo. Chyba sam czujesz, że coś w tym temacie u Was szwankuje.
Jak kurs pójdzie w górę o 10 gr i nie spadnie na koniec dnia to chyba trzy dni będę się trzymał płotu:)

Entuzjastom wypada przypomnieć że ciągle jesteśmy 4 grosze poniżej IPO (1,89)
Ale perspektywy....
To wszystko w sumie dość nieprawdopodobne. Po tylu informacjach, rozwoju firmy, realnym wydobyciu gazu, kupionych koncesjach, międzynarodowych partnerach, przyznanej dotacji przez EBOIR ...
Dziwny kraj.
Prośba do wszystkich. Możemy przestać porównywać i odnosić KOV do wiadomej spółki?
To tak jakby porównywać kartkę na mięso z mięsem:)
Trzymam kciuki

Ten raport roczny, jak ktoś napisał wyżej, praktycznie już istnieje i nie wniesie nic szczególnego. Ciekawszy będzie 1 kwartał, a on dopiero bodaj 31 maja.
Zastanawia mnie też, poza tym że EEnergo dokupuje cały czas, dlaczego tak się tym od początku chwalą. Przy każdej kolejnej paczce nie omieszkują o tym zawiadomić wszystkich . Gdyby kupowali dla kogoś, to raczej siedzieliby cicho. Nie muszą się ujawniać. Choć, jak ktoś napisał na innym forum, w Niemczech jest niższy próg tj. 3% a do tego brakuje im już bardzo niewiele (3% to bodaj ok. 525 tys akcji a mają 490 tys) Nie wygląda mi to na zakup dla kogoś. A ta informacja jest raczej zwróceniem uwagi i próbą wpłynięcia na kurs. A kurs po marcowym mini wystrzale raczej stoi.
Z tą kasą na koncie BMPag to prawda, ale w święta przeczytałem cały ten wątek od początku. I ta kasa i to niedowartościowanie i czekanie na strzał pojawiają się niezmiennie od trzech lat. Kolejni napaleni pojawiają się i znikają. Zapewne sieję ziarno niepokoju, ale próbuję zrozumieć sytuację.
No wiadomo, wszyscy czekają na Revotar.

Mam wrażenie, że ten kurs był sztucznie trzymany ze względu na pakiet który posiadało PGNIGE i szukało chętnego. Trzy razy odbijał się od 40 zł i znów wracał na 35. Widać ktoś ustalił cenę wcześniej i pilnował żeby nie pofrunęło ani nie zawaliło się w dół dopóki nie sfinalizują transakcji. To może tłumaczyć tę dziwną dość 2 miesięczną kiszonkę na tym poziomie. Może teraz po zeszłotygodniowej szybkiej sprzedaży całego pakietu po 37 nic już nie stoi na przeszkodzie, żeby pożeglować na północ. To należy się tej mocno niedowartościowanej moim zdaniem spółce.
4b

quark62 napisał(a):
Może poniższy link nie jest na obecny temat jednak cały czas ciekawi mnie dlaczego pan Kulczyk wzbudza taki strach?

www.pb.pl/2/a/2011/04/16/Grad_...

Kulczyk płaci za to co zrobił do tej pory i nie ma chyba zdziwienia. Zarówno przy prywatyzacji tepsy i jak i browarów wystąpił wyłącznie jako pośrednik składając wcześniej zupełnie inne obietnice jak się okazało, bez pokrycia. To nie była czysta prywatyzacja. Na tamte czasy może była ok, ale dziś są inne standardy i ministerstwo słusznie się obawia, że znowu wystąpi wyłącznie w roli pośrednika. Przy browarach deklarował zupełnie coś innego, a potem sprzedał wszystko Millerowi i poszedł po swoje. Z jego punktu widzenia może ok, ale nie dziwię się, że teraz obawiają się powtórki z rozrywki. Na tepsie chyba wszyscy psy wieszają i w dużej mierze zawdzięczamy to Kulczykowi. PIS tersaz tylko czeka na taki poślizg PO. Wiadomo też, że na całość Kulczyk nie ma kasy. A jeśli w tle pojawili się jacy libijczycy... Ministerstwo musi kierować się zarówno interesem ekonomicznym jak i politycznym. Niestety

Obserwując to co się stało w zeszłym tygodniu dochodzę do wniosku, że komuś mocno zależało na obronie kursu i opanowaniu paniki po złym info. Ktoś skupił akcje za 5,5 mln. Ustabilizował kurs po niewielkim spadku. Jeśli to było przemyślane, to był dobry ruch. Kogoś, komu zależało żeby uchronić kurs spółki przed zwałką. Niech każdy odpowie sobie, kto to mógł być. Co mogło się zdarzyć można zobaczyć patrząc na dzisiejsze notowania CityInter. Tymiński zostawił ich samych z tym bajzlem i oszukał kolejny raz.
Wiadomo, że idzie emisja. Czy łatwiej byłoby znaleźć chętnego na KOV, obojętnie gdzie (tu, LSE czy Kanada), w momencie gdy przed chwilą kurs zwalił się na łeb, czy mimo złego infa, kurs nadal trzyma w miarę stabilny poziom?
W sumie mam nadzieję, że tak było. I że KOV, KI i osobiście samemu Kulczykowi zależy żeby było dobrze. To nieźle świadczy o intencjach właściciela i o bliższej czy dalszej przyszłości spółki.
Na obronę zostało właściwe info z Ukrainy i przeszacowanie zasobów. Syria jest potencjałem przyszłościowym z nieodgadnionym terminem realizacji. Brunei zależy wyłącznie od widzimisię nieudolnego AED które też nie ma kasy. Jeśli info z Ukrainy nie będzie jasno i odpowiednio podane i odebrane przez rynek pozytywnie, myślę, że będziemy się osuwali na 1,5 - 1,4 a może nawet niżej w dłuższym okresie w zależności od szerokiego rynku i ogólnego optymizmu, którego coraz mniej, jak widzę po zmniejszającej się na forum ilości wpisów.
Wszystkim sfrustrowanym porównującym do Petrola uświadomię tylko, per analogiam, że KOV po 5 latach poszukiwań kosztuje teraz ok 1 grosz. Po zwyżce na 2 grosze panuje ogólna euforia i rozlega się "Łaaałłł! Pojechaliśmy 50% w górę!!!! Mamy ropę!!!" :))))) Tam idzie 50% emisja i wg. mnie ściema za ściemą żeby ktoś kupił tę makulaturę. To nie inwestowanie, to religia. Pozdrawiam wszystkich.
4B

Pojawienie się informacji o Syrii w dniu dzisiejszym było przecież nieprzypadkowe. Miało zminimalizować skutki raportu. Na Waszym miejscu Redface puściłbym to info jutro, żeby przykryć pozornie niekorzystny raport. Ja zawsze najpierw wolałem otrzymać złą wiadomość niż dobrą. Brakuje Wam jednak dobrego PR. (Pozdro dla P. Moniki)
Jestem z branży artystycznej. Podam przykład. Doda śpiewa marnie. Nie jest wybitną solistką. Nikt nie potrafi zanucić nawet jednego jej utworu. Śpiewa gorzej niż połowa szarpidrutów w tym kraju. Bądźmy szczerzy. Beczy jak koza. Ale inteligencją, sprytem, bezczelnością, kreatywnością wypromowała siebie jako najbardziej rozpoznawalną markę w Polsce. I najdroższą. Jeśli chodzi o śpiewanie mogłaby buty czyścić Ewie Bem, Geppert, Nosowskiej itd. Ale wszystkie te wspaniałe wokalistki nie zarobiły razem przez 10 lat tyle ile ona przez rok. I nie chodzi mi jednorazowe strzały jak na Petrolu. Chodzi o wizerunek firmy która ma jakieś wyniki, coś znajduje, wydobywa, ma przychody. O oderwanie KOV-a od niezdrowego współzawodnictwa z Petrolem w którym przegrywa. Nie wiem dlaczego. Ale przegrywa. Niestety. I my wszyscy. Pana Szef także. Mam nadzieję, że do czasu.
A poza tym, bardzo cenię sobie Pana obecność tutaj. I proszę się nie zrażać krytyką. Taką zajął pan pozycję.

Tu masz wszystkie surowce. Kauczuk - rubber
www.indexmundi.com/commodities...

Chwytacie się jakichś racjonalnych argumentów. A w tej chwili nie ma takich. Wyobraźcie sobie, że lecicie samolotem przez Atlantyk i wpadacie w dziurę powietrzną. I spadacie. Silniki pracują, samolot jest niezły, na pokładzie sama śmietanka, opony Goodyear, elektryka, automatyka i czujnki na sralniki tylko tak się zdarzyło, że akurat przefrunął Czarny Łabędź i samolot znalazł się w próżni. I spada. Szukanie racjonalnych argumentów KIEDY przestanie spadać i się zatrzyma jest nielogiczne. Wtedy kiedy się zatrzyma. A może się nie zatrzymać.
W 2008 -09 roku też wszyscy produkowali, nie był trzęsienia ziemi, wyniki były ok, a wszystko leciało na mordę. A potem się podniosło. Taka karma. Jak ludzie wychodzą z akcji to nic nie pomoże. Chronią swoją kasę. Na każdym wątku czytam, że "przecież Milki nie robi jogurtów dla Japonii więc dlaczego spadamy" "Węgiel przyda się Japonii" oraz kafelki z Cersanitu na odbudowę rozwalonych domów..
Spadamy BO NIKT NIE CHCE KUPOWAĆ AKCJI. I tyle. Jak zechcą, to podrośniemy, o ile nie zmądrzejemy w międzyczasie, nie wywalimy wcześniej i staniemy z boku, żeby przeczekać tę zwałę. Pytanie, kiedy wejść. Może już jutro? A może za tydzień.

Informacje
Stopień: Oswojony
Ostatnia wizyta: 11 stycznia 2021 11:47:13
Liczba wpisów: 46
[0,01% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,435 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +151,47% +30 293,47 zł 50 293,47 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d