pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Padrito

Padrito

Ostatnie 10 wpisów
Żeby jeszcze doprecyzować.
Czy na wszystkie te wirusy sa w stanie zrobić to w kilka miesięcy czy tylko na SARS-CoV-2?

Bo jesli byli by stanie zrobic test na te kilka wirusow do jesieni, to jest to bardzo pozytywna wiadomość, pokazująca, że sa w stanie stosunkowo szybko dodać nowe panele do badań.
Pytanie wlasnie o techniczne aspekty i ich możliwości.

Dziekuje za rzetelna ocene.

A co sadzisz o takich deklaracjach:

Cytat:
Działania nad powstaniem panelu do wykrywania wirusa SARS-CoV-2, powodującego chorobę Covid-19, zostaną podjęte w ramach prac nad rozszerzeniem portfolio testów diagnostycznych PCR|ONE i będą obejmować prace nad optymalizacją procedury oczyszczania próbki pod kątem ekstrakcji materiału genetycznego z wymazów gardłowych oraz transkrypcji tego materiału i wykrycia markerów zakażenia. Docelowo, system ma zostać przygotowany do jednoczesnej diagnostyki kilku patogenów, jak m.in. SARS-CoV-2, grypa A i B oraz RSV, a docelowo panel będzie można rozbudować o inne wskazane przez WHO zagrożenia, takie jak MERS-CoV, SARS-CoV, świńska grypa, odra czy różyczka.

Zgodnie z założeniami, test wykrywający wirusa SARS-CoV-2 ma być przygotowany do walidacji już w sezonie jesienno – zimowym tego roku.

www.web-news.pl/polska-firma-z...

Czy technicznie nie różni sie to zbytnio od testu na gronkowca?

Czy rzeczywiscie sa w stanie w te kilka miesiecy przygotować taki test?

Cześć,
najpierw chciałem się przywitać na forum. Stockwatcha czytam z 10 lat i w końcu postanowiłem się zarejestrować. Wczesniej grałem na gamedevie, od jakiegoś czasu zainteresowałem sie spółkami nowych technologi w medycynie. Stąd moja obecność na wątku SCPFL.

Spółke obserwowałem od kilku miesiecy, niestety odjechała mi w grudniu, ale udało mi się przy ostatnich spadkach dodać ją do portfela i jest w nim sporą częścią.
Tak jak jest tu opisane wcześniej w wątku, widze w niej duży potencjał i rozsądnych zarządzających.

Wydaje mi sie że wycena spółki zawiera spory bonus wynikający z przewagi technologi - zakres badań i szybkość działania. I tu zmierzam do meritum, jak to wygląda na tle konkurencji, czy sa jakieś porównywalne technologie na podobnym etapie zaawansowania?

Dzisiaj na Stooq znalazłem artykuł na temat spółki Genomtec, która na pierwszy rzut oka wygląda na podobna technologie i czas pomiaru.

Cytat:
"Genomtec opatentował technologię, pozwalającą zminimalizować rozmiar urządzenia laboratoryjnego - do wielkości nieco większej niż smartfon. Mobilne rozwiązanie Genomtec ID będzie gotowe do niezwykle szybkiej oraz wydajnej diagnostyki, m.in. w przypadku koronawirusów, podała spółka. Komercyjna wersja urządzenia Genomtec ID może być dostępna pod koniec 2021 r."

Cytat:
"Wykorzystujemy autorską, izotermalną technologię SNAAT. Sprawia ona, że cały proces przebiega w stałej temperaturze, nie ma potrzeby podgrzewania i schładzania testu. Co to oznacza w praktyce? To, że możemy skrócić badanie do 15 minut, zachowując jego niemal 100% precyzję. To standard niedostępny obecnie na świecie"

https://stooq.pl/n/?f=1343883
genomtec.com/pl/#wlasciwosci_t...

Nie jestem biegły w szczególach technicznych obu rozwiązań, ale czy widzicie zagrożenie ze strony tej spółki dla technologii SCPLF?

Proszę o ocene szanowne grono ekspertów, znających bardziej szczegóły.

Informacje
Stopień: Ostrożny
Ostatnia wizyta: 27 marca 2020 10:45:23
Liczba wpisów: 3
[0,00% wszystkich postów / 0,04 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,542 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +107,07% +21 413,86 zł 41 413,86 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d