pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

cocomo

cocomo

Ostatnie 10 wpisów
Jako klient Spółki dodam, że ma bardzo przyjazny front-end sprzedażowy (sposób konfiguracji roweru, opcje wysyłki), dobry customer support i atrakcyjne ceny. W skrócie - fajnie się u nich kupuje rower przez internet.. Jeżeli boom rowerowy z 2020 miałby się powtórzyć w sezonie 2021, to Dadelo na pewno jest w stanie w nim partycypować - niewykluczone, że w stopniu większym niż konkurencja.

Ktoś wie kiedy pierwsze notowanie ? Jest jakieś przesunięcie w stosunku do pierwotnego harmonogramu ?

sbyszek napisał(a):
Bardzo przypomina działalność firmy ubezpieczeniowej, gdyż charakter usługi proponowanej przez spółkę - jest podobna jak usługa zawarcia polisy ubezpieczeniowej w firmie asekuracyjnej. Systematycznie płaczisz składkę, ale nie wiesz czy i kiedy skorzystasz z takiego odszkodowania (komórek macierzystyh).


Podobieństwa do ubezpieczeń rzeczywiście są, ale nie do końca. W firmie ubezpieczeniowej, jeśli zajdzie zdarzenie musisz wypłacić odszkodowanie, którego kwota może być bardzo różna, bardzo często znacznie przewyższająca przychód z danej umowy. To sprawia, że koszt związany z daną umową czy nawet portfelem umów jest mocno nieprzewidywalny i często zależny od czynników poza kontrolą firm ubezpieczeniowych (katastrofy naturalne, zmiany stóp procentowych, zmiana prawa).

W przypadku PBKM koszt przechowywania jest dużo bardziej przewidywalny. To trochę takie wieloletnie ubezpieczenie pozbawione istotnego elementu ryzyka - dlatego pisałem wcześniej o stabilności biznesu.

Natomiast sama wycena akcji to oczywiście inna kwestia, ale to się okaże jak poznamy wyniki przydziału dla instytucjonalnych a ostatecznie na debiucie.


Dokładnie to mam na myśli.

Grupa docelowa nie jest tak do końca ograniczona, bo cały czas nowe osoby wchodzą w wiek, w którym mogą mieć dzieci. Dodając do tego stabilny portfel istniejących umów daje to perspektywy na wzrost, choć pewnie nie tak szybki jak w pierwszych latach działalności.

Sam biznes wydaje się dosyć stabilny. Wartość istniejącego portfela można dość łatwo wycenić, natomiast dla wyceny całej spółki kluczowe jest to do jakiego stopnia spółka jest w stanie zwiększyć skalę pozyskiwania nowych klientów.

Sam jestem klientem PBKM i z rozmów ze znajomymi widzę, że rośnie świadomość możliwości skorzystania z tego typu usług, dlatego nie oceniałbym aż tak pesymistycznie perspektyw wzrostu.

Informacje
Stopień: Ostrożny
Dołączył: 14 kwietnia 2016
Ostatnia wizyta: 11 grudnia 2020 16:40:25
Liczba wpisów: 5
[0,00% wszystkich postów / 0,00 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,513 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +168,00% +33 599,33 zł 53 599,33 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło