pixelg
PETROLINV - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7

PETROLINV [OIL]

AKTUALNY KURS: 1,94 zł (+46,97%) 28-06-2017 17:04
WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Grupa: Bus Driver
Wpisów: 8 584
Wysłane: 29 sierpnia 2008 23:11:11 przy kursie: 149,40 zł
www.stockwatch.pl/gpw/petrolin...

Krótko bo nie ma o czym.
Tak potężne wartości wskaźników mówią, że sukcesy są już zdyskontowane w cenie. Przynajmniej większość. Kurs myśli, że już znaleźli tę ropę i jest bonanza. Tutaj fundamenty nie grają żadnej roli. Historia wyników spółki, która robiła coś innego (OK, nadal to robi, ale nie o to jej chodzi) nie ma żadnego znaczenia.

Lepiej żeby znaleźli...
Edytowany: 29 sierpnia 2008 23:11

WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Wysłane: 19 września 2008 11:42:03 przy kursie: 152,50 zł
Próbuję śledzić lewym okiem co tam Krauze wygrzebał w Kazachstanie i jak mu idzie w interesach.
Mam wrażenie, że nie za dobrze. Kazachowie trzymają go za gardło i chcą rozwodnić żeby przejąć firmę, dlatego Krauze sprzedaje Polnord by rzucić gotówkę w Petrolinvest. Dobrze to interpretuję? Wzrost ryzyka, zmniejszenie dywersyfikacji, ale to jest pogotowie ratunkowe - ocalić co się da zanim się wszystko posypie.

Patrzę na komunikaty i kurczę jednak ciągle nie wiem, czy znaleźli tę ropę.

Puls Biznesu napisał(a):
Petrolinvest poinformował w czwartek wieczorem, że w wyniku szacunków niezależnego eksperta, dodatkowe wydobywalne zasoby perspektywiczne dla Kontraktu OTG wynoszą 302,25 mln baryłek ekwiwalentu ropy naftowej i zlokalizowane są w obiektach poszukiwawczych w rejonie Szyrak, w północno-wschodniej części obszaru Kontraktu.
Zasoby te nie były ujęte w styczniowym raporcie spółki. Tym samym, łączne zasoby perspektywiczne dla Kontraktu OTG wynoszą 1.269,13 mln baryłek ekwiwalentu ropy naftowej. Pośredni udział spółki w kontrakcie wynosi obecnie 50 proc., zaś po zrealizowaniu umowy inwestycyjnej, udział zwiększy się do 98,27 proc.
Edytowany: 19 września 2008 11:42

opennetpr
0
Wpisów: 688
Wysłane: 23 września 2008 17:18:48 przy kursie: 145,80 zł
Mnie dziś trochę zmącił spokój ten petrokasa, sobie szedłem akurat trawką, a tu jak grom z jasnego nieba przewrotna myśl, nie oparta co prawda o fundamenty spółki, ale o czynniki spekulacyjne. Czy to przypadkiem nie jest tak, że pan K. dodaje do stratnej pozycji? Z tego co słyszałem, to małemu procentowi ludzi udaje się wyjść dobrze z dodawania do stratnej pozycji, nie odbieram mu co prawda geniuszu, ale szanse na powodzenie oceniam już inaczej. Poczytam w najbliższych dniach o tej jego ropie.

JANERR
0
Wpisów: 244
Wysłane: 24 października 2008 18:36:07 przy kursie: 68,00 zł
Dzisiaj zebrało się Walne na Petrolu jak dojdzie Krauze z Kazachami do porozumienia to będzie powszechna radość
a jak nie to mamy pewne przynajmniej 50 złotych za akcje .

Kazachowie są potrzebni Petrolowi jak woda rybie bo będziemy mieli gwarancje że nie odbiorą Krauzemu
koncesji na wydobycie jak sie dowierci do poważnych pokładów ropy.

opennetpr
0
Wysłane: 25 października 2008 04:18:39 przy kursie: 68,00 zł
Ostrożność nawet jak się dowierci, może się okazać, że skala recesji głównych odbiorców ropy jest dużo większa niż każdy się spodziewa. W pierwszym rzędzie wtedy padają najbardziej kapitałochłonne inwestycje w ropę. Jeśli OPEC wpadnie w panikę i zacznie gwałtownie ścinać wydobycie, pomijam już to ostatnie ścięcie, może spowodować katastrofę, jeśli nie wpadnie w panikę i pozwoli rynkowi uregulować, a skala recesji jest na tyle duża, że cena jakimś cudem spadnie do 30$ to mamy krach wśród większości firm zachodnich wydobywających ropę w terenie trudno dostępnym, spadek zysków to pomijam. Nie za wesoło to brzmi, ale takie wnioski można wysnuć po lekturze speca od rynków paliwowych. Wszystko zależy od ceny ropy na jakim poziomie stanie bez sztucznej ingerencji. Krótko mówiąc może być ostro. Natomiast w perspektywie teraz najbliższej to może i nie tak źle dla Krauzego, tyle tylko aby tę ropę znalazł. W którejś informacji podawał przy jakiej cenie ropy na rynkach światowych opłaca mu się wydobywać, wynikało z tego, że przy 30 paru dolarach opłaca mu się wydobywać, czyli koszt zbliżony do wydobycia w Zatoce Meksykańskiej, ale trzeba sobie zdawać sprawę, że w porównaniu z OPEC to i tak super drogo, tyle że OPEC ma presję budżetową, skalkulowali budżety od 55 do 80 chyba dolarów średnio rocznie za baryłkę, więc mogą trochę spanikować. Tak mnie się rysuje sytuacja teraz biznesu naftowego, czy to wpłynie negatywnie na kurs akurat tej spółki ciężko powiedzieć, bo to perspektywy raczej rynku światowego. Wiele pewnie zależy od samych fundamentów firmy, i przy jakich cenach na baryłkę kalkulowali wydobycie tej ropy, z tego co pamiętam to 30 coś dolarów, ale to trzeba poszukać. Natomiast gdy idzie o kazachów to szczegóły nie są mi bliżej znane o co idzie, choć jak rozumiem idzie o zabezpieczenie na miejscu interesów i zmonopolizowanie części rynku, kazachowie zdaje się mają infrastrukturę potrzebną mu. Podobnie chyba to wyglądało w Polsce gdy wygrywał przetargi, kupić wszystkie firmy które mogą wygrać przetarg i wtedy przetarg masz wygrany, tutaj chce ustrzelić dwie pieczenie przy jednym ogniu, z tym że nie o przetarg idzie a o koszty transportu surowca. Mógłby ktoś bliżej opisać to spotkanie i co tam ustalili i jak i po co dokładniej, ktoś bardziej zorientowany.

Edit. Znaczy cena spekulacyjnie w górkę pójść może, ja opisywałem perspektywy branży, żeby ktoś nie pomyślał, że o cenie pisałem akcji, a perspektywy to tak średnie są, wiele zależy od popytu. Choć hmm zysk mógłby być z tego niezły może spekulacyjny, niech ktoś się jeszcze wypowie.
Edytowany: 25 października 2008 04:22

JANERR
0
Wysłane: 28 października 2008 19:53:55 przy kursie: 67,00 zł
Czytając art.prasowe widzimy wszędzie informacje - Krauze traci kontrole nad Petrolinvestem - ( KAZACHOWIE OBEJMUJĄ połowe udziałów itp. - to właściwie koniec największego dziecka Krauzego..... itp.

PYTANIE Albo dziennikarze nie wiedzą co piszą i są ignorantami albo szukają taniej sensacji ?

Tak naprawde to wejście Kazachów z ich firmami wydobywczymi i polami naftowymi do Petrolinvestu to zwiększenie wartości firmy i najważniejsze uzyskanie gwarancji że Krauze nie straci koncesji na wydobycie w Kazachstanie.

Władze Kazachstanu słyną na świecie z tego że są nieprzewidywalne i mogą odebrać koncesje na wydobycie i poszukiwanie w każdej chwili tak więc wpuszczenie Kazachów do Petrola i zabieganie by oni weszli jest wyśmienitym posunięciem
Krauzego ( tymbardziej że Kazachstan jest pod wpływami służb specjalnych Rosji która robi wszystko by Polacy nie mieli
większego dostępu do ropy.)

I jeszcze jedna bardzo ważna rzecz która umkneła jakoś prasie.

Dzięki połączeniu Petrolinvestu z dwiema firmami Kazachów powstała

JEDNA Z NAJWIĘKSZYCH SPÓŁEK INWESTUJĄCYCH I POSZUKUJĄCYCH ROPY I GAZU W KAZACHSTANIE

WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Wysłane: 28 października 2008 20:14:40 przy kursie: 67,00 zł
Dodam od siebie, że Kazachstan to nie tylko Borat i kobiety z wąsami...
Kolega był w zeszłym roku w Ałmaty i stwierdził, że tylu Lexusów na metr kwadratowy jak tam, nie widział nawet w Dubaju.

Myślę, że Krauze porwał się na biznes w perspektywie kilkakrotnie większy (i trudniejszy) niż jego dotychczasowe geszefty razem wzięte. Bardzo dzielnie walczy o utrzymanie się przy stole pokerowym...
Edytowany: 28 października 2008 20:16

JANERR
0
Wysłane: 29 października 2008 13:03:11 przy kursie: 69,00 zł
Ciekawe teorie w sprawie opcji Coll w Petrolinweście i o co chodzi ??

Tłumacząc w uproszczeniu Krauze przez swoją fimę Prokom pożyczył 212 milionów zł. Petrolinwestowi - pieniądze te mają być oddane - zamienione na akcje Petrola ( wg. średniej jaką osiągną akcje podczas ostatnich 3 miesięcy w dowolnym terminie )

Rozwijając to zagadnienie pożyczający pieniądze powinien być zainteresowany jak najniższym kursem akcji w dłuższym okresie bo dzięki temu dostanie tych akcji więcej .

Podano w komunikacie że Banki i fundusze kupią akcje Petrola po 130 zł za akcje a średnia jaką osiągną akcje z 3 miesięcy
wyniesie w tym tygodniu 130 zł.

I tu mamy pytanie czy pan K. zdecyduje się zamienić dług firmy na akcje po średniej 130 zł. za akcje czy będzie czekał
dłużej aż średnia będzie niższa ( bo wtedy dostanie więcej akcji )

Idąc tym tropem w jednej z dzisiejszych gazet podano informacje że Krauze na swoim rachunku maklerskim posiada akcji
Petrola tylko za 24 tyś zł. a reszte już sprzedał. ( Prokom ma reszte)

I TU NASUWA SIĘ PYTANIE

- Dlaczego dzisiaj przecieka ta informacja do prasy i jaki ma ona cel ? - to juz każdy sam sobie musi odpowiedzieć

opennetpr
0
Wysłane: 2 listopada 2008 14:42:17 przy kursie: 64,30 zł
2/3 ryzyka akcji to ryzyko sektora, a teraz to sektor ryzykowny, petrolinvest ma tragicznie niski rating i żadne sztuczki finansowe nie pomogą jeśli sam tego nie poprawi, wiercenia poważniejsze jakieś maił wykonać w grudniu, ale nie pamiętam czy to miały być te próbne czy pogłębienie istniejących szybów. Wejście w spółkę to z chińczykami to dobry ruch bo to jedyny może prócz Indii tak rozwojowy rynek, ale pora przestać sprzedawać marzenia, a zacząć coś robić. Wiadomym jest, że to trwa i jest kosztochłonne. Na wszelkie poufne informacje typu mały rachunek maklerski itd, nie ma co zwracać uwagi, bo jak by były poufne to by nikt o nich nie wiedział przykład: ostatnie zrzuty na sygnitach, tam ktoś musiał mieć informację wcześniej i była poufna. Spółka wg. wskaźników na forum jest chyba jeszcze drogo w porównaniu do innych spółek, są po prostu lepsze okazje, co nie znaczy, że za jakiś czas ona nie będzie okazją. Poczytam sobie jeszcze trochę o rynku ropy i zobaczymy co tam się dzieje.

Edit. W tym sektorze jest jedno co mnie niepokoi na dziś, to pewna myśl, której jeszcze nie chcę sprawdzać, ale pewnie wróci jak bumerang. Mianowicie klaruje się takie stwierdzenie, że w tej chwili ropa jest droższa niż w szczycie kiedy kosztowała 147 dolców. Jeśli tak by było to stłumi popyt, czyli musi jeszcze trochę jej cena zlecieć lub utrzymać się na tym poziomie przy spadającym dolarze, co było by bardziej korzystne. Generalnie, trzeba obserwować tempo wzrostu zapasów ropy przez najbliższe miesiące, ono wiele powie co się dzieje w tym sektorze.
Edytowany: 2 listopada 2008 16:00

JANERR
0
Wysłane: 2 listopada 2008 18:43:00 przy kursie: 64,30 zł
Wspomniałeś że jest to sektor ryzykowny to fakt bo ceny ropy lecą na "pysk" ale i złoto też leciało i to nieżle .

Takie czasy ale i one się kiedyś skończą - bo wszyscy nie zmienią samochodów na rowery.:blackeye:

30 $ za baryłke to cena przy jakiej PETROLINVESTOWI opłaca sie wydobycie ale tu nie ma problemu jeszcze bo nic nie wydobywają. ( jak narazie )

I DLATEGO UWAŻAM ŻE TO TERAZ TRZEBA SIĘ INTERESOWAĆ TAKIMI SPÓŁKAMI GDY WSZYSCY JE OPUSZCZAJĄ I MYŚLĄ ŻE SĄ NIC NIE WARTE (no bo przecież ropa tanieje i wskażniki są nędzne )

A CO BĘDZIE JAK ROPA KIEDYS ZACZNIE DROŻEĆ A PETROL. ZNAJDZIE POWAŻNE ZŁOŻA ???

Oczywiście są zagrożenia - jak nie znajdą finansowania w postaci 200 milionów dolarów to Kazachowie zabiorą koncesje na wydobycie Petrolinvestowi i to bardzo szybko, bo niestety są tam takie umowy.

Nie inwestujesz i nie wiercisz to koniec z koncesja i do widzenia . ( więc ryzyko jest jak to w każdej inwestycji )

I dlatego nazwałem PTROLINWEST ruletką ale z tą różnicą że się cały czas kręci i to jest fascynujące.

Sracić można przy tym kursie 50% a zyskać 500 % ( 300 zł za akcje ) i to wcale nie w perespektywie kilku lat .

opennetpr
0
Wysłane: 3 listopada 2008 02:39:21 przy kursie: 64,30 zł
A coś bliżej o tych dolarach na koncesje i do kiedy ma je wpłacić. Jakoś nie śledzę komunikatów z tej spółki, a pamiętam, że jakieś wiercenia miały rozpocząć się w grudniu, nie znam też bliżej kontraktów tej spółki więc może by coś tak dokładniej napisać, jak 7 latkowiangel4 i wtedy można spróbować ocenić ryzyko sektora i spółki, bo to raczej pewne, że cały światowy sektor ropy nie padnie, ale dobrze wiedzieć, że się inwestuje w spółkę, która nie jest droższa od światowej konkurencji, która ropę wydobywa. Ile oni wydobywają właściwie z tego odwiertu jednego, który miał być pogłębiony, no i czy to jest normalny odwiert wydobywczy czy jakiś technologiczny. Co to za wiercenia miały być, wiadomo w raporcik trzeba zajrzeć itd

JANERR
0
Wysłane: 4 listopada 2008 11:09:36 przy kursie: 66,00 zł
PETROLINVEST - podał informacje że rozpoczyna oficjalną próbną eksploatacje ropy w Kazachstanie ze złoża ŻUBANTAM
z 5 odwiertów.

Nie są to złoża duże jak na Kazachstan zaliczył by je do małych ja na te warunki.

Ropa tam występuje na niewielkich głębokościach są planowane w tym miejscu jeszcze kolejne odwiery.

No to mamay pierwszą oficjalną rope ,nie jest to eldorado ale jak na początek to cos jest choć niewiele tego.
(choć od początku nie spodziewano sie tam wielkiej ropy.

opennetpr
0
Wysłane: 4 listopada 2008 15:30:22 przy kursie: 66,00 zł
Czyli to odwierty technologiczne ? Dobra wiadomość oczywiście jest taka, że to niewielkie głębokości, bo chodzi o koszt wydobycia im bliżej powierzchni tym taniej. Od czegoś muszą zacząć, a z tego da się najszybciej.

szooler
0
Wpisów: 2 112
Wysłane: 6 listopada 2008 01:48:43 przy kursie: 60,50 zł
Jak słyszę Petrolinvest,to mi się przypomina krótki test Stockwatcha naszej tolerancji na ryzyko.
Zastanówmy się,gość sprzedaje wszystko,bo się dowiedział,że surowiec cenny odkryli,na obcej ziemi,także droga daleka,a to jeszcze te czasy,że zamiat samolotu jest dyliżans.Nakłady ogromne,a szanse powodzenia są jak 1 do 5-ciu.Jak to nazwać,hazard?Gorączka (czarnego) złota...

ANI GROSZA.
"Fortuna favet fortibus"

opennetpr
0
Wysłane: 6 listopada 2008 10:02:50 przy kursie: 55,00 zł
Ja tam nie wiem, tu chyba akurat mądrego nie ma, na tę chwilę faktycznie ryzyko spore i może ono dać premię proporcjonalną do siebie czyli sporą. Trzeba jednak pamiętać, co to znaczy ryzyko i że zazwyczaj premii ono nie daje, choć kiedy już daje to dużą. Gdyby to był rynek normalny, to najzwyczajniej w świecie wolał bym akcje tej spółki sprzedać na krótko i po bólu, a jakby się odwróciło to natychmiast zająć pozycję długą i spokojnie odczekać aż drogie akcje inni odkupią odemnie drożej. Piszę to po to by jak ktoś ryzykuje robił to świadomie. Spółka może być nie dowartościowana, może mieć perspektywy, ale warto też ocenić ryzyko i nie wchodzić całą gotówką może, jak już ktoś chce inwestować w papiery na ropie. User wazar zwrócił uwagę na transakcję biotonu, czy 450 mln to prawie nie dwieście baniek w dolarach. Zrobiło się prawie jak w kasynie przy stoliku pokerowym. Natomiast komunikaty ze spółki zwłaszcza czy coś tam robi i jak są pożyteczne wielce pożyteczne.

opennetpr
0
Wysłane: 11 listopada 2008 23:10:50 przy kursie: 46,40 zł
Zastanawiałem się czy coś napisać o jej akcjach. Czy jest szansa na korektę, jest. Czy silną nie wiem. Nie śledzę fundamentów tej spółki, ale dla kogoś kto chce long termin zainwestować, musi pamiętać, że przeciwko niej gra rynek i sektor i jeszcze nie przestał grać. Jeśli dolar zmieni trend, czyli powróci do wzrostów, przeciwko całemu sektorowi paliwowemu zagra dolar. Ceny ropy są w potwierdzonym trendzie spadkowym, co oznaczy olbrzymi poziom ryzyka na pozycję long w sektorze paliwowym. Natomiast czy to już ostateczny pułap spadków dla tej spółki tego nikt nie powie, wiele zależy od niej samej. Rynek wyczekuje sygnałów pozytywnych, ja nie śledzę akurat dokładnie jej, nie wiem też czemu ostatnio spadki nastąpiły znaczne na niej, ale poziom ryzyka nadal się nie zmienił dla sektora, czy dla tej spółki, ciężko powiedzieć, te pierwsze informacje o wierceniach itd, pozytywne były chyba, bo kurs na ten pozytyw dziwnie reagował. To ktoś bardziej kompetentny gdy idzie o tę spółkę dokładnie musiał by napisać co się dzieje. Przymierzam się do prześledzenia jej aktywności, ale jak coś jest za trudne dla 7 latka to mnie zniechęca, choć pewnie za którymś razem się przymierzę. Nie wiem czy jest też niedowartościowana i na ile, choć korekta jest możliwa, tylko nikt nie powie przy jakim poziomie.

wazar
0
Wpisów: 72
Wysłane: 12 listopada 2008 00:28:08 przy kursie: 46,40 zł
Kurs petrola zmierza nieuchronnie(?) w rejony poniżej 20 zł za akcję. Dla grających (grającego?) na spadki robi się jednak coraz bardziej niebezpiecznie - wzrasta z każdym dniem ryzyko, że pojawi sie popyt, którego nie będą w stanie pokonać... Podobno pewien inwestor, znany i lubiany, myśli też o inwestycji w telefonię komórkową. Czy znowu uda mu się sprzedać droooogo, a potem kurs będzie leciał ponad 90% w dół? Czy może tym razem zaskoczy wszystkich i zmieni strategię?

PLAYER
0
Wpisów: 1
Wysłane: 13 listopada 2008 23:46:52 przy kursie: 45,00 zł
Witam
No ja jestem pod dużym wrażeniem, ponad rok trendu spadkowego z dotarciem do książkowego dna na 35-36 zł i zachowanie dziś nieprawdopodobnie gigantyczne.
Uważam że w związku ze zblizającymi się finalizacjami z różnych wątków życia spółki /skonsolidowanie aktywów, potwierdzenie wejścia kapitałowego chińskiego MI Energy, zwieńczenie wejścia kapitałowego EBORu, Blue Oak, być może wykonanie opcji Call przez Prokom Investment, newsy o wynikach po "odkorkowaniu" największego skarbu jakim jest złoze OTG o potencjale ponad 1 mld baryłek...
100% o których pisze kolega powyżej to może być, to będzie ledwo przygrywka Boo hoo!
Edytowany: 13 listopada 2008 23:48

szooler
0
Wpisów: 2 112
Wysłane: 14 listopada 2008 01:47:51 przy kursie: 45,00 zł
Krótkoterminowo odbicie.kurs trzyma spadająca cena ropy,tu padł ostatnio istotny poziom-55$,i to jest obecnie najsilniejszy argument przeciw OIL.
"Fortuna favet fortibus"

raul07
0
Wpisów: 198
Wysłane: 14 listopada 2008 19:51:53 przy kursie: 42,31 zł
świat nigdy nie wynajdzie idealnej metody osiągania zysków na giełdzie dopóki będzie na niej istniał czynnik ludzki, którego zachowania są nieprzewidywalne:). ale każda metoda, która może pomóc w jakimś nawet nieznacznym stopniu inwestorowi nie powinna być lekceważona i odrzucana. Dla niektórych Fibo jest zabobonem, dla niektórych cała analiza techniczna jest do kosza, a niektórzy nie przejmują się analizą fundamentalną. Są ludzie, którzy posługując sie daną metodą osiągają sukcesy, niezależnie od tego jak dziwna ta metoda wydaje się innym.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7