pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

-kris-

-kris-

Ostatnie 10 wpisów
WatchDog,skoro tak pojmujesz moją aktywność na tej spółce to trudno.Nie jest moją intencją ani utwierdzać Cię w tym przekonaniu,ani dementować tego co napisałeś.Faktem jest,że Merlin nigdy nie był rentowny...,ale znalazł się ciekawy właściciel,ma koncepcje rozwoju dla firmy i to staram się przekazać,a w przypadku,gdy firma skąpi lub przemyca informacje,doniesienia prasowe są użyteczne,bo przecież Merlin nie funkcjonuje w próżni rynkowej ,a dziennikarze mogą i docierają czasami do istotnych informacji.

Ja wiem,że tu promujecie twarde dane-więc zgoda -nie będę ''bombardował'' forum nieciekawymi ''miękkimi'' informacjami.
PS.
Cieszę się,że napisałeś parę ogólników o firmie,ale jeszcze bardziej byłbym zadowolony,jakby te informacje były wolne od dygresji ad personam.
Ja zawsze piszę ad rem...,ale to juz zupełnie inna para kaloszy...:-)).
Pozdrawiam i bez odzewu.

Niekoniecznie przesada...
Jeżeli Merlin ,poprzez stworzenie wielu punktów odbioru, dotrze do większej liczby klientów i będzie odnosił z tego korzyści,to takie działanie uważam za pozytywne.Ponadto właścicielem Merlina jest deweloper pasaży handlowych i rozumie się samo przez się,że będzie promował swoje moduły handlowe jako dobre na punkty odbioru Merlina (skorzysta na tym nie tylko Merlin,ale cały pasaż )....co więcej,będzie to główny kierunek rozwoju e-sklepu i byłoby to zgodne z ideą wielokanałowości,która obecnie jest coraz popularniejsza na Zachodzie i w Polsce.

www.bankier.pl/wiadomosc/Omnic...

Cytat.
''Wielu detalistów stara się połączyć wodę z ogniem, oferując zakupy w sieci z odbiorem w sklepach stacjonarnych. W Polsce szlak przecierały sklepy z elektroniką, ale na wielokanałowe podejście zdecydowały się także np. sieci odzieżowe i księgarnie. „The Economist” przytacza dane, które świadczą o tym, że takie podejście ma sens – 40% odbierających kupiony w sieci towar dodatkowo kupuje coś w sklepie.(...) – twierdzą eksperci Deloitte.''

Punkty odbioru Merlina w pasażach CZT będą darmowe,a wg raportu przygotowanego przez Gemius oraz e-Commerce Polska jest to jeden z głównych czynników skłaniających ludzi do zakupów przez internet.

Poznań przyciąga e-commerce...i to nie tylko Allegro................

...''Coraz częściej stolica Wielkopolski przyciąga (...) firmy z dużym potencjałem z branży e-commerce. Poznań to już nie tylko Allegro, od września br. swoją siedzibę przeniesie tu także Merlin.pl,jeden z najstarszych polskich sklepów internetowych.''

www.pulshr.pl/wiadomosci/pozna...

'' Chcemy także wyjść z online do świata offline i rozwijać sieć punktów odbioru, w których będzie można zarówno zamówić, jak i odebrać nasze towary, a przy okazji zatrzymać się na chwilę i wypić dobrą kawę -mówi Łukasz Rybczonek, dyrektor Marketingu i Sprzedaży z Merlin.pl.''

Wg rekrutacyjnej strony internetowej Merlin.pl ( ...http://kariera.merlin.pl/...),spółka poszukuje partnerów do prowadzenia punktów odbioru Merlin we Wrocławiu, Chorzowie ,Częstochowie,najprawdopodobniej mieszczących się w pasażach Czerwona Torebka ,i ...wiąże z tym faktem duże nadzieje na rozwój:

franchising.pl/artykul/7511/me...

Najwięksi gracze na rynku e- commerce w USA nie boją się eksperymentować...,a koncepcja CZT ,w sprawie punktów odbioru Merlin.pl,jest zgodna z najnowszymi trendami światowego e-handlu:

www.propertynews.pl/centra-han...

PS.
Każda,nowatorska koncepcja handlu pojawiająca się w portfolio CZT ,ma swoje odzwierciedlenie w handlu światowym, i wynika z eksploracji (...www.parkiet.com/artykul/23,133...) najbardziej popularnych oraz dochodowych form handlu na świecie...Proponuję zainteresowanym i akcjonariuszom trzymać się tej koncepcji...i obserwować pilnie działania Czerwonej Torebki...:-)).
Czy Merlin wkroczy na wzrostową ścieżkę pod wodzą Czerwonej Torebki?Zobaczymy...i skomentujemy to na forum...:-)).

Czerwona Torebka ma term sheet z Querton DM na aktywa warte do 70 mln zł netto...!!!

wyborcza.biz/biznes/1,100969,1...


Środki finansowe pozyskane ze sprzedaży lokali przeznaczone zostaną w głównej mierze na dalszą intensywną ekspansję
pasaży handlowych „Czerwona Torebka” oraz przejęcia.

Emisja obligacji serii D o wartości 146,7 mln zł........................

www.gpwinfostrefa.pl/GPWIS2/pl...

Jest to pierwsza transza emisji ( seria D )o wartości 146,7 mln zł,w ramach dużego programu emisji obligacji o wartości 2 mld zł,ustanowionego w celach akwizycyjnych...,,w spółki świadczace usługi finansowe w Polsce,które mogłyby uzupełnić ofertę produktów i usług Alior Banku,jeśli nadarzy się stosowna możliwość....''.

Podając przykład, opierałem się na danych ze strony internetowej spółki.

www.czerwonatorebka.pl/index.h...

CZT , jeszcze nie posiadajace PNU pasaże kwalifikuje jako otwarte na podstawie art.54 Ustawy o Prawie budowlanym,aby przyspieszyć otwarcie i handel np sklepu Małpka Express.Tak wg mojej wiedzy było w Komornikach.

www.komorniki.info/czerwona-to...

Od otwarć nowych pasaży bardziej mnie interesuje stopień komercjalizacji powierzchni,która akurat w Wolsztynie jest kiepska,ale najbardziej,jaki własny koncept spółka zamierza stworzyć,aby zacząć na -własny rachunek- handlować we własnych pasażach.
Na podstawie analizy doszliśmy do wniosku,że koncept sklepów typu Dollar,który świetnie się rozwija na całym świecie,a w Polsce jest nieobecny w sieciach handlowych ( za wyjątkiem sklepów 1001drobiazgów za 5zł ),może być tym,o czym komunikowała spółka w raporcie o rozszerzeniu koncepcji biznesowej. Artykuły szybkozbywalne i ich niskie ceny, mogą być magnesem do stałego odwiedzania takich sklepów.

Sklepy typu Dollar -będą nowym,tanim formatem,,Czerwona Torebka''.

Sklepy "wszystko za dolara" ,które święca triumfy w USA ,Kanadzie i Zachodniej Europie,Indiach,Japonii,Australii -z bardzo dużym prawdopodobieństwem -będą nowym,tanim formatem handlowym CZT,przeniesionym przez team,który od lat bryluje w zaszczepianiu na grunt polski nowoczesnych ,zgodnie z obowiazujacym trendy, form handlu.

Asortyment sklepów typu Dollar jest ogólnospożywczo-przemysłowy ,a cena większości artykułów to 1$,jednakże część jest także w cenie i poniżej i powyżej 1$.
Docelową grupa konsumencką są osoby o niskim i średnim uposażeniu.Sklepy oferują swoim klientom nie tylko wygodę, bliskość, prostotę,ale co jest także bardzo ważne szeroki wybór dobrej jakości podstawowych produktów dla gospodarstw domowych , których niskie i przystępne ceny towarów zawsze pozostaną atrakcyjne z punktu widzenia budżetu domowego.

Spowolnienia gospodarcze są szczególnym dobrodziejstwem dla sklepów typu Dollar które w 2008 i 2009 roku przyczyniły się do dość dużego wzrostu wydatków konsumpcyjnych, w tym wydatków wśród kupujących z wysokimi i średnimi dochodami. W 2010 i 2011 roku, 70% amerykańskich gospodarstw domowych odwiedziło i dokonało zakupów w sklepach typu Dollar, a ich liczba stopniowo rośnie.

Biorąc pod uwage obecną działalność sklepów typu Dollar i w wielu krajach świata oraz ich dobre wyniki finansowe w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat, a szczególnie wyniki jakie osiągnieto w USA i Kanadzie, oraz także w Europie Zachodniej, Indii, Japonii i Australii można wnioskować, że w nadchodzących latach ten sukces będzie jeszcze większy. Szybki wzrost liczby sklepów w wielu zakątkach świata w ciągu ostatnich dwóch lat a szczególnie w USA i Kanadzie, potwierdzają tezę że sklepy typu Dollar i stają się co raz bardziej atrakcyjne dla konsumentów.

Głównymi rozgrywajacymi na rynku USA są w tym segmencie trzy firmy:
( pod nazwą firmy linki z serwisu Stoq, prezentujące wykresy akcji tych firm w okresie 5 lat ).
-Dollar General Corp.
stooq.pl/q/?s=dg.us&c=5y&a...
-Dollar Tree
http://stooq.pl/q/?s=dltr.us
-Family Dollar Stores
http://stooq.pl/q/?s=fdo.us

PS.
Zapraszam na małą wizytę z sklepie Doller Tree poprzez vlogera Pawła i jego cykl ,,interAmeryka -internetowy przewodnik po USA''.

www.youtube.com/watch?v=iLqnyp...

Insider trading na akcjach Czerwonej Torebki............................

www.gpwinfostrefa.pl/GPWIS2/pl...

Pan Mateusz Świtalski jest najstarszym synem Pana Mariusza Świtalskiego - głównego akcjonariusza Czerwonej Torebki, posiadającego bezpośrednio i pośrednio 70,273 % akcji.

Pan Mateusz Świtalski jest jedynym akcjonariuszem spółki "Małpka" S.A. z siedzibą w Poznaniu,i pełni w tej spółce również funkcję Przewodniczącego Rady Nadzorczej. Spółka tworzy ogólnopolską sieć sklepów spożywczo- monopolowych ,,Małpka Ekspress''.

Transakcja jest niewielka i ma znaczenie jedynie informacyjne ,na mocy ustawy o obrocie i stanowiska KNF o osobach mających dostep do informacji poufnych.
Aby transakcja zyskała na znaczeniu ,wolumen powinien być znacznie wyższy lub zwiększeniu powinna ulec częstotliwość zakupu.

Czerwona Torebka startuje 15.06 w Komornikach woj. wielkopolskie...

www.komorniki.info/czerwona-to...

Spółka dokonuje kolejnych otwarć nowych pasaży,systematycznie powiększając sieć.
W całym 2013 roku ma powstać 65 pasaży. Zgodnie z założeniami zarządu spółki, na koniec tego roku będzie łącznie 114 pasaży posiadających pozwolenie na użytkowanie.

Zawsze istnieje ryzyko nie wynajęcia powierzchni handlowych w pewnych lokalizacjach,i tego spółka nie uniknie.Na poparcie Twojej tezy podam ,iż w Wolsztynie na 9 lokali,wynajęty jest tylko 1...,ale w Szczecinie( os Bukowo )i Sanoku,gdzie były ostatnie otwarcia,obłożenie jest 100%.

Obiekty typu strip mall dobrze przyjęły się w Europie Zachodniej ( Belgia ,Holandia),ponieważ właśnie zagospodarowują nisze między hipermarketami a dyskontami,a inwestycje w ten segment zapowiedziało kilka firm deweloperskich.

Link,który podałem, ma na celu wyeksponowanie najnowszych tendencji w rozwoju rynku powierzchni handlowych,a które są obecnie realizowane przez CZT.

Kod:
mod: na przyszłość dodawaj cytaty do linków, tak jak jest u nas w zwyczaju


Segment deweloperski,o którym piszesz kolego Stoqq,i możliwość wykupu lokalu, stanowi oddatkową opcję do core bussines,i może krótkoterminowo mocno poprawiać wyniki spółki.Oczywiście będzie się to wzmagało w miarę ekspansji sieci,ale nie przywiązywałbym do tego segmentu zbyt dużej wagi na obecnym etapie rozwoju.Wyjątek od tej reguły mogą stanowić duże sieci handlowe czy usługowe,które wcześnie zauważą potencjał pasaży CZT i wykupywać lokale pod działalność np sieci spożywcze czy...Alior Bank,który jest wśród najemców CZT.

..........Rok 2013 pod znakiem rozwoju sieci handlowych - wywiad........

www.propertynews.pl/opinie/jes...

Informacje
Stopień: Oswojony
Dołączył: 18 maja 2013
Ostatnia wizyta: 27 marca 2018 10:36:10
Liczba wpisów: 32
[0,01% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,476 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +159,69% +31 937,94 zł 51 937,94 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło