pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

klewicki

klewicki

Ostatnie 10 wpisów
Volkswagen ogranicza produkcję i zatrudnienie w Rosji
Cytat:
Koncern Volkswagen jest gotowy do zmniejszenia produkcji i oferuje dobrowolne umowy rozwiązujące dla pracowników w jego rosyjskiej fabryce w Kałudze. Wszystko przez znaczący spadek popytu u naszego wschodniego sąsiada, donosi Bloomberg.
link

No to Boryszew pewnie też.

O i mamy też nieciekawe wieści z Krezusa Blokada rachunków papierów wartościowych Emitenta

Jakaś większa sprawa się szykuje?

KNF: Manipulowano kursem Alchemii

Może te dziwne ruchy na BRS to też działania w podobnym stylu?

Zmiana prezesa w Hawe, odszedł zaufany człowiek M. Falenty Piotr Kubaszewski. Nowym prezesem został Paweł Sobków, może czas na jakieś konkrety odnośnie sprzedaży pakietu akcji głównego akcjonariusza.

Oświadczenie Zarządu w sprawie spadku kursu akcji

Cytat:
Zarząd HAWE S.A. oświadcza, że według jego najlepszej wiedzy, nie doszło w Grupie Kapitałowej HAWE do zdarzeń, które uzasadniałyby znaczący spadek kursu akcji Spółki. Zarząd Spółki nie widzi żadnych przesłanek, które wyjaśniałyby obniżenie rynkowej wyceny Spółki. Obserwowaną przecenę traktuje wyłączenie jako ruchy spekulacyjne mające krótkotrwały charakter.

Według najlepszej wiedzy Zarządu Spółki nie wystąpiły żadne zdarzenia, które mogłyby stanowić zagrożenie dla sytuacji finansowej którejkolwiek ze spółek Grupy Kapitałowej HAWE. Zarząd HAWE S.A. zapewnia, że sytuacja Grupy jest stabilna, a Grupa wciąż się rozwija. Pod koniec 2014 r. HAWE Telekom Sp. z o.o. podpisała kolejną znaczącą umowę na leasing finansowy infrastruktury telekomunikacyjnej tym razem z T-Mobile. Zarząd podejmuje działania zmierzające do zawarcia kolejnych znaczących umów handlowych z największymi operatorami telekomunikacyjnymi i kablowymi, o czym Grupa będzie informowała w kolejnych raportach. Grupa z powodzeniem realizuje projekty związane z budową szerokopasmowej sieci regionalnej w woj. warmińsko-mazurskim oraz woj. podkarpackim, a projekty te osiągają kolejne kamienie milowe. Potwierdzeniem dobrej kondycji Spółki są jej solidne wyniki finansowe. Skonsolidowane przychody Grupy w I-III kwartale wyniosły 202,85 mln zł, zysk operacyjny 25,46 mln zł, a zysk netto 20,37 mln zł.

Zarząd HAWE S.A. chciałby również podkreślić, że w Grupie prowadzona jest otwarta polityka informacyjna, której celem jest jak najlepsze informowanie inwestorów o sytuacji Grupy. Wyrazem tego są regularne kontakty z inwestorami indywidualnymi. W niniejszym krótkim oświadczeniu Zarząd HAWE S.A. chciał podkreślić brak czynników o charakterze fundamentalnym, które mogłyby tłumaczyć spadek kursu akcji i w ocenie Zarządu może mieć on jedynie charakter przejściowy.

http://hawesa.pl/?p=3027


Zapowiedź rekomendacji

Analitycy DM BZ WBK w raporcie z 12 listopada 2014 r. rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla następujących spółek: BOS BANK (KUPUJ, Cena Docelowa 49,10zł), BYTOM (KUPUJ, 2,00zł), ELEMENTAL HOLDING (KUPUJ, 3,90zł), ERBUD (TRZYMAJ, 29,60zł), FORTE (KUPUJ, 67,60zł), GINO ROSSI (KUPUJ, 4,00zł), GRAJEWO (KUPUJ, 35,50zł), HAWE (KUPUJ, 4,40zł).

ciekawe

Grupa Hawe uczestniczy w 4 przetargach szerokopasmowych o wart. 150 mln zł
Cytat:

Spółki z grupy Hawe są zaangażowane w cztery postępowania dotyczące wyboru operatorów infrastruktury, którzy będą zarządzać Regionalnymi Sieciami Szerokopasmowymi. Oceniamy ich potencjalną wartość na ponad 150 mln zł brutto. W naszej ocenie, mamy duże szanse na sukces" - powiedział ISBnews Kubaszewski.

Te projekty, których łączna wartość wynosi 627 mln zł są realizowane terminowo" - powiedział Kubaszewski. W województwie warmińsko-mazurskim potwierdzone i odebrane zadania w projekcie na dzień 2 października 2014 r. stanowią już 31,78% wartości kontraktu w zakresie relacji i węzłów sieci. Do stycznia 2015 roku przewidywane jest osiągnięcie kamienia milowego 60% realizacji projektu, a zakończenie fazy projektowania i budowy jest planowane na wrzesień 2015 r. Wykonanie tego drugiego kamienia milowego oznacza płatność na rzecz wykonawcy na poziomie ok. 93 mln zł.


Piotr Kubaszewski objął stanowisko prezesa Hawe w połowie września.

"W ciągu miesiąca, po uzyskaniu aprobaty rady nadzorczej, przedstawimy dokładnie naszą strategię i plany" - zadeklarował prezes.
finanse.wp.pl/kat,1040357,titl...

VW być może będzie zwalniał w Rosji, póki co wstrzymują produkcję na 2 tyg.
A miał być taki obiecujący rynek.
Cytat:
Załamanie na rynku motoryzacyjnym w Rosji

W sierpniu Rosjanie kupili o 26 proc. nowych aut mniej niż przed rokiem. Fabryki aut wstrzymują produkcję i zwalniają pracowników.

Od poniedziałku na dwa tygodnie montaż samochodów wstrzymała fabryka Volkswagena w Kałudze w pobliżu Moskwy. Niemiecki koncern nie wykluczył też zwolnień pracowników, tłumacząc te posunięcia spadkiem sprzedaży nowych samochodów w Rosji.
wyborcza.biz/biznes/1,100896,1...

No to czekamy na kwotę, za jaką sprzedano Hawe
Cytat:
Czyli nie porzuca Pan biznesu?

Na razie będę rentierem. Z sukcesem wychodzę ze spółek. Na przełomie lipca i sierpnia będę mógł ogłosić, co stanie się z moimi udziałami w spółce Hawe. Umowa sprzedaży jest już podpisana, teraz czekamy na wykonanie zobowiązań przez kupującego i zamkniemy temat. Na obecną chwilę nic więcej nie mogę powiedzieć.
link

Wszystko zostaje w rodzinie blah5

Cytat:
Hutnicza spółka objęła 15 mln nowych akcji Boryszewa po 5,5 zł, czyli za 82,5 mln zł. W czerwcu WZA Boryszewa uchwaliło emisję 20 mln papierów. Obie spółki kontroluje jeden z najbogatszych Polaków, Roman Karkosik.

To nie pierwsza transakcja wewnątrz grupy. Jesienią zeszłego roku Impexmetal kupił 10,4 mln akcji Alchemii. Kupował też systematycznie akcje głównego udziałowca, Boryszewa, w ramach... skupu akcji własnych tej spółki.
www.parkiet.com/artykul/7,1382...

Może stać się balastem, jeśli okaże się winny w aferze podsłuchowej i/lub innych.

Jest i potwierdzenie
Cytat:
Marek Falenta chce do końca lipca sprzedać wszystkie posiadane akcje giełdowej spółki Hawe - poinformował Falenta w oświadczeniu prasowym, potwierdzając wcześniejsze nieoficjalne informacje PAP.


biznes.pap.pl/pl/news/listings...

Problem w tym, że akcjonariusze Boryszewa ciągle na "coś" czekają.

Po co prowadzą skup, skoro robią kolejną emisję akcji?

Dziś KNF cofnął IDMSA zgodę na działalność maklerską, a w 2011 r. prezes na pytanie o potencjalne bankructwo za 2-3 lata zareagował śmiechem


Złożenie wniosku o upadłość z możliwością zawarcia układu. Dziwi mnie, że dopiero teraz.
gpwinfostrefa.pl/GPWIS2/pl/rep...

Panie Rzeczniku, ponownie pisze pan
Cytat:
Co do pozostałych kwestii poruszonych tutaj - nie mam niestety żadnych informacji, oprócz tego, że o wywiadzie z przedstawicielami StockWatch rozmawialiśmy jeszcze w marcu. Może uda się wrócić do tego pomysłu.


Proszę być bardziej zdecydowanym, zamiast gdybać o możliwości kontaktu. Skoro obie strony strony wyrażają chęć, to w czym problem? To już naprawdę robi się żenujące.

Emisja akcji w Mediatelu uchwalona, jednak Hawe i Magna Polonia dogadali się.

Cytat:

Obradujący dziś akcjonariusze Mediatela zagłosowali jednomyślnie i uchwalili emisję akcji, którymi hurtownik zapłaci za udziały w Hawe Telekom.

Zgodnie z decyzją akcjonariuszy (główni to Hawe i Magna Polonia) Mediatel przeprowadzi dwie emisje: serii M oraz N. Pierwszą obejmie w całości Hawe w zamian za aport 100 procent udziałów w spółce Hawe Telekom. Druga emisja jest realizowana w celu pozyskania środków finansowych przeznaczonych na realizację projektu FTTH (budowy światłowodowej infrastruktury ostatniej mili).

Cenę emisyjną jednego waloru serii M Mediatela ustalono na 86 gr., a ich liczbę na 621,4 mln, co oznacza, że Hawe Telekom zostało wycenione w tej transakcji na 534,4 mln zł.

Obecnie Hawe kontroluje blisko 66 proc. akcji Mediatela. Po objęciu akcji serii M ten udział wzrośnie do ponad 98 proc. Ponieważ intencją grupy kierowanej przez Krzysztofa Witonia jest pozostawienie Mediatel na GPW musi zmniejszyć w nim zaangażowanie do wymaganego progu około 75 proc..

Wcześniej zarząd Hawe deklarował, że odbędzie się to w drodze sprzedaży części akcji. Dziś poinformowano, że hurtownik przeprowadzi kolejną emisję - akcji serii N.

"Dzięki niej Mediatel zapewni sobie wymagany przez GPW free float oraz pozyska środki na realizację Projektu FTTH" - czytamy w informacji prasowej.

Zgodnie z uchwałą zgromadzenia, Mediatel miałby wyemitować 200 mln nowych akcji z wyłączeniem prawa poboru. Sugerowanej ceny tych papierów nie podano.
www.parkiet.com/artykul/7,1369...

Niekorzystne rozstrzygnięcie dla Midasa

Cytat:
Dzisiejsza decyzja NSA potwierdza że Urząd powinien unieważnić przetarg w całości i powtórzyć go jeszcze raz

Centertel zapowiadał, że w radzie utraty częstotliwości będzie domagał się odszkodowania do skarbu państwa

Wg prawników spółki Midas będą jeszcze korzystać z przyznanych im częstotliwości, ale jak długo będzie to zależeć od decyzji Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Decyzji tej nikt nie spodziewa się szybko.
UKE-przegral-sprawe-o-pasmo-LTE-Solorza-Zaka

Z grubsza licząc stopa zwrotu w ciągu miesiąca

Hutmen -8,20%
Impexmetal -20,50%
Boryszew -19,80%
Skotan -29,50%
Krezus -56%
Alchemia -5,50%

Stary prezes wraca puke_l
Cytat:

Zarząd PBG S.A. w upadłości układowej (dalej "PBG", "Spółka"), informuje, że w dniu 24 kwietnia 2014 roku Przewodniczący Rady Nadzorczej Jerzy Wiśniewski, złożył podczas posiedzenia Rady Nadzorczej Spółki PBG, rezygnację z pełnienia funkcji w Radzie Nadzorczej Spółki.

W związku z przyjęciem złożonej rezygnacji, Rada Nadzorcza Spółki składa się z sześciu członków.

W konsekwencji powyższego, Rada Nadzorcza podjęła, w zakresie zmian w Zarządzie, następujące wchodzące z dniem dzisiejszym w życie uchwały:

1) W przedmiocie zmiany funkcji Pana Pawła Mortasa, z Prezesa Zarządu na Wiceprezesa Zarządu;
2) W przedmiocie powołania w skład Zarządu Pana Jerzego Wiśniewskiego i powierzenia funkcji Prezesa Zarządu.
gpwinfostrefa.pl/GPWIS2/pl/rep...

Skoro wierzyciele TPC dostaną 3.8% akcji BRS, to obawiam się, że może to stanowić spore źródło podaży akcji na rynku w niedalekiej przyszłości.

Cytat:

Dodatkowo strony uzgodniły przejęcie przez Grupę Boryszew od dotychczasowych Udziałowców zadłużenia odsetkowego TPC o wartości 9 mln euro (tj. równowartość 37.771.200 złotych, przeliczona według średniego kursu, ogłoszonego przez Narodowy Bank Polski, w dniu 17 kwietnia 2014) w zamian za posiadane przez Grupę Boryszew akcje własne. W wyniku rozliczenia tej transakcji dotychczasowi wierzyciele TPC staną się akcjonariuszami Boryszew S.A. posiadającymi łącznie około 3,80% akcji Boryszew SA.

tack napisał(a):
Moim zdaniem ten problem nazywa się Falenta ?


Otóż Falenta mówi, że traktuje Hawe jako inwestycję długoterminową i nie zamierza sprzedawać akcji.

Cytat:
Marek Falenta, wiodący akcjonariusz Hawe, nie planuje wyjścia z tej inwestycji, a spółkę traktuje jako inwestycję długoterminową

"Transakcje zakupu akcji Netii oraz wezwanie na akcje ATM pośrednio zwiększą i tak duże zainteresowanie inwestorów strategicznych Hawe. Natomiast ja na dzisiaj nie jestem zainteresowany wyjściem z tej inwestycji i dalej traktuję ją jako długoterminową. Gdyby któryś z inwestorów chciał dołączyć do spółki, musiałby skupić akcje z rynku" - powiedział ISBnews Falenta.

"Hawe pokazało bardzo dobre wyniki. Spółka nie tylko znacznie pokazała rekordowy zysk na poziomie netto, ale bardzo wyraźnie poprawiła cash flow i pokazała, że jest w stanie generować dużą ilość gotówki. Myślę, że ten pozytywny trend będzie kontynuowany również w 2014 r." – dodał inwestor.
biznes.pl/rynki/gielda/agencyj...


Hutmen zrobił odpis na 31 mln zł, nie było to ujęte w raportach z cztery kwartały i w tym przypadku raport roczny ma się znacząco różnić. Ale czy będzie miało to wpływ na raport roczny BRS?


Boryszew chce kupić kolejną firmę z długami puke_l Znowu będą restrukturyzować i obiecywać, że za kilka lat będą z tego zyski?

Cytat:
Spółka podpisała List intencyjny z Udziałowcami Spółki Tensho Poland Corporation Spółka z o.o. z siedzibą w Ostaszewie (TPC), tj. Mitsui & Co. Limited, Tokio, Japan, Mitsui & Co. Deutschland, Düsseldorf, Germany, Tensho Electic Industries Co. Ltd., Tokio, Japan, Sanko Corp. Ltd., Tokio, Japan, w sprawie nabycia 80% udziałów Spółki.

Przedmiotem Listu jest określenie zasad sprzedaży przez dotychczasowych udziałowców spółki TPC na rzecz Boryszew S.A. 136.000 udziałów o wartości nominalnej 500 złotych każdy i łącznej wartości nominalnej 68.000.000 złotych, stanowiących 80% kapitału zakładowego (z opcją zakupu pozostałych 34.000 udziałów stanowiących 20% kapitału zakładowego). Transakcja obejmuje zakup 80% udziałów za kwotę 1,6 mln euro oraz przejęcie przez Boryszew SA zadłużenia odsetkowego TPC za kwotę 9 mln euro, co razem stanowi 10,6 mln euro.

gpwinfostrefa.pl/GPWIS2/pl/rep...

Rekomendacja KALLIWODA z ceną docelową 5.80 zł. 2013 r. wypadł trochę lepiej niż szacowali, ale czy w tym roku uda się osiągnąć 400 mln przychodu?


kliknij, aby powiększyć

Parkiet (05.03) publikuje krótką rozmowę z prezesem Witoniem, kolejny raz potwierdza, że wynik za 2013 będzie rekordowy, więc tutaj raczej nie ma się czego obawiać.
Wyjaśnia też sprawę sprzedaży 400 tys. akcji przez Piotra Mazurkiewicza (Petrenams)
Cytat:
"Petrenams nie sprzedawał akcji Hawe kierując się niekorzystnymi prognozami firmy czy też w przewidywaniu czarnego scenariusza dla działań biznesowych, które Hawe prowadzi. Po prostu skorzystałem z ofert funduszu, który kieruje się własnymi planami."

No i na koniec, umowa z PIR opóźni się o kilka tygodni.

Trochę szerzej o sprzedaży akcji: www.rp.pl/artykul/439825,10915...

Hawe przyspieszyło raport roczny na 11. marca, niespodzianek nie powinno być i pewnie zgodnie z zapowiedzią prezesa będzie to rekordowy rok dla Hawe.

Jednocześnie cypryjski PETRENAMS sprzedał pakiet 400 tys. akcji i zszedł poniżej progu 5%

To nie uszczypliwości tylko fakt. Wynik kwartalny wygląda bardzo kiepsko w porównaniu do tego, jak to widział prezes Szeliga jakiś czas temu.
Dzisiejsza konferencja to też wielkie obietnice, a po sesji - bum
gpwinfostrefa.pl/GPWIS2/pl/rep...
główny akcjonariusz sprzedał trochę akcji... no a mają być gigantyczne zyski przecież.Prezes Szeliga znowu czaruje
forsal.pl/artykuly/780708,bory...
Cytat:

Boryszew spodziewa się 2-cyfrowego skokowego wzrostu zysku w 2014 r.
- od takiej bazy to chyba nie powinno być trudne

Cytat:
Nad strategią wciąż pracujemy, w międzyczasie zmienił się skład rady nadzorczej. Pierwotnie zakładałem, że to będzie do końca pierwszego kwartału, ale to się przesunie, niestety, na drugi kwartał
- w Parkiecie z 06.02 udzielił wywiadu i był pewien, że ogłoszenie strategii nastąpi na początku marca... a dwa tygodnie później okazuje się, że nastąpi to w drugim kwartale, bo nie są gotowi. Czy oni tę strategię piszą na kolanie w przerwach na lunch? Pan prezes chyba nie do końca panuje nad sytuacją.

@Kinvest Ot, cały Boryszew... odkąd odeszła prezes Iwanejko z dotrzymywaniem terminów coraz gorzej. Za to dużo obiercują Angel

Czy pan rzecznik może odnieść się do poniższego stwierdzenia?
Cytat:
Zdaniem analityków DM mBanku wyniki Boryszewa były gorsze od oczekiwań, m.in. za sprawą niższych zysków w segmencie motoryzacyjnym. Niższy zysk EBITDA grupy może oznaczać, że Boryszew przekroczył kowenanty umów kredytowych.

www.gpwinfostrefa.pl/GPWIS2/pl...

Wyniki rozczarowujące

Cytat:
Boryszew wypracował w czwartym kwartale 2013 roku 0,9 mln zł zysku netto łącznie z działalności kontynuowanej oraz zaniechanej. Przychody grupy spadły w tym okresie do 1,147 mld zł z 1,163 mld zł rok wcześniej - podał Boryszew w raporcie.

Grupa miała w czwartym kwartale 1,9 mln zł straty netto z działalności kontynuowanej, oraz 18,2 mln zł zysku z działalności zaniechanej, z czego tylko niecałe 3 mln zł przypadało właścicielom jednostki dominującej.

www.gpwinfostrefa.pl/GPWIS2/pl...

@Kinvest Wydania Parkietu na kolejny dzień dostępne są od 20:00 dnia wcześniejszego / info na stronie gazety.


Co do samego BRS

Cytat:
Na początku przyszłego miesiąca rada nadzorcza Boryszewa spotka się pierwszy raz w nowym składzie, zmodyfikowanym podczas walnego zgromadzenia akcjonariuszy 17 lutego.

Z powodu roszad personalnych prawdopodobnie opóźni się przyjęcie nowej wieloletniej strategii kontrolowanego przez Romana Karkosika przemysłowego koncernu. Prezes Piotr Szeliga mówił wcześniej, że niewykluczone jest przyjęcie strategii w marcu.
www.parkiet.com/artykul/7,1362...

Jutrzejszy Parkiet (wyd. z 25.02 strona 4) donosi, że rozmowy nad nową strategią opóźnią się w związku ze zmianami w radzie nadzorczej.
Pytanie do pana rzecznika, kiedy w takim razie możemy spodziewać się ogłoszenia nowej strategii?


Tak więc zgodnie z harmonogramem (proszę mnie poprawić, jeśli źle policzyłem):

jeśli liczyć dni sesyjne

dzień referencyjny (R): 26.02
zawieszenie notowań (R-4): 19.02 po sesji (już jutro?)
wznowienie notowań (R+8): 10.03


Wygląda więc na to, że wyniki i nową strategię poznamy, kiedy notowania będą zawieszone.

Z dzisiejszego WZA
Cytat:
Zarząd Boryszew S.A. informuję, że w dniu 17 lutego 2014 roku Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Boryszew S.A. powołało do składu Rady Nadzorczej Pana Janusza Siemieńca i Pana Jana Bogolubowa.
gpwinfostrefa.pl/GPWIS2/pl/rep...

Obaj dotychczas związani z sektorem energetycznym, a w marcu nowa strategia dla BRS. W jakim stopniu Boryszew postawi na energetykę?

Przyłączam się do prośby kolegi, odnośnie postępu inwestycji w BRS i IPX.

Scalenie i dodruk akcji dla akcjonariuszy Hutmenu? Czy pan rzecznik może to jakoś skomentować?

Cytat:
Tymczasem w tym roku z giełdy może zniknąć Hutmen, a to oznacza, że pakiety w posiadaniu akcjonariuszy mniejszościowych zostaną prawdopodobnie skonwertowane na akcje Boryszewa albo Impexmetalu.
pulsinwestora.pb.pl/3550239,36...

Motoryzacja, odchudzanie i... Meksyk

Cytat:
PARKIET Adam Roguski

Zarząd kontrolowanego przez Romana Karkosika przemysłowego holdingu kończy dyskusje z radą nadzorczą w sprawie przyjęcia strategii rozwoju na kolejne lata. Boryszew od kilku lat nie miał takich sformalizowanych planów.

– Zakładamy pewne korekty kierunków. Pod pojęciem uproszczenia struktury rozumiemy m.in. możliwość wyjścia z najmniej perspektywicznych segmentów prowadzonej działalności – zapowiada Piotr Szeliga, prezes Boryszewa, ale nie chce zdradzać szczegółów. Strategia może być przyjęta przez radę w marcu. – Będziemy chcieli zakomunikować rynkowi kluczowe kwestie, czyli plany rozwoju w głównym segmencie – motoryzacyjnym, oraz obszary, z których moglibyśmy się wycofać, jak również możliwe do osiągnięcia wpływy z potencjalnych dezinwestycji – mówi Szeliga.

Odchudzenie grupy ma nie tylko ją uprościć, ale spowodować zmniejszenie zadłużenia. Po to, by Boryszew mógł zainwestować w nowe, perspektywiczne obszary.

Boryszew działa w kilku segmentach, ale ostatnio rozwija się jako producent komponentów do aut. Po etapie zagranicznych przejęć przyszła pora na inwestycje organiczne. Kolejna po Rosji fabryka ma powstać w Meksyku. Poza tym Boryszew ma spółki z szeroko pojętego segmentu chemicznego oraz metali kolorowych. Motorem wyników grupy jest huta aluminium w Koninie.

Poza Boryszewem na GPW notowany jest zależny od niego Impexmetal oraz jego spółka córka Hutmen. Ta struktura też może zostać zrewidowana.
www.parkiet.com/artykul/136028...

Co może sprzedać Boryszew, macie jakieś pomysły?

Czy pan rzecznik jest w stanie napisać coś o planach BAP w Rosji?

Rosyjska prasa sugeruje, że zamierzacie kupić kolejną halę na terenie parku Oka Polimer, prawda to?
Cytat:
W tym roku inwestycje wyniosą 25 mln euro. Następnie spółka zamierza nabyć kolejny budynek w Dzierżyńsku, obok już istniejących, zostanie zainwestowane kolejne 20 mln "europejskich rubli." Spółka w pełni pokrywa zapotrzebowanie rosyjskich zakładów montażowych dla "Skoda Octavia", "Skoda Yeti", "Volkswagen Jetta" i "Volkswagen Polo".
http://invest-catalog.ru/number:29/article:490/

Mamy obecnie dwie rekomendacje dla spółki (BZWBK 42gr i DIBRE 56gr), oba DM prognozują wyniki za III kwartał w sposób następujący

kliknij, aby powiększyć


Natomiast porównanie przychodów/zysków w latach następnych wygląda tak

kliknij, aby powiększyć


Mam wrażenie, że te rekomendacje to trochę, jak wróżenie z fusów. A kurs akcji jak zwykle nieprzewidywalny, szkoda, że rzecznik i spółka nie dostrzegają manipulowania kursem podczas sesji (taka sytuacja trwa już kilka dobrych miesięcy). Raz 3 mln akcji na S, chwilę później te same 3 mln akcji na K, to tylko jeden z przykładów dosyć często występujący.

Odpowiedzi rzecznika BRS przypominają te z wątku Serinus(KOV), kiedy to J. Korczak odpowiadał na pytania. Na pewno wielu pamięta jeszcze słynne "no comment", tutaj jest podobnie.

Trochę więcej informacji na temat BAP w Toruniu i kilka fotek z placu budowy

torun.gazeta.pl/torun/1,48723,...


kliknij, aby powiększyć


kliknij, aby powiększyć


Dołączam się do pytania kolegi wyżej, dlaczego odwołano dzisiejsze spotkanie dla dziennikarzy?

Pewnie stąd

Cytat:
Analitycy DM BZ WBK w raporcie z dnia 18 października 2013 r. podnieśli rekomendację dla FORTE do KUPUJ, wyznaczając cenę docelową na 45,00 zł.

Cytat:
Grupa Boryszew zamierza przenieść z Niemiec do Torunia dwie swoje fabryki. Na terenie Elany, gdzie produkcja ma się rozpocząć już w listopadzie, może powstać łącznie nawet 300 miejsc pracy.
www.regiopraca.pl/portal/rynek...

Jeśli to prawda i pierwsza produkcja ruszy już w listopadzie, to naprawdę niezłe tempo.

Serinus wylądował, niestety połamał się przy tym. Jeśli ktoś liczył na wysokie loty kursu pod Brunei, to niestety się przeliczył.

Niekomercyjnie wartości przepływu gazu w odwiercie Uskok Lukut-1 w Brunei
Cytat:
Tim Elliott, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny Serinus powiedział: "Jesteśmy bardzo rozczarowani, że nie byliśmy w stanie osiągnąć naszego głównego celu w ramach tego odwiertu, jak również że drugorzędny nasz cel, mimo odkrycia, nie przyniósł przepływu gazu w ilościach komercyjnych, w szczególności ze względu na bardzo wysokie ciśnienie napotkane w trakcie prac wiertniczych. Spółka dokona przeglądu wyników testów, aby określić czy badane strefy mogą kwalifikować odwiert do stymulacji za pomocą szczelinowania hydraulicznego. W międzyczasie pierwotny odwiert Uskok Lukut pozostaje zawieszony w oczekiwaniu na przyszłą ocenę, zaś urządzenie wiertnicze będzie przeniesione na lokalizację odwiertu Luba, aby wykonać drugi odwiert w ramach programu prac wiertniczych 2013 w Bloku L
gpwinfostrefa.pl/GPWIS2/pl/rep...

Obecnie dolne widły

Pytanie do pana rzecznika

W odniesieniu do poniższego cytatu, czy Boryszew startuje w innych tego typu projektach energetycznych?

Cytat:
Przebudowa krajowego systemu energetycznego to łakomy kąsek, bo PSE w latach 2010–2025 przeznaczy na ten cel ok. 23 mld zł. Ostra konkurencja i udział chińskich wykonawców wystraszyły jednak część polskich firm. Startem w jednym z przetargów w województwie kujawsko-pomorskim poważnie zainteresowany był kontrolowany przez Romana Karkosika giełdowy Boryszew. – Jednak po ofertach, jakie pojawiły się od strony konkurentów, uznaliśmy, że realizacja kontraktu nie przyniesie zysków – mówi nam Roman Karkosik.

biznes.gazetaprawna.pl/artykul...

Rynek motoryzacyjny u nas z miesiąca na miesiąc ma się lepiej, a takie informacje, jak poniżej też napawają optymizmem.

Amerykański koncern otworzy fabrykę samochodów osobowych w Środzie Śląskiej
Cytat:
To może być największa inwestycja w historii Specjalnych Stref Ekonomicznych w Polsce. Jak ustaliło Radio Wrocław, w Środzie Śląskiej ma powstać fabryka samochodów osobowych amerykańskiego koncernu motoryzacyjnego.

Na razie inwestycja jest utrzymywana w tajemnicy, ale wicepremier Janusz Piechociński przyznaje, że już wkrótce będzie wszystko wiadomo.

Ze wstępnych szacunków wynika, że może chodzić o kilka tysięcy miejsc pracy, a z nadzieją na inwestycję patrzą samorządowcy z okolic Środy.
forsal.pl/artykuly/739878,amer...

@konris

Jak pewnie wiesz, poniżej progu 5% zaangażowania w akcjonariacie nie ma obowiązku informacyjnego. Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. oraz Pioneer Pekao Investment Management S.A. jakiś czas temu zeszły poniżej wspomnianego progu i teraz mogą mieć zero lub 4.99% i nikogo nie muszą o tym informować, również spółki.

Oficjalnie skład akcjonariatu wygląda tak: www.boryszew.com.pl/akcjonaria...
A ile podmiotów posiada akcje w przedziale 0%-5% nikt pewnie nie wie.

Dla uporządkowania. Pan Michał Kujawski wypowiada się jako rzecznik spółki Boryszew (www.boryszew.com.pl/public-rel...)? A brs_rzecznik to kto?

Było z ceną docelową 56 gr i "kupuj", doszło do 56 gr, więc zmienili na "trzymaj", a cena została ta sama czyli 56 gr.

Jak wynika z opisu, to taka comiesięczna rewizja rekomendacji.
pulsinwestora.pb.pl/3358406,18...

Było takie oto info
Cytat:

Stanowisko Boryszew SA w sprawie komunikatu KNF
W raportach bieżących nr 9-27/2013 spółka Boryszew S.A. informowała o postępach realizacji skupu akcji własnych. W szczególności, w raporcie bieżącym nr 27/2013 z 30.04.2013 poinformowano, iż zależna od Boryszew S.A. spółka Impexmetal S.A., wykonując postanowienia Umowy pośrednictwa w skupie akcji Spółki Boryszew S.A. w celu umorzenia lub dalszej odsprzedaży z dnia 13 lutego 2013 roku zawartej z PKO BP S.A. Oddział – Dom Maklerski PKO BP SA z siedzibą w Warszawie), nabyła w dniu 29 kwietnia 2013 roku na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. 29.788.830 sztuk akcji Boryszew S.A., o wartości nominalnej 0,10 zł każda, po średniej jednostkowej cenie 0,45 zł/szt. Poza wspomnianymi transakcjami, ani Boryszew S.A. ani spółki od niej zależne nie uczestniczyły w transakcjach akcjami Boryszewa.

Michał Kujawski
Rzecznik prasowy Boryszew S.A.

Inicjatywa z e-rzecznikiem zapowiadała się ciekawie, ale widząc odpowiedzi na pytania, które są po prostu copy&paste ze strony internetowej Boryszewa czy ostatnich art. w prasie, nie wróżę jej sukcesu.

Wątek na innym forum, to zwykłe lanie wody przez pana rzecznika. Na pewno to nie zachęca do zadawania pytań, szkoda czasu.


@brs_rzecznik

To może BRS zorganizuje czat dla inwestorów na Stockwatch, wzorem innych firm?

Wreszcie starają się poprawić komunikację z drobnymi. Czy na SW też jest brs_rzecznik? Na innych forach widziałem.
A sama strona www wygląda na jeszcze nie do końca skończoną.
E-Rzecznik
Cytat:

E-rzecznik to idea, którą wcieliliśmy w życie w celu wzmocnienia naszego kontaktu z naszymi interesariuszami, w szczególności inwestorami indywidualnymi. Tworząc nowy kanał informacyjny, realizujemy naszą strategię wzmacniania naszej komunikacji i utrzymywania odpowiedniej transparentności. Komunikacja realizowana poprzez funkcję e-rzecznika, będzie polegała na bezpośrednim udzielaniu informacji zainteresowanym internautom, w wątkach, które wzbudzają największe zainteresowanie. W celu zapewnienia wiarygodności informacji udzielanych tym kanałem dystrybucji, utworzyliśmy specjalne konta na forach internetowych najchętniej odwiedzanych przez naszych akcjonariuszy. Tylko informacje udzielane pod naszym zatwierdzonym loginem (listę loginów używanych na poszczególnych forach znajdziesz: tutaj [odnośnik do listy]) są w pełni wiarygodne.

Loginy:
Bankier.pl: brs_rzecznik
Money.pl: BRS_rzecznik

www2.boryszew.com.pl/e-rzeczni...

Ruszyła nowa strona internetowa Grupy Boryszew boryszew.com.pl
Jest trochę ciekawostek, na pewno warto przeklikać.

Widać, że Maflow radzi sobie coraz lepiej po restrukturyzacji, oby z sekcją BAP poradzili sobie też dobrze.
Cytat:

W ciągu 8 miesięcy tego roku Boryszew S.A. oddział Maflow - producent przewodów do klimatyzacji samochodowej pozyskał 27 nowych kontraktów.
motoryzacja.wnp.pl/boryszew-ma...

Roman Karkosik dokupił 20 mln akcji Boryszewa w pakietówkach, dziś też trochę sporych pakietów po 55 gr, może dalej zwiększa zaangażowanie?

Cytat:
Zarząd Boryszew S.A. ("Spółka") informuje, że w dniu 24 września 2013 roku do Spółki wpłynęło zawiadomienie od Pana Romana Krzysztofa Karkosika o nabyciu dnia 23 września 2013 roku w transakcji giełdowej 20.000.000 sztuk akcji Boryszew SA. Transakcja ta spowodowała zmianę udziału w ogólnej liczbie głosów o 1% na walnym zgromadzeniu spółki Boryszew S.A.
Przed dniem transakcji – 22 września 2013 roku Pan Roman Krzysztof Karkosik posiadał bezpośrednio 1.146.501.384 sztuk akcji Boryszew SA, co stanowiło 52,11% udziału w kapitale zakładowym spółki i pośrednio poprzez spółki od niego zależne 154.977.882 sztuki akcji Boryszew SA, co stanowiło 7,044% udziału w kapitale zakładowym spółki. Pan Roman Krzysztof Karkosik posiadał także bezpośrednio i pośrednio poprzez spółki od niego zależne 1.288.029.266 głosów na WZ, co stanowiło 58,546% ogólnej liczby głosów na WZ Boryszew SA.
Na dzień 23 września 2013 roku Pan Roman Krzysztof Karkosik posiada bezpośrednio 1.166.309.943 akcje Boryszew SA, które stanowią 53,014% udziału w kapitale zakładowym oraz pośrednio poprzez spółki od niego zależne 154.977.882 sztuki akcji spółki Boryszew SA, stanowiących 7,044% udziału w kapitale zakładowym. Posiadane akcje uprawniają do 1.321.287.825 głosów na WZ, co stanowi 60,058% ogólnej liczby głosów na WZ Boryszew S.A.
gpwinfostrefa.pl/GPWIS2/pl/rep...

Lubawa powoli rozpycha się w Nigerii

Cytat:
Na londyńskich targach DSEI przedstawiciele Lubawy ujawnili, że dostarczyli do Nigerii pierwszy kompletny obóz polowy dla miejscowej policji. Prowadzone są negocjacje dotyczące kolejnych zamówień...

www.altair.com.pl/news/view?ne...

Jak myślicie czy Boryszew może być beneficjentem praktycznie zerowego zaangażowania OFE (prawie w ogóle ich nie ma, nawet pod progiem 5%) w akcjonariat?


Jak donosi automotivesuppliers.pl nowa fabryka na terenach Elany w Toruniu zacznie produkować podzespoły dla motoryzacji już na początku przyszłego roku.
Szybko
Cytat:

Spółka Boryszew Automotive Plastics za kilka miesięcy uruchomi produkcję na terenie fabryki Elana S.A. w Toruniu, poinformowali przedstawiciele kierownictwa Grupy należącej do Romana Karkosika.

- Produkcja ruszy na początku przyszłego roku - powiedział Paweł Surówka, członek zarządu i dyrektor ds. rozwoju sektora motoryzacyjnego. Zakład w Toruniu ma już nominację od pierwszego z klientów.

Rozwój produkcji w Polsce to jeden z elementów restrukturyzacji Grupy. - Do Torunia przeniesiemy część produkcji z Niemiec - powiedział Paweł Surówka, zwracając uwagę na koszty działalności za Odrą i w związku z tym nierentowność części realizowanych projektów.

Do końca 2014 r. w Boryszew Automotive Plastics ma znaleźć zatrudnienie około 300 osób.


Podsumowanie wyników przez Trigon Trading Numbers

Cytat:
Wyniki grupy za II kwartał nie odbiegają istotnie od naszych oczekiwań. Midas notował dalszy wzrost skonsolidowanych przychodów, natomiast negatywny pozostał wynik EBITDA oraz wynik operacyjny. Grupa z uwagi na wyższy odroczony podatek dochodowy (pomniejszający stratę netto) odnotowała niższą od naszych założeń stratę netto. Pomimo strat, wyniki z uwagi na dalszy wzrost przychodów, oceniamy pozytywnie.

Przychody grupy na poziome 49,6 mln PLN (+15% kw./kw.) są całkowicie zgodne z naszymi oczekiwaniami. Wzrost przychodów to podobnie jak w poprzednich kwartałach, efekt wolumenu transmisji danych. Z zaprezentowanego przez grupę w sprawozdaniu wykresu wynika, że łączny kwartalny transfer wyniósł około 7 mln GB w porównaniu do nieco ponad 6 mln GB w poprzednim kwartale. Wzrost kw./kw. jest co prawda wolniejszy od notowanego w poprzednim okresie, ale też rozwój sieci stacji jest obecnie bardziej wyrównany w poszczególnych kwartałach, a nie skokowy tak jak to miało miejsce pod koniec 2012 roku (i skutkowało przyspieszeniem przyrostu liczby abonentów w kolejnych miesiącach). Liczba stacji obecnie wykorzystywanych przez Midasa przekracza 2,9 tys. (wobec 2,6 tys. na koniec marca br. i 2.2 tys. na koniec 2012 roku).

Wzrost kosztów operacyjnych grupy (z wyłączeniem amortyzacji) wyniósł kw./kw. 9% i były one o 3 mln PLN niższe od naszych założeń (70,1 mln PLN vs. zakładane 73,1 mln PLN). O tyle też niższa od oczekiwań była strata EBITDA grupy, która ostatecznie sięgnęła 20,5 mln PLN (tj. była nieco niższa niż zrealizowana w I kwartale). Różnica na poziomie wyniku operacyjnego w relacji do naszych prognoz była nieistotna z uwagi na wyższy od zakładanego wzrost amortyzacji. W kolejnych kwartałach oczekujemy dalszego wzrostu kosztów utrzymania sieci (w sierpniu Aero2 złożyło na podstawie umowy z Polkomtelem, kolejne zamówienia na usługi RAN i SITE).

Zadłużenie netto grupy na koniec I półrocza wyniosło 32,9 mln PLN. Tym niemniej należy spodziewać się wzrostu obciążeń finansowych grupy, gdyż zdecydowanie wzrosła wartość zadłużenia odsetkowego netto, efekt przeprowadzonej emisji obligacji o wartości bilansowej 205 mln PLN. Środki z emisji nie zostały jeszcze wykorzystane i znajdują się na rachunkach grupy. Docelowo sfinansują rozwój sieci infrastrukturalnej.

Podtrzymujemy opinię, że najbliższych kwartałach grupa nadal będzie notować straty na poziomie EBITDA. Sądzimy, że break even Midas w ujęciu kwartalnym zanotuje w przyszłym roku.

Zwracamy uwagę, że w sprawozdaniu Midas wskazał, że nie wyklucza wniesienia stanowiska co do treści dokumentacji przetargowej zmierzającej do rozdysponowania przez UKE częstotliwości z zakresu 800 MHz oraz 2600 MHz. Procedura może rozpocząć się jeszcze w roku bieżącym. Spodziewamy się, że podmioty z grupy Polkomtela (być może nawet Midas) wezmą udział w aukcji. Proponowana przez UKE cena wywoławcza za 5 MHz w paśmie 800 MHz to 250 mln PLN, ostateczna cena może być 2-3-krotnie wyższa.

gpwinfostrefa.pl/GPWIS2/pl/ind...

Jak upada miliarder Krauze? W nowym Wprost
Cytat:

Kiedyś liczyli się z nim prezydenci i premierzy, dziś Ryszard Krauze jest zadłużony po uszy. Jak upada miliarder? Po cichu, w samotności.

Biznesmen: – Kalina, żona Ryszarda ostatnio obdzwaniała znajomych z pytaniem, czy nie odkupiliby ogrodowego grilla. Prawie nieużywany. Ludzie byli w szoku. Co się musi dziać, że niedawno najpotężniejsi ludzie w Polsce osobiście wyprzedają wyposażenie ogrodu?! ...
www.wprost.pl/ar/415139/Jak-up...

W kontekście ruszającej właśnie fabryki BRS Plastic Rus w Dzierżyńsku

Cytat:
Liderem europejskiej motoryzacji zostanie Rosja

Rosja może stać się w 2020 r. największym rynkiem samochodowym w Europie. Z roczną sprzedażą 4,4 mln aut ma też zająć 5. miejsce w świecie. Głównym źródłem podaży mają być rodzime wytwórnie.

www.obserwatorfinansowy.pl/for...

Po wynikach zapewne ruszy znowu skup akcji własnych, ostatnie takie transakcje miały miejsce na początku sierpnia. Aktualne podsumowanie wygląda, jak poniżej.


kliknij, aby powiększyć


PODSUMOWANIE

łącznie nabyto: 43 017 244 sztuk
wydana kwota: 19 860 874 zł
średnia cena skupu: 0,4617 zł

Do tej pory wykonano około 21% zaplanowanego skupu, sporo więc jeszcze zostało - sam nie wiem czy to dobrze Think


Trochę zdziwiła mnie ta wypowiedź Szeligi, może nie chcą przepłacać przy skupie akcji z rynku i stąd takie podejście?
Z ciekawostek, dwa dni temu ruszyła nowa strona maflow.com można trochę się dowiedzieć o zagranicznych oddziałach i pooglądać zdjęcia.

No i mamy wyniki gpwinfostrefa.pl/GPWIS2/pl/rep...

Krótkie podsumowanie wyników analityka DI BRE
Cytat:
30.08. Warszawa (PAP) - Zdaniem analityków wyniki Boryszewa za drugi kwartał są słabe, głównie za sprawą segmentu motoryzacyjnego.
Eksperci wskazują jednak, że ważniejsze są perspektywy spółki, a te są dobre, szczególnie w obliczu ożywienia gospodarczego w Europie i postępującej restrukturyzacji zakładów motoryzacyjnych.

"Wyniki są nominalnie słabe, co wynika z zachowania segmentu automotive. Kondycja branży motoryzacyjnej była w drugim kwartale słaba i to przeniosło się na duże spadki przychodów głównie w dywizji plastików na terenie Niemiec" - powiedział PAP Jakub Szkopek z DI BRE Banku.

"Rezultaty za drugi kwartał to jednak historia, wynikająca w dużej mierze z sytuacji makroekonomicznej i trwającej restrukturyzacji. Zarząd podaje natomiast w raporcie, że 2014 i 2015 rok powinny przynieść efekty poprawy efektowności w przejętych zakładach AKT/Theysohn, a już przełom 2013/2014 pokaże owoce restrukturyzacji grupy Maflow" - dodał.

Szkopek przypomniał, że obecnie wśród producentów części automotive w Europie trwa hossa, a rynek oczekuje poprawy wolumenów i wyników dostawców.

"Jeżeli tak się stanie skorzysta na tym również Boryszew, a dodatkowe benefity może przynieść właśnie trwająca restrukturyzacja" - dodał.
źrodło: serwis PAP

Najwyraźniej Wielki Drukarz ciuła na ratę kredytu
Cytat:
Zarząd spółki PETROLINVEST S.A. z siedzibą w Gdyni ("Petrolinvest", "Spółka"), w nawiązaniu do raportu bieżącego nr 44/2013 z dnia 13 czerwca 2013 roku, informuje, że w dniu 29 sierpnia 2013 roku Spółka zawarła z PKO Bank Polski S.A. i Bankiem Gospodarstwa Krajowego aneks do umowy kredytu z dnia 21 marca 2007 roku, zgodnie z którym strony umowy uzgodniły nowy harmonogram spłaty kredytu w części dotyczącej raty, której termin spłaty przypadał w dniu 11 czerwca 2013 roku. Zgodnie z warunkami aneksu, Petrolinvest do dnia 30 września 2013 roku dokona spłaty raty w równowartości USD kwoty 5.400.000 złotych, natomiast do dnia 1 października 2013 roku spłaty raty w kwocie stanowiącej różnicę pomiędzy kwotą 19.765.111,18 USD a kwotą raty poprzedniej. Termin spłaty pozostałej kwoty kredytu w wysokości 17.269.879,30 USD nie uległ zmianie i przypada na dzień 30 czerwca 2014 roku.

Spółka jest w trakcie realizacji transakcji sprzedaży udziałów w spółce TOO EMBA JUG NIEFT z siedzibą w Kazachstanie, z której wpływy stanowić mają źródło spłaty drugiej ze wskazanych powyżej raty kredytu.
gpwinfostrefa.pl/GPWIS2/pl/rep...

Ciekawe jest stwierdzenie, że drugą ratę mają spłacić środkami pozyskanymi ze sprzedaży TOO EMBA JUG NIEFT (jasne)... a ani słowa o tym skąd wezmą kasę na pierwszą ratę. Sypania ciąg dalszy?

Na wspomnianym kanale pojawił się nowy film prezentujący tereny inwestycyjne Grupy Boryszew. Zastanawia mnie fragment dotyczący Łuckiej w Warszawie, konkretnie dopisek "ready for 2015"... czyżby zapadły już konkretne decyzje i inwestycja będzie gotowa w 2015 r.?


kliknij, aby powiększyćJest też nowy wywiad z prezesem
Cytat:
O tym, co się wkłada do kamizelek kuloodpornych, które z nich są najlepsze, a także jak się zarabia sprzedając sprzęt do armii lub policji rozmawiamy z Marcinem Kubicą, prezesem Lubawy.
manager.money.pl/ludzie/wywiad...

Może dlatego, że Grażyna Karkosik sprzedaje?
Cytat:
Przed dniem transakcji posiadałam 8.281.752 sztuki akcji Skotan S.A, co stanowiło 15.34% udziału w kapitale zakładowym spółki. Posiadane akcje dawały 8.281.752 głosy na WZ, co stanowiło 15,34% ogólnej liczby głosów na WZ Skotan S.A..
Na dzień 22 sierpnia 2013 roku posiadam 7.929.490 sztuk akcji spółki Skotan S.A. stanowiących 14,68% udziału w kapitale zakładowym. Posiadane akcje uprawniają mnie do 7.929.490 głosów na WZ, co stanowi 14,68% ogólnej liczby głosów na WZ Skotan S.A
gpwinfostrefa.pl/GPWIS2/pl/rep...

Wygląda na to, że Wielki Drukarz zaczyna ewakuację z tonącej łajby.
Cytat:
W wyniku sprzedaży w dniu 22 sierpnia 2013 roku 3.400.000 akcji Spółki Pan Ryszard Krauze posiadał na dzień 22 sierpnia 2013 roku (i) bezpośrednio w kapitale zakładowym Spółki 11.662.787 akcji, uprawniających do 11.662.787 głosów, co stanowiło na dzień 22 sierpnia 2013 roku 4,82 % w kapitale zakładowym Spółki

gpwinfostrefa.pl/GPWIS2/pl/rep...

Już niedużo akcji mu zostało Angel

Boryszew ma nowy nabytek w postaci p. Budznowskiego, a Hawe ma Grażynę Piotrowską-Oliwę... kto następny?
Cytat:

w dniu dzisiejszym (tj. 19 sierpnia 2013 roku) na członka Rady Nadzorczej została powołana Pani Grażyna Piotrowska-Oliwa. Pani Grażyna Piotrowska-Oliwa została powołana przez Radę Nadzorczą w związku ze złożeniem w dniu 12 sierpnia 2013 roku rezygnacji przez Panią Jolantę Falenta – Rybka, o czym Spółka informowała raportem bieżącym nr 67 z dnia 13 sierpnia 2013 roku.

Pani Grażyna Piotrowska-Oliwa będzie pełniła funkcję członka Rady Nadzorczej Spółki oraz Przewodniczącej Komitetu Audytu Spółki.


gpwinfostrefa.pl/GPWIS2/pl/rep...

Nowa rekomendacja, ze sporą przebitką... zobaczymy czy przyczyni się to do dłuższych wzrostów
Cytat:

Analitycy Dr. Kalliwoda Research, w raporcie z 19 sierpnia, rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla Hawe od zalecenia "kupuj". Cenę docelową wyznaczyli na 5,6 zł.


biznes.pap.pl/NSE/pl/news/reco...

Powraca temat budowy fabryki w rejonie Ameryki Północnej, tym razem z ust R. Karkosika
Cytat:
Volkswagen stara się rozwijać działalność w USA i Meksyku. Ze względu na niskie koszty energii intensywnie rozwija się tam rynek motoryzacyjny. Dlatego też partnerzy z Volkswagena namawiają Boryszew, by zbudował w USA i Meksyku fabryki podobne do rosyjskiej — mówi Roman Karkosik. Nie ujawnia na razie, kiedy grupa może przystąpić do realizacji nowych projektów. Obecnie kończy restrukturyzację nabytych aktywów motoryzacyjnych i przenosi do Polski część produkcji z Europy Zachodniej — głównie do Tychów oraz na tereny toruńskiej Elany, należącej do grupy kapitałowej Romana Karkosika.


Do tego Baterpol chce zbudować zakład w Arabii Saudyjskiej i jeszcze trochę tajemniczo
Cytat:
Przedsiębiorca myśli o nowym biznesie. Wraz z partnerami chce zająć się inwestycjami w energetykę.


pulsbiznesu.pb.pl/3275327,5716...

Wygląda na to, że zakład BAP w Toruniu powstaje.

Cytat:
Ważnym krokiem było podjęcie decyzji o zbudowaniu polskiego zakładu grupy BAP w Toruniu na terenie firmy Elana, który powinien stać się w pełni operacyjny do końca r 2014. Przyniesie to między innymi ściślejszą współpracę z głównym odbiorcą - fabryką Volkswagen Group w Poznaniu. Oszczędności w rozpoczętym drugim etapie restrukturyzacji sięgną 50 milionów złotych do końca 2014 roku.

www.bankier.pl/wiadomosc/Grupa...

Do tego powołanie Budzanowskiego może mieć związek z kolejną nogą działalności BRS, spekuluje się o energetyce, ale ile w tym prawdy? Think

Polityka wkracza do BRS? Mikołaj Budzanowski do niedawna Minister Skarbu Państwa został dyrektorem do spraw rozwoju BRS

Cytat:
Zarząd Boryszew S.A. informuje, że w dniu 26 lipca 2013 roku Rada Nadzorcza Spółki podjęła uchwałę mocą, której powołała Pana Mikołaja Budzanowskiego na stanowisko Członka Zarządu Boryszew S.A. Dyrektora ds. Rozwoju.

Przebieg kariery zawodowej:
- 2011r.- 2013r. - Minister Skarbu Państwa.
- 2009r. - 2011r. - Wice-minister Skarbu Państwa

gpwinfostrefa.pl/GPWIS2/pl/rep...

Bieżące podsumowanie drugiej tury skupu akcji własnych


kliknij, aby powiększyć

PODSUMOWANIE
nabyta ilość: 22 354 374 sztuk
wydana kwota: 10 086 056 zł

Wychodzi na to, że około 10% skupu za nami.

Ukazał się też komunikat, iż BRS posiadał na dzień 18. lipca 122 660 638 akcji własnych.
Cytat:
Na dzień 18 lipca 2013 roku Spółka Boryszew S.A. posiadała pośrednio i bezpośrednio poprzez spółkę zależną 122.660.638 sztuk akcji własnych, stanowiących 5,575% kapitału zakładowego i dających prawo do 122.660.638 głosów na Walnym Zgromadzeniu Spółki.
gpwinfostrefa.pl/GPWIS2/pl/rep...

Zgadzam się co do teorii. Dalej natomiast uważam, że zmiana ratingu i w ogóle wycofanie się z oceniania spółki (gdyż nie jest już w WIG20) przez taką agencję, jak EuroRating + biorąc pod uwagę specyfikę gry na BRS, nie ma większego znaczenia.

Myślę, że te ratingi EuroRating nie mają większego znaczenia dla kursu BRS. Swoją drogą, nowy skup postrzegają negatywnie, a DI BRE w niedawnej rekomendacji zalicza to in plus. I tak to wygląda, jedni mówią, że będzie gorzej, a drudzy, że będzie lepiej.

24.06 WZA zdecydowało kontynuować skup akcji własnych i przeznaczyło na ten cel około 93 mln zł.
Małe podsumowanie:

kliknij, aby powiększyć


ilość skupionych akcji: 8 mln
wydana kwota: 3.42 mln zł
średnia cena nabycia: 0.4275 zł


Wszystkie akcje skupił Impexmetal.

Serinus w Kanadzie zakończył wczoraj dzień po 2.95 CAD, to daje około 9.30 zł... sporo miejsce do spadków dziś na GPW.

DI BRE podwyższył rekomendację dla Boryszewa do "kupuj"

Cytat:
Analitycy DI BRE podwyższyli rekomendację dla Boryszewa do "kupuj" z "trzymaj". Cena docelowa została utrzymana na poziomie 0,56 zł.
W poniedziałek o godz. 14.22 za akcje Boryszewa płacono 0,41 zł. (PAP)

biznes.pap.pl/NSE/pl/news/reco...

Prośba do administracji o zmianę informacji o aktualnej liczbie akcji. Na ostatnim walnym część akcji została umorzona i obecnie jest ich równe 2.2 mld.
Cytat:

Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy niniejszym umarza 56.715.692 (słownie: pięćdziesiąt sześć milionów siedemset piętnaście tysięcy sześćset dziewięćdziesiąt dwie) Akcji Spółki zwykłych na okaziciela oznaczonych w Krajowym Depozycie Papierów Wartościowych kodem papierów wartościowych PLBRSZW00011 o wartości nominalnej 0,10 zł (słownie: dziesięć groszy) każda, nabytych przez Spółkę na podstawie upoważnienia udzielonego Zarządowi Uchwałą nr 4 Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy Spółki z dnia 13 października 2011 r. w sprawie upoważnienia Zarządu Spółki do nabycia akcji własnych Boryszew

www.ir.boryszew.com.pl/wiadomo...

Pierwszy dzień notowań zakończył się poziomem 3.15 CAD czyli około 10.03 zł (1 zł przed scaleniem). Mniej więcej po tyle akcje dostali akcjonariusze Winstara, dziwi mnie więc że na innych forach spodziewano się wzrostów w okolice 5 CAD.

Kurs Serinusa spadł o 6 proc. w debiucie na TSX.
Otwarcie na 3.38 CAD czyli 10.73 zł (1.07 zł przed scaleniem).
Ciężko zostać szejkiem blackeye

serinus.pb.pl/3201390,62466,ku...

Czy dobrze rozumiem, że akcjonariusze KOV będą mieć przymusową przerwę na GPW aż do jesieni? Think
Cytat:
Taki sam cel, tyle że w odniesieniu do globalnych graczy, ma Serinus. Akcji, które zostaną wprowadzone na giełdę w Toronto, na razie nie będzie można sprzedać w Warszawie — stanie się to jesienią, bo konieczne jest sporządzenie prospektu emisyjnego i zatwierdzenie go przez Komisję Nadzoru Finansowego. Ale te walory, które kupiono w Warszawie, będzie można sprzedać w Toronto.

serinus.pb.pl/3199553,40983,se...

Kolejny skup akcji został dziś uchwalony. Boryszew wyda tym razem 93 mln zł.
Cytat:
Decyzją akcjonariuszy zarząd Boryszewa ma do dyspozycji 93 mln zł na kontynuację skupu akcji własnych. Od lipca 2012 roku koncern wydał na ten cel już około 100 mln zł.

www.parkiet.com/artykul/7,1327...

Dzisiejszy odczyt IFO daje małe nadzieje, jest trochę lepiej zwłaszcza w segmencie motoryzacyjnym

Cytat:
Improved export expectations, particularly in the auto industry, drove the rise in Germany's business climate index in June, Ifo economist Klaus Wohlrabe told Reuters on Monday.
www.reuters.com/article/2013/0...

Do uruchomienia fabryki w Rosji zostały dwa miesiące
Cytat:
Instalacje do produkcji komponentów samochodowych "Boryszew Plastic Rus" rozpocznie swoją produkcję we wrześniu tego roku. Firma ma siedzibę w parku przemysłowym "Oka-Polymer".
Wczoraj, 19 czerwca, szef Dzerzhinska Valery Chumazin wziął udział w spotkaniu Klubu przemysłowców w "Parku Przemysłowym" Oka-Polymer. Chumazin przedstawił strategię rozwoju przemysłowego i wprowadzonych do wielu projektów inwestycyjnych realizowanych w parku przemysłowym.
Łącznie wysocy urzędnicy i przedstawiciele przedsiębiorstw przemysłowych odwiedzili budowę jednego z pierwszych rezydentów - firmę "Boryszew Plastic Rus", który inwestuje w produkcję komponentów samochodowych.

dzerjinsk.ru/news/v-dzerzhinsk...


Midas doczekał się konkurencji, UKE potwierdziło rezerwacje dla Play i T-Mobile.
Cytat:
14. czerwca Prezes UKE Magdalena Gaj podpisała decyzje o rezerwacji częstotliwości z zakresu 1800 MHz dla P4 (trzy rezerwacje) oraz T-Mobile (dwie rezerwacje). Każda z rezerwacji obejmuje zasób częstotliwości o szerokości 5 MHz, przeznaczonych do świadczenia na obszarze całego kraju usług telekomunikacyjnych w służbie radiokomunikacyjnej ruchomej lub stałej na okres do 31. grudnia 2027 roku.

www.telepolis.pl/wiadomosci/sa...

150 mln USD na poszukiwania + 60 mln USD nowego kredytu z EBOiR, coś mi się wydaje, że akcjonariusze nie prędko zobaczą zyski
Cytat:

Do końca 2014 r. KOV chce zainwestować łącznie około 150 mln USD. Zdecydowana większość pieniędzy, bo około 90 mln USD netto przeznaczy na prace wiertnicze na Ukrainie. Planuje tam przeprowadzić 6 odwiertów poszukiwawczych i 10 wydobywczych. Środki na ten cel spółka posiada z bieżących wpływów uzyskiwanych ze sprzedaży wydobywanego na Ukrainie gazu.

Znacznie mniejsze wydatki pochłonie wykonanie 2 odwiertów poszukiwawczych w Brunei (około 25 mln USD) oraz 6 odwiertów produkcyjnych w Tunezji (30 mln USD). Na drugi z tych celów spółka zamierza pozyskać 60 mln USD kredytu z EBOiR.

www.parkiet.com/artykul/7,1325...

Analitycy widzą OILa w WIG30... jakoś nie potrafię wyobrazić sobie tej spółki w indeksie blue chips.

Cytat:
GPW sonduje możliwość wprowadzenia WIG5 oraz WIG30. Ten pierwszy miałby być indeksem, na bazie którego powstawałyby instrumenty pochodne czy też produkty strukturyzowane. Drugi byłby głównym wskaźnikiem, mierzącym koniunkturę giełdową. Analitycy spodziewają się, że oprócz dotychczasowych blue chips, do WIG30 mogą dołączyć LPP, Grupa Azoty, Boryszew, Cyfrowy Polsat, Alior, ING, TVN, Netia, Enea i Petrolinvest.

www.parkiet.com/artykul/132543...

Wygląda na to, że opór na poziomie 82-84 gr został pokonany na sporym wolumenie. Technicznie wygląda to ciekawie.

Jeśli chcieliby scalić akcje, to po co jednocześnie głosowanie nad nowym skupem z obniżonymi dolnymi widełkami do 10 gr? Nie widzę w tym sensu.


Będzie głosowanie nad umorzeniem, co nie znaczy, że umorzą. Nie wiadomo, kto zgłosił uchwałę. I właściwie dlaczego tylko 56 mln akcji, a co z resztą?

Plus po przejęciu przez Zygmunta Solorza-Żaka radzi sobie lepiej, widać, że restrukturyzacja przynosi efekty.
W kontekście Midasa pozytywne informacje odnośnie sprzedaży mobilnego internetu.
Cytat:
Choć telekom nie podaje dokładnych danych, to wydaje się, że efekty zaczyna przynosić jego strategia zdobywania klientów szybkiego mobilnego Internetu. Plus podał bowiem, że jego przychody z tej usługi w I kwartale były o 22 proc. wyższe niż rok wcześniej. Ile wyniosły, nie podano.

Wzrost wpływów to efekt powiększającego się grona użytkowników Plusa, w ten, czy inny sposób korzystających z usługi mobilnego Internetu. Polkomtel podał, że ich grono powiększyło się w I kwartale o 200 tys., do 2,8 mln.

www.parkiet.com/artykul/26,132...

LTE i smartfony napędzają ruch danych w sieciach

Cytat:
Jak wynika z raportu firmy Ericsson, na świecie rośnie nie tylko liczba subskrypcji, ale również średnia ilość transferu danych przypadających na subskrybenta. Wzrost sprzedaży smartfonów przyczynia się walnie do zwiększenia przepływu danych. Jak podaje Mobility Report w pierwszym kwartale 2013 roku połowa sprzedanych telefonów komórkowych na świecie była smartfonami.

Raport wskazuje również, że liczba subskrypcji LTE rośnie w szybszym tempie niż wynikało z wcześniejszych prognoz. Firma Ericsson prognozuje, że w 2018 roku roku na świecie będzie 2 mld subskrypcji mobilnych LTE. Wpłynie to na spadek liczby osób korzystających z technologii GSM/EDGE po roku 2013.


kliknij, aby powiększyćmedia2.pl/telekomunikacja/1031...

Co do bieżącej sytuacji na kursie, to stoimy tuż pod oporem, obroty mizerne Think

KNF złożyła zawiadomienie, ciekawe czy poznamy więcej szczegółów tej ciekawej sprawy.
Cytat:
Zawiadomienie o podejrzeniu manipulacji akcjami przemysłowego holdingu trafiło już do prokuratury

Komisja Nadzru Finansowego złożyła w wyspecjalizowanej w ściganiu przestępstw dotyczących rynku kapitałowego Prokuraturze Okręgowej w Warszawie zawiadomienie o podejrzeniu manipulacji akcjami Boryszewa.

Sprawa dotyczy transakcji cross z kwietnia, dokonanych przez dwie osoby. W ocenie KNF, miały one na celu sztuczne zwiększenie obrotów - ważyła się bowiem obecność spółki w indeksie WIG20.

www.rp.pl/artykul/5,1015738.ht...

Informacje
Stopień: Rozgadany
Dołączył: 16 maja 2013
Ostatnia wizyta: 23 marca 2015 09:38:12
Liczba wpisów: 107
[0,03% wszystkich postów / 0,04 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,611 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +168,16% +33 632,53 zł 53 632,53 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło