pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

maxikq

maxikq

Ostatnie 10 wpisów
Dostałem jeszcze dodatkową informację:

Cytat:
Ochrona przed ujemnym saldem to jeden z punktów jakie wdrożył Europejski Urząd Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA) mający na celu ochronę klientów detalicznych obowiązujący od sierpnia 2018 roku. Jest to więc zapis odgórny obowiązujący domy maklerskie w Europie.

W takim razie chyba faktycznie powinna działać ta ochrona przed ujemnym saldem. Tylko dziwny w takim razie jest ten zapis w umowie o odsetkach. Może jakaś pozostałość z czasów kiedy można było wejść na minus?

Ciekawa sprawa... zacząłem się zastanawiać nad spróbowaniem sił przy użyciu CFD, jednak stresuje mnie myśl o potencjalnie nieograniczonej stracie i sama dźwignia, której nie można zmniejszyć.

Z pozytywnych rzeczy zauważyłem, że XTB oferuje "ochronę przed ujemnym saldem", która reklamują na stronie. Jednak moja przezorność nie pozwoliła mi się na tym tylko oprzeć i zacząłem wertować umowy i regulaminy.

Jak się okazało, żaden regulamin nie wspomina nić o ochronie przed ujemnym saldem. Za to w jednym z głównych załączników do umowy znalazłem zapis:

Cytat:
Klient powinien na bieżąco monitorować Balance na swoim Rachunku Inwestycyjnym. Jeśli Balance na Rachunku Inwestycyjnym Klienta jest ujemne, XTB może naliczyć odsetki karne za każdy dzień deficytu w kwocie określonej w Tabeli Warunków, na co Klient niniejszym wyraża zgodę poprzez akceptację niniejszych Warunków Ogólnych.

Co trochę przeczy ochronie przed ujemnym saldem -.-. No ale nic, myślę sobie może nie znalazłem odpowiedniego dokumentu, zatem napisałem do supportu. Dostałem taką odpowiedź:

Cytat:
Nie posiadamy dokumentu, który opisywałby działanie tego mechanizmu. Wszelkie zapisy znajdują się w Regulaminie ("Warunki Ogólne").

Także tego, na "gębę" jest ochrona przed ujemnym saldem. Co więcej trzeba pamiętać, że saldo = 0 to nie tylko wyzerowanie wolnej gotówki, ale w razie czego utrata też akcji i innych aktywów.

Generalnie trochę się zawiodłem. Druga rzecz, która nie podoba mi się w XTB to brak 2FA, przy inwestowaniu grubej kasy wydawałoby się to podstawą. Nawet wykop to ma ;p

Myślicie że warto teraz wchodzić w spółkę?

A dzisiaj kusiło, żeby kupić jak się luka domykała, dobrze że się nie wpierniczyłem, bo pewnie bym nie sprzedał od razu, a tu taka niespodzianka niemiła :D

Jaką szacujecie cenę akcji po tych nowinkach?

Co myślicie o tej spółce? Na jaką kwotę ją wyceniacie? Potencjał w ich grach jest, hype jest, PLW wspiera. Wygląda chyba dobrze?

Informacje
Stopień: Ostrożny
Ostatnia wizyta: 29 maja 2020 03:01:48
Liczba wpisów: 7
[0,00% wszystkich postów / 0,06 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,374 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +154,54% +30 907,39 zł 50 907,39 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d