pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Kris59

Kris59

Ostatnie 10 wpisów
Nie mówie,ze spadną poniżej ceny emisyjnej ale jest duże pole manewru między piątkową ceną giełdową 324 zł a ceną max. 260 zł.Na pewno po uwolnieniu na rynku 1,4 mln akcji i zwiekszeniu FF przynajmniej przez jakis czas nie zobaczymy tendencji wzrostowej a raczej spadkową.

Sam nie wiem czy wejśc. Mam spore wątpliwości.Kurs w piatek wystrzelił w górę aż o blisko 12% przy symbolicznych obrotach jak zwykle.Dla mnie to niezrozumiałe. Już za kilka dni można będzie kupić po max 260 zł a potem duzy FF na rynku bo ponad 1,4 mln akcji w obrocie i duże prawdopodobieństwo mocnego spadku kursu.
Wydajemi się,że aktualny kurs jest sztucznie windowany pod emisję aby zachęcić do zakupu. Zastanawiam się ale raczej sobie odpuszczę i ewe. pomysle o kupnie po debiucie.Może robię bład ale nie mam jakoś przekonania.

No to już po ofercie. Canal+ zrezygnował z oferty publicznej akcji i zwróci nam srodki w ciągu 7 dni.Widać nie było chetnych na akcje wśród instytucji lub nie dogadali się co do ceny.

Czy rzeczywiście będzie to udana inwestycja??? Fundusze dość sceptycznie podchodzą do oferty spółki. Oby to nie będzie tak jak teraz z GetBackiem gdzie mamy "fontanne" spadkow zamiast...perełki wierzytelności.

Czy ktos tu jeszcze zaglada ? Bo ciekawie się dzieje z Eurocentem i jego upadłoscią? Może ktoś posiadający obligacje napisze aby wymienić się opiniami?

A teraz informacja z ostatniej chwili.Zawężono wg Bloomberga przedział cenowy do 36-38 zł/a czyli zakup robi się coraz mniej interesujący. Widzę,że pażerni wlasciciele chca wycisnąc z Playa jak najwięcej i nie patrzą na mało atrakcyjne wskaźniki spółki. Im wyższa cena tym mniejsze będzie zainteresowanie na debiucie. No i teraz zaczynam się zastanawiać nad zapisem bo przy cenie 34 zł/a mogło być interesujaco a teraz zaczyna być coraz drożej.

mrk


Wspominasz dawne dobre czasy kiedy giełda kojarzyła sie ludziom z sowitymi zarobkami. Wielu potraciło sporo kasy, rozmontowano OFE, brak kapitału i nasza giełda...dogorywa. W tych trudnych warunkach rynkowych redukcja 60-70% to jest jednak coś.
Sądze,że dla indywidualnych zapisujących się w 2-gim terminie czyli teraz może dojśc nawet do 75-80%.
Ciekawe jest jednak coś innego. Czy znajdzie sie potencjał zakupowy na debiucie i czy zadebiutujemy na zielono???
Fajnie gdyby cenę ustalono na poziomie 34 zl/a więc może i zagranica by się jeszcze zmobilizowała.

Informacja o kontroli US została też podana w prospekcie więc nie jest to jakis "oszałamiajacy" news.
Redukcja wśród indywidualnych szykuje się wysoka ale też popyt zagranicy przy cenie minimalnej tj. 34 zł/a też robi wrażenie.
No i teraz pytanie. Zapisać się czy nie i grać pod debiut?

Nie podałeś pełnej informacji o zapisach.
O ile wiarygodna jest informacja PAP Biznes ( a chyba jest) to ważniejsze jest to,że przy cenie 34 zł/a instytucje ( głownie zagranica) zgłosiła popyt na akcje przekraczajacy 1,7-krotnośc oferowanej puli akcji. Czyli może być popyt na debiucie.
Teraz się zastanawiam nad zapisem bo wcześniej raczej byłem przeciwny. Może warto by wpadło parę zlotych bo debiut powinien być chyba na zielono.

Czy GetBack urósł przez przejęcia czy nie i tak jest ciekawszą propozycją od Playa.
W każdym razie ma potencjał wzrostowy a Play to... stagnacja jeśli nie...recesja. Właściciele już nie raz próbowali go sprzedać ale bezskutecznie więc pozostała im już tylko giełda.

Informacje
Stopień: Obeznany
Dołączył: 19 lutego 2013
Ostatnia wizyta: 23 listopada 2020 19:43:43
Liczba wpisów: 68
[0,02% wszystkich postów / 0,02 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,470 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +130,03% +26 005,35 zł 46 005,35 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d