pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

gared

gared

Ostatnie 10 wpisów
Mam pytanie z innej beczki, głównie do @Antyteresa: czy Stockwatch otrzymał jakiekolwiek wynagrodzenie od Getback w 2017-2018 roku?
Ciekaw jestem czy rowniez w ten sposób spółka się promowala.

Dzięki. A ta Anzela Andryushchenko to kto?

Pytanie nieco z innej beczki: Czy ktoś się orientuje kto konkretnie się kryje za Zemadon Ltd? Czyli wehikułem który de facto kontroluje spółkę?

@Antyteresa
Jezeli Getback oferował najwyższe ceny, akceptowal niższy IRR (albo przewidywal wyższe odzyski). Biorąc pod uwagę koszt finansowania i utrzymania organizacji, ryzyko wykolejenia jest relatywnie wyzsze. Według mnie kluczowa pozostaje kwestia czy faktycznie portfel jest "zdrowy". W celu dokonania proby oceny przydałoby sie audytowane sprawozdanie.

Przepraszam, ale Twoja analiza słabo tłumaczy dlaczego kurs osunął się o 29% względem ceny emisyjnej. Nie przekonuje mnie samo suche stwierdzenie, że rynek spodziewał się więcej. To ile się spodziewał?

Jaki jest sens porownywania Solara do wskaźników spółek z sektora obejmujących m.in. Prima Mode i Redan? Przeciez dla obu spółek są one całkowicie przekłamane:
Prima Moda - cały zysk operacyjny zrobiony na jednorazowych pozostalych przychodach operacyjnych
Redan - prawie calosc zysku netto i EBITDA przypada udziałowcom niesprawujacym kontroli.

To jaka spółka jest tańsza z sektora? I właściwie jak definiujesz sektor?
Bo np. CCC jest notowane na EV/EBITDA ok. 21, LPP ok. 25.

Masz rację, ale to kategoria "budynki i budowle". Czyli sugerujesz, że wycena jest za wysoka, czy też że nie da się tej spółki wycenić?
Moim zdaniem gołym okiem widać,że mogłaby być warta znacznie więcej, ale optymalnie z innym zarządem i gronem właścicielskim, które lepiej traktowałoby akcjonariuszy mniejszościowych. Przykładowo zastrzeżenia może budzić wynajem powierzchni biurowych i magazynu od Pasta sp. z o.o., której właścicielami są oczywiście Pan Bogacki i Pani Pyzio. Ale, że z ładem korporacyjnym w tej spółce jest słabo, wiadomo nie od dziś. Jest jednak szansa, że coś się poprawi.

W ok. 2/3 to budynki.

Co do wyceny - samej gotówki jest 8,5 mln zł. Wartość rzeczowych aktywów trwałych: 12 mln zł (a brutto to 43 mln zł). Odejmij nawet 100% tych należności wobec Grutexu - wciąż jest tanio. Przypominam, że obecna kapitalizacja to 36 mln zł. Jak dla mnie to niezły case pod potencjalne wezwanie wobec rosnących kosztów listingu (właściciele przecież zapewne mają środki z IPO). Jednak faktycznie, trochę brakuje tej firmie sensownej strategii rozwoju (niekoniecznie ekspansji). Może przydałaby się jakaś błyskotliwa kampania reklamowa.

Informacje
Stopień: Ośmielony
Ostatnia wizyta: 4 czerwca 2018 19:46:16
Liczba wpisów: 22
[0,01% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,133 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +80,29% +16 058,46 zł 36 058,46 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d