pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Demaskatorski

Demaskatorski

Ostatnie 10 wpisów
Ciekawe dyskusje,wypowiedzi niektórych pozwalają zrozumieć dlaczego można było obkupic się papierem tak tanio, brak zrozumienia tego biznesu w środowisku helicopter money, chociaż to już bardziej sky money, czyli zupełne rozregulowanie rynków i nadpłynność na lata, czyli skrajna wolatywność na wielu aktywach. cale szczęście zagranica jest trochę bystrzejsza, jej zawdzięczamy ten ruch, który jeszcze potrwa, bo przecież jak papier minie 2mld, to włącza się ofe, ze strachu ze ich benchmarki rozjadą, potrzebują tylko informacji o kolejnym udanym kwartale i obserwacji ze wolatywnosc w Q3 nie ustaje i będą się zabijać powyżej 15pln.co do argumentów, ze 85% traci i nie wraca to już brak zrozumienia natury ludzkiej. 50% wyniku w Q1 było zrobione na klientach którzy mieli rachunek dłużej niż 1rok, nowo pozyskani klienci to aktywo na lata, wyczyszczą się , ale wrócą, tak jak wrócili w Q1, potrzebna tylko „okazja”. Dlaczego wracaja i na czym polega ten biznes najlepiej wyjśnil Matthew między 2:30-3:05 minuty. ;)

m.youtube.com/watch?v=wM6exo00...

Czytam co piszecie i działacie bardzo po omacku, bez urazy, ;)na do widzenia z tym wątkiem, tylko mogę dać Wam do myślenia, ze jak pakiety poszły dziś po sesji to większość arbitrazystow z tych co brała najprawdopodobniej sprzedala dziś w trakcie sesji i kurs ładnie się obronił, na jutro zostanie trochę tych co działają bez depo, jeśli byli, ale myśle ze to małe ilości, plus oczywiście ci co przestrasza się ceny i potencjalnej podaży, która już zmaterializowała się dziś.;) Powodzenia!


@mrk
Hipotetycznie jeśli oceniasz ze jest duże ryzyko abb na 16% spółki to w naszych realiach rynkowych, jeśli sprzedales pod to akcji i Twoje przeczucia się sprawdziły, to odkupisz taniej lub dużo taniej. Znam może przez ostatnie 10lat , 2 przypadki na 30-40kiedy przy Abb kurs rósł na nie spadał. Dziś mamy ewenement, bo kurs spada mało, a za ewenementem zazwyczaj coś stoi, w tym przypadku moim zdaniem po stronie popytowej.

mrk napisał(a):
@Demaskatorski

rozumiem, że sugerujesz że Quercus dowiedział się kilka dni wcześniej w okolicach 27 kwietnia o planach prowadzenia ABB przez Enterprise Investors i postanowił sprzedawać swój pakiet na giełdzie?


Ale wychodząc na przeciw Twoim intencjom przy tym pytaniu odpowiem , ze jako długoletni akcjonariusz, z duża lepsza wiedza na temat spółki i jej akcjonariuszy, mógł mieć lepiej ocenione te „ryzyko” niż reszta rynku.

@mrk a jakie jest Twoje zdanie? Jak wchodzisz do dyskusji to warto coś powiedzieć od siebie.

Sytuacja zrobiła się ciekawa. Dla mnie wyjaśniła się sprzedaż przez tfi, bo limity jak pisałem nie były wyjaśnieniem.Ciekawsze jest to, ze mogą zostać bez pozycji, bo Kurs reaguje bardzo mocno na obrocie, ciągnie do 8pln, czyli albo poszedł przekaz ze niżej niż 8pln nie sprzedadzą, albo deal się zbiera w tej cenie. Jeśli robić się paczkę za 150mln na jednorazowych dobrych wynikach i to podanych w formie szacunków w takich realiach rynkowych, to trzeba mieć jakieś inne atuty po stronie popytowej i kurs wskazuje ze takie atuty są. Krótkoterminowo jeśli paczka pójdzie ,reakcja powinna być pozytywna , jak bardzo pozytywna zależy od struktury tych co wezmą paczkę, ile polski, ile zagranicy ile arbitrazystow.

Narazie tylko zajawka na bloomie po sesji , zaraz spadnie pewnie espi. :/

Czyli jednak coś było na rzeczy i jednak wersja negatywna, quercus prawdopodobnie wiedział więcej. enterprise sprzedaje w przyspieszonej BB 19mln akcji.

Ale odchodzimy od tematu, sprzedaż przez te tfi,nawet celowe, jeśli xtb jest informacyjnie szczelne i tfi nie sprzedawalo bo wiedza o czymś o czym nie wiemy, nie musi być negatywne, ja uważam za pozytywne.zreszta nawet insiaderow sytuacja może zaskoczyć.

Czyli quercus sprzedaje i sprzedawał dalej po tym jak wypowiadał się w mediach?czyli to co mówię. Rozmawiamy o tym czy limity są wytłumaczeniem czy nie, nie są wytłumaczeniem, jest 120 różnych sposobów na to żeby taka instytucja jak quercus przy założeniu ze rzeczywiscie uważają spółkę za „czarnego konia” w ogóle nie sprzedawala albo przynajmniej je opóźniła, przy odpowiedniej determinacji. Gadka o limitach jest robieniem sobie gruntu pod dalsze wywalanie, po to ta informacja.

Informacje
Stopień: Oswojony
Dołączył: 29 listopada 2019
Ostatnia wizyta: 26 sierpnia 2020 09:46:55
Liczba wpisów: 37
[0,01% wszystkich postów / 0,12 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,389 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +134,19% +26 838,18 zł 46 838,18 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d