pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

stanislove

stanislove

Ostatnie 10 wpisów
WatchDog napisał(a):
ax2+bx+c to jest parabola, a ja proszę o przestrzeganie regulaminu i trzymanie się faktów

Jeżeli już, to powyższe to jest funkcja kwadratowa, której wykresem jest parabola. A parabola posiada w języku polskim również inne znaczenia. Szczególnie zawiera w sobie symbole, gdzie to u mnie ścinanie łbów odnosi się do utraty stołków i stanowisk.

A co do faktów, to te są takie, że w komunikatach są kłamstwa. A Twój argument z mową ciała byłby nawet zabawny, gdyby nie to, że poszło o przelewy pieniędzy do US(fakt), o których powinno się informować.

Gorszy wynik, czy nakaz zapłaty podatku nie jest zaskoczeniem. Zaskoczeniem jest, że podaje się informację o zakończeniu kontroli, która nie rodzi konsekwencji podatkowych. A następnie w raporcie umieszcza się wynik tej kontroli jako najbardziej obciążający element. To za przeproszeniem, co to jest?

Aktualne oświadczenie Pani Weiss, jest w jej stylu, czyli opowiadanie bajek i próby robienia PR. Niestety kłamiąc traci się zaufanie. Całkowita utrata zaufania do ABC jest widoczna w wycenie rynkowej spółki.

Z resztą o to samo będzie pytać SII. Nie o kondycję spółki tylko o kłamstwa. Stąd też pojawia się KNF.

Moja wypowiedź jest całkowicie pozbawiona emocji.

Stwierdzam fakt: aktualny stan rzeczy jest tylko i wyłącznie winą fatalnej polityki informacyjnej zarządu, kłamstw i całkowitej utraty zaufania do spółki w związku z tymi kłamstwami.

Założyłem, że nie jest to forum bankiera i odbiorcy będą wiedzieć, co to jest parabola i chodzi o usunięcie Pani Weiss ze stanowiska, a nie fizyczne ścięcia łba. Przepraszam, że przeceniłem.

Wygląda, że 1 PLN będzie istotnym wsparciem.

Pomyśleć, że to wszystko wina zarządu i oszukańczej polityki informacyjne. Łeb prezesowej powinien być za to ścięty.

Kiepsko to wygląda. Ten raport podważa całkowicie zaufanie do spółki. Wyniki mizerne, nawet biorąc pod uwagę zdarzenia jednorazowe.

Próbują sprzątać bajzel i czyścić przeszłość, ale trudno im zaufać, gdy informacje i zdarzenia są różnie traktowane w zależności od aktualnych potrzeb.

W poniedziałek poleje się krew.

Ale za to liczba akcji własnych się zgadza, hue hue hue...

alder74 napisał(a):
Cytat:
Zabezpieczonym wierzycielom [...] GetBack miałby zaproponować umorzenie części wierzytelności na zasadach tożsamych z obowiązującymi właścicieli niezabezpieczonych obligacji spółki. Zabezpieczeni wierzyciele mieliby się też zgodzić na częściową konwersję wierzytelności na akcje

obligacje.pl/pl/a/rada-wierzyc...

Jak RW to sobie wyobraża?

Jeżeli konwersja, to znaczy kontynuacja działalności i nie sprzedają portfeli. Skąd wtedy pieniądze choćby na pierwszą transzę spłaty? Skąd Getback weźmie pieniądze na bieżącą działalność?

Bardzo optymistyczne wydaje mi się podejście RW. Zakłada konwersję części długu na akcje, redukcję długu z własnej woli przez banki, kontynuację działalności ze znacznymi dochodami by starczyło na zakup nowych portfeli (bo inaczej skąd dochody przez następne 8 lat?) i jednoczesną obsługę zadłużenia oraz utrzymanie własnej działalności.

Czyli de facto zakładają, że znajdą się na rynku banki, które będą Getback pożyczać pieniądze i finansować działaność, podejmując znaczne ryzyko, i to zaraz po tym, jak zgodziły się na umorzenie własnego długu? A może po prostu jeszcze trochę obligacji puścić na rynek i tą niedoszłą emisję akcji zrobić?

Wygląda to trochę jak marzenia ściętej głowy.

1ketjoW napisał(a):

Pytanie więc jakie stawiam. W co gra Getback. Wydaje się, że nie zależy właścicielowi na odwieszeniu notowań z jakiegoś powodu. Pewno zdają sobie sprawę, że cena akcji spadłaby na pysk. Zapewne próbują sprzedać swój pakiet bez wyceny rynkowej. Poczekamy więc na to wygląda na odwieszenie notowań tej spółki jeszcze trochę

Trwa licytacja aktywów, banki i inni wierzyciele ustalają jak pieniądze zostaną rozdzielone i finito.

Notowania nie będą odwieszone, o czym pisałem już dawno. Za dużo przekrętów, by KNF w to weszło, raport może i kiedyś będzie, ale to bez znaczenia. W tej chwili nawet odwieszenie nie spowodowałoby, że uda się te akcje sprzedać.

Podałem ci weryfikowalne źródła w postaci raportów oraz przedstawiłem obowiązuje prawo, które jednoznacznie stanowi, że w przypadku zmiany posiadania musiałaby ta informacja być przekazana w postaci raportu bieżąco, co miejsca nie miało.

Powyższe jednoznacznie implikuje, że spółka nadal posiada tyle akcji, ile posiadała przy okazji ostatniego raportu.

Chyba, że założymy, że jednak łamie ona prawo i sprzedaje akcje po cichu licząc na to, że nikt nie zauważy (oczywiście sypie te akcje, by obniżyć kurs, by główny akcjonariusz MCI wykupił spółkę z giełdy za bezcen i ogolił przy okazji wszystkich drobnych inwestorów). A tu masz ci babo placek! Użytkownik forum ze stockwatcha przyłapał giełdową korporacje na oszustwie! Przyznasz, że jakbyś stał z boku i kto inny by pisał to, co ty piszesz, to uznałbyś to za teorie spiskowe.

Niepotrzebnie zaczynasz snuć teorie spiskowe.

Spółka ma obowiązek poinformować, w postaci raportu bieżącego, o każdej transakcji wykonanej przez siebie lub spółkę zależną na wyemitowanych przez siebie papierach wartościowych.

Tzn. ABC jest w posiadaniu 2,13% akcji własnych.

AsGBK napisał(a):

W odpowiedzi na Twoje pytanie – Jak to niby ma działać ta zdrowa i chora część.
[...]
Z wypowiedzi Pana Prezesa wynika, że właśnie taki jest plan - wydzielić ZCP i sprzedać inwestorowi. Inwestor jest zainteresowany tylko tą zdrową częścią bez zobowiązań.

Czyli z perspektywy wierzyciela GetBack to nie mityczny inwestor sensu stricte, tylko sprzedaż całości aktywów w celu zaspokojenia wierzycieli.

Nastąpiło takie pomieszanie pojęć, że mówi się o inwestorze w spółkę, podczas gdy to po prostu jej likwidacja i upłynnienie majątku.

Dziękuję za wyjaśnienie.

Wg ostatniego sprawozdania za Q1 MCI posiadało na dzień 31.05.2018 60,72% akcji spółki.

W tym sprawozdaniu brak informacji na temat liczby akcji własnych w posiadaniu ABC.

Ostatnia taka informacja pochodzi ze sprawozdania skonsolidowanego za 2017 i na dzień 31.12.2017 ABC miało 2,13% akcji.

Od tamtej pory nie było żadnych informacji na temat zmian w tej materii, więc prawdopodobnie nic się nie zmieniło.

Informacje
Stopień: Ośmielony
Ostatnia wizyta: 6 października 2018 07:55:21
Liczba wpisów: 15
[0,00% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,367 sek.

AD.bx ad3a
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d