SCPFL - Spółki od A do Z - NewConnect - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2

SCPFL [SCP]

AKTUALNY KURS: 49,40 zł (-0,80%) 25-06-2019 17:00
eptankers
eptankers PREMIUM
Wpisów: 100
Wysłane: 22 października 2018 20:02:26 przy kursie: 16,00 zł
Dla zainteresowanych wywiad z prezesem.
okiemmaklera.com/piotr-garstec...
Edytowany: 5 stycznia 2019 15:24

tomasz321
tomasz321 PREMIUM
Wpisów: 92
Wysłane: 5 stycznia 2019 13:38:03 przy kursie: 15,00 zł
O jakiegoś czasu obserwuję tę spółkę. W moim przekonaniu jest to znakomita, niedostrzeżona przez rynek spółka tworząca aparat diagnostyczny, którego komercjalizacja ma się odbyć już za rok a ceny rynkowe transakcji porównywalnych wielokrotnie przekraczają obecną wartość samej spółki. Drugi aparat diagnostyczny z terminem komercjalizacji 2022r. Wygląda to bardzo poważnie - bardzo dobry zespół specjalistów z prezesem prof. Piotrem Garsteckim, doradca strategiczny Claryfield Partners (jeden z liczących się doradców na świecie, ilość zrealizowanych transakcji w 2017r to 110, suma transakcji w ostatnich 5 latach 23 mld usd ), międzynarodowy komitet doradczy z wielkimi nazwiskami, perfekcyjne przestrzeganie harmonogramu prac spółki.
Nie chce się więcej rozpisywać bo każdy może sobie doczytać, ale ja osobiście nie dostrzegam zbyt wielu rys na pomyśle i samej spółce. Oczywiście jest to starup i ryzyka oczywiście są ale jeśli spółki i ich działalność oceniamy rachunkiem prawdopodobieństwa to tutaj prawdopodobieństwo sukcesu jest, moim zdaniem, bardzo duże.

andy_dufresne
Wpisów: 735
Wysłane: 9 stycznia 2019 15:23:48 przy kursie: 18,10 zł
Też zwróciłem uwagę na spółkę przed kilkoma miesiącami (niestety wówczas płynność była niemal żadna, więc trudno było nie zostawiać śladów na wykresie;) i podzielam Twoje opinie. Obecnie wygląda to trochę lepiej, ktoś tam to skubie od grudnia, a dzisiejszy wystrzał jest kolejną próbą trwalszego wyniesienia kursu powyżej ceny emisyjnej.

Byłeś może u nich na dniu inwestora w sierpniu'18?

Przy tego typu inwestycji mam problem z jej oceną pod względem merytorycznym/fundamentalnym - trudno mi tu nawet wskazać, w którym momencie szala prawdopodobieństwa, o której piszesz, zacznie znacząco przechylać się na korzyść spółki. Nie mam też pojęcia kiedy rynek zacznie to dyskontować, ale faktem jest, że w razie realizacji pozytywnego scenariusza nagroda będzie sowita.

tomasz321
tomasz321 PREMIUM
Wysłane: 9 stycznia 2019 19:30:58 przy kursie: 18,10 zł
Byłem u nich i obiecałem sobie zawsze jeździć na takie spotkania, jeśli tylko mnie zainteresuje. Zrobili na mnie wrażenie przeze wszystkim ludzie - Piotr Garstecki, szefowie działów. Dla mnie szala prawdopodobieństwa jest już mocno przechylona w ich stronę. Trudno mi o wszystkim pisać a szczególne o pozytywach, wolałbym aby ktos wskazał mi poważniejsze ryzyka, jakich nie dostrzegłem :) Może zabrzmi to zbyt mocno- ale to najlepsza spółka jakie znam w kontekście zysku/do potencjalnego ryzyka.

Poczytaj jak niżej i jak będziesz miał wątpliwości koniecznie pisz

strefainwestorow.pl/wiadomosci...

okiemmaklera.com/piotr-garstec...

scopefluidics.com/relacje-inwe...

strefainwestorow.pl/czaty-inwe...

andy_dufresne
Wysłane: 9 stycznia 2019 22:21:38 przy kursie: 18,10 zł
Dzięki, znam te materiały, czytałem też zapis dzisiejszego czatu. Chętnie pozostanę w kontakcie. Pewnie o spółce zrobi się głośniej, jak urośnie o kilkaset procent ;)

tomasz321
tomasz321 PREMIUM
Wysłane: 9 stycznia 2019 22:27:18 przy kursie: 18,10 zł
W najbliższych miesiącach powinno się sporo dziać na spółce i to będzie kolejny test dla niej. Warto mocno śledzić, ja na pewno będę. Pozdrawiam :)

noise
Wpisów: 278
Wysłane: 10 stycznia 2019 11:03:48 przy kursie: 19,40 zł
Przyjrzałem się trochę bliżej spółce i rzeczywiście wygląda to intersująco. Natomiast z doświadczenia wiem, że rynek ma problem z wyceną spółek z nieregularnymi przychodami. Wystarczy spojrzeć na AWM, branża pokrewna, model biznesowy podobny (sprzedaż gotowej technologii). Wspomniana spółka sprzedała już pierwszą technologię a dwie następne są na finiszu a i tak kurs blisko minimów.

Mam wrażenie, że takie spółki docenia się tylko za konkrety (sprzedaż technologii i podział zysku z akcjonariuszami) i oby one nastapiły. SCPFL życzę jak najlepiej ale do certyfikacji (połowa 2020) to mogą być jeszcze cuda z kursem akcji.

cheron
cheron PREMIUM
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 55
Wysłane: 10 stycznia 2019 11:19:59 przy kursie: 19,40 zł
A tak trochę schodząc z tematu tej konkretnej spółki. Czy znacie przykład jakiejś spółki z naszej giełdy, która odniosła sukces w tej branży? W sensie zaczynała od wstępnych badań, prototypu itd. przeszła przez wszystkie wdrożenia i ładnie to zmonetyzowała?

noise
Wpisów: 278
Wysłane: 10 stycznia 2019 11:38:34 przy kursie: 19,40 zł
Wspomniany przeze mnie Airway sprzedał pierwszą technologię CSS za 10 mln euro. Druga OC według zapowiedzi ma być sprzedana na początku 2019.

cheron
cheron PREMIUM
Wpisów: 55
Wysłane: 10 stycznia 2019 13:21:20 przy kursie: 19,40 zł
ok, aż spojrzałem na wykres Airway i niekoniecznie wiązało się to z korzyścią dla akcjonariuszy.
To może dołożę jeszcze jeden warunek - sukces spółki i sukces akcjonariuszy? binky

tomasz321
tomasz321 PREMIUM
Wysłane: 29 stycznia 2019 18:51:45 przy kursie: 20,40 zł
Zakończenie kolejnego etapu zaplanowanego harmonogramu www.stockwatch.pl/komunikaty-s...
i mocna reakcja rynku.

tomasz321
tomasz321 PREMIUM
Wysłane: 9 lutego 2019 09:01:58 przy kursie: 23,60 zł
Chociaż w ostatnich dniach nie było żadnej informacji fundamentalnej ze spółki chciałbym zwrócić uwagę na kilka technicznych rzeczy. Technikę w inwestowaniu traktuję na zasadzie pomocniczej do fundamentów spółek ale tez jako bardzo ważną. Interesuje mnie przede wszystkim dłuższa rama czasowa - tygodnie, m-ce aby można było z jakimś rodzajem prawdopodoobieństwa założyć jak zachowuje się kapitał na danej spółce, bo żadna nawet najlepsza fundamentalnie spółka nie będzie rosła jak kapitał tam nie popłynie - to oczywiste.

Na każdy zauważył , że SCPFL urosło od początku roku o 57%. Pewnie to starup i zmienność to może być olbrzymia zarówno w jedną jak i drugą stronę ale jednocześnie ja widzę kilka dobrych promyków które mogą świadczyć , ze to nie przypadek. Po pierwsze fundamenty - dużo zostało napisane już w tym temacie więc powtarzać nie będę, po drugie technika i przepływ kapitału i tutaj chcę zwrócić na kilka rzeczy uwagę.

Dla mnie tak wygląda wykres na tygodniach https://1drv.ms/u/s!AgWnaMROx3ueoBZXEtfusRtrl-p4 a tak na m-cach https://1drv.ms/u/s!AgWnaMROx3ueoBQclx6NyE4jvI9P . Wyraźne wybicie z kilkumiesięcznej konsolidacji. A najlepsze jest to , ze od końca listopada wyraźny wzrost obrotów skutkujący powyzej opisanym wybiciem z konsolidacji https://1drv.ms/u/s!AgWnaMROx3ueoBV0L3PhqMps5_5T .

Wydaje się tez, ze podaż która ewidentnie była od kilku m-cy na spółce wreszcie się wyczerpała. I to wszystko przy w dalszym ciągu minimalnym zainteresowaniu indywidualnych - obserwujących spółkę na tym forum jest 9 osób !

Tyle faktów na dzisiaj, oczywiście nie oznacza to , że jedna negatywna informacja fundamentalna nie zmieni pozytywnego obrazu w szczególnosci na startupie i nie oznacza to, ze pokazana historyczna zalezność sprawdzi się w przyszłości. A co będzie rynek pokaże :)

tomasz321
tomasz321 PREMIUM
Wysłane: 9 lutego 2019 09:07:05 przy kursie: 23,60 zł
Nie wiem dlaczego, ale nie podreślają się całe linki do wykresów, aby podejrzeć trzeba oczywiście skopiować cały adres.

tomasz321
tomasz321 PREMIUM
Wysłane: 7 marca 2019 18:26:07 przy kursie: 25,00 zł
SCOPE FLUIDICS SA (2/2019) Uszczegółowienie harmonogramu rozwoju systemu PCR|ONE i przyspieszenie prac nad systemem BacterOMIC
infostrefa.com/infostrefa/pl/w...

["Aktualizacja harmonogramów opiera się na wynikach zewnętrznych i wewnętrznych konsultacji oraz testów weryfikujących poziom gotowości technologicznej Projektów oraz na przygotowaniu Spółki do samodzielnej industrializacji Projektów. Aktualizacja harmonogramów pozwoli na:
- utrzymanie planowanego terminu połowy roku 2020 jako daty, w której planowane jest zakończenie certyfikacji i rejestracja systemu PCR|ONE - panel MRSA/SA w Unii Europejskiej,
- przyspieszenie o 18 miesięcy przewidywanego terminu zakończenia prac nad systemem BacterOMIC, tj. terminu certyfikacji i rejestracji systemu BacterOMIC w Unii Europejskiej, planowanych obecnie na połowę 2021 r.
- optymalizację kosztów oraz bardziej efektywną taktykę moderowania ryzyka kontroli własności intelektualnej i dotrzymania terminów realizacji Projektów."

Do tej pory spółka dotrzymywała każdego punktu wyznaczonego harmonogramu, dopóki to nie będzie zakłócone, moim zdaniem, nie ma podstaw aby negować to co piszą. A piszą, że certyfikacja i rejestracja PCRone to połowa 2019, oraz przyśpieszenie certyfikacji i rejestracji Bacteromic do połowy 2020r. Tzn. każdy z projektów, ktorego wartośc oceniana jest na conajmniej kilkadziesiąt do kilkuset mln USD ma być rok po roku a dotyczy to spółki o dzisiejszej kapitalizacji 56 mln zł.....

Jak weryfikować ? dla mnie ich precyzyjnie rozpisany harmonogram jest takim drogowskazem, wraz z kolejnym odhaczonym punktem zwiększamy prawdopodobieństwo i zbliżamy się do celu, a cele są (w odróżnieniu od wielu spółek start-upowych) bardzo, bardzo blisko bo jeden za rok, drugi za dwa lata.

tomasz321
tomasz321 PREMIUM
Wysłane: 20 marca 2019 17:23:52 przy kursie: 30,00 zł
Wybicie kilkutygodniowej konsolidacji, + 13,64%, obót 536 tys.

tomasz321
tomasz321 PREMIUM
Wysłane: 28 marca 2019 18:58:43 przy kursie: 31,40 zł
Ciekawe spojrzenie na PCRone prof Carla Wittwera, jednego z najważniejszych światowych autorytetów z dziedziny technologii diagnostyki molekularnej, twórcę pierwszego systemu do reakcji PCR, autora systemu do diagnostyki medycznej - FilmArray, który został przejęty w 2014 r. przez koncern Bio Merieux za 450 mln USD. Prof. Wittwer spędził w Scope Fluidics trzy dni konsultując z zespołem kwestie techniczne związane z rozwojem systemu PCR|ONE.

Jego zdanie jest, dla mnie, kolejną cegiłeką świadczącą o wiarygodności, wadze i dużym prawdopododieństwie komercjalizacji PCRone.

- PCR|ONE to unikalne rozwiązanie znajdujące zastosowanie w monitorowaniu zakażeń szpitalnych. To bardzo szybka technologia realizująca ekstremalna reakcję PCR, amplifikację w czasie rzeczywistym i analizę topnienia w celu wykrycia niebezpiecznych szczepów bakterii znacznie szybciej niż jakakolwiek inna dostępna technologia. Jej ogromną zaletą jest również bardzo niski koszt przeprowadzenia badania.

- System diagnostycznych PCR|ONE tworzony przez Scope Fluidics ogniskuje się na najważniejszych, globalnych, zagrożeniach systemu ochrony zdrowia – dwóch bardzo dobrze zidentyfikowanych patogenach powodujących zakażenia szpitalne. Jestem pod wrażeniem dynamiki Scope Fluidics i zespołu, który zamierza wprowadzić efektywny kosztowo system diagnostyki molekularnej służący ograniczeniu zakażeń szpitalnych .

Filjan
Wpisów: 1
Wysłane: 2 kwietnia 2019 12:13:21 przy kursie: 37,40 zł
Codziennie wzrosty, chyba się rozpędzają

Analityk Fundamentalny
Wpisów: 277
Wysłane: 4 kwietnia 2019 07:31:11 przy kursie: 38,40 zł
Spółka niewątpliwie ciekawa, choć ryzykowna jak to w tym segmencie. Do końca tygodnia opublikujemy analizę.
Analityk fundamentalny z zawodu, ale przede wszystkim z pasji. Miłośnik GPW - #giełdamojapasja.

tomasz321
tomasz321 PREMIUM
Wysłane: 4 kwietnia 2019 07:55:09 przy kursie: 38,40 zł
Clairfield International opublikowało "Clairfield’s Annual Outlook 2019 examines leading themes in business and finance". Wśród rozmówców z całego świata, z różnych dziedzin jest Szymon Ruta, członek zarzadu odpowiedzialny za kwestie finansowe w Scope Fluidics. Wywiad z nim jest opublikowany jako jedyny w sektorze Healthcare. To, moim zdaniem, wielkie wyróżnienie aby wśród setek tematów, które na całym świecie prowadzi tak doświadczony doradca jak Clairfield wybrać właśnie przedstawiciela Scope Fluidics a zarazem potwierdzenie tego, że widzą w Scope Fluidics potencjał i wiążacy z nim wielke nadzieje.

www.clairfield.com/clairfields...

andy_dufresne
Wysłane: 5 kwietnia 2019 09:04:43 przy kursie: 39,00 zł
@ tomasz 321
Dzięki za wyszukanie i podzielenie się. Pewnie ze strony doradcy to trochę również rodzaj promocji planowanej inwestycji, ale nie chcę umniejszać wagi ;)

@Analityk Fundamentalny
Czy analiza będzie obejmować również ocenę perspektyw rozwojowych spółki / szans powodzenia komercjalizacji prowadzonych projektów?

Na stronie relacji inwestorskich spółki pojawiła się prezentacja z Innovation Day: scopefluidics.com/relacje-inwe...

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2