pixelg
PBG - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7

PBG [PBG]

AKTUALNY KURS: 0,074 zł (-7,50%) 28-06-2019 15:06
Snake
0
Wpisów: 403
Wysłane: 2 września 2008 20:51:23 przy kursie: 259,80 zł
Podoba mi się ta spółka. Gdy patrzę na c/z i c/wk, to może trochę mniej, dlatego... rzadko na nie patrzę. Dziś kurs wyrwał się (na chwilę) ponad 260 zł, czego nie potrafił zrobić przez ostatnie dwa miesiące. Co prawda to był ogólnie bardzo dobry dzień dla WIG20, ale myślę, że właśnie na PBG warto zwrócić większą uwagę: długa biała świeczka, coś na kształt rysowania się nowego trendu... gdyby niedawne odbicie się od 200 zł okazało się trwałe, to może obrany będzie (średnioterminowo) kierunek "północ"...

No i nagonka:
- Deutsche Bank: kupuj - 275 zł
- Erste Group: kupuj - 305 zł

Na ile realne są poniższe prognozy dynamiki wzrostu?

PBG spodziewa się podobnej dynamiki wzrostu wyników w '09 jak w '08

26.8.Warszawa (PAP) - PBG spodziewa się, że w przyszłym roku dynamika wzrostu przychodów, oraz zysku operacyjnego i zysku netto będzie zbliżona do tegorocznej, którą spółka już wcześniej oszacowała na 40 proc. - poinformował we wtorek PAP Jacek Krzyżaniak, rzecznik PBG.

"Liczymy, że w przyszłym roku uda się nam utrzymać dynamikę wzrostu wyników finansowych na poziomie zbliżonym do tegorocznego, czyli około 40 proc." - powiedział Krzyżaniak.

"Dotyczy to zarówno przychodów, jak i zysku operacyjnego i zysku netto" - dodał.

Grupa PBG prognozuje osiągnięcie w tym roku 142,6 mln zł zysku netto, 194 mln zł EBIT i 1,92 mld zł przychodów.

Krzyżaniak we wtorek podtrzymał tą prognozę, ale zastrzegł jednocześnie, że na przełomie trzeciego i czwartego kwartału może być ona zweryfikowana w górę.(PAP)
Edytowany: 2 września 2008 20:53

WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Grupa: Bus Driver
Wpisów: 8 584
Wysłane: 2 września 2008 22:34:19 przy kursie: 259,80 zł
PiecoBioGaz... za jakie grzechy...? pale
Jestem człowiekiem od mediów, handlu i technologii. Za cho...lewkę nie znam się na starej gospodarce, przemyśle ciężkim, surowcach... :sad3:

Tak więc nie skomentuję nijak prognoz wzrostu. Tu trzeba znać na wylot branżę i rozumieć co się w niej dzieje, co to znaczy dla zyskowności firm.

Jednak jak czytasz takie wypowiedzi prezesów i innych ziutków od mówienia, to pamiętaj, że oni zawsze (no, w 99%) prognozują wzrosty. Taka jest ich praca: hipnotyzować rynek słowami, tonem głosu, ruchami rąk, spojrzeniami spod okularów, siwizną skroni... Nawet jak jest źle to zawsze można znaleźć coś, co wzrosło. Albo że gdzieś koszty spadły.
W sumie to najgorzej jest, jak nic nie mówią. Wtedy jest naprawdę źle.

Ale PBG to firma solidna finansowo. Przyjrzyj się, czemu miewa nierzadko ujemne przepływy operacyjne. Sezonowość? Bo długofalowo generuje sporą gotówkę. I rośnie, to prawda, bardzo ładnie. Powtarzam, żeby to zinterpretować, trzeba znać kontekst rynku, na którym działa.

Snake
0
Wysłane: 5 września 2008 01:02:23 przy kursie: 266,00 zł
Nie znam kontekstu rynku, na którym działa PBG. W ogóle nie znam kontekstu żadnego rynku - dlatego podoba mi się to forum, bo paru ciekawych, mądrych rzeczy można się dowiedzieć. W każdym razie, to co ostatnio udało się tylko na intraday'u, wreszcie udało się i na close: ładne zamknięcie powyżej 260 (266 dokładnie) i - przynajmniej teoretycznie - otwarta droga do dalszych wzrostów. Niby aż +30% od połowy lipca, ale po drodze kurs zaliczył jedną korektę, wskaźniki lekko schłodzone... Przynajmniej do obserwacji.

szooler
0
Wpisów: 2 112
Wysłane: 5 września 2008 01:21:12 przy kursie: 266,00 zł
Godne obserwacji.Jedna moja mała uwaga,im bardziej rozciągasz wykres, tym gorzej to wygląda.co nakazuje ostrożność.
(M)
"Fortuna favet fortibus"

Snake
0
Wysłane: 5 września 2008 01:30:32 przy kursie: 266,00 zł
To prawda. Szczególnie ostrożnym należy być przy ewentualnych 300 zł (szkoda, że wykresów wklejać nie umiem...) - tam może być gorąco. Ale PBG - przynajmniej dotychczas - było na tyle fajną spółką, że nie trzeba się chyba obawiać jakiejś kosmicznej straty. Teoretycznie "jest z czego spadać", ale od czasu, gdy to jest w WIG20, to <casus Boryszewa> raczej jednak nie grozi.

WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Wysłane: 6 września 2008 20:51:07 przy kursie: 257,90 zł
Wskaźniki mówią, że kurs zdyskontował spore wzrosty wartości spółki. Takie o 50-100%. Trzeba patrzeć jak to będzie im wychodzić. Silny negatywny sygnał fundamentalny: nieudane przejęcie, brak spodziewanego kontraktu, skoryguje wycenę w dół, a za nią podąży kurs.

Jaki wykres wkleić? Pomogę.

Snake
0
Wysłane: 6 września 2008 21:39:36 przy kursie: 257,90 zł
Nie, nie będę fundamentalisty wykresami męczyć... Każdy może sobie załączyć (świecowy, tygodniowy, od 2007) - zobaczy gołym okiem...

A technicznie to według mnie źle nie jest. PBG to żadna rakieta i wiele będzie zależeć od ogólnej kondycji WIG20, lecz póki co nie widzę żadnych przesłanek do ewentualnej sprzedaży (jeśli ktoś ma). Zobaczymy za parę dni - giełdy wariują, trzeba być czujnym... No i te wszystkie sprawy fundamentalne, o których piszesz - czyli z tej strony przesłanek do długoterminowego kupna też raczej nie ma...

No cóż, teraz to tutaj taka bardziej gra, niż inwestowanie, ale przy odrobinie wytrwałości da się wyrwać kilkunastoprocentowe ruchy.

doniu
0
Wpisów: 63
Wysłane: 12 października 2008 00:04:08 przy kursie: 204,00 zł
fundamentalnie to powiem tyle ze nie podoba mi sie ta spolka bo w niej pracuje i wiem chyba za duzo,
na korzysc wzrostu samego kursu przemawia to ze spolka ma dobre kontakty z finansjerą,
wynika to ze tego ze systematycznie poprzez spolki zalezne emituja akcje, miedzy innymi dla funduszy inwestycyjnych(a ci wiadomo kasy ludzi nie szanuja), tak wiec w czasie hossy odpowiednio zadbaja o kurs,
fakt ze spolka rozrasta sie poprzez akwizycje, ale to juz jest w cenie razem z daleką pozytywną przyszloscią,
co do emisji o ktorych wspomnialem odbywa sie to oczywiscie poprzez nadmuchanie ksiegowe firmy na maksa i emisje publiczną,
ponizej probka moralnosci zarządu:
www.bankier.pl/wiadomosc/HYDRO...

Małgorzata Wiśniewska to zona Jerzego Wiśniewskiego (wiekszosciowiec PBG),IPO miala miejsce bodajze krotko przed powyzszym faktem, dla mnie to mowi samo za siebie,
szczegolow oszczedze bo moze podeszlo by to pod jakis paragraf ;)
Edytowany: 12 października 2008 07:33

WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Wysłane: 12 października 2008 07:39:50 przy kursie: 204,00 zł
Ład korporacyjny woła o pomstę do nieba.
Opisane zjawiska (też unikam "słów") są zawsze winą rady nadzorczej.
Ale jakże ma być inaczej, skoro większościowiec najpierw powołuje radę, a potem ona powołuje go na prezesa. Jakakolwiek kontrola i odpowiedzialność jest tutaj pustym frazesem.
Oczywiście, właściciel "może wszystko" i nic nam do tego. Gdy nie jest na giełdzie. Teraz ma nowe obowiązki, z których może jeszcze nie do końca sobie zdaje sprawę.

Czy teraz widzisz, jak ważne jest w spółce publicznej oddzielenie władzy od własności? Rodzi tzw. koszty agencji (wynajęci ludzie są drodzy, gorzej pracują i interesują się swoją pensją a nie wynikami spółki) ale daje ogromne korzyści w postaci ładu, porządku i czystości interesów.

WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Wysłane: 11 maja 2009 21:58:08 przy kursie: 202,30 zł
Od jesieni kurs stoi w miejscu, a wyniki podobnie: wzrosty kosmetyczne, zyski w miarę powtarzalne. Bardzo wielka i mocno zadłużona spółka, przez rok dobrała 170 mln zł kredytów, co w części poszło w obrót, a w drugiej części w inwestycje. Patrząc długofalowo, przychody ładnie rosną, zyski też się poprawiły. Chyba uspokaja się przepływowo. Branży nie znam ani na jotę, i nie chcę znać Speak to the hand - piece biogazowe to zupełnie nie mój konik toteż na tym kończę: okręt płynie.

WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Wysłane: 12 sierpnia 2009 00:00:45 przy kursie: 242,90 zł
Kurs nadal jak zamrożony, bo wzrost o 20% podczas ostatnich euforii to lekka kosmetyczna korekta. Fundamentalnie spółka spowolniła tempo wzrostu, ale nadal się wznosi, warto też zauważyć, że w ciągu 2 lat wartość księgowa się podwoiła, a przychody więcej niż podwoiły. Co ciekawe, suma przepływów operacyjnych jest za ten okres mocno ujemna, a rozwój finansowany jest z kredytu, który też wzrósł dwukrotnie. Mimo to spółka utrzymuje stabilną strukturę bilansu. Na rachunkach bankowych jest łącznie 456 mln zł - bardzo ciekawe po co aż taka duża nadpłynność.
To tyle. PBG jest powiązany z Hydrobudową, co widać także po układzie raportu: ten sam font, takie same tabelki, taka sama struktura sprawozdania.
Piszę to wszystko z wysiłkiem, bo nie moje buty. Widzę jednak, że spółka(i) raczej poza zakresem zainteresowania forum. Przewartościowanie już na pierwszy rzut oka.

funkster
funkster PREMIUM
3
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 39
Wysłane: 22 września 2009 13:17:32 przy kursie: 219,40 zł
jak sądzicie jaki wpływ na kurs może mieć informacja o objęciu 25%+1 akcji w energomontażu południe?

dzisiaj wszystko bardzo ładnie rośnie, ale zastanawiam się czy możliwe jest przebicie tego krótkoterminowego trendu spadkowego i powrót powyżej ceny 215 zł

Kasia Stefanska
0
Wpisów: 1 246
Wysłane: 11 listopada 2009 19:44:58 przy kursie: 218,50 zł
wave Witam serdecznie. Mam nadzieję, że omówienie sprawozdania kwartalnego pomoże Wam conieco.

Przychody ze sprzedaży wzrosły w porównaniu do 2q2009 o 17%. Ich rentowność na poziomie zysku brutto wyniosła 8% w porównaniu do 12% w poprzednim kwartale. Grupa pisze, że taki spadek jest wynikiem znaczącego zwiększenia się kosztów finansowych ze względu na nową emisję obligacji. Wzrost kosztów jest ale znaczącego wzrostu kosztów odsetek nie widzę, bo emisja była 10 września. Więc na kwartał ogółem miały raczej niewielki wpływ. Mogło chodzić o same koszty przeprowadzenia emisji ale te nie zostały wyszczególnione. Dodatkowo w 3q2009 nastąpiła duża transakcja sprzedaży udziałów przez jedną ze spółek zależnych. Jednorazowy zysk na tej transakcji wyniósł prawie 3 bańki obok normalnej działalności. Po odliczeniu tego nadzwyczajnego zysku skorygowana rentowność przychodów wynosi 7%.
W porównaniu do 3q2008 przychody wzrosły o 29%. Za to rentowność spadła nieznacznie z 10% do 8%. Za wzrostem przychodów poszedł też wzrost kosztu własnego sprzedaży. Tutaj niestety już nie ma szczegółowego wyjaśnienia, czemu wzrosły koszty usług obcych i kupowanych materiałów.
W wyjaśnieniach różnic w przychodach w porównaniu do roku 2008 wskazano na zmiany w rozliczaniu kosztów poszczególnych kontraktów. Od początku 2009 roku grupa aktywuje koszty finansowania zewnętrznego w kosztach kontraktów (czyli np. odsetki od kredytów). Oczywiście nie może być to wyjaśnieniem zmiany w poziomie rentowności, ponieważ wygląda to jak zmiana zasad rachunkowości i poprzedni rok powinien być do niej dostosowany.
Cała analiza rachunku wyników i rentowności przeprowadzona jest w procentach. Ale dla autora sprawozdania spadek z 5,3% do 5% oznacza spadek o 0,3% a nie o 0,3 punktu procentowego. Także wszelkie pogrubione liczby proszę czytać uważnieThink . Tak samo uważnie lepiej czytać wszelkie wykresy. Przychody z poszczególnych segmentów, gdzie „inne” stanowią zaledwie 2,3% ale już w marży brutto ponad 40% udział. Ciekawe, prawda?
I jeszcze jedno, na co chcę zwrócić Waszą uwagę w rachunku wyników. Dokładnie nie wiem, w którym kwartale to zostało przeprowadzone (na pewno nie w 3). Chodzi o przeszacowanie wartości nieruchomości, które zostało odniesione bezpośrednio na rachunek wyników. Jedna nieruchomość została przeszacowana w górę o 8,6 baniek w związku z jej sprzedażą do spółki zależnej. Samej sprzedaży w skonsolidowanym SF nie zobaczymy ale przeszacowanie owszem. Druga podobna transakcja o wartości 5,7 baniek przeprowadzona została też w związku ze sprzedażą nieruchomości. To daje w sumie kwotę 14,3 bańki pustych przychodów. Osobiście uważam, że takie działania powinny być odnoszone na kapitał. To jest puste pompowanie zysku, który potem chce się sobie wypłacić. Nieładnie. Shame on you

W aktywach moją uwagę zwróciła wysoka wartość firmy – jest to jedna z najbardziej wartościowych pozycji aktywów trwałych. W aktywach obrotowych najbardziej znaczące pozycje dotyczą należności i środków pieniężnych. Te ostatnie są wynikiem wysokiego dodatniego cash flow.
Wzrosła wartość zobowiązań długoterminowych ze względu na emisję akcji. Wzrosła także wartość zobowiązań krótkoterminowych. Miało to wpływ na poprawę cash flow i jest zapewne wynikiem wzrostu kosztów usług obcych i zużycia materiałów.

Płynność grupy poprawiła się znacząco w porównaniu do poprzedniego kwartału. Przede wszystkim udało się wygenerować dodatnie przepływy netto z działalności operacyjnej. To spółka tłumaczy zmianą struktury zamówień. Teraz realizuje mniej zleceń współfinansowanych ze środków unijnych, które wymagają własnego wkładu. Z kolei przepływy z działalności inwestycyjnej są istotnie ujemne. Spółki grupy ponosiły nakłady na środki trwałe, grunty oraz zakup jednostek zależnych. Dodatni cash flow z finansowej wynika z przeprowadzonej emisji.

Ogólnie rzecz biorąc sprawozdanie jest bardzo obszerne – ma 91 stron. Zawiera dużo informacji o kontraktach, kredytach i przejęciach. Ale wartość informacyjna liczb i analiz pozostawia wiele do życzenia. Nie znalazłam odpowiedzi na wiele pytań i wyjaśnień do pozycji bilansowych. Shame on you

szop_pracz
0
Wpisów: 25
Wysłane: 28 lutego 2010 20:15:25 przy kursie: 196,10 zł
Firmy budowlane czekają na wysyp zleceń energetycznych
www.parkiet.com/artykul/7,8997...wave

Niedzwiadek
0
Wpisów: 162
Wysłane: 28 lutego 2010 20:31:26 przy kursie: 196,10 zł
dzieki za odnalezienie watku o PBG Angel. Super ciekawa sytuacja. Dwie rekomendacje w tym samym dniu. Goldman - cena docelowa 299 i DI BRE - cena docelowa 172! Mysle, ze jesli rekomendacja Goldmana ma znaczenie dla klientow zagranicznych to cena powinna isc w gore. Technicznie wyglada fantastycznie. MACD wygenerowal pierwszy wygnal K, dywergencja na STS, RSI sugerujaca odbicie, a do tego branie z ukrytego. Przy czym zlecenia w piatek jakie sie pojawialy to nie jakies 100 akcji, ale 500, 700, 900. Ktos ostro skupuje. Popyt jest jednak dosc niepewny jeszcze i sie boi. Sypacz zaspokaja prawie kazdy popyt na poziomie 195-197. I jesli tylko popyt sie wycofuje to podaz jest w stanie zbic cene ostro. Nie wiem co bedzie, ale przy ruchu w gore maluje mi sie odpal sugerowany przelamaniem ADX.
Fundamentalnie - energetyka. Spolka juz teraz generuje historyczne zyski. Przejecie 25% energomontazu pd plasuje ja jako dobra spolke do kontraktow energetycznych, a przynajmniej wzmacnia jej pozycje, gdzie glownym krajowym konkurentem jest Polimex (notabene wyceniany przez Goldmana na nieco ponad 5.50!) choc tego tortu to starczy dla obu spolke Angel.
Ruch krotkoterminowy zalezny jest od szerokiego rynku, choc przy rynku neutralnym oczekuje odpalu ze wzgledu na ADX. Ruch w srednim terminie chyba bedzie okreslony przez klientow Goldmana. W dlugim - sky is the limitking czego sobie i wszystkim posiadaczom zycze.

rafsty
rafsty PREMIUM
9
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 2 301
Wysłane: 31 marca 2010 14:55:08 przy kursie: 215,50 zł
Dziś trochę o poczynaniach PBG ( www.stockwatch.pl/gpw/pbg,wykr... ) – raport roczny za 2009.
Raport jest wyjątkowy, bowiem firmie wreszcie udało się zarobić jakieś pieniądze. Tym samym obietnice Zarządu nie poszły w las.

Najpierw wyniki roczne. Sprzedaż – rewelacja: +23% y/y. Gross margin niezły i stabilny w długim terminie w okolicach 15%. Tutaj uwaga – firma prowadzi działalność w oparciu o umowy o usługę budowlaną, a więc bazujące na szacunku zaawansowania prac. Z tym, że prędzej, czy później kontrakty takie ulegają rozliczeniu, więc jeśli długoterminowo poziom marży jest stały, to wygląda, że jest ok. Z noty 26 wynika, że marża na tych kontraktach jest trochę niższa, więc firma musi dorabiać sobie na umowach „spotowych”. Brak kosztów sprzedaży (rozumiem, że wszystko rozliczne jest w ciężar umów), natomiast koszty zarządu są pod dobrą kontrolą. Wynik netto 222m tym razem potwierdzony przepływami. I to jest absolutnie nowa jakość w tej firmie! thumbright Do tej pory bowiem PBG miał kłopot z generowaniem gotówki z działalności operacyjnej. Pragnę zwrócić uwagę, że w latach 2006 – 2008 firma pochłonęła w operacjach prawie okrągłe 0,5 miliarda złotych. Rok 2009 to +300m, a to bardzo miła wiadomość.

Tutaj może przyjrzyjmy się perspektywie kilkuletniej. PBG jest firmą nastawioną na wzrost. Regularnie rośnie sprzedaż…

kliknij, aby powiększyć

oraz suma bilansowa. Aktywa wzrosły 3,8x licząc od q4’2006 do q4’2009. Jak już napisałem – mimo bardzo dobrych wyników do tej pory problemem była gotówka – pochłaniana przez kapitał pracujący. Tym razem coś się zmieniło. Nie powinien być to wypadek przy pracy, ponieważ Zarząd zapowiadał, że będzie się starał, aby firma zaczęła generować, a nie pożerać gotówkę. Mam nadzieję, że w następnych latach to powtórzą.

To, co przyciąga moją uwagę w PBG, to zarządzanie finansowe. Popatrzmy:

Po pierwsze. Mix finansowania od dawna jest utrzymywany na stałym poziomie: 40% kapitał własny, 45%zobowiązania krótkoterminowe i 15% zobowiązania długoterminowe. Wygląda, że to założony i realizowany target.

Po drugie. Firma stosuje instrumenty pochodne i rachunkowość zabezpieczeń. Zabezpieczenie jest efektywne i dotyczy przepływów pieniężnych. Dlaczego? Bo przechodzi przez całkowity dochód. W 2008 mieliśmy -199m z wyceny w całkowitym dochodzie, dzięki czemu nie mieliśmy tego w wyniku. W 2009 -115m zostało zrealizowane poprzez wynik – mimo to wynik pozostał dobry, czyli zabezpieczenie zadziałało.

Po trzecie. Finansowanie wzrostu. Firma dogaduje się z akcjonariuszami i nie boi się sięgać po ich pieniądze. A ci nie boją się dawać je firmie. Cash flow z emisji 2007-2009 to 807m. W ten sposób kapitał własny wzrósł o 1’243m z czego zysk to „tylko” 356m. Można narzekać, że emisje nie są kierowane do drobnych akcjonariuszy, jednak warto zauważyć, że akcje nie są oddawane za bezcen. Wręcz przeciwnie. W efekcie WK wzrosła z 30,5zł na koniec 2006 do 97,6zł za akcję na koniec 2009 (liczę tylko equity Grupy). Drobni więc też korzystają. Wszystko to musi być oparte na zaufaniu. Dawcy kapitału muszą być przekonani, że inwestują w dobry biznes, a biznes musi wiedzieć, że jak poprosi o kapitał, to mu nie zrobią kuku. Ważne zwłaszcza w kontekście dotychczasowej słabej generacji gotówki. Zarząd musi mieć dar przekonywania do swojej długoterminowej strategii. A termin jest rzeczywiście długi. Dlatego utyskiwanie na tym forum, że firma ma dobre kontakty z finansjerą jest dla mnie… dziwne. Bo nie każda firma takie kontakty ma. I czasem to się źle kończy. Dla firmy, nie dla finansjery.

Z drugiej strony PBG mimo, iż jest to już kolos z sumą bilansową rzędu 4 mld zł, wciąż ma znamiona spółki wzrostowej. Zaczęło to dla mnie być trochę niepokojące. Moim zdaniem pora zacząć tę wartość spieniężać. Nie można w nieskończoność rosnąć właściwie za cudze pieniądze. Dlatego jeszcze raz podkreślę, że to dobrze, że firma pokazała dodatni CF operacyjny.

Kasia zwróciła uwagę na wysoki goodwil. Rzeczywiście = 319m. To niby tylko 8% całkowitych aktywów, ale:
- jednostkowy rachunek wyników pokazuje, że gross margin na transakcjach intra-group to (minus) -134m, a więc wynik jednostkowy mógłby być 98 + 134 = 232m (do tego pewnie jeszcze oszczędności na kosztach zarządu). A Grupa ma wynik 211m.
- jednostkowy bilans pokazuje, że jednostka dominująca „ulokowała” w Grupie 230m gotówki (przynajmniej tyle widać z samego bilansu. Liczę nie tylko „inwestycje w jednostkach zależnych”, ale zmiany wszystkich pozycji „od jednostek powiązanych”). Bez tych operacji cash jednostkowy byłby 352 + 230 = 582m. A Grupa ma 306m.

Wychodzi mi więc, że wciąż więc pchamy kasę we wzmacnianie Grupy i goodwill wręcz nie pokazuje wszystkiego.

Pozostaje pytanie, czy firma jest warta swojej giełdowej ceny. W wycenach porównawczych widać, że kurs odpowiada nastawieniu do sektora, a cały sektor jest niedowartościowany: www.stockwatch.pl/gpw/pbg,wykr... . Czy PBG jest takie, jak sektor, to już kwestia indywidualnej oceny. Wyceny inne, niż porównawcze odstają w dół. Z drugiej strony rośnie Z-score. To za sprawą rosnącego kapitału obrotowego oraz zysków. Firma dotknęła już poziomu A. Dla mnie jak zawsze kluczowa sprawa to gotówka. Ale i tu mieliśmy pierwszą jaskółkę. Pozytywne jest to, że raczej nie należy spodziewać się błędów po stronie zarządzania finansami, czyli można skupić się na obserwowaniu poczynań operacyjnych.

Do tej pory mój postulat do Zarządu brzmiał: „Show me the money!”. Teraz nie jest to już takie proste, bo money just has been shown. Liczę na kontynuację.
Powyższa treść przez 30 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających abonament.
Edytowany: 31 marca 2010 15:27

Kamil Gemra
0
Wpisów: 3 001
Wysłane: 28 czerwca 2010 11:10:46 przy kursie: 213,00 zł
Rzut oka na wykres PBG.

kliknij, aby powiększyć

Cała analiza na dedykowanym blogu www.stockwatch.pl/blog/Kamil%2...

szop_pracz
0
Wpisów: 25
Wysłane: 10 stycznia 2011 11:36:05 przy kursie: 206,00 zł
www.parkiet.com/artykul/100406...

Cytat:
Hiszpański OHL nie kupi akcji Hydrobudowy Polska bezpośrednio, lecz w wyniku przejęcia spółki celowej, do której PBG wniesie papiery tej firmy – wynika z wypowiedzi Jacka Krzyżaniaka, rzecznika PBG. Hiszpańska firma odkupi od PBG wszystkie akcje (63,05 proc. kapitału). Dzięki temu, że akcjonariuszem zostanie pośrednio, będzie mogła ogłosić wezwanie tylko na 2,95 proc. walorów (do 66 proc. głosów). Gdyby akcje chciała kupić bezpośrednio, to musiałaby ogłosić wezwanie, na które mogliby odpowiedzieć wszyscy akcjonariusze, a zapis PBG mógłby zostać odpowiednio zredukowany. OHL jest zainteresowany 51-proc. udziałem. Dlatego po zakończeniu wezwania odsprzeda PBG papiery powyżej tego progu i odzyska część zainwestowanych pieniędzy.

proszę mie oświecić czy PBG w końcu zarobi na tej transakcji czy nie
według mnie tak
Edytowany: 10 stycznia 2011 11:50

bcebula
0
Wpisów: 312
Wysłane: 10 stycznia 2011 12:33:14 przy kursie: 206,00 zł
Zarobi

BlackendWhite
0
Wpisów: 10
Wysłane: 10 stycznia 2011 14:47:07 przy kursie: 206,00 zł
Myślę, jest kilka przyczyn takiego zachowania kursu. 1/ forma sprzedaży HBP. Jak wejdziecie na stronę PBG to aż roi sie od frazesów typu: uczciwość, fair play etc a tu bęc i jak przyszło do sprzedaży HBP to są równi i równiejsi (PBG odda wszysto za 4,01 pln a dla reszty rynku wezwanie na pozostałe 3proc)
2. AT spółki oprócz wyprzedania nie daje sygnałów na zajęcie pozycji. Można oczywiście łapać dołki, ale to gra 0:1. Na wykresach tygodniowych padło w cenach zamknięcia Wsp=210 i weszliśmy lekko w strefę 210-200. Może się wybroni? ale napewno nie ma sygnałów do wejścia na papier. 3/ Do tego dochodzi wyjście OFE Aviva poniżej 5%... Coś jest na rzeczy i dopóki AT nie da zmiany sygnału - można tylko moim zdaniem obserwować. Firma jest fundamentalnie mocna, a jak jeszcze złapie kilka kontraktów energetycznych o których tak głośno, plus cash od OHL - wszytsko gra, ale AT mówi jeszcze nie teraz!

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7