GETINOBLE - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7

GETINOBLE [GNB]

AKTUALNY KURS: 0,42 zł (+0,83%) 14-08-2019 17:00
raul07
Wpisów: 198
Wysłane: 25 października 2008 21:49:59 przy kursie: 3,95 zł
WatchDog z tego co sie orientuje to ty sie orientujesz w bankach(i nie tylko):).Mógłbyś więc wyrazić swoją opinię i na temat tej spółeczki?? z góry dzięki
Edytowany: 2 lutego 2010 22:06

WatchDog
WatchDog PREMIUM
Grupa: Bus Driver
Wpisów: 8 601
Wysłane: 25 października 2008 21:55:14 przy kursie: 3,95 zł
Akurat w bankach to bardzo marnie :(
Ale chętnie, chyba dam radę, bo to bank mały, młody i nastawiony na segment bogaczy, więc może coś tam wypatrzę.
Póki co porównaj wskaźniki banków. Noble ma takie dziwne, nie przystaje do innych:
www.stockwatch.pl/Stocks/Secto...

Edytowany: 25 października 2008 21:56

WatchDog
WatchDog PREMIUM
Wysłane: 26 października 2008 08:45:43 przy kursie: 3,95 zł
Bank był uprzejmy już 10 dni temu wypuścić raport za III kwartał.
Wskaźniki na stronie spółki www.stockwatch.pl/gpw/nobleban...
zawierają już aktualne dane.

Co z tym bankiem...
Rośnie bardzo ładnie, ale ciągle pozostaje mały - to jego przewaga nad kolosami, które się chwieją.
Dlatego też odbiega od nich wskaźnikowo: w jednych jest wybitnie drogi, w innych wybitnie tani.
Regularnie generuje gotówkę, to znaczy ma dodatnie przepływy netto, także te operacyjne.
W miarę wzrostu pęcznieją mu aktywa i rośnie kapitał, co stopniowo pogarsza wskaźniki efektywności, no bo wzrost wyników jest dużo wolniejszy.
Co do modelu biznesowego to się nie wypowiadam, bo na bankach się tak naprawdę nie znam.
Strona internetowa mnie śmieszy, i to nie starymi samochodami, lecz amatorszczyzną i naiwnością kalkulatorków i zawartych tam "prawd". Najwyraźniej jednak to nie ona jest generatorem biznesu. Jest nim zapewne sam p. Czarnecki i jego siatka znajomości i powiązań, która być może przyciąga spory kapitał zamożnych ludzi, dla których nie ma produktów w wielkich bankach. Sam miałem okazję raz widzieć prezesa Noble Funds TFI na konferencji i zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie: rzutki, bystry i stąpający po ziemi człowiek.
Uwaga, jeśli kogoś powyższy opis zachęcił do czegokolwiek (a nie miał takiego zamiaru), niech pamięta o ryzyku systemowym oraz sentymencie do sektora bankowego, a raczej jego kompletnym deficycie.
Edytowany: 26 października 2008 08:47

dariusz72
Wpisów: 94
Wysłane: 26 października 2008 12:38:58 przy kursie: 3,95 zł
A może ktoś wie ile oddziałów otworzył ten bank od swojego IPO?Trochę dziwny model biznesu.

WatchDog
WatchDog PREMIUM
Wysłane: 26 października 2008 12:50:09 przy kursie: 3,95 zł
Im mniej tym lepiej...
Klientów na takie usługi nie bierze się z ulicy.
Na stronce podają, że mają osiem. W komunikacie przed IPO obiecywali 20, w największych miastach.
Zresztą nie zdziwiłbym się, gdyby korzystali z backoffice'u Getin Banku. Wręcz powinni outsource'ować jak najwięcej, a samemu się skupić na pozyskiwaniu klientów.

ProstyCzlowiek
Wpisów: 6
Wysłane: 26 października 2008 17:15:01 przy kursie: 3,95 zł
Z tego co wiem to dużą część klientów dostają właśnie od innych spółek Czarneckiego.

dariusz72
Wysłane: 26 października 2008 18:06:01 przy kursie: 3,95 zł
Mnie ten model biznesu nie przekonuje,ja ogólnie straciłem zaufanie do P.L.Czarneckiego po nacięciu inwestorów na LCC,facet kupił siermiężny Bank Cukrownictwa,zmienił design i profil,no niby bank dla klienteli A.M,ale depozyty od zwykłego zjadacza chleba też biorą,pogonił papiery i zainkasował spory zysk.Można dzisiaj kupić znacznie taniej inne banki z potężnym udziałem w rynku,druga sprawa,że walka o klienta z tzw.klasy średniej dopiero się zaczyna,szykują ofensywe Allior,Allianze i oba będą dysponować siecią oddziałów.

DEX
Wpisów: 184
Wysłane: 16 grudnia 2008 12:32:21 przy kursie: 3,36 zł
Dzisiaj piekne wywalanko ! Jak na razie przy małych obrotach , ale jednak . Tam chyba jakieś wsparcia poszły jak patrze na wykres ale niech może inni sie wypowiedzą ! W każdym bądz razie spółka w ewidentnym tredzie spadkowym bez oznak odwrócenia . Wiec może lada dzien nastąpi przesilenie , Wrzucam do obserowanych bo może da cos zarobić ...

raul07
Wysłane: 29 stycznia 2009 14:31:27 przy kursie: 2,13 zł
Cytat:
Noble Bank wchłonie Getin Bank

Spółki z portfela Leszka Czarneckiego zdecydowały o połączeniu sił. Giełdowym inwestorom warunki transakcji najwyraźniej nie przypadły do gustu. Kurs Noble Banku głęboko nurkuje.

Spadkiem notowań Noble Banku aż o 15 proc. gracze zareagowali na decyzję o połączeniu z Getin Bankiem. Kurs Getin Holding również spada - ale "tylko" o 3-4 proc.

Połączenie nastąpi przez przeniesienie całego majątku Getin Banku (w 99,39 proc. należy do Getin Holding) na Noble Bank (GH ma 73,64 proc. jego akcji), z równoczesnym podwyższeniem kapitału drugiej instytucji.
Czytaj poniżej
Reklama:

Ustalono, iż stosunek wymiany akcji Getin Banku na walory Noble Banku wynosi 1 do 2,85, tj. za każdą posiadaną akcję, akcjonariusze pierwszego z banków otrzymają 2,85 akcji giełdowej firmy. Łącznie akcjonariusze GB (przed połączeniem wesprą jeszcze bank kwotą 50 mln zł) otrzymają 738,584 mln akcji emisji połączeniowej. Tym samym kapitał zakładowy Noble Banku wzrośnie z 215,17 mln zł do 953,76 mln zł.

Po transakcji udział Getin Holding w akcjonariacie Noble Banku wynosić będzie ok. 94 proc., a w rękach pozostałych udziałowców pozostanie ok. 6 proc. Noble Banku.

Zarządy obu podmiotów przekonują, że połączenie spółek m.in. pozwoli wzmocnić je kapitałowo, poprawi ich płynność, poszerzy sieć sprzedaży i zwiększy pozycję konkurencyjną na rynku. W wyniku transakcji powstanie bank o charakterze uniwersalnym, dysponujący szeroką ofertą produktową.

Podano również wstępne niezaudytowane wyniki Noble Banku za 2008 r. Zysk netto w tym okresie wyniósł 163,5 mln zł, wobec 93,37 mln zł rok wcześniej.

ok ok , getin jest po 3,7 noble po ok 2,1 czyli chyba cos nie gra skoro parytet wynosi 1:2,85 , getin musialby spasc do 1zl ?? gdzie jest haczyk, czemu noble tak dostalo ??

raul07
Wysłane: 29 stycznia 2009 14:35:19 przy kursie: 2,13 zł
ok noble dostalo bo bardziej oplaca sie miec getin , tylko czemu nikt nie kupuje getinu ??
edit. juz wszystko wiem :)chodzilo o getin a nie getin holding
Edytowany: 29 stycznia 2009 14:37

raul07
Wysłane: 30 stycznia 2009 13:36:09 przy kursie: 2,01 zł
cena robi się ciekawa

yoss66
Wpisów: 13
Wysłane: 31 stycznia 2009 03:20:34 przy kursie: 2,01 zł
Nie rozumiem tej fuzji .najpierw była duża kampaniea reklamowa promujaca Noble bank jako bank elitarny niszowy z zalożenia a teraz fuzja z Getn Bankiem dajacym pieniadze na samochów kazdemu .to teraz reklamy noble getin banku beda wisiały na słupkach komisów samochodowych ?? Dziwne.

marcingralak
Wpisów: 1
Wysłane: 31 stycznia 2009 08:20:27 przy kursie: 2,01 zł
yoss66 napisał(a):
Nie rozumiem tej fuzji .najpierw była duża kampaniea reklamowa promujaca Noble bank jako bank elitarny niszowy z zalożenia a teraz fuzja z Getn Bankiem dajacym pieniadze na samochów kazdemu .to teraz reklamy noble getin banku beda wisiały na słupkach komisów samochodowych ?? Dziwne.

To oczywiste, że im bank elitarny nie wyszedl, i teraz skleją go z Getinem. Wydaje się, że formula "banku dla bogatych" to dla bogatych obciach - więc polegli. Pozdrawiam wszystkich aktywnych SW-atchowców.

paseo
Wpisów: 2
Wysłane: 3 lutego 2009 15:19:15 przy kursie: 1,78 zł
marcingralak napisał(a):
yoss66 napisał(a):

To oczywiste, że im bank elitarny nie wyszedl, i teraz skleją go z Getinem. Wydaje się, że formula "banku dla bogatych" to dla bogatych obciach - więc polegli. Pozdrawiam wszystkich aktywnych SW-atchowców.

Chyba jednak wyszedl,zauwaz,ze NIE ma lokat ponizej 200 000 zl.
Z tego co publikuja idzie im bardzo dobrze,nie widze problemow.
A ze jest malo placowek ( w Warszawie ),to akurat w tym przypadku nic dziwnego.To nie "bank emerytow i rencistow"

dariusz72
Wysłane: 3 lutego 2009 16:27:47 przy kursie: 1,78 zł
Kwota 200000zł pozwala klientowi spotkać się z private bankierem "face to face",drobnica z 20000zł musi zadowolić się spotkaniem z doradcą Open Finance,przez który sprzedają swoje produkty,biorą każdą kwote od 5000 w góre.

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 9 691
Wysłane: 3 lutego 2009 17:30:45 przy kursie: 1,78 zł
dariusz72 napisał(a):
Kwota 200000zł pozwala klientowi spotkać się z private bankierem "face to face",drobnica z 20000zł musi zadowolić się spotkaniem z doradcą Open Finance,przez który sprzedają swoje produkty,biorą każdą kwote od 5000 w góre.

Darek,
pisałeś, że interesujesz się sektorem bankowym i deweloperskim... Zacząłem się interesować. Nie dla inwestycji ale gry... W jednym i drugim działa L.Czarnecki... Czy kapitały pozwalaja na cross celling? Myślał ktos o tym? GTN dużo zarobił przy emisji LCCorp... Możliwe jest działanie odwrotne? Kupisz w LC to dostaniesz korzystny kredyt? Lub weż kredyt to dostaniesz upust? Robili coś takiego?

dariusz72
Wysłane: 3 lutego 2009 17:52:48 przy kursie: 1,78 zł
Nie wiem czy będą stosować tzw.cross selling,prawde mówiąc nie mam zielonego pojęcia o tej metodzie sprzedaży,banki interesują mnie jako długoterminowa lokata kapitału,wybieram albo molochy albo takie jak BPH,które odtwarzają swój biznes na nowo.

del-201504191
Wpisów: 854
Wysłane: 24 lutego 2009 23:27:29 przy kursie: 2,16 zł
Cytat:

Ja się tutaj nie zgodzę. Oczywiste wg. mnie jest to, że biznes im wyszedł. Brak placówek jest dobry, generują tylko koszty. Prawdziwa wartość banku dla bogatych jest w pracownikach. Do takiego klienta idzie się do domu, a jak już nas odwiedzi to ma się czuć "jak w domu", usiąść wygodnie, kawkę dostać i tyle uwagi ile tylko jest w stanie znieść.

Generalnie Noble dobrze trafił w rynek i zdobył dużą grupę klientów. Ta grupa nieczęsto zmienia przyzwyczajenia, szczególnie jeśli jest dobrze obsługiwana więc to też trzeba wziąć pod uwagę (stałe grono odbiorców usługi). A połączenie z Getin Bankiem poprzez wchłonięcie przez Noble Bank Getin Banku też pewnie wyjdzie na dobre, będzie można na bazie Getinu wypełnić lukę pomiędzy "emerytami" z Getinu i "bogaczami" z Noble ... coś jak Getin VIP dla klasy średniej, uderzenie w Multibank, Alior Bank, po części BPH, które nie biorą z ulicy wszystkiego co tam łazi (bez urazy).

Będą mogli jeszcze skuteczniej i bez większych formalności łowić z bazy Getinu co obfitsze sztuki na klientów Noble.
W moich wypowiedziach staram się zachować zarówno umiar jak i obiektywizm. Jestem otwarty na konstruktywną krytykę każdego postu. | Polecam: www.ampfutures.pl

marck10
Wpisów: 2
Wysłane: 20 marca 2009 21:06:03 przy kursie: 2,81 zł
lukch napisał(a):
Cytat:

Ja się tutaj nie zgodzę. Oczywiste wg. mnie jest to, że biznes im wyszedł. Brak placówek jest dobry, generują tylko koszty. Prawdziwa wartość banku dla bogatych jest w pracownikach. Do takiego klienta idzie się do domu, a jak już nas odwiedzi to ma się czuć "jak w domu", usiąść wygodnie, kawkę dostać i tyle uwagi ile tylko jest w stanie znieść.

Generalnie Noble dobrze trafił w rynek i zdobył dużą grupę klientów. Ta grupa nieczęsto zmienia przyzwyczajenia, szczególnie jeśli jest dobrze obsługiwana więc to też trzeba wziąć pod uwagę (stałe grono odbiorców usługi). A połączenie z Getin Bankiem poprzez wchłonięcie przez Noble Bank Getin Banku też pewnie wyjdzie na dobre, będzie można na bazie Getinu wypełnić lukę pomiędzy "emerytami" z Getinu i "bogaczami" z Noble ... coś jak Getin VIP dla klasy średniej, uderzenie w Multibank, Alior Bank, po części BPH, które nie biorą z ulicy wszystkiego co tam łazi (bez urazy).

Będą mogli jeszcze skuteczniej i bez większych formalności łowić z bazy Getinu co obfitsze sztuki na klientów Noble.

Witam

mam troszkę inne zdanie na temat tego co sie dzieje z NBL. Bank jest w grupie Getin-u i to właśnie określa jego status quo.
1.Parytet Getin Bank - Noble Bank - zgodnie z zapisami w umowie o połączeniu, obecne kursu są banków są z kosmosu(dlaczego).
2.Noble miał być bankiem dla wybranym - teraz wystarczy odwiedzić jego stronę by przekonać się, że wiele się zmieniło.
3.Zmiana dywidendy - o ile procent w dół?
4.Dywidenda z racji małego FF i tak w całości by trafiła do GH. Posunięcie marketingowe?

pozdrawiam

NeoCount
Wpisów: 9
Wysłane: 24 marca 2009 16:48:34 przy kursie: 2,90 zł
A ja tak trochę z innej bajki. Jak sądzicie, czy planowane połączenie Getinu z Noblem zdołuje kurs Nobla i popchnie do góry Getin. Taką małą analizę sobie zrobiłem i wyszło mi, że:
poza wnoszonym kapitałem G 710mln Noble ok 200mln (tu faktycznie stosunek jest 1:2,8)
to wszystkie wskaźniki wskazują na mocne niedowartościowanie Nobla
G N
C/Wk 0,67 0,87
C/Zo 3,65 3,29
C/P 1,14 2,63
Stosunek G/N G/(2,85*N)
Kapitał wł/akcje 1,67 0,58
aktywa/akcje 1,88 0,66

Z drugiej strony nie mam pojęcia jak wycenić tego rodzaju fuzję. Będę wdzięczny za wskazówki od kogoś lepiej zorientowanego.

Pozdrawiam

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7