pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

ProstyCzlowiek

ProstyCzlowiek

Ostatnie 10 wpisów
Cytat:
Uchwała nr …/06/2020
Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia North Coast S.A.
z dnia 18 czerwca 2020 roku
w sprawie podziału zysku za rok obrotowy 2019

„Po zapoznaniu się z wnioskiem Zarządu Spółki co do podziału zysku Spółki, Walne Zgromadzenie Spółki zaaprobowało zaproponowany przez Zarząd sposób podziału zysku przeznaczając go w całości tj. w wysokości 10.558.180,63 tys. zł (słownie: dziesięć milionów pięćset pięćdziesiąt osiem tysięcy sto osiemdziesiąt złotych 63/100) na podniesienie kapitału rezerwowego Spółki.”

Czy znajdą się chętni powalczyć o wypłatę dywidendy?

Bardzo nieeleganckie zagranie. Niestety nie pierwsze związane z tą spółką. Pozostaje mieć nadzieję, że nie wszyscy będą chętni na sprzedaż akcji i podniosą cenę chociaż o te 2 zł dywidendy.

99,99%, chyba zależy im na kasie bo się spieszą. Jeśli NWZA przegłosuje to za miesiąc dostaniesz ok. 3 zł na akcję. Wszystko jest w ostatnich raportach spółki.

Kto wytrzymał ten zgarnie profity. Piękne wyniki. A niedługo równie piękna dywidenda.

Zatem jestes w bardzo dobrej sytuacji. Akcji z obrotu po 4, 5 czy 6 zl jest niewiele. Duze pakiety kupione byly za duzo wieksze pieniadze i po 12 zl watpliwe by ktos je oddal. Porozumienie i wsparcie sii nie bylo po to aby wyjsc na zero. Zobaczymy co wymysli wlasciciel. Choc chetnie potrzymalbym jeszcze z uwagi na mleczarnie, ktora w koncu rozruszali

Sporo osób (w tym ja) akcje posiada od wielu lat, niemal od debiutu. 12 zł nie jest ceną za którą można je sprzedać. Na przymusowy wykup zaś obecnie nie ma szans.

Z tego co wiem to dużą część klientów dostają właśnie od innych spółek Czarneckiego.

Nie mogę znaleźć wątku prawo, więc napiszę tu. Nie jestem prawnikiem, ale z ustaw które wyżej podałem nie wynika, że bank może bezpodstawnie wypowiedzieć umowę kredytową. Upadający bank zostanie najprawdopodobniej przejęty przez inny (choćby za symboliczną kwotę), gdy tak się nie stanie, to raty są spłacane syndykowi. Ten zaś raczej nie będzie czekał kilkudziesięciu lat aż ludzi wszystko spłacą. Rozwiąże umowy z nierzetelnymi klientami (do tego ma prawo) a spłacane kredyty odsprzeda innym instytucjom. Oczywiście warunki umów dla klientów się nie zmienią (tyle że tu trzeba czytać podpisywane umowy kredytowe bo mogą być zastrzeżenia).

Tu nie chodzi o poprawianie humoru. Jak spółka jest ciekawa to analizuję wszystko. Jeśli się okazuje, że stosowane są różne sztuczki księgowe, to nie warto nawet myśleć o firmie. Jeśli natomiast okazuje się, że skonsolidowane jest gorsze przez jakieś zdarzenie jednorazowe czy też trwający proces inwestycyjny który wkrótce się kończy, to uważam że wtedy warto poświęcić więcej czasu nad wynikami.

Na co w ogóle zwracasz największą uwagę w raportach? Ja dużą wagę przywiązuję do przepływów pieniężnych i zadłużenia.

BTW: nie wytrzymałem i kupiłem NCT (oraz kilka innych firm). Obym nie żałował.

Bankructwo banku to nie taka prosta sprawa. Nawet jak coś się będzie działo, to najprawdopodobniej upadający bank zostanie przejęty przez inny. Czyli raty będą spłacane nowemu właścicielowi na starych zasadach.

Polecam do poczytania prawo bankowe oraz upadłościowe i naprawcze.

Informacje
Stopień: Ośmielony
Ostatnia wizyta: 26 maja 2020 13:02:50
Liczba wpisów: 12
[0,00% wszystkich postów / 0,00 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,366 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +135,60% +27 120,67 zł 47 120,67 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d